Jump to content
umberto

wystartowało AlleUslugi.pl

Recommended Posts

Ale np. tpsa jakos sobie radzi..(drażliwy przykład) A tak wogóle to mało prawdopodobne :)

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alledrogo ma sie dobrze i bedzie sie mialo nadal... Subasta to nic nie znaczacy serwisik, o ktorym niewiele osob wie. nawet Swistak.pl , pomimo importu komentarzy z Allegro nie dal rady uszczknac chocby kawalka tego, co Allegro zgarnelo. Bodajze jeszcze za czasow sporu glownych akcjonariuszy, byla strona Aukcje24.pl i pomimo ze promowali sie naprawde mocno, to Allegro lalo na to sikiem prostym rownoleglym :) Sytuacja wyglada b. podobnie do Google i GG. Aczkolwiek trzeba przyznac jeden plus Allegro-najbardziej intuicyjne strony. eBay jest totalnym haotycznym smietnikiem (glownie korzystam z amerykanskiej wersji). Wyszukiwanie, sortowanie etc na Allegro to 1-2 klikniecia, a na eBay nie wiadomo nawet w co kliknac.

 

Alleuslugi nie jest takie zle. Ze podobne do Allegro? A Allegro to niby same wymyslily swoj layout? Jedynie go zmodyfikowalo i spolszczylo ;) Z tego co mi wiadome, to ani design strony, ani przedrostek Alle nie jest zarejestrowany przez QXL ;) Allegro powinno sie wrecz cieszyc, ze "ich" design staje sie jakims tam "standardem przemyslowym".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Allegro jak i eBay dostaną po dupsku i w PL i w US jak Google otworzy swoje aukcje internetowe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alleuslugi.plStrona chwilowo niedostępnaPrzepraszamy

 

Uruchomiona 8 dni temu platforma aukcyjna Alleuslugi.pl przerywa swoją działalność.

 

Firma QXL Poland właściciel Allegro potraktował działania twórców Alleuslugi.pl jako czyn nieuczciwej konkurencji oraz naruszenie praw do znaków towarowych a także praw autorskich przysługujących podmiotom z grupy Allegro.

http://interaktywnie.com

 

aekw6.jpg

 

aeen8.jpg

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tego nie rozumiem..

 

Czy przedrostek 'Alle' jest zastrzezony dla Allegro ?

Alle i Allegro to dwa rozne wyrazenia...

 

A co do allegro wikipedia wypluwa:

Allegro (serwis internetowy) – polski internetowy serwis aukcyjny

Allegro (balet) – element tańca baletowego

Allegro (informatyka) – darmowa biblioteka do tworzenia gier 2D

Allegro (muzyka) – w muzyce oznaczenie tempa; także allegro sonatowe, jedna z form muzycznych

Allegro (radioodbiornik) – rodzina radioodbiorników polskiej firmy Elektrit z Wilna, produkowana w okresie międzywojennym

 

Skrypt to chyba PHPAuction i w jednym i w drugim przypadku...

Konkurencyjnosc serwisu ? Wystarczy dac odpowiednio wiecej do tego co oferuje allegro.pl

i allegro schodzi na drugi plan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podejrzewam inną rzecz - właściciele AlleUsługi liczą na przejęcie przez Allegro.

Jeszcze raz odniosę się do swojej wypowiedzi...

 

Właścicielowi być może chodziło o sprzedaż pomysłu - nie nowego - ale w Polsce tak. Czy AlleUsługi jest plagiatem - wątpliwa sprawa. Jedno jest pewne, Allegro się zgapiło z pomysłem a właściciel AlleUslugi ma najlepszą reklamę. Założę się, że AlleUsługi już się nie podniesie bo.... patrz wyżej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy google wprowadzi aukcje ??? ( obsługę kart kredytowych dla Polaków, zrobi jakiś klon paypala itp)i wszystko inne bo już mam dość ebaya i allegro i tego monopolu. No i w ogóle wszystkim dogodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedy google wprowadzi aukcje ??? ( obsługę kart kredytowych dla Polaków, zrobi jakiś klon paypala itp)i wszystko inne bo już mam dość ebaya i allegro i tego monopolu. No i w ogóle wszystkim dogodzi.

 

I co... uważasz, że google to nie monopol i że lepiej będzie?, że zniknie szara strefa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jestem za tym by cały kraj objęła szara strefa-każdą sferę produkcji i usług. Google ma monopol w jednej dziedzinie ebay i allegro i paypal w drugiej. więc się nie zmartwię jak google zerżnie panel allegro i wprowadzi aukcje bez prowizji ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oświadczenie

Przemysław Cebula właściciel alleuslugi.pl, będący operatorem

i właścicielem serwisu "alleuslugi.pl" oświadcza,

iż wykorzystując layout, znak towarowy serwisu Allegro.pl w sposób niedozwolony,

naruszył prawa QXL Poland Sp. z o.o.- operatora internetowego serwisu Allegro.pl

za co niniejszym operator serwisu "alleuslugi" przeprasza

wszystkich użytkowników internetu oraz QXL Poland Sp. z o.o."

http://www.alleuslugi.pl :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×