Jump to content
Dropped.pl

AfterMarket.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

@Domenatorix: Rejestracja domeny po przechwyceniu pozwala na znacznie większą elastyczność - nie jesteśmy ograniczeni 14 dniami, więc możemy dłużej poprowadzić aukcję, dać dłuższy czas na opłacenie domeny, dać czas na ewentualne przedłużenie terminu płatności, reklamację płatności itp.

Rezerwowanie domen zamiast ich rejestrowania umożliwi danie stałym klientom dodatkowego czasu na zastanowienie, czy rzeczywiście przechwycona domena ma jakąś wartość, czy może chcą jednak zrezygnować z jej posiadania, płacąc np. 5 zł za samo jej przechwycenie. Moglibyście dać tak jak teraz 5 dni roboczych na zastanowienie, a potem wystawić rezerwację jako rezerwację premium na na aukcję tak, jak wystawiacie rezerwacje śmieciowych domeny na aukcjach od 50 zł, a jeśli nie znalazłby się nikt chętny, to byście ją puścili wolno, nie ponosząc kosztu rejestracji. Zakładając oczywiście, że tylko jedna osoba doda tą domenę do przechwycenia. Jeżeli domena zostanie przechwycona dla więcej niż jednej osoby, lub jej rezerwacja nie będzie możliwa, mogłyby być stosowane dotychczasowe zasady. Zaoszczędzone pieniądze inwestorzy będą mogli przeznaczyć choćby na bardziej aktywne licytowanie w aukcjach naprawdę wartościowych domen. Dla Was zysk takiego rozwiązania będzie taki, że mniej pieniędzy będziecie musieli przelewać do NASK, a cały rynek wtórny zyska na tym, że mniej domen śmieciowych będzie na niego wracało.

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli zamierzacie wprowadzić weryfikację to mam nadzieję, że będzie to zrobione z głową, to znaczy weryfikacja ale dopiero w chwili pierwszego dodania domeny do przechwycenia, a nie weryfikacja dla KK, którzy chcą złożyć ofertę na domenę bo takie utrudnienia doprowadzą tylko i wyłącznie do radykalnego spadku ofert, a tym samym zarżnięcia domainerów. Chyba już zbyt wiele było tych eksperymentów na żywym organizmie.

nie zamierzamy, na razie jest to jedna z opcji. Jeżeli zdecydujemy się, wcześniej będziemy konsultować to z Wami.

 

Czy na AM można już oficjalnie podbijać własne aukcję ?

To co się dzieje na niektórych aukcjach przekracza wszelkie normy. Niestety AM nie reaguje, a odpisywanie "przekazuje informację do działu technicznego" zaczyna działać na mnie jak płachta na byka.

nie można.

Przyjrzę się temu procederowi i postaram się dopracować lepsze zasady, oraz to aby nasza obsługa miała więcej kompetencji i nie musiała czekać na info z działu technicznego.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rezerwowanie domen zamiast ich rejestrowania umożliwi danie stałym klientom dodatkowego czasu na zastanowienie, czy rzeczywiście przechwycona domena ma jakąś wartość, czy może chcą jednak zrezygnować z jej posiadania, płacąc np. 5 zł za samo jej przechwycenie.

 

a nie mozesz sie zastanowic przed zleceniem przechwycenia? masz na to 14dni...w trakcie wygasania domeny

 

 

po zmianach,o ktorych piszesz ludzie beda placic 5zl i potem rejestrowac wygasajace rezerwacje

 

 

teraz jest jasne: gielda posiada domene i wystawia ja na aukcje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Rezerwowanie domen zamiast ich rejestrowania umożliwi danie stałym klientom dodatkowego czasu na zastanowienie, czy rzeczywiście przechwycona domena ma jakąś wartość, czy może chcą jednak zrezygnować z jej posiadania, płacąc np. 5 zł za samo jej przechwycenie. Moglibyście dać tak jak teraz 5 dni roboczych na zastanowienie, a potem wystawić rezerwację jako rezerwację premium na na aukcję tak, jak wystawiacie rezerwacje śmieciowych domeny na aukcjach od 50 zł, a jeśli nie znalazłby się nikt chętny, to byście ją puścili wolno, nie ponosząc kosztu rejestracji.

 

Świetny pomysł - popieram! Poza tym, dobrze by było, żeby AfterMarket nie pobierało pieniędzy za przechwytywanie, rejestracje i przedłużanie domen w momencie wykonania usługi, tylko dopiero jak się taka domena sprzeda (kwota sprzedaży - prowizja - opłaty za przechwycenie/rejestracje, przedłużenia). Wtedy stali klienci będą mieli więcej środków na promocję swoich domen.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie mozesz sie zastanowic przed zleceniem przechwycenia? masz na to 14dni...w trakcie wygasania domeny

A dlaczego nie miałbym mieć możliwości zastanowienie się również po jej przechwyceniu? Jeśli uznałbym, że dana domena nie ma jednak wartości, zapłaciłbym kilka razy mniej niż obecnie i miał kłopot z głowy. AM nic by na tym nie straciło, a jedynie NASK, o którego się chyba nie martwisz, prawda?

po zmianach,o ktorych piszesz ludzie beda placic 5zl i potem rejestrowac wygasajace rezerwacje

A kto im teraz zabrania czekać na wygaśnięcie rezerwacji i rejestrowanie ich po cenach rejestracji? Zresztą dobrze wiesz, że takie postępowanie nie gwarantuje, że u innego rejestratora dana domena nie zostanie przechwycona przez automat, albo ktoś inny sobie ją zarejestruje „z palca”.

teraz jest jasne: gielda posiada domene i wystawia ja na aukcje.

Proponowane przeze mnie zmiany mają dotyczyć domen, które zostaną przechwycone tylko dla jednej osoby, a takie nigdy nie trafiają na aukcję, za to obciążają konto klienta niezależnie od tego, czy klient miał czas na ocenę ich wartości, czy nie.

 

Świetny pomysł - popieram! Poza tym, dobrze by było, żeby AfterMarket nie pobierało pieniędzy za przechwytywanie, rejestracje i przedłużanie domen w momencie wykonania usługi, tylko dopiero jak się taka domena sprzeda (kwota sprzedaży - prowizja - opłaty za przechwycenie/rejestracje, przedłużenia). Wtedy stali klienci będą mieli więcej środków na promocję swoich domen.

Powiedz, że żartujesz, bo znając Twój styl wypowiedzi wygląda mi to na ukrytą zgryźliwość -_-.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Anubis

Powiedz, że żartujesz, bo znając Twój styl wypowiedzi wygląda mi to na ukrytą zgryźliwość -_-.

 

Sam zacząłeś.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam zacząłeś.

Nie zacząłem. Moja propozycja jest moim zdaniem rozsądna i możliwa od wdrożenia. Oczywiście, jeżeli tylko mi się ona podoba, to nie zostanie ona wdrożona, ale widzę w niej korzyści dla wszystkich (poza NASKiem ;)), a także sposób na zwiększenie atrakcyjności usługi przechwytywania w AM.

Edited by Domenatorix

Share this post


Link to post
Share on other sites

a nie mozesz sie zastanowic przed zleceniem przechwycenia? masz na to 14dni...w trakcie wygasania domeny

W sumie AM przechwytuje i tak śmieci, które są rezerwowane, to również zlecone przechwycenia mogłyby być tak samo traktowane i rzeczywiście, do 5 dni byłoby OK na zastanowienie się, choć sam uważam, że 14 dni w trakcie wygasania to dużo na zastanowienie się. może gdyby AM za te 5 dni pobierał np. 5 zł, to byłoby OK. Jednak to doprowadziłoby do tego, że mnóstwo ludzi dodawałoby wiele domen do przechwycenia, a potem by rezygnowało. Wtedy jednak zwiekszyłaby się liczba aukcji domen przechwyconych, bo na pewno wiele osób by taką domenę dodało do przechwycenia. Więc trzeba by też ewentualnie zmienić zasady aukcji. Trochę to skomplikowane. Może jakaś kaucja, np. 10 zł za domenę pobierane z salda to byłoby jakieś tam zabezpieczenie, żeby nie dodawać za dużo domen do przechwycenia. Albo inaczej: 5 dni na zastanowienie się ale kosztem wyższej ceny przechwycenia np o x zł.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sugeruję AM zakup od ośrodka badania alergenów środowiskowych domeny am.pl, bo coraz częściej chcę wpisywać właśnie taką kombinację, zeby szybciej dostać się na stronę Aftermarket. :P Może da się kupić taniej niż CO.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAm dla AM taką uwagę i sugestię - ODPOWIADAJCIE na zgłoszenia.

Ponad 20 dni czekam na odpowiedź.

Może zróbcie sobie taki klikalny odpowiadacz z formułkami i wybierajcie odpowiednią opcję i wio.

 

- nie zawracaj nam głowy,dupy, gitary - w zależności od wagi zapytania

- przestań się czepiać

- co to za pytanie, każdy to wie,

- mamy twoje problemy, prawie w dupie, w dupie, całkiem w dupie (przy ostatnim przynajmniej wiadomo, że szans na cokolwiek nie ma)

- nie wiemy co odpowiedzieć, proszę nie czekać,

- nieczynne do odwołania

- pomyłka

 

Mogę Wam napisać formułki - tylko dajcie znać - najlepiej przez ticket :)

 

Ps - nie pytajcie mnie o nr zgłoszenia - sprawdźcie wszystkie - inni na tym też skorzystają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli tymczasowo brak szybkich wypłat, sugeruję częstsze wykonywanie zwykłych. Zakupy czekają.

Edited by PiotrSz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lufthansa: przepraszamy za długie oczekiwanie na odpowiedź, proszę sprawdzić maila

 

A jeżeli sprawa o którą postulowano w tickecie już dawno się przedawniła z jakiegoś względu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jeżeli sprawa o którą postulowano w tickecie już dawno się przedawniła z jakiegoś względu?

można pozwać do sądu, sąd roztrzygnie, problem jest jeden, że będzie to sąd cypryjski :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest bubel. Jak w spisie usuniętych domen mamy domenę, która jest aktualnie na aukcji aftermarket (rezerwacja) to gdy dodajemy ją do przechwycenia to mimo, że system pokazuje "domena została dodana do przechwycenia" to nie pokazuje się w spisie. Powinna być jasna i klarowna sytuacja, że domena jest aktualnie wystawiona na aukcji lub informacja typu "przepraszamy ale nie możemy aktualnie dodać tej domeny do Twojej listy domen do przechwycenia".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam prośbę o informację w jaki sposób i czy w ogóle osoby, które mają domenę w obserwowanych zostają powiadamiani o tym, ze ta domena trafiła na aukcję. Czy powiadomienia i przypomnienia sę do nich w takim przypadku wysyłane ?

 

Czy tylko wtedy gdy domena trafia na sprzedaż i/lub ma zmienianią cenę kup teraz ?

 

pytam ponieważ osttanio kilka razy zdarzyło się tak, że domena miała ustawione kup teraz ( powiedzmy 800 pln ), trafiła na aukcję od 50 pln a już wcześniej 6 osób obserwowało tę domenę. Aukcja skończyła się bez zadnych ofert. Po 2 dniach zmieniam cene domeny na kup teraz 150 pln i następnego dnia ktoś kupuje kup teraz.

 

Stąd podejrzenie, że te osoby po prostu nie dostają zadnej informacji i przypomnienia o tym, ze obserwowane domeny trafiają na aukcję.

 

jeżeli tak jest to to bez sensu z uwagi na sprzedawcę, potencjalnych zainteresowanych oraz giełdę

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktywność sprzedającego:

 

Dlaczego ten newsletter?

Otrzymujesz ten newsletter, ponieważ składałeś wcześniej oferty zakupu domen tego sprzedawcy. Możesz usunąć tego sprzedawcę z listy obserwowanych

Obniżone ceny domen

 

Nowe domeny na giełdzie

 

Domeny ze zmienionymi cenami

 

Kiedyś coś od Ciebie kupiłem i dostaję takie powiadomienia.

Sporo ich przychodzi.

Pewnie nie dostajesz newslettera na swój temat. Jak chcesz to mogę Ci podesłać-podsyłać to sobie porównasz.

 

Edit:

wysłałem dzisiejszy.

 

Edit2

z wcześniejszego newslettera

Nowe aukcje domen

 

ponieważ składałeś wcześniej oferty zakupu domen tego sprzedawcy

Albo jest to zwykła formułka nie zawierająca wszystkich zmiennych powodujących wysłanie newslettera albo dostałem właśnie z powodu składania oferty a nie dodania do obserwowanych danej domeny

Edited by lufthansa
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzieki. tak jak Ci odpisałem. chodiz mi o informacje dla osób, któe nie obserwują danego sprzedawcy a konkretną domenę i o info o wysatwanych i końćzących się aukcjach. zbiroczy newsletter użytkownika to wiem, ze dochodzi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodane dużo wcześniej domeny do obserwowanych dostarczają mi do dziś - nawet jak są już u mnie informacji. Np tej masy maili o zmianie whois. Fakt - informacje o zmianie we whois przychodziły z opóźnieniem - może tak samo jest z info o wystawieniu na aukcję - nie wiem.

 

Edit:

jak wiesz osoby obserwujące mogą być z czasu dodania np domeny wygasającej do przechwycenia, bez względu na to czy była już u Ciebie, czy nie.

Mogli być zainteresowani przechwyceniem ale nie kupnem. Nawet jak cena była dobra dla kupującego.

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites

to moze inaczej jeszcze dopytam. czy ktoś moze miał w obserwowanych i odstał info, ze domeny np

kopiuj.pl
twojakariera.pl
bodypainting.pl
kur.pl
sanepid.pl


trafiły na aukcję ??

 

albo poprosze aftermarket o odpowiedź czy takie maile wychodzą do ludzi którzy obserwują daną domene a nie użytkownika ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest taka sytuacja:

1. Mam na koncie 0 złotych,

2. Wygrałem aukcję domeny przechwyconej za powiedzmy 100 złotych, więc mam stówkę na minusie,

3. Chcę odnowić jedną z domen wygasających za kilka godzin.

 

Po wybraniu domeny do odnowienia pokazuje mi się informacja, że na moim koncie nie ma wystarczającej sumy środków - wraz z buttonem do formularza wpłaty i zsumowaną kwotą za aukcję + przedłużenie. Gdy dokonam przelewu, z automatu opłaci się jedynie aukcja, kasa na przedłużenie zostanie wliczona w saldo, a samo przedłużenie trzeba raz jeszcze wywołać ręcznie.

To trochę mylące bo wydawało mi się, że gdy wybieram domenę do przedłużenia i wpłacam kwotę za większą sumę operacji, to od razu wykonają się wszystkie. Dziś o mały włos nie straciłbym w ten sposób ważnego dla mnie adresu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×