Jump to content
umberto

wystartowało AlleUslugi.pl

Recommended Posts

Alleusługi.pl nie są częścią Allegro

Ponieważ dochodzą do nas informacje, iż serwis nasz kojarzony jest z grupą Allegro informujemy, iż w żaden sposób nie jesteśmy związani z Allegro.pl jak i firmą QXL Poland – właścicielem Allegro.

 

Informujemy również że portal Alleuslugi.pl jest niekomercyjną inicjatywą, która ma pomóc ludziom w znajdowaniu fachowców wykonujących usługi we wszystkich dziedzinach.

 

Podobieństwo do allegro ma być tylko elementem pomocnym w nawigowaniu dla internautów przyzwyczajonych do największej platformy aukcyjnej w Polsce jaką jest Allegro.

 

 

 

Żaden element nie jest identyczny, nic nie zostało skopiowane ze strony allegro. Wszystkie teksty zawarte na stronie alleuslugi.pl są autorskimi tekstami właściciela portalu alleuslugi.pl. Serwis pod względem technicznym napisany jest od zera na zlecenie alleuslugi.pl

 

Nie jesteśmy również i nie chcemy być konkurencją dla allegro.pl, przede wszystkim działamy w innej dziedzinie. Otwarci jesteśmy natomiast na współprace w tym również z allegro o ile taki gigant zauważy nas w Internecie.

 

Powtarzamy jeszcze raz, alleuslugi.pl to inicjatywa niekomercyjna.

 

Z poważaniem

Zespół Alleuslugi.pl

 

Alleusługi.pl – Wiele kategorii – Jeden cel – TWOJE ZADOWOLENIE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak czy owak, chodzi o jedno: korzystanie z renomy Allegro, chocby to było między wierszami napisane.

 

Pojawiaja sie bowiem dwa proste pytania: Dlaczego musi byc w nazwie "Alle..", skoro nie ma to byc kojarzone z Allegro?, a po drugie, skoro nie ma byc kojarzone z Allegro, to dlaczego layout (choc silnik jest inny) przypomina Allegro? "bo ludzie sa przyzwyczajeni do Allgero" Toz to ewidentne sprzecznosci. Pomine fakt, ze "trzeci blizniak" to nie jest dobre podejscie do sprawy.

 

EDIT:

 

..a to drugi bliźniak :)

 

Subasta.pl

 

25131523ds1.jpg

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

A dlaczego wam przeszkadzają nowe serwisy z aukcjami ?.

 

I bardzo dobrze, że wchodzi nowa konkurencja, bo może wtedy sprzedający przerzucą się na inne aukcje, ponieważ nie będą musieli płacić.

A co za tym idzie ?, że wówczas byłoby mniej kupujących.

 

W przyszłości może to dać rezultat taki, że allegro całkiem, lub częściowo usunie płatności za wystawienie rzeczy.

 

Czyli dla nas, to chyba lepiej ?.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co najmniej jest to niesmaczne. Rozumiem powstawanie nowych serwisów aukcyjnych ale z jakimś nowym konceptem/layoutem. W przypadku Alleuslugi.pl czy Subasta.pl większość ewidentnie "zapożyczona" z Allegro. Nie popieram takich praktyk.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A dlaczego wam przeszkadzają nowe serwisy z aukcjami ?

Pewnie nie same serwisy a bardziej fakt, że w taki oczywisty sposób podszywają się pod inne serwisy, zamiast wymyślić coś samemu.

 

Aczkolwiek samo pomysł serwisu Alleusługi.pl jest ciekawy.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

Aczkolwiek samo pomysł serwisu Alleusługi.pl jest ciekawy.

 

Nie wiem jak Wam ale mnie cokolwiek zawierające "alle" kojarzy się z Allegro.

 

Domeny: alleuslugi.pl oraz alleusługi.pl są na osobę fizyczną a w serwisie nigdzie nie mogę znaleźć namiarów co to wogóle za firma?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A dlaczego wam przeszkadzają nowe serwisy z aukcjami ?.

 

 

Pomysł serwisu Alleuslugi.pl - autorski

 

Layout - znamiona nieuczciwej konkurencji

 

Domena - znamiona nieuczciwej konkurencji (w polączeniu z layoutem - tłumaczenia, ze tylu przyzwyczailo sie do Allegro - smieszne)

 

Swiezy powiew jako "cos" zaczepiającego allegro - warte uwagi

 

Nowe serwisy z aukcjami - potrzebne ( w ogole jak mam cos wystawic na allegro, to dostaje bialej goraczki widzac te nieporadnosc serwisu, nieprzejrzystosc i calkowity brak jakichkolwiek zasad web usability -allegro przy eBayu to płotka - i tylko dziw bierze, że eBay to niewypał na polskim rynku, a allegro wszystko zmonopolizowało wrecz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nowe serwisy z aukcjami - potrzebne ( w ogole jak mam cos wystawic na allegro, to dostaje bialej goraczki widzac te nieporadnosc serwisu, nieprzejrzystosc i calkowity brak jakichkolwiek zasad web usability -allegro przy eBayu to płotka - i tylko dziw bierze, że eBay to niewypał na polskim rynku, a allegro wszystko zmonopolizowało wrecz

Chyba trochę przesadzasz z tą "płotką" :) Mnie się Allegro.pl bardziej podoba niż eBay (choć pewnie w dużej mierze to kwestia przyzwyczajenia). No i 4,5 miliona aukcji, to też nie takie "nic".

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba trochę przesadzasz z tą "płotką" ;) Mnie się Allegro.pl bardziej podoba niż eBay (choć pewnie w dużej mierze to kwestia przyzwyczajenia). No i 4,5 miliona aukcji, to też nie takie "nic".

 

"płotką" tylko i wyłącznie w sensie web usability - dla mnie kompletna porażka...eBay.de taki intuicyjny, mam wrażenie, że robi wszystko za mnie :) Jak mam wystawiac na Allegro to po prostu odruch... mnie bierze ile to czasu człowiek zmarnuje zanim porządnie wystawi na aukcję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że Allegro nie ma patentu na ten desing... Allegro to też plagiat, innego portalu, teraz już nie powiem, którego, a logo podobne jednak na tyle inne, że nie ma się, czego przyczepić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomysł serwisu Alleuslugi.pl - autorski

 

Layout - znamiona nieuczciwej konkurencji

 

Domena - znamiona nieuczciwej konkurencji (w polączeniu z layoutem - tłumaczenia, ze tylu przyzwyczailo sie do Allegro - smieszne)

 

Swiezy powiew jako "cos" zaczepiającego allegro - warte uwagi

 

Nowe serwisy z aukcjami - potrzebne ( w ogole jak mam cos wystawic na allegro, to dostaje bialej goraczki widzac te nieporadnosc serwisu, nieprzejrzystosc i calkowity brak jakichkolwiek zasad web usability -allegro przy eBayu to płotka - i tylko dziw bierze, że eBay to niewypał na polskim rynku, a allegro wszystko zmonopolizowało wrecz

 

No a wystarczyło zmienić layout i wymyślić jakąś swoją markę. Przecież to działa wg mnie tylko na niekorzyść alleuslugi. Dodatkowo mocno "zalatuje" nieuczciwą konkurencją. Pomysł mają fajny i ciekawy ale wykonanie partyzanckie. Jeszcze sama nazwa serwisu i doena jakoś by uszły ale ten layout. Nie sądzę aby jakiegokolwiek sędziego interesowało tłumaczenie, że skrypt jest dla nich pisany a nie zerżnięty z allegro. Przecież gość nawet się pewnie nie będzie w to wgłębiał ani prawnicy allegro. Do pozwu załączą screena, który wygląda łudząco podobnie do allegro i tyle. Kogo będzie interesowało kto i jak i to napisał czy wykonał?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cholera,

mnie by strasznie irytowalo jeśli ktoś chciałby dorobić się pod moją marką. Rozumiem - zapozyczyc pomysl, ale nie domene/grafike/profil.

Na poczatku nie doczytalem do konca twojego posta - otworzylem AlleUslugi.pl i pomyslalem "o, nowy wytwor Allegro" - wczesniej "AllePraca,pl, AlleWakacje", teraz czas na ZleceniaPrzez.Allegro.

Troche boli mnie to, że ludzie nie potrafia wykonac kreatywnego projektu. Bo co on tu zrobil? Wlozyl pieniadze i zlecil "copy, paste".

Rzadza pieniadza... Chociaz i tak widac, że to jeden wielki krzak i nic z tego nie wypali.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

AlleGniot

 

Co to za wieśniacka mania z tym AlleTo Alle Tamto.

 

Tragedia przez duże T

Share this post


Link to post
Share on other sites

alleuslugi patrzac po alexie jak na razie slabo stoja, natomiast subasta ma ciekawy wskaznik ;) wiec jak widac ten rynek sie dopiero rozwija i potrzeba nowych serwisow aukcyjnych :D ebay nie dal rady, przynajmniej tak mi sie wydaje w Polsce, nie wiem jak wy ale ja nie lubie tego serwisu... Panowie moze robimy konkurencje ze swoja nazwa? ;) aukcje darmowe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest wiele takich przykładów na necie np. home.pl vs zone.pl ale żeby od razu wyciągać największe działa w kierunku takich małych naśladowców to już przesada i źle by świadczyło o pierwowzorze. Wg. mnie to umacnia markę jako ta na której inne firmy się wzorują oczywiście w ramach obowiązującego prawa bo zawędrować takie zachowanie za daleko też nie może.

 

homevszone02pf1.jpg

 

homevszone01ff6.jpg

Edited by Martinez

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł z giełdą usług jest dobry ale nie nowy. Layout strony Alleuslugi.pl celowo zerżnięty.. ;)

 

Ja nie znoszę allegro, ale jest to często małżeństwo z rozsądku. Ebay nie był "ergonomiczny" i przepadł i tak na dobrą sprawę skazani jesteśmy na monopolistę, drogiego w dodatku.

 

Najbardziej irytujący jest brak call-center albo livechata. Trzeba czekac czasem 3 dni az odpowiedzą na maila. Brak szacunku dla klienta. i tyle. ;):);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×