Jump to content
killzone7

Domena .com warta 2 500 000$

Recommended Posts

Zastanawiałem czy jakakolwiek domena, która jest warta z końcówką .com 2 500 000$ mogłaby być warta dużo pieniędzy również z końcówką .pl

Interesują mnie konkretnie domeny z tej listy:

 

dotnology.com

tom.com

autos.com

coupons.com

britain.com

celebrities.com

express.com

telephone.com

savings.com

mortage.com

branson.com

deposit.com

cameras.com

tanberg.com

fly.com

marketingtoday.com

vip.com

men.com

feedback.com

mercury.com

wallstreet.co

fish.com

topix.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

duzo tak, $2,5 mil ...nie

 

fly.pl poszło za podajże 20,304 pln

 

wiec masz mniejwiecej porównanie

Share this post


Link to post
Share on other sites

A domena która została sprzedana najdrożej z tych wszystkich, które wymieniłem a mianowicie dotnology.com

Za ile mogłaby pójść z końcówką .pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
A domena która została sprzedana najdrożej z tych wszystkich, które wymieniłem a mianowicie dotnology.com

Za ile mogłaby pójść z końcówką .pl

 

Wg mnie dużo mniej niż fly.pl

Ta pierwsza jest w miarę rozpoznawalna przez większość osób mających cokolwiek i kiedykolwiek wspólnego z angielskim. Nawet dla osoby nie znającej języka jest łatwa do zapamiętania.

Osoba nie mająca styczności z angielskim przy wpisywaniu dotnology może popełnić wiele literówek.

 

Ceny z .com nie przekładają się w prosty sposób na .pl. Nie można powiedzieć, że najdroższa domena w .com będzie również najdroższą w .pl :) Tym bardziej stosując angielski keyword :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To oczywiste że domena dotnology.pl nie byłaby tyle warta, ponieważ jest dłuższa i wogóle. Lecz jej siłą może być to że jej odpowiednik .com został sprzedany za fortunę. Zauważyłem że ta domena jest zarejestrowana również w m.in Rosji i Niemczech. W takim razie czy taka domena mogłaby byc warta przynajmniej kilka tysięcy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
To oczywiste że domena dotnology.pl nie byłaby tyle warta, ponieważ jest dłuższa i wogóle. Lecz jej siłą może być to że jej odpowiednik .com został sprzedany za fortunę. Zauważyłem że ta domena jest zarejestrowana również w m.in Rosji i Niemczech. W takim razie czy taka domena mogłaby byc warta przynajmniej kilka tysięcy?

to nie ma nic do rzeczy gdzie jest zarejestrowana, vip, fly, men kojarzy prawie kazdy, a taki branson czy coupons w naszych realiach nie ma racji bytu...tak samo jak polskie odpowiedniki moglyby sie sprzedac proporcjonalnie w zupelnie innych cenach niz w usa - lot.pl wart jest nawet kilka mln. zł, marketingdzisiaj.pl reg fee

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli jak ktoś by chciał sprzedać taką domenę to ile najwięcej mógłby wyciągnąć, bo widziałem że większość albo nawet wszystkie te domeny są zarejestrowane z końcówką .pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro dotsport.pl i dotsex.pl nadal są wolne ( przynajmniej jeszcze chwilkę :) to za dotnology.pl nie spodziewaj się kroci.

Poza tym wycena domen to chyba nie w tym miejscu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie proszę aby ktoś wycenił moją domenę, ponieważ nawet jej nie zarejestrowałem (zrobił to ktoś inny). Interesuje mnie tylko ile ten ktoś może sobie życzyć pieniędzy za ten adres.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nie proszę aby ktoś wycenił moją domenę, ponieważ nawet jej nie zarejestrowałem (zrobił to ktoś inny). Interesuje mnie tylko ile ten ktoś może sobie życzyć pieniędzy za ten adres.

Nie wiem, dlaczego sugerujesz sie jedynie cena tego, ile ktos dal za domene .com . Na cene, za jaka ktos bylby w stanie sprzedac taka sama nazwe (angielskojezyczna) w .pl ma wplyw wiele roznych czynnikow a nie jedynie sama cena .com,. To nie ma tu nic do rzeczy. W swiecie domen nie ma prostych zaleznosci "jezeli A poszla za tyle, to B pojdzie za tyle".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem że domena jest o wiele wiele.......... mniej warta pod .pl ,ale mnie interesuje ile przykładowo może coś takiego kosztować. I jeszcze jedno: wiem że jest zarezerwowana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że wycena tych domen byłaby mniej więcej taka (na oko). ;) Raczej o milionach można zapomnieć, a także o tych domenach, zważając na to, że wszystkie rejestrowane w latach 1997-2006 - w kierunku wcześniejszych lat i pewnie samowyceniane przez posiadaczy na dużo iksów. :P

 

fly.pl (bardzo dobra) - i poszła za obpowiednią cenę,

tom.pl (bardzo dobra) - na skrót, nazwę, imię, cokolwiek,

vip.pl (bardzo dobra) - zwrot jest w języku polskim,

men.pl (bardzo dobra) - przez ministerstwo i ruch, ale to też znane słowo,

mercury.pl (bardzo dobra) - ciekawa, jak ulał na nazwę firmy i generyk to ciężko o TM,

express.pl (bardzo dobra) - czasem się odmienia tak w pl to słowo,

fish.pl (bardzo dobra) - popularne słowo,

britain.pl (bardzo dobra) - popularna tematyka,

 

autos.pl (dobra) - przez obcojęzyczny ruch lub na nazwę firmy,

celebrities.pl (dobra) - zwrot funkcjonuje w pl, ale lepsza sławy.pl,

 

wallstreet.pl (słaba) - warta coś przez wzgląd na popularność miejsca,

cameras.pl (słaba) - raczej znane słowo, ale dziwne dla Polaków,

topix.pl (słaba) - jakiś indeks to coś warta, ale niewiele.

 

dotnology.pl, coupons.pl, telephone.pl, savings.pl, mortgage.pl, branson.pl, tanberg.pl, marketingtoday.pl, feedback.pl warte przypuszczalnie 0 zł lub sprzedaż na farta, bo dla statystycznego Polaka takie słowa to magia.

 

bdb = x.xxx - niskiego xx.xxx lub nawet dużo więcej, -_-

db = wysokie xxx - niskie x.xxx,

słaba - xxx,

 

nindża - musiałbyś dopłacić, żeby ktoś wziął ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
fly.pl (bardzo dobra) - i poszła za obpowiednią cenę,

tom.pl (bardzo dobra) - na skrót, nazwę, imię, cokolwiek,

vip.pl (bardzo dobra) - zwrot jest w języku polskim,

men.pl (bardzo dobra) - przez ministerstwo i ruch, ale to też znane słowo,

mercury.pl (bardzo dobra) - ciekawa, jak ulał na nazwę firmy i generyk to ciężko o TM,

express.pl (bardzo dobra) - czasem się odmienia tak w pl to słowo,

fish.pl (bardzo dobra) - popularne słowo,

britain.pl (bardzo dobra) - popularna tematyka,

 

autos.pl (dobra) - przez obcojęzyczny ruch lub na nazwę firmy,

celebrities.pl (dobra) - zwrot funkcjonuje w pl, ale lepsza sławy.pl,

 

wallstreet.pl (słaba) - warta coś przez wzgląd na popularność miejsca,

cameras.pl (słaba) - raczej znane słowo, ale dziwne dla Polaków,

topix.pl (słaba) - jakiś indeks to coś warta, ale niewiele.

 

dotnology.pl, coupons.pl, telephone.pl, savings.pl, mortgage.pl, branson.pl, tanberg.pl, marketingtoday.pl, feedback.pl warte przypuszczalnie 0 zł lub sprzedaż na farta, bo dla statystycznego Polaka takie słowa to magia.

 

bdb = x.xxx - niskiego xx.xxx lub nawet dużo więcej, -_-

db = wysokie xxx - niskie x.xxx,

słaba - xxx,

 

nindża - musiałbyś dopłacić, żeby ktoś wziął ;)

ja zamienilbym miejscami wallstreet.pl z mercury.pl, a celebrities.pl z fish.pl, z reszta sie zgadzam

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×