Jump to content
krystekm

Nowe serwisy Agory

Recommended Posts

 

Serce podeszło mi do gardła, bo już myślałem,że Bronek znalazł fuchę u Adama i jakiś nowy serwis otwiera pod szyldem Agory, ale nie, to nie bajlandia, tak prosto nie jest i być nie może. ufff Bronek twardo siedzi u siebie i majstruje, co teraz pospuć, gdzie wylać żółć, komu zrobić kuku, gdzie opublikować nową liste

 

PS a cytat wyjęty z kontekstu, bo trzeba by zobaczyc, jakiej sprawy dotyczył.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
ufff Bronek twardo siedzi u siebie i majstruje, co teraz pospuć, gdzie wylać żółć, komu zrobić kuku

 

czytasz u Bronka jedno (oszczerstwa wyborczej) a rozumiesz drugie (jaka ta biedna wyborcza), jesteś pod silnym wpływem wyborczej i całej tej agorowej spółki, ale oni mają wpływy wszędzie, ... jeszcze :wacko:

 

ps. czekamy na cały tekst, skoro ten cytat tak boli

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

GazetaPraca.pl w wersji wideo - GazetaPraca.tv

 

Materiały wideo poświęcone rekrutacji i pracy, rozwojowi osobistemu, prezentacje pracodawców oraz cykliczny program "Pr@cownia" - to wszystko oferuje użytkownikom uruchomiony przez Agorę serwis wideo GazetaPraca.tv.

(...)

GazetaPraca.tv to siódmy, obok

GazetaPraca.pl

Jobspot.pl

Metropraca.pl

Pracawpsrzedaży.pl

Pracownicy.it

Pracawbiurze.pl

serwis Agory związany z tematyką rekrutacyjną.

 

http://press.gazetapraca.pl/pr/116226/gaze...changeLocale=PL

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po udanej współpracy Naszej Klasy z Allegro, największy portal społecznościowy integruje się z Forum Gazeta.pl. Dzięki czemu każdy użytkownik Naszej Klasy w swoim profilu na Naszej Klasie będzie mógł pochwalić się aktywnością na Forum Gazeta.pl

 

Użytkownicy na stronie głównej Naszej Klasy znajdą ikonkę prowadząca do strony, gdzie będzie można sparować profil na Naszej Klasie z kontem Gazeta.pl

 

http://technologie.gazeta.pl/technologie/1..._Gazeta_pl.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beznadziejny serwis i idiotyczna/e domeny. Na siłę będą to podtrzymywać reklamując się na gazeta.pl :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Beznadziejny serwis i idiotyczna/e domeny. Na siłę będą to podtrzymywać reklamując się na gazeta.pl :)

Ale kiedy Agora dostanie po tyłku kryzysem który tak sztucznie lansują, to zawsze mogą wystawić na sprzedaż te swoje koszmarki.pl i pewnie znajdzie się chętny na kupno już rozpoznawalnych przez internautów serwisów za konkretną kasę.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz rację, tak pewnie kiedyś będzie. Swoją drogą oni biorą domainerów na przetrzymanie. Przy swoich możliwościach każdą ninje wypromują i na drogie zakupy w "naszym" ogródku póki co się nie zanosi.. To się kiedyś czkawką może im odbić - gdy czas relatywnie tanich zakupów minie, mogą być skazani na zakupy np. u zagranicznych inwestorów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś zauważyłem, że f1.pl kieruje na f1.sport.pl. Dodatkowo serwis reklamują na stronach gazeta.pl.

(W WHOIS nie ma jeszcze (?) Agory). Czyżby jakaś spektakularna transakcja?

 

Jeżeli było to sorry, ale nie wydaje mi się ;)

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziś zauważyłem, że f1.pl kieruje na f1.sport.pl. Dodatkowo serwis reklamują na stronach gazeta.pl.

(W WHOIS nie ma jeszcze (?) Agory). Czyżby jakaś spektakularna transakcja?

 

Raczej dzierżawa przekierowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dziś zauważyłem, że f1.pl kieruje na f1.sport.pl. Dodatkowo serwis reklamują na stronach gazeta.pl.

(W WHOIS nie ma jeszcze (?) Agory). Czyżby jakaś spektakularna transakcja?

Jeżeli było to sorry, ale nie wydaje mi się ;)

Grzesiek

ja też to zauważyłem już podczas pierwszego GrandPrix Australii ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyżby jednak F1.pl zostało kupione przez Agorę lub jakieś poważniejsze plany są? Nikt, kto tylko dzierżawi domenę, nie pisałby tak:

 

f1a.jpg

 

95503866.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyżby jednak F1.pl zostało kupione przez Agorę lub jakieś poważniejsze plany są? Nikt, kto tylko dzierżawi domenę, nie pisałby tak:

 

Domena należała do firmy z Krakowa, obecnie jest zapisana na prezesa zarządu tej firmy. A więc jeśli jest jakaś transakcja, to jeszcze niedokończona...

Z drugiej strony, identyczną drogę przebyła sciagnij.pl - najpierw była na firmę, potem na szefa tej firmy, dopiero potem na Agorę. Jednak serwis został uruchomiony jeszcze zanim domena została przeniesiona na Agorę. Może tak jest i w tym przypadku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
dlaczego jeszcze jest drukowana prasa, tylko z przyzwyczajenia czytelników i przede wszystkim reklamodawców, którzy jednak stale przekierowują się na internet i telewizję, gdyby reklamodawcy spojrzeli prawdzie w oczy, a nie bazowali na przyzwyczajeniach, cała prasa by upadła, gdyż bez reklam gazety i pisma musiałyby być znacznie droższe i ludzie przestaliby je kupować, to tylko kwestia czasu jak przez papierową prasę przejdzie tsunami jak przez branżę finansową teraz, a zdecyduje o tym zdecydowany odwrót reklamodawców, zapoczątkowany np. tak jak teraz spadkiem przychodów z powodu kryzysu finansowego,

Duży spadek sprzedaży 'Dziennika', 'Gazety Wyborczej' i 'Rzeczpospolitej'

 

Średnia sprzedaż zajmującej drugie miejsce "Gazety Wyborczej" (Agora) wyniosła 365 209 egz. Jest to wynik o 16 proc. gorszy niż w lutym 2008 roku.

Gazeta Wyborcza 436 410 (02.2008) > 365 209 (02.2009) egz.

 

luty 2009 > Gazeta Wyborcza 516 466 (nakład) > 365 209 (sprzedaż) > sprzedaż = 70% nakładu

 

Janusz Korwin Mikke: Ślepota zawodowa - Dziennikarze od biedy potrafią zrozumieć, że tak jak kiedyś dyliżanse ustąpiły pociągom, tak teraz pociągi muszą ustąpić samochodom ale tego, że w dobie internetu zaniknąć muszą gazety, już gazeciarze pojąć nie potrafią. :(

 

http://nczas.com/mysl/korwin-mikke-slepota-zawodowa/

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

z tego mozna zrobić osobny temat (chyba jeszcze nie było takiego) bo to ciekawy materiał do dyskusji a nie tyczy się tylko Wyborczej i Agory.

 

Najbardziej to papierowe media nie mogą przeboleć tego, że za papier konsument płaci, a w necie ma wszystko prawie za darmo, a jak bedzie subskrtypcja to i tak kontent znajdzie gdzie indziej (legalny darmowy lub skopiowany).

 

Dla mnie nieporozumieniem jest np koszt POlityki, Wprost czy innych magazynów w sklepie 5 PLN a w e-sklepie w postaci e-magazynu (gdy dodatkowo musze kupic cały numer, a nie moge sobie wybrac artykulow) to wielka łaska 4 PLN, 3,5 PLN. Co prawda czytelnctwo e-gazet na razie lezy jeszce, ale to sie zmieni, jednak tylko pod warunkiem, że "gazeciarze" pójdą do spowiedzi i pod postacia pokuty przemyslą strategię cenową e-gazet i e-magazynów. Obecna jest dla mnie nie do zaakceptowania. A jeszcze niektorzy chca kasowac po 1-2 zł za jeden artykuł. To juz skandal i rabunek. No ale dopóki user nie będzie równał się "nasz pan" to szafowanie wygórowanymi cenami (w modelu subskrypcji) zwiedzie "gazeciarzy" tylko na manowce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
MiastoTwoichStudiow.pl

 

IDN dokupiony... wczoraj, tzn 01.04.2009 :)

a najlepsze w tym jest to, że ten IDN dotąd na nic nie przekierowuje - nie licząc oczywiście strony nazwa.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz rację, tak pewnie kiedyś będzie. Swoją drogą oni biorą domainerów na przetrzymanie. Przy swoich możliwościach każdą ninje wypromują i na drogie zakupy w "naszym" ogródku póki co się nie zanosi.. To się kiedyś czkawką może im odbić - gdy czas relatywnie tanich zakupów minie, mogą być skazani na zakupy np. u zagranicznych inwestorów

dokladnie tak, jestem pewny, ze im sie odbije to czkawka..... Zaplaca za to, ze wola wydawac miliony na promocje, a zaluja grosza na dobre domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

WSTAWSIE.PL (Wstaw się - i pokaż znajomym gdzie byłeś)

 

Czy to się nie kojarzy aby z alkoholem i byciem wstawionym? :)

 

mam wrażenie że ten badziewny serwis jest zrobiony na siłę wykorzystując "magię świąt"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy to się nie kojarzy aby z alkoholem i byciem wstawionym? :P

Właśnie o tym pomyślałem gdy zobaczyłem nazwę serwisu / domenę.

 

Ale nie ma się czemu dziwić, nie od dziś trwa wyścig pomiędzy o2.pl a gazeta.pl o to kto uruchomi więcej kiepskich serwisów. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
WSTAWSIE.PL (Wstaw się - i pokaż znajomym gdzie byłeś)

 

Czy to się nie kojarzy aby z alkoholem i byciem wstawionym? :)

 

mam wrażenie że ten badziewny serwis jest zrobiony na siłę wykorzystując "magię świąt"

Morna podróbka PhotoFunia.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z drugiej strony, identyczną drogę przebyła sciagnij.pl - najpierw była na firmę, potem na szefa tej firmy, dopiero potem na Agorę. Jednak serwis został uruchomiony jeszcze zanim domena została przeniesiona na Agorę. Może tak jest i w tym przypadku.

 

Domena caly czas zarejestrowana była na firmę i potem odrazu na Agorę. I rzeczywiście nim dokonali cesji serwis już stał.

 

Kialkanascie dni temu wygasała im inna domena której zapomnieli wtedy przenieść, na chyba 8h! przed realizacją Opcji :) około północy przedłużyli ją! Chyba trzymali właściciela opcji :P w nerwach do samego końca bo nie widze innego wytłumaczenia jak mogła tak duża firma nie mieć czasu przez kilkanaście miesięcy dokonać cesji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TUBLO.PL - to już jest koniec

Dlaczego Tublo “nie wypalił” ? Możliwe, że serwis nie spodobał się użytkownikom, nie był dobrze promowany, zabrakło dobrej instrukcji o co chodzi itp. Moim zdaniem nie udało się również dlatego, że twórcą tego serwisu społecznościowego była Agora.

 

http://antyweb.pl/czy-portale-potrafia-rob...ladzie-tublopl/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przede wszystkim dla portalu serwis społecznościowy to produkt. Może być ładny, doskonały technicznie ale bardzo często brakuje mu tego czegoś co przyciąga użytkowników czyli klimatu, czy też duszy serwisu. Trudno to trochę opisać ale kiedy spojrzy się na serwisy internetowe odnoszące sukces i na produkcje portali to jest pewna różnica, którą widać gołym okiem.

 

 

Agora pieniądze jakie posiada mogłaby znacznie lepiej zagospodarować. Oni zajęli się produkcją jak w fabryce lub przejęciami za duże pieniądze.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
PolitBiuro.pl

 

Stworzyliśmy Politbiuro z myślą o internautach, którzy w serwisach informacyjnych szukają przede wszystkim informacji o polityce, ale oczekują czegoś więcej niż tylko suchych faktów.

 

o internautach, podatnych na propagandę, o jedynej słusznej myśli ideowej, dla reszty Agora oferuje cenzurę :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
o internautach, podatnych na propagandę, o jedynej słusznej myśli ideowej, dla reszty Agora oferuje cenzurę :huh:

 

ale o co chodzi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×