Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Od paru lat nie wystawiałem, ale chyba się wiele nie zmieniło: http://s1.zrzut.pl/P307jqo.png

 

[edit] jeszcze zależy na jaką spółkę masz wystawić, bo jeśli na amerykańską to chyba ta pozycja niżej.

Na amerykańską. Wystawiłem jako "świadczenie usług poza terytorium kraju", ale tam na fakturze nie ma wartości vat i ceny brutto, jest tylko netto. Zaniosę do dzisiaj do księgowego i zapytam czy tak może być :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@jonatan: newslettery zostały wysłane ponownie

Niestety dzisiejszy biuletyn „Najciekawsze domeny do przechwycenia” nie zawiera żadnych domen. A poza tym przedwczoraj i wczoraj w pierwszej kategorii nie było nieprawidłowych domen, więc mam nadzieję, że poza dzisiejszym incydentem wszystko wróciło do normy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam sporą nadpłatę VAT. I do tego jeszcze domenę na aukcji która wygląda na to że się sprzeda. Czy jest opcja aby otrzymać kwotę brutto za tę domenę i wystawić FV na jakąś waszą polską firmę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

czy u kogoś jeszcze jest bałagan językowy ?

 

raz strona jest po polsku, raz po angielsku a najcześciej cześc linków po polsku a cześć po angielsku

 

balagan.jpg

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ lechoo - wejdź w panel i sprawdź. Bo odpowiedź otrzymałem ale linku i info na pocztę nie.

 

@networker - często tak jest, teraz też.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@Networker @Lufthansa @Cannot

Trzeba się było w szkole uczyć języka, a nie wygrzebywać kozy z nosa!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

@PiotrSz

A widzisz! To źle robisz. Ja przed sprzedażą wysyłam klientom taki test sprawdzający wiedzę z języka angielskiego. Jeśli ktoś oblewa to odpisuję, że domena nie jest na sprzedaż.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Networker @Lufthansa @Cannot

Trzeba się było w szkole uczyć języka, a nie wygrzebywać kozy z nosa!

To może niech AM zmieni nazwę na wieżababel.pl - bo nie wiem jakie języki domieszają w przyszłości.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy u Was też wczoraj (08.01.2015) wyjątkowo dużo ruchu w domenach?

Chodzi mi o statystyki AM.

 

U mnie normalnie kilka wejść dziennie max, a wczoraj kilkadziesiąt, w jednej prawie 200!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak można zweryfikować domeny utrzymywane na AM w Sedo? Wymagają tam screena z widoku domena + dane abonenta. Ja na AM nie mogę namierzyć takiego widoku.

 

Pisałem do supportu 2-krotnie, nie doczekałem się żadnej odpowiedzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to bym kliknął "ustawienia domen"

 

1snpyj.png

 

i następnie zrobił jeden screen na "Lista danych kontaktowych używanych do rejestracji domen"

 

z nazwą profilu i danymi do niego przypisanymi

 

a drugi screen z listą powiązanych domen, oczywiście pokazując jedynie tę wybraną domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy u Was też wczoraj (08.01.2015) wyjątkowo dużo ruchu w domenach?

Chodzi mi o statystyki AM.

 

U mnie normalnie kilka wejść dziennie max, a wczoraj kilkadziesiąt, w jednej prawie 200!

Nie tylko u Ciebie. Widziałem taki nagły skok wejść na bardzo wielu domenach, które były na wyprzedaży. Na swoich jeszcze nie sprawdzałem, ale klików na parkingu mi dzięki temu nie przybyło żadnych.

Niestety dzisiejszy biuletyn „Najciekawsze domeny do przechwycenia” nie zawiera żadnych domen. A poza tym przedwczoraj i wczoraj w pierwszej kategorii nie było nieprawidłowych domen, więc mam nadzieję, że poza dzisiejszym incydentem wszystko wróciło do normy.

W biuletynie „Najciekawsze domeny do przechwycenia (2015-01-09)” jest rekordowo aż 41 domen w pierwszej kategorii, z wśród nich według AM:

nie więcej niż 7 trafi na aukcję użytkownika premium,

1 ma założoną opcję wykupioną u innego rejestratora,

29 w ogóle nie ma założonej opcji,

4 jest już przedłużona.

A w rzeczywistości trzeba uważnie patrzeć na daty przy każdej domenie bez opcji, bo niektóre z nich, uwaga!, WYGASŁY przed przygotowaniem tego biuletynu, w związku z czym mogą być zarezerwowane, lub . Nie pierwszy raz zresztą występuje taka chora sytuacja, ale gdy pierwszy raz wystąpiła, to zostałem przez AM wprowadzony w błąd, że wszystkie dodane przeze mnie domeny dopiero mają wygasnąć, przez co zostałem naciągnięty na 50 zł za 2 śmieciowe domeny, które AM zarejestrowało od razu po dodaniu ich przeze mnie do przechwycenia :angry:. AM wcale oczywiście nie poczuwało się do odpowiedzialności za oszukanie mnie :angry:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to bym kliknął "ustawienia domen"

 

1snpyj.png

 

i następnie zrobił jeden screen na "Lista danych kontaktowych używanych do rejestracji domen"

 

z nazwą profilu i danymi do niego przypisanymi

 

a drugi screen z listą powiązanych domen, oczywiście pokazując jedynie tę wybraną domenę.

 

Dzięki, też o tym pomyślałem. Dam znać czy przeszło na Sedo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedałem wczoraj domenę poprzez Escrow w AM. Wpisałem kwotę netto, na którą się umówiliśmy z Kupującym a AM potraktował to jako brutto bo odjęło mi od tego VAT. Kupujący dostał ładny prezent.

 

Pamiętajcie, w ESCROW jest to kwota brutto, czyli trzeba powiększyć o 23% wpisywaną kwotę.

 

Raz brutto, raz netto, pogubiłem się.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedaż w AM jest teraz zawsze netto. Pomimo tego że nie widzisz tego w saldzie będzie to widoczne w wypłacie. Spróbuj zlecić zwykłą wypłatę na kwotę 100 zł. Do wypłaty wyjdzie kwota 123 złote więc wszystko jest ok. AM już pracuje nad zmianami aby wszystkie podane ceny były w brutto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedaż w AM jest teraz zawsze netto. Pomimo tego że nie widzisz tego w saldzie będzie to widoczne w wypłacie. Spróbuj zlecić zwykłą wypłatę na kwotę 100 zł. Do wypłaty wyjdzie kwota 123 złote więc wszystko jest ok. AM już pracuje nad zmianami aby wszystkie podane ceny były w brutto.

 

piastun, ja pisałem o sprzedaży poprzez Escrow.

 

https://www.aftermarket.pl/addescrow.php

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem , właśnie Escrow miałem na myśli. Sprzedałem tak już 3 domeny

 

Teraz to już zupełnie się pogubiłem. Myślałem, że jak sprzedaję domenę w Escrow za X netto to na moje konto netto wpłynie X netto - prowizja za Escrow, tymczasem wpłynęło X netto - prowizja i w tym samym czasie potrącono korektę VAT. I do mojego konta nie została dodana kwota netto - prowizja, ale kwota netto - prowizja - korekta VAT. Czyli do wydania netto kwotę pomniejszoną o korektę VAT.

 

Tak mi się przynajmniej wydaje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Do wydania masz netto + VAT. Analogicznie przy zleceniu wypłaty. Zlecasz wypłatę na 100 zł. Na Twoje konto trafia 123 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×