Jump to content
Sign in to follow this  
kwalejko

forum-nasza-klasa.pl i forum-moja-klasa.pl

Recommended Posts

Bardzo proszę o wycenę domeny www.forum-nasza-klasa.pl oraz www.forum-moja-klasa.pl

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niektóre domeny posiadają wartość i nie mają żadnego ruchu. Te domeny razem nie mają wielkiego ruchu, średnio około 70 uu. dziennie. Wartość zależy od wielu rzeczy, między innymi od popytu na dany temat.

Bardzo proszę o ewentualną wycenę.

Miałem dwie oferty kupna, niestety były to oferty śmieszne, nawet nie będę pisał jakie. Fakt jest taki, że były oferty i jest zainteresowanie domenami.

Pozdrawiam

Krzysztof

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bana dostaniesz od google za te strony i się na tym skończy zabawa.

 

Edit.

I nie chodzi tutaj o nazwę, jednej z nich która jest chroniona ale za treść na stronach... o czym mowa zapewne wiesz...

Edited by Kornel

Share this post


Link to post
Share on other sites

0 pln

 

dodatkowo forum-nasza-klasa.pl podchodzi pod arbitraż.

 

Kategoria, numer i data zgłoszenia:

TOW: (210) 335222, (220) 16-01-2008

 

Powinno się walić solidne kary za tego typu domeny bo ten maniakalny trend jest już irytujący.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że niektórych może irytować sytuacja, że jedni posiadają takie domeny, a inni nie. Próbowałem zastrzec znak towarowy pewnej domeny, okazało się że nie jest to możliwe bo zawiera słownikowe popularne zwroty tego typu jak użyte w nazwie forum-nasza-klasa.pl. Jeśli bym użył nazwę, która jest chroniona, to tak, jak najbardziej można procesować się, jeśli nie to niestety każdy może używać nazw ile chce i jakie chce.

Pozdrawiam

Krzysztof

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rozumiem, że niektórych może irytować sytuacja, że jedni posiadają takie domeny, a inni nie.

 

:):);):o:blink::):o:):)

 

.....weź mnie proszę nie rozśmieszaj ...hahahahahahahaha

 

 

 

Próbowałem zastrzec znak towarowy pewnej domeny, okazało się że nie jest to możliwe bo zawiera słownikowe popularne zwroty tego typu jak użyte w nazwie forum-nasza-klasa.pl. Jeśli bym użył nazwę, która jest chroniona, to tak, jak najbardziej można procesować się, jeśli nie to niestety każdy może używać nazw ile chce i jakie chce.

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Nazwa Nasza-Klasa.pl jest chroniona przez UPRP. Podałem ci numer zgłoszenia abyś sobie zobaczył w jakich klasach, ale skoro do ciebie prosty argument nie dociera to twoja sprawa.

"Nasza Klasa" to nie jest zwrot słownikowy od tego trzeba zacząć......chyba że pokażesz mi w którym słownikumasz ujęty zwrot "nasza klasa" ;)

Jakbyś zamiast sie upierać poczytał trochę o podobnych przypadkach na tym forum, to byś wiedział że rejestracje są określone klasami a twoja strona narusza jasno klasy ujęte w rejestracji znaku towarowego Nasza-Klasa.pl

 

Jedynym przypadkiem gdy Nasza-Klasa mogłoby istnieć poza konfliktem ze zgłoszonym znakiem jest sytuacja kiedy tresci zamieszczne pod tą domeną nie konfliktują z klasami ujętymi w rejestracji TM.

Ale w tym konkretnym przypadku konfliktują, więc nie ma o czym mówić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masz rację. Nazwa Nasza-Klasa.pl jest chroniona przez UPRP. Sprawdziłem to. Ale czy zwrot forum-nasza-klasa.pl jest też chroniona? Wymienione są chronione znaki: nasza-klasa, nasza klasa, nasza-klasa.pl? Uważam, że temat jest dyskusyjny. Osobiście próbowałem zastrzec tak jak pisałem znak tow. dla jednej domeny, i okazało się że nie mogę.

Miałem podobną sytuację z domeną euro2012polandukraine.com. Niestety, nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi. Dostałem w informacji z UEFA, że nie mogą być w nazwie używane zwroty: Euro 2012, ukraine Poland, poland ukraine, UEFA. Kiedy zapytałem, czy mogę wykorzystać tą nazwę do zbudowania serwisu, w informacji zwrotnej dostałem odpowiedź że tak, ale nie mogę zarabiać na tym serwisie, i domena została wzięta pod nadzór UEFA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam

 

Popyt na nasza klase juz sie skonczyl - drugiego boomu nie bedzie

 

Jak dla mnie reg free

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, jeśli jest ktoś zainteresowany, może zobaczyć jak wygląda sprawa dla wp, znaku towarowego wp.pl

http://www.uprp.pl/patentwebaccess/SearchResults.aspx.

Jest tam kilkanaście firm, które zastrzegły swoje znaki:

FUNGOCUPRIM 50 WP

WP WERWOPLEX

WP

WP KIELCE

AGRO TOP 150 WP

 

i inne. Ale np. nie ma zastrzeżonego forum-nasza-klasa.pl czy forum-nasza-klasa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Masz rację. Nazwa Nasza-Klasa.pl jest chroniona przez UPRP. Sprawdziłem to. Ale czy zwrot forum-nasza-klasa.pl jest też chroniona? Wymienione są chronione znaki: nasza-klasa, nasza klasa, nasza-klasa.pl? Uważam, że temat jest dyskusyjny.

 

temat dyskusyjny? :blink:

 

Nasza-klasa / nasza klasa ... jest chronione w zakresie ujętym w klasach i nie ma tu o czym dyskutować. Nie ma znaczenia czy pisze .pl czy nie, tak samo jak w przypadku rejestracji Microsoft, Apple, Adobe itd itd itd.... ,pl to tylko ccTLD i nie musi być częścią znaku towarowego.

 

 

 

Osobiście próbowałem zastrzec tak jak pisałem znak tow. dla jednej domeny, i okazało się że nie mogę.

 

Każda domena to inny przypadek, Nie ma templetu który można uzyć do okreslenia wszystich domen , nawet w małych grupach tematycznych.

 

 

 

Aha, jeśli jest ktoś zainteresowany, może zobaczyć jak wygląda sprawa dla wp, znaku towarowego wp.pl

http://www.uprp.pl/patentwebaccess/SearchResults.aspx.

Jest tam kilkanaście firm, które zastrzegły swoje znaki:

FUNGOCUPRIM 50 WP

WP WERWOPLEX

WP

WP KIELCE

AGRO TOP 150 WP

 

A teraz zobacz na klasy:

 

jedyne znak innej firmy oparty na literach WP to:

- (510) kuchnie gazowe, elektryczne, elektryczno-gazowe, piekarniki elektryczne i mikrofalowe;

 

 

druga firma co próbowała zarejestrować WP jako znak w klasie:

- (510) czasopisma, książki, katalogi; rekalma, usługi poligraficzne;

dostała ODMOWE ponieważ klasy pokrywają sie z klasami zgłoszonymi przez Wirtualną Polskę

 

 

 

 

Ale np. nie ma zastrzeżonego forum-nasza-klasa.pl czy forum-nasza-klasa

 

Wystaczy że jest Nasza-Klasa a ty używasz ten nazwy jako część składową swojej domeny na której zamieszczone sątreści ujęte w klasach zarejestrowanych przez Nasza-Klasa.pl

Jeżeli dalej do ciebie ten fakt nie trafia to przeczytaj decyzję WIPO w sprawie domeny BMWcars.info

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, jeśli uważasz, że jeśli w nazwie mam nasza-klasa, to wytłumacz mi dlaczego zostały zastrzeżone znaki: nasza klasa, nasza-klasa, nasza-klasa.pl. Czy nie wystarczyłoby zastrzec nasza klasa?

Pozdrawiam

Krzysztof

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ok, jeśli uważasz, że jeśli w nazwie mam nasza-klasa, to wytłumacz mi dlaczego zostały zastrzeżone znaki: nasza klasa, nasza-klasa, nasza-klasa.pl. Czy nie wystarczyłoby zastrzec nasza klasa?

Pozdrawiam

Krzysztof

 

 

Wystarczyło i dokładnie tak to zostało zrobione.

Jedno chroni text a drugie logo

 

 

nasza-klasa.pl

(550) Słowno-graficzny

 

nasza klasa

(550) Słowny

 

......to w zupełności wystarczy aby skutecznie chronić ten znak

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
a nasza-klasa?

męczysz i meczysz...porozmawiaj lepiej z prawnikiem, taniej wyjdzie niz ewentualny arbitraz w sadzie...wielu już bylo takich jak ty. nie wszyscy jednak zawczasu mieli okazje zapoznac sie z wyrokami sadow krajowych czy arbitrazu miedzynarodowego WIPO.

Share this post


Link to post
Share on other sites
a nasza-klasa?

 

co nasza-klasa? :blink:

 

jeżeli istnieje znak towarowy MICROSOFT i w klasie ujęte są komputery

to nic ci nie da rejestracja MICRO-SOFT.pl czy MIC-RO-SOFT.pl jezeli na stronie będątreści kolidujace z klasami znaku towarowego MICROSOFT

 

Dlatego wystarczy zarejestrować NASZA KLASA w UPRP aby mieć ochronę przed to-jest-nasza-klasa.pl, cośtamnaszaklasa.pl, akuku-nasza-klasa.pl, n-a-s-z-a-k-l-a-s-a.pl itp itd

Oczywiscie wszystko przy założeniu że działasz w tych samych klasach, no bo jak sprzedajesz ogórki kiszone to możesz sobie zarejestrować nawet ADOBE

Share this post


Link to post
Share on other sites
porozmawiaj lepiej z prawnikiem, taniej wyjdzie niz ewentualny arbitraz w sadzie...wielu już bylo takich jak ty. nie wszyscy jednak zawczasu mieli okazje zapoznac sie z wyrokami sadow krajowych czy arbitrazu miedzynarodowego WIPO.

Widzę masz doświadczenie w tej dziedzinie. Ja miałem praktyczne tak jak wspomniałem wyżej z domeną www.euro2012polandukraine.com. Bezpośrednio prowadziłem korespondencję z uefa, i wiem jak wygląda wszystko od strony prawnej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
co nasza-klasa? :blink:

 

jeżeli istnieje znak towarowy MICROSOFT i w klasie ujęte są komputery

to nic ci nie da rejestracja MICRO-SOFT.pl czy MIC-RO-SOFT.pl jezeli na stronie będątreści kolidujace z klasami znaku towarowego MICROSOFT

 

Dlatego wystarczy zarejestrować NASZA KLASA w UPRP aby mieć ochronę przed to-jest-nasza-klasa.pl, cośtamnaszaklasa.pl, akuku-nasza-klasa.pl, n-a-s-z-a-k-l-a-s-a.pl itp itd

Oczywiscie wszystko przy założeniu że działasz w tych samych klasach, no bo jak sprzedajesz ogórki kiszone to możesz sobie zarejestrować nawet ADOBE

Po części masz rację: z tymi ogórkami. Bo podobna była sytuacja z domeną microsoft.pl (wszyscy o tym dokładnie wiedzą, więc nie ma co tematu rozszerzać).

Co do n-a-s-z-a-k-l-a-s-a.pl naprawdę bym polemizował (tak jak pisałem miałem praktyczne doświadczenie z domeną www.euro2012polandukraine.pl)

Pozdrawiam

Krzysztof

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oj zaraz chłopaki wezmą się za sierść :) Myślę że ten kto ma rację to przekonamy się z wyroku sądu arbitrażowego za bezprawne używanie znaku zastrzeżonego :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idąc dalej to:

 

1. TOW: (210) 338437, (220) 19-03-2008 - (732) Zgłaszający/Uprawniony CTM GALICJA Sp. z o.o. Kraków PL - Kategoria i numer ochrony: TOW: (111), Klasyfikacja nicejska - (511) 29 - (510) mięso, mięso drobiowe, dziczyzna, ryby, także w konserwowanej, przetworzonej lub mrożonej postaci, konserwowane, suszone lub mrożone owoce i warzywa, ekstrakty mięsne, galaretki owocowe i warzywne, dżemy i marmolady, jaja, mleko, produkty mleczne, masło, ser, śmietana, jogurt, mleko w proszku dla celów żywieniowych, oleje jadalne i tłuszcze, posiłki błyskawiczne zasadniczo zawierające mięso, mięso drobiowe, dziczyznę, ryby, warzywa, owoce lub wyroby z ciasta (także w zamrożonej postaci), desery wykonane z jogurtu, białego sera lub śmietany - jest to dla znaku towarowego - Jakościowa Produktów Nasza Klasa

 

2. TOW: (210) 336251, (220) 07-02-2008 - (732) Zgłaszający/Uprawniony Nasza Klasa Sp. z o.o. Wrocław PL - Kategoria i numer ochrony: TOW: (111), Klasyfikacja nicejska - (511) 29 (510) TA SAMA CO WYZEJ mięso, ryby, drób i dziczyzna, ekstrakty mięsne, owoce i warzywa konserwowane, suszone i gotowane, galaretki, dżemy, kompoty, jaja, mleko i wyroby z mleka, jadalne oleje i tłuszcze - jest to dla znaku towarowego - nasza klasa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Co do n-a-s-z-a-k-l-a-s-a.pl naprawdę bym polemizował (tak jak pisałem miałem praktyczne doświadczenie z domeną www.euro2012polandukraine.pl)

 

Możesz polemizować .....ale to strata czasu :blink: Fakty, punkt po punkcie są ujęte na stronach UPRP i WIPO.

Twoje doświadczenia z domeną euro2012polandukraine.pl nie mają tu znaczenia, bo tak jak pisałem, każda domena to osobny przypadek.

 

Ja miałem do czynienia z problematycznymi domenami nie raz, ale kilka razy i z autopsji wiem że do kazdego przypadku mój adwokat przygotowywał inną argumentację i dokumenty.

Nie ma szablonu dla tego typu spraw, ale są ogólne zasady które sąpodstawą do zakładania arbitraży.

 

Poczytaj na tym forum o regulacjach WIPO w tej sprawie i 3 warunkach świadczących o naruszeniu prawa do domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Idąc dalej to:

 

1. TOW: (210) 338437, (220) 19-03-2008 - (732) Zgłaszający/Uprawniony CTM GALICJA Sp. z o.o. Kraków PL - Kategoria i numer ochrony: TOW: (111), Klasyfikacja nicejska - (511) 29 - (510) mięso, mięso drobiowe, dziczyzna, ryby, także w konserwowanej, przetworzonej lub mrożonej postaci, konserwowane, suszone lub mrożone owoce i warzywa, ekstrakty mięsne, galaretki owocowe i warzywne, dżemy i marmolady, jaja, mleko, produkty mleczne, masło, ser, śmietana, jogurt, mleko w proszku dla celów żywieniowych, oleje jadalne i tłuszcze, posiłki błyskawiczne zasadniczo zawierające mięso, mięso drobiowe, dziczyznę, ryby, warzywa, owoce lub wyroby z ciasta (także w zamrożonej postaci), desery wykonane z jogurtu, białego sera lub śmietany - jest to dla znaku towarowego - Jakościowa Produktów Nasza Klasa

 

2. TOW: (210) 336251, (220) 07-02-2008 - (732) Zgłaszający/Uprawniony Nasza Klasa Sp. z o.o. Wrocław PL - Kategoria i numer ochrony: TOW: (111), Klasyfikacja nicejska - (511) 29 (510) TA SAMA CO WYZEJ mięso, ryby, drób i dziczyzna, ekstrakty mięsne, owoce i warzywa konserwowane, suszone i gotowane, galaretki, dżemy, kompoty, jaja, mleko i wyroby z mleka, jadalne oleje i tłuszcze - jest to dla znaku towarowego - nasza klasa

 

 

czy ty czytasz co tam w UPRP jest napisane?

 

1. Jakościowa Produktów Nasza Klasa (550) Słowno-graficzny

 

2. nasza klasa (550) Słowno-graficzny

 

to są znaki towarowe graficzne / słowno-graficzne (chroniace loga) a nie słowne (chroniace teks)

Pozatym w pierwszym przypadku TM obejmuje Jakościowa Produktów Nasza Klasa a nie Nasza Klasa

Edited by MisUszatek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po części masz rację: z tymi ogórkami. Bo podobna była sytuacja z domeną microsoft.pl (wszyscy o tym dokładnie wiedzą, więc nie ma co tematu rozszerzać).

Co do n-a-s-z-a-k-l-a-s-a.pl naprawdę bym polemizował (tak jak pisałem miałem praktyczne doświadczenie z domeną www.euro2012polandukraine.pl)

Pozdrawiam

Krzysztof

 

A teraz dopiero zrozumiałem. :blink:

Zarejestrowałeś domenę forum-nasza-klasa.pl żeby dyskutować o ogórkach :) To rzeczywiście nie koliduje z ochroną TOW nasza-klasa :o

Co do samej domeny to warta "mniej niż 0) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Męczy mnie już ten temat.

Napisałeś: Powinno się walić solidne kary za tego typu domeny bo ten maniakalny trend jest już irytujący.

Napisałeś też, że miałeś sprawy sądowe dotyczące swoich domen.

Pochwal się tym. Z pewnością wszystkich będzie to interesowało. Zaintersuje nas wszystkich jak wyglądała obrona i jak się wszystko skończyło.

 

Ponadto, powiedz mi czy właściciele stron:

nasza-klasa.info

nasza-klasa.biz

nasza-klasa.com

nie naruszają dóbr nasza-klasa.pl?

Pozdrawiam

Krzysztof

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×