Jump to content
Slawko

ropa.pl

Recommended Posts

Witam,

 

domena ropa.pl wygasa po rezerwacji.

Nieźle się napaliłem, gdy po wpisaniu tej cudownej nazwy zobaczyłem takie oto info

w dropped:

 

"Rejestracja domeny

 

Domena ropa.pl jest dostępna. Możesz ją zarejestrować na 1 rok.

 

Rejestracja domeny kosztuje 15 PLN. Aby zarejestrować domenę, musisz mieć wystarczającą ilość środków na swoim koncie."

 

Następnie zostałem sprowadzony na ziemię:

 

Błąd EPP: Zarejestrowanie domeny o nazwie regionalnej jest zabronione [9066]

 

Już mniejsza o moją huśtawkę nastrojową :)

Chciałem zapytać jak to jest: ta domena to własność NASK czy gminy Ropa?

NASK raczej nie bo przecież musiała spaść, żeby ktoś ją zarezerwował.

I dlaczego, do czorta, ta domena wygasa teraz po rezerwacji.

Kto jej nie opłacił? Strasznie mnie to nurtuje.

Pewnie wielu z Was spotkało się już z podobnymi przypadkami.

Macie jakieś własne scenariusze co do tej domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam,

 

domena ropa.pl wygasa po rezerwacji.

Nieźle się napaliłem, gdy po wpisaniu tej cudownej nazwy zobaczyłem takie oto info

w dropped:

 

"Rejestracja domeny

 

Domena ropa.pl jest dostępna. Możesz ją zarejestrować na 1 rok.

 

Rejestracja domeny kosztuje 15 PLN. Aby zarejestrować domenę, musisz mieć wystarczającą ilość środków na swoim koncie."

 

Następnie zostałem sprowadzony na ziemię:

 

Błąd EPP: Zarejestrowanie domeny o nazwie regionalnej jest zabronione [9066]

 

Już mniejsza o moją huśtawkę nastrojową :)

Chciałem zapytać jak to jest: ta domena to własność NASK czy gminy Ropa?

NASK raczej nie bo przecież musiała spaść, żeby ktoś ją zarezerwował.

I dlaczego, do czorta, ta domena wygasa teraz po rezerwacji.

Kto jej nie opłacił? Strasznie mnie to nurtuje.

Pewnie wielu z Was spotkało się już z podobnymi przypadkami.

Macie jakieś własne scenariusze co do tej domeny?

 

Było http://www.di.pl/index.php?showtopic=6970 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli co? NASK tę domenę w kółko rezerwuje?

Chcą nam pokazać że to oni mają najlepsze skrypty do łapania :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli co? NASK tę domenę w kółko rezerwuje?

 

Domena będzie dostępna do rejestracji jedynie dla jednostki administracyjnej RP o takiej nazwie :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zobaczymy

expired: 2008.08.02 05:41:34 co się stanie :)

 

 

Nic się nie stanie, co miałoby się stać? Tej domeny nie może zarezerwować ani zarejestrować żaden z partnerów, jedynie NASK. To, że była zarezerwowana, świadczy o tym że gmina Ropa się nią zainteresowała. A że rezerwacja wygasła, to niczego nie zmienia, po prostu zarezerwują ją znowu, aż w końcu zarejestrują i może nawet podepną pod swoją stronę (ropa.iap.pl).

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takim razie, musimy założyć miasto o nazwie Sex , w powiecie Domeny ,sąsiadujące z gminami Allegro i Nieruchomości oraz Google.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
To, że była zarezerwowana, świadczy o tym że gmina Ropa się nią zainteresowała. A że rezerwacja wygasła, to niczego nie zmienia, po prostu zarezerwują ją znowu, aż w końcu zarejestrują i może nawet podepną pod swoją stronę (ropa.iap.pl).

 

Zapytam, czy gmina/miasto może sobie tak w nieskończoność rezerwować? Rozumiem, że domena podlega innej "jurysdykcji", ale skoro nie zarejestrowali?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapytam, czy gmina/miasto może sobie tak w nieskończoność rezerwować? Rozumiem, że domena podlega innej "jurysdykcji", ale skoro nie zarejestrowali?

bardzo dobrze, podoba mi sie polityka NASKu w tym zakresie. Wolalbys, zarejestrowac, a pozniej zeby odebrali? Jak widac poki co gmina nie ma potrzeby rejestracji tej domeny, ale moze sie to kiedys zmienic, domena jest zablokowana do rejestracji przez podmioty inne niz gmina Ropa, co jest uklonem w jej strone, a co za tym idzie w strone spoleczenstwa. Czy cala spolecznosc ma cierpiec bo ktos chcial sie dorobic wlasnie na tej domenie? Oby tylko inne sprawy w Polsce byly tak rozwiazywane jak ta.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
bardzo dobrze, podoba mi sie polityka NASKu w tym zakresie. Wolalbys, zarejestrowac, a pozniej zeby odebrali? Jak widac poki co gmina nie ma potrzeby rejestracji tej domeny, ale moze sie to kiedys zmienic, domena jest zablokowana do rejestracji przez podmioty inne niz gmina Ropa, co jest uklonem w jej strone, a co za tym idzie w strone spoleczenstwa. Czy cala spolecznosc ma cierpiec bo ktos chcial sie dorobic wlasnie na tej domenie? Oby tylko inne sprawy w Polsce byly tak rozwiazywane jak ta.

 

Nie no nie przesadzaj. Powinni mieć prawo pierwszeństwa ale np. ograniczone czasowo. Dlaczego domena ma stać wolna przez następne lata. Sam bym chętnie przytulił np. orly.pl a domena stoi niezagospodarowana.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie no nie przesadzaj. Powinni mieć prawo pierwszeństwa ale np. ograniczone czasowo. Dlaczego domena ma stać wolna przez następne lata. Sam bym chętnie przytulił np. orly.pl a domena stoi niezagospodarowana.

Tak i spolecznosc ma cierpiec bo np. aktualna wladza nie zadbala o ich interesy- zreszta nikt nie jest geniuszem i nie musi sie na wszytkim znac i posiadac calej wiedzy swiata...zarejestruja jak beda potrzebowali, az tak Ci to przeszkadza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pan Grzegorz

 

Idąc tokiem Twojego rozumowania i poglądów to Państwo powinno dawać/rozdawać/rejestrować obowiązkowo, za darmo domeny miast i gmin. Wtedy uniknęlibyśmy kontrowersji i pewnie tego tematu także. Skoro domena ropa.pl musi zostać zarejestrowana to musi być także opłacona, skoro tyle razy była przez gminę rezerwowana to znaczy, że ktoś tam coś kuma w tej materii. Chyba nie wierzysz w to, że nie ma na to pieniędzy?

 

Problemem jest fakt, że nikt gminie nie nakłada obowiązku rejestracji domeny ale jednocześnie zakazuje się jej rejestracji innym. Rozumiesz o czym mówię, o władzy urzędników i wiadomej instytucji. Lepiej więc byłoby chyba rozdać i nie byłoby tematu - o to mi chodzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Skoro domena ropa.pl musi zostać zarejestrowana to musi być także opłacona, skoro tyle razy była przez gminę rezerwowana to znaczy, że ktoś tam coś kuma w tej materii. Chyba nie wierzysz w to, że nie ma na to pieniędzy?

no wlasnie tak nie jest, domena jest rezerwowana automatycznie przez system NASKu - inaczej mowiac blokowana, nikt z gminy nie siedzi i nie rezerwuje jej co 15 dni...

Share this post


Link to post
Share on other sites
no wlasnie tak nie jest, domena jest rezerwowana automatycznie przez system NASKu - inaczej mowiac blokowana, nikt z gminy nie siedzi i nie rezerwuje jej co 15 dni...

 

Skoro domena była zarezerwowana, to znaczy że coś jest na rzeczy. Inne tego typu domeny (gzy.pl, urszulin.pl itp.) leżą wolne, nie muszą być zarezerwowane aby były niedostępne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMHO każdy może zarezerwować sobie tą i inne zastrzeżone domeny przez formularz NASK-u. Wiem, bo sam kiedyś kiedy jeszcze nie wiedziałem, że istnieje taka pula domen, popełniłem próbę zarejestrowania ropa.pl w ten sposób. :)

Wypełniłem formularz, domena zmieniła stan z wolnej na 'kolejke' = błogostan :) . Następnie zostałem sprowadzony na ziemię kiedy przeczytałem regulamin... Ostatecznie okazało się, że taka domena przechodzi w NASK-u proces weryfikacji i jeżeli należy do tej grupy zastrzeżonych, to żeby ją zarejestrować należy być przedstawicielem odpowiedniej jednostki administracyjnej.

 

Podsumowując, nie ma zabawy gminy w ciągłe rezerwacje, nie ma nic 'na rzeczy', etc. Każdy może sobie zarezerwować ropa.pl . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podsumowując, nie ma zabawy gminy w ciągłe rezerwacje, nie ma nic 'na rzeczy', etc. Każdy może sobie zarezerwować ropa.pl . :)

 

To chyba wszystko wyjaśnia, natomiast wątpliwą przyjemnością jest radość z rezerwacji takiej domeny. Nawet nie można jej na forum wycenić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A czy taka miejscowość ma prawo odsprzedać "swoją" domenę?

Oj, gdyby ropa.pl została sprzedana, to gmina mogłaby nieźle zarobić.

 

A tak Ropa jest jedną z najbiedniejszych gmin w Polsce:

 

Średni dochód podatkowy na jednego mieszkańca

 

Na końcu tabeli dochodów znalazły się również: Przytuły - gmina wiejska w województwie podlaskim (345,91 zł); Radgoszcz - gmina wiejska w województwie małopolskim (348,07 zł); Ropa - gmina wiejska w województwie małopolskim (349,44 zł); Czarny Dunajec - gmina wiejska w województwie małopolskim (360,64 zł); Rusinów - gmina wiejska w województwie mazowieckim (362,92 zł); Lipnica Wielka - gmina wiejska w województwie małopolskim (365,99 zł); Potok Górny - gmina wiejska w województwie lubelskim (367,73 zł); Szerzyny - gmina wiejska w województwie małopolskim (395,12 zł).

Ale jak wiemy, domena została spuszczona przez NASK w mało przejrzysty sposób.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×