Jump to content

Recommended Posts

Po pierwsze to są domeny trzy znakowe, dwóch liter tam nie widzę. Co do wyceny to 0 zł w porywach do 40 zł na allegro.

 

No tak :(

Temat do zamknięcia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po pierwsze to są domeny trzy znakowe, dwóch liter tam nie widzę. Co do wyceny to 0 zł w porywach do 40 zł na allegro.

 

Ja tam widzę dwie litery :(

Co do domen, myślę, że skoro nie ma wolnych dwuliterówek, to jest to jakaś alternatywa. Z tym, że chyba nie za dobra. No cóż, mogą to być inicjały, ewentualnie skrót jakiejś nazwy dwuczłonowej, ale pewnie w każdym przypadku można by znaleźć coś lepszego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
w porywach do 40 zł na allegro.

Nie zgodzę się. Znam kilka transakcji takich domen, których kwota przekroczyła 1k pln, oraz kilka innych, które zostały sprzedane za kilkaset pln,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny L-L.pl można zaliczyć zarówno do domen dwuliterowych z "-" jak i trzyznakowych :( Zależy od nomenklatury jaką sobie akurat przyjmiemy, ale myślę, że to jak je nazwiemy nie jest aż tak istotne.

 

Co do wyceny, to myślę, że dla firmy, która nazwa składa się z dwóch wyrazów np. Producent Gwoździ, domena p-g.pl będzie bardzo atrakcyjna i może stanowić realną wartość. Z jednej strony oczywiście lepszy byłby skrót pg.pl, ale taką domenę zapewne będzie dużo trudniej zdobyć niż domenę z myślnikiem. Dlatego myślę, że również w tych domenach tkwi wartość - chociażby z tego względu, że domen L-L.pl jest ograniczona ilość i są krótkie.

 

Co do wyceny, to dużo zależy od zastosowania, ale cena od kilkuset zł do niskich kilku tysięcy zł jest jak najbardziej realna, ale oczywiście tylko w kontekście końcowego użytkownika takiej domeny, a nie domainera.

 

P.S Autor powyższego tekstu jest posiadaczem sporej ilości domen L-L.pl, ale starał się zachować maksymalną obiektywność swoich sądów - jak zresztą zawsze :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zgodzę się. Znam kilka transakcji takich domen, których kwota przekroczyła 1k pln, oraz kilka innych, które zostały sprzedane za kilkaset pln,

 

Sam mam dwie takie domeny i mam do Ciebie prośbę, czy mógłbyś napisać co to za domeny i czy je kupł domeniarz czy klient końcowy? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Większość z tych domen jest paskudna, ale niektóre mają wartość. Myślę że mogą nimi być zainteresowane firmy, które chcą zaoszczędzić lub nie mają możliwości odkupienia dwuliterówki.

 

 

# a-z.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Twoja to inna bajka. Skojarzenia są oczywiste :(

A czy i-s.pl też kojarzy się jednoznacznie ?

Nie znasz dnia, godziny ani skojarzeń, które komuś mogą wydawać się błahe a innemu bezcenne.

Skojarzyłbyś, że jeden deser może kosztować 22 tys. Euro ?

Albo jedna domena ( domain.pl ) 47 tys. USD ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam mam dwie takie domeny i mam do Ciebie prośbę, czy mógłbyś napisać co to za domeny i czy je kupł domeniarz czy klient końcowy? :(

Za każdym razem klient końcowy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajny pomysł na zagospodarowanie domeny miał właściciel w-p.pl

 

Wartość niska aczkolwiek taka jak n-k.pl może generować spory ruch.

Edited by Martinez

Share this post


Link to post
Share on other sites
Fajny pomysł na zagospodarowanie domeny miał właściciel w-p.pl

 

Wartość niska aczkolwiek taka jak n-k.pl może generować spory ruch.

 

 

n-k*pl chyba była na aftermarket jeszcze dzisiaj ale teraz jej nie widzę. I wcale nie była wystawiona za 40 PLN.

Ruch pewnie generuje spory :(

Edited by Heden

Share this post


Link to post
Share on other sites
n-k*pl chyba była na aftermarket jeszcze dzisiaj ale teraz jej nie widzę. I wcale nie była wystawiona za 40 PLN.

Ruch pewnie generuje spory :(

O ile dobrze pamiętam to cena w okolicach 1,5k a ruch chyba 3k miesięcznie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czasami jednak te porywy bywają całkiem przyzwoite: http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=11162

 

Heh ciekawe, jam mam podobną tylko, że s-i.pl :(

 

Jeśli chcecie znać moje zdanie to kombinacja L-L.pl będzie w przyszłości warta więcej od trzyliterówek. Łatwiej znaleźć firmę, która prowadzi działalność zawierającą się w dwóch wyrazach aniżeli w trzech. Łatwiej również o rozwinięcia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście że są wyjątki ale ogólnie L-L.pl, L-L-L.pl, L-L-L-L.pl, L-L-L-L-L.pl itp. trzeba traktować w kategoriach ciekawostki. Cena w przypadku L-L.pl będzie rosnąć nie więcej niż koszt przedłużenia na rok.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście że są wyjątki ale ogólnie L-L.pl, L-L-L.pl, L-L-L-L.pl, L-L-L-L-L.pl itp. trzeba traktować w kategoriach ciekawostki.

Niekoniecznie. Są też perełki takie jak: R-T-V.pl, A-G-D.pl i U-S-A.pl kolegi Adama z forum :(:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
O ile dobrze pamiętam to cena w okolicach 1,5k a ruch chyba 3k miesięcznie?

 

 

Przytuliłbym ją tylko nie widzę jej już na aukcji a nie pamiętam kto sprzedawał :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

zgadza sie;)

 

n-k.pl ponizej 2k netto nie sprzedam;)

 

juz kilka osob sie pytalo o nia, wczesniej przez kontakt namedrive

 

chyba jest jakis blad na aftermarket, bo domena jest oznaczona jako na sprzedaz...a nie widac ja przez wyszukiwarke gieldy

napisze do dropped ...moze to jakis bug;)

 

 

Ryszard

 

ps. mam tez domene ktora jest w tytule postu , czyli L-L.pl :(

 

uzwazam ze sa wiecej warte niz 3literki

 

 

 

uwaga!

domena n-k.pl wrocila juz na gielde;)

mozna skladac oferty

http://www.aftermarket.pl/marketoffer.php?id=3904

Edited by ryskadow

Share this post


Link to post
Share on other sites
n-k.pl ponizej 2k netto nie sprzedam;)

 

Z czystej ciekawości pytam czy proponowałeś tą domenę nk? Taka nietypowa ta literówka że może by byli zainteresowani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×