Jump to content
tmi

Jak traktujecie tą branżę? ;-)

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym zadać wszystkim tu obecnych na forum kilka pytań dotyczące domen internetowych w celu wymiany poglądów :) . Jak traktujecie tą branżę? Zajmujecie sie tylko domenami i z tego żyjecie czy traktujecie to tylko i wyłącznie jako hobby? Jak oceniacie rynek domen za kilka lat? Osobiście zajmuje się tylko domenami z traffikiem i z tego żyję, a wy?

 

Pytania które dużo nam dadzą do myślenia :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak traktujecie tą branżę? Zajmujecie sie tylko domenami i z tego żyjecie czy traktujecie to tylko i wyłącznie jako hobby?

 

Na początku traktowałem to jako hobby. Obecnie mam firmę wielobranżową, ale przychody z domen są znaczną częścią jej obrotów.

 

Jak oceniacie rynek domen za kilka lat?

 

Oczywiście jestem zdania, że to temat przyszłościowy. Nawet jeśli ktoś wymyśli jakiś inny system, to i tak okres przejściowy będzie trwał wystarczająco długo, żeby się adaptować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

Chciałbym zadać wszystkim tu obecnych na forum kilka pytań dotyczące domen internetowych w celu wymiany poglądów :) . Jak traktujecie tą branżę? Zajmujecie sie tylko domenami i z tego żyjecie czy traktujecie to tylko i wyłącznie jako hobby? Jak oceniacie rynek domen za kilka lat? Osobiście zajmuje się tylko domenami z traffikiem i z tego żyję, a wy?

 

Pytania które dużo nam dadzą do myślenia :rolleyes:

 

Traktuję tą branże jako bardzo rozwojową i slusznie porownywalna w Polsce do rynku nieruchomosci. Dlaczego? Patrzę na rynek amerykański i europejski i to co tam się dzieje z cenami domen z pewnością wkrótce dotrze do Polski (obstawiam max 2-3 lata i polecam art w dzisiejszej wyborczej http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4094029.html ).

 

Gdybym mial poswiecic tej dzialalnosci caly swoj czas i dobytek to chyba bym oslepl od monitora, a z pewnoscia nie zarobilbym na chleb ;-)

Jest to moja działalność dodatkowa (chwilowo mam luzy w 'normalnej' pracy stad moja wieksza aktywnosc).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

W moim przypadku jest to hobby.Chocaż ostatni tekst jaki usłyszałem od mojej trzyletniej córki dał mi wiele do myślenia, bo takie rzeczy nie miały wcześniej miejsca ; ' tato ja chce do piaskownicy a Ty cały czas cos robisz na komputerze'. Rzeczywiscie zacząłem sobie uswiadamiac że od pewnego czasu; niesmiadomie zeszły na bok 'obowiazki' dnia codziennego, bo cały czas grzebie w internecie za domenami i informacjami o nich.

 

Moim zdaniem trzeba miec duża wiedzę popartą bogatym doświadczeniem żeby z tego życ. Ja narazie w tej materii jestem laikiem i nie wyobrażam sobie utrzymania rodziny z domen.

 

Narazie to hobby, ale........

 

Pozdrawiam.

mam nadzieje że Seles się wypowie

Share this post


Link to post
Share on other sites
W moim przypadku jest to hobby.Chocaż ostatni tekst jaki usłyszałem od mojej trzyletniej córki dał mi wiele do myślenia, bo takie rzeczy nie miały wcześniej miejsca ; ' tato ja chce do piaskownicy a Ty cały czas cos robisz na komputerze'. Rzeczywiscie zacząłem sobie uswiadamiac że od pewnego czasu; niesmiadomie zeszły na bok 'obowiazki' dnia codziennego, bo cały czas grzebie w internecie za domenami i informacjami o nich.

 

Ja też ostatnio mam coraz mniej czasu na inne rzeczy, nawet zacząłem myśleć o zatrudnieniu kogoś, kto by się zajął moimi serwisami. Ale trochę szkoda kasy na ZUS i inne haracze. Ale to chyba przejściowe, bo jeszcze niedawno miałem więcej czasu, a domenami zajmowałem się mniej więcej tyle samo. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

@vpb - uwowa zlecenie, umowa o dzieło. Nie wiem, ale chyba nie trzeba wtedy takich haraczy odprowadzac.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
@vpb - uwowa zlecenie, umowa o dzieło. Nie wiem, ale chyba nie trzeba wtedy takich haraczy odprowadzac.

 

Przy umowie-zleceniu płaci się ZUS, przy umowie o dzieło – nie. Jak znajdę zaufanego człowieka, to się zastanowię. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

u mnie podobnie, zabawe z domeniami traktuje czysto hobistycznie choc wraz ze zwiekszeniem sie zyskow coraz bardziej powaznie traktuje te branze. Ale nie wydaje mi sie zebym kiedykolwiek mial zaczac zyc z samych domen, choc gdyby za ruch z polski placili jak za ruch np. z USA czy Niemiec to wtedy spewnoscia wiecej zainwestowalbym w ta zabawe

 

Spewnoscia nasz prawie 40 mln. rynek stanowi wielki potencjal. Jednak prawdziwego rozkwitu spodziewam sie za 2-3 lata. W tedy tez chyba domeny beda w stanie zarabiac nie tylko na swoje utrzymanie ale i calych rodzin.

 

pozostaje teraz tylko czekac na wyzsze stawki, a w krotszej perspektywie na zakonczenie tej promocji w ND, bo w tym tylko i wylacznie upatruje znaczny spadek zarobku w stosunku do marca przy b. podobnym ruchu

 

Pozdro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy mowi o tym co będzie za 2-3 lata. Nawet nie wiecie jak chciałbym, żeby się to spełniło. Ja traktuję to tak poważnie na ile mogę i na ile pozwala mi czas. Chciałbym, żeby było:

Wielu uzytkownikow tego forum (moze nawet z tego sobie nie zdajac sprawy) bedzie sie za kilka lat zajmowalo domenami tylko i wylacznie jako swoim glownym zrodlem dochodu .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Każdy mowi o tym co będzie za 2-3 lata. Nawet nie wiecie jak chciałbym, żeby się to spełniło.

 

ja wiem, bo też bym chciał. na razie traktuję to jako hobby, które zajmuje mi trochę za dużo czasu niż pożytek z tego płynący, ale mam nadzieję, że to się opłaci i że za jakiś tam czas stanie to się moim "zawodem" i głównym źródłem (niemałego) dochodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie, piszecie o tym że stawki za ruch polski nie wystarczają na utrzymanie się z samych domen, a przecież są inne rynki, .com, .fr, .de gdzie też można nieźle zarobić. Nigdy nie nastawiałem sie że rozkwit dopiero będzie za kilka lat. Uwazam ze trzeba działać tu i teraz bo branża coraz bardziej sie ściska. Wg mnie za kilka lat będzie już po sprawie bo wiekszość domen będzie w portfolio milionerów którzy już dzisiaj przepłacają za domeny tylko i wyłącznie po to aby być monopolistami i zwalczać konkurencje. Jeśli zarabiasz $10 dzień to nic nie stoi na przeszkodzie żeby zarabiać $100 dzień itd itd. Przykładowo za tematyke (car) insurance stawki są średnio $1-2 na zwykłych parkingach takich jak Sedo czy ND, na Fabulous czy DS o wiele wyższe. Morał? 200 uq dzień i clickrate %30 dadzą nam zyski za które z Polsce bez problemu sie utrzymamy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

Po tym tekście to ja już nie wiem co powie do mnie moja córka za tydzień.

 

SROGIE POZDRO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to traktuje raczej jak hobby, bo narazie to tylko utopiłem forse w same badziewne domeny, moze poza jedną domeną, która zarobi ze sprzedaży jej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hobby raczej, ale plan jest taki żeby domeny sprzedać kiedyś z zyskiem ,,, pożyjemy zobaczymy

 

ps: skąd moża pobrać ( na pewno za $ ) listy wygasających domen com, de, fr, co.uk tak jak ma dropped.pl z pl ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panowie, piszecie o tym że stawki za ruch polski nie wystarczają na utrzymanie się z samych domen, a przecież są inne rynki, .com, .fr, .de gdzie też można nieźle zarobić.

 

.com jest nieźle zapchany, a przy rejestracji .de lub .fr trzeba mieć tam firmę lub być rezydentem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie to wciąż hobby, choć spokojnie jak skalkuluje stope zwrotu z inwestycji i plynace zyski to przy obecnej dynamice za 2 lata wystarczyloby mi by godnie ( a nawet bardzo godnie) zyc w Polsce. Niestety nie jest to jedyny projekt, ktory rozwijam i jak sie zastanowic to te inne także mogą także przynieść sporo korzysci wiec trudno sie zdecydwać. Jedno co moge powiedziec, wcale nie jest to latwa branza. Sam osobiscie pomagalem znajomemu na poczatku jego drogi i ostatecznie jednak zrezygnowal z tego hobby.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik

@vpb - ale to chyba nie jest takie trudne. założenie firmy w de jest kwestią jednodniowego wyjazdu. Resztę chyba można załatwic online.

Nie wiem jak to jest, ale tak mi się zdaje.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

chlopaszki wcale nie trzeba zakladac zadnej firmy:) wielu rejestratorow np. godaddy.com, inwx.de, oferuja tzw trustee service co razem z cena rejestracji wynosi okolo $10-$13 za domene/rok. nie wywazajcie otwartych drzwi:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A przypadku .fr nie trzeba być rezydentem ani nie trzeba mieć tam firmy, wystarczy tylko francuski adres. Można założyć skrytke pocztową we Francji przez internet lub skorzystać z usług rejestratora który podaje swój adres i daje certyfikat własności.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, to ciekawe z tymi .de i .fr. Trzeba będzie pomyśleć, bo mam jedną .fr na oku. ;-)

 

Z lenistwa zapytam: gdzie w takim razie rejestrować .de i .fr żeby przy minimum formalności być w zgodzie z prawem/regulaminem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

no nie wiem czy tylko i wylacznie. jesli rejestrujesz domeny TM typo to raczej nie godaddy bo kasuja cie $20 za kazdy email kwestionujacy twoje prawo do domeny czyli np. C&D

polecam np. inwx.de, razem z trustee service cena wychodzi okolo 8-9 euro za domene i mozna placic paypalem. minus - strona jest tylko po niemiecku.

a co do .fr to polecam gandi.net :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
no nie wiem czy tylko i wylacznie. jesli rejestrujesz domeny TM typo to raczej nie godaddy bo kasuja cie $20 za kazdy email kwestionujacy twoje prawo do domeny czyli np. C&D

Jak ktos wyśle do nich maila, że twoja domena mu się należy to kasują 20$ od ciebie czy jak??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • zomo.pl   Zapraszam na aukcję domeny od 69 PLN bez ceny minimalnej:   https://ddregistrar.pl/aukcje/10052/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-29 15:37:30) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-08 godz. 19:15   DD
    • logistyczna.pl   Aukcja od 1 zł bez ceny minimalnej:  https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605727/  
    • Zapraszam na aukcję domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   pokolorujto.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10012/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:53:48) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   ginekolog24.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10011/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-27 20:50:34) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-06 godz. 19:25   DD
    • receptomaty24.pl   aukcja BCM
    • dorabiaj.pl dorabianie.pl pracedomowe.pl   Sprzedam
    • dziś zakończenie aukcji
    • http://www.wypozyczalniaprzyczepkrosnostyrus.pl/  
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,180
    • Most Online
      898

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×