Jump to content
MasterofPoland

Darmozjady domenowe.

Recommended Posts

Czy nie drażni Was sytuacja, gdy widzimy domenę dwuliterową, albo ciekawy generyk, odkrywamy, że:

 

+Strona nie istnieje

 

+We whois nie ma żadnych danych o włascicielu

 

czasem na stronie jest podany tylko adres e-mail, a po skontaktowaniu się własciciel żąda niewyobrażalnej kwoty za domenę i nie chce ustąpić.

 

Jednym słowem, właściciel przedłuża domeny dla samego przedłużania. Więc po co im te domeny?

Mogliby je przynajmniej zaparkować, albo przekierować na stronę firmy.

 

Moim zdaniem, dobre domeny, powinny trafiać w ręce osób nadających się do tego.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy nie drażni Was sytuacja, gdy widzimy domenę dwuliterową, albo ciekawy generyk, odkrywamy, że:

 

+Strona nie istnieje

 

+We whois nie ma żadnych danych o włascicielu

 

czasem na stronie jest podany tylko adres e-mail, a po skontaktowaniu się własciciel żąda niewyobrażalnej kwoty za domenę i nie chce ustąpić.

 

Jednym słowem, właściciel przedłuża domeny dla samego przedłużania. Więc po co im te domeny?

Mogliby je przynajmniej zaparkować, albo przekierować na stronę firmy.

 

Moim zdaniem, dobre domeny, powinny trafiać w ręce osób nadających się do tego.

 

Zarejestrował czy tam przechwycił domenę i może robić co na niej chce i ją opłacać, więc nie wiem po co pretensje? ;-)

Zwykłe prawo rynku...

Share this post


Link to post
Share on other sites
własciciel żąda niewyobrażalnej kwoty za domenę i nie chce ustąpić.

no cóż, być może jest przeświadczony, że za dwa, trzy, może pięć lat domenę za tą niewyobrażalną dla Ciebie kwotę sprzeda z przysłowiowym pocałowaniem w rękę ;)

 

Swoją drogą chciałbym mieć domeny tak dobre, żeby mnie ktoś mógł nazwać "darmozjadem domenowym" Jakżeż nobilitujące ;P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Master - zauważyłem, że ze wszystkiego pragniesz się nasmiewac, wszystko Cię irytuję, ale mój drogi to co robi osoba x ze swoja domena powinno Cię nie interesować. Nie rozumiem takze przeslania tego tematu. Czy może według Ciebie takie domeny powinny spadac, ponieważ nie są używane? Troszcz sie o siebie.

 

Pozdro.

 

Moim zdaniem, dobre domeny, powinny trafiać w ręce osób nadających się do tego.

 

To zmien swoja akcje "> Chcesz oddać ninje? Masz taką okazję" na "Chcesz oddać domenę Premium? Masz taka okazje.".

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
że za dwa, trzy, może pięć lat domenę za tą niewyobrażalną dla Ciebie

Niektórzy, od 10 lat tak robią.

"Chcesz oddać domenę Premium? Masz taka okazje."

Doskonały pomysł. ;)

 

P.S.

Domyślam się, że wiele ośób myśli identycznie jak ja, tylko tego nie powie.

Edited by MasterofPoland

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kto co robi ze swoją domeną to jego sprawa. Może ją komuś oddać za darmo lub może za nią też żądać wysokość produktu krajowego USA jeśli ma taką ochotę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy nie drażni Was sytuacja, gdy widzimy domenę dwuliterową, albo ciekawy generyk, odkrywamy, że:

 

+Strona nie istnieje

 

+We whois nie ma żadnych danych o włascicielu

 

czasem na stronie jest podany tylko adres e-mail, a po skontaktowaniu się własciciel żąda niewyobrażalnej kwoty za domenę i nie chce ustąpić.

 

strona nie istnieje - ponieważ nie zawsze parking to dobre wyjście. Nie masz kontroli nad tym co pokazuje sie na parkingu a domeny sąpodatne na arbitraże ;)

 

whois nie podaje informacji o właścicielu - poniewaz własciciel chce mieć spokój a nie otrzymywać oferty po kilkaset złotych, co pare dni

 

żąda niewyobrazalnej kwoty - z reguły z dwóch względów, albo domena jest dobra tylko kwota choć adekwatna do wartości domeny jest dla nas za wysoka, albo właściciel naczytał się opowieści o milionerach internetowych i zadymiło mu pod sufitem. W obu przypadkach nie można na to nic poradzić, tylko albo kupić jeżeli domena jest OK albo czekaćażrynek zweryfikuje cenę jeżeli ta jest z kosmosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Moim zdaniem, dobre domeny, powinny trafiać w ręce osób nadających się do tego.

Nawet na tym forum zalatuje raz po raz tęsknotą do socjalizmu ...

Odpowiadając na twoje pytanie: raz po raz drażni mnie co nieco ale niekoniecznie taka sytuacja ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
żąda niewyobrazalnej kwoty - z reguły z dwóch względów, albo domena jest dobra tylko kwota choć adekwatna do wartości domeny jest dla nas za wysoka, albo właściciel naczytał się opowieści o milionerach internetowych i zadymiło mu pod sufitem. W obu przypadkach nie można na to nic poradzić, tylko albo kupić jeżeli domena jest OK albo czekaćażrynek zweryfikuje cenę jeżeli ta jest z kosmosu.

 

 

Albo po prostu to suma zaporowa bo nie chce sprzedawac domeny, no chyba ze przypadkiem za owa niebotyczna sume ;] bo wiadomo ze nie wazne jaka domena za odpowiednie pieniadze kazda sie sprzeda.

 

Ogolnie tok myslenia autora tematu idzie w zlym kierunku, MasterofPoland domeny trafiaja do tego kto za nie zaplaci - mniej lub wiecej i tak (abstrahujac od arbitrazy itp.) jest i byc powinno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem, dobre domeny, powinny trafiać w ręce osób nadających się do tego.

Na przykład do Ciebie? ;)

Wybacz, ale ten temat jest tak głupi, jak organizacja Euro 2012 w Zimbabwe. Co do twojego "przedłużania dla samego przedłużania", to Ci "darmozjadzi" nie mają ochoty sprzedawać tych domen domeniarzom za ~10% ich wartości, tylko czekać latami na dobrego klienta końcowego który drobne w portfelu liczy w milionach dolarów. Twoje podejście do domen ostro mnie zaskakuje, zwłaszcza że miałeś całkiem dobry początek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
tylko czekać latami na dobrego klienta końcowego

Nie podając danych kontakowych?

 

Twoje podejście do domen ostro mnie zaskakuje, zwłaszcza że miałeś całkiem dobry początek

Jak wyżej, muszę je przemyśleć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co Ci do tego co ktoś robi ze swoimi domenami?

 

Nazywając osoby które posiadają domeny a ich nie używają darmozjadami uderzasz w większość osób z tego forum, jednocześnie twoje zastanowienia nie mają żadnego sensu tak więc proszę o odrobinę logiki na przyszłość.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Określenie darmozjadem kogoś tylko dlatego, że nie chce, albo nie opłaca mu się parkować domeny jest głupie.

 

Nawet na tym forum zalatuje raz po raz tęsknotą do socjalizmu ...

Socjalizmu to nigdy w Polsce nie było.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Określenie darmozjadem kogoś tylko dlatego, że nie chce, albo nie opłaca mu się parkować domeny jest głupie.

 

Autorowi tematu chodziło chyba o nazwanie "darmozjadami", domen na których nic nie ma ani nie są zaparkowane.

Chociaż ja w pierwszym odruchu pomyslałem tak jak Ty i trochę się wkurzylem, że ktoś nazywa nas darmozjadami ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba raczej o osoby, gdyż stwierdza, że te domeny powinny trafić w ręce osób nadających się do tego.

 

O mnie mu nie chodziło, gdyż większość mam zaparkowanych. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba raczej o osoby, gdyż stwierdza, że te domeny powinny trafić w ręce osób nadających się do tego.

 

Może tak a może nie ;)

 

W każdym razie pisanie czegoś takiego na tym forum to jak proszenie się o bana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Master Ty lepiej zmień tytuł ;) czasem tak bywa że człowiek chce coś pod domeną zrobić, więc wrzuca ją na hosting i zmienia DNSy(lub zostawia domyślnie) a ponieważ w międzyczasie okazuje się że jest tysiąc innych zajęć, więc domena dynda niezagospodarowana i czeka aż właściciel sobie o niej przypomni. Czasem też jest tak że ktoś zdaje sobie sprawę z wartości domeny i nie spieszy mu się ze sprzedażą czyli a niech sobie leży, przecież jeść nie woła.

 

 

Coś ostatnio za dużo na forum oskarżeń, gróźb, matactw i oszczerstw ;)

A podobno to jesień gdzie brak słońca, źle i depresyjnie nastraja Polaków ;)

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×