Jump to content
deg1

rzeczoznawca.pl

Recommended Posts

Dziękuję bardzo za opinie ... za jakiś czas wystawię ją na aukcji i powiadomię

pozdrawiam - Grzegorz .. deg1

Share this post


Link to post
Share on other sites
gwarantuje że pomimo wycen po 30+ K nikt z wyceniających nie sięgnąłby do portfela i nie kupił jej za tą cenę :D

Jak to mówią amerykańscy górale "talk is cheap"

 

IMHO ta domena to okolice 10K ± 5%

 

Jest to bądź co bądź liczba pojedyncza wmiarę skomplikowanego fonetycznie słowa, gdzie jest parę innych z tej samej dziedziny o wiele bardziej atrakcyjniejszych jak choćby wyceny.pl czy wycena.pl

 

Nalac mu wodki, bo prowde chlop godo :D Ciekaw jestem, czy wyceniajacy na > 20k daliby taka kwote?

 

Paradoksalnie ja tez sobie napisze kwote z sufitu : Milijon pińset sto dziewińset EURO

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obstawiam realne i bez problemowe do uzyskania 10-15 k

 

No zobaczymy. Ja szczerze mówiąc już zaczynam się zastanawiam czy 10k to nie za dużo. :D

 

 

EDIT:

Pojedyńczy rzeczoznawca raczej więcej nie zapłaci a na serwis lepsza jest l. mnoga gdzie zresztą jest już konkurencja :D

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

10k ta domena spokojnie jest warta. Jak na adres dla rzeczoznawców (majątkowych) jest to bardzo dobra opcja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny typu :

 

architekt.pl

prawnik.pl

rzeczoznawca.pl

 

to z pewnoscia górna półka

 

a dokładniej 2ga półka od góry :D

zaraz pod....

 

architekci.pl

prawnicy.pl

rzeczoznawcy.pl

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
a dokładniej 2ga półka od góry :D

zaraz pod....

 

architekci.pl

prawnicy.pl

rzeczoznawcy.pl

 

:D

 

 

Moim zdaniem nie masz racji. Zgodzę sie tylko, że rzeczoznawcy byłaby lepsza, bo domena rzeczoznawca nie jest warta nawet 5K.

Z kolei prawnik.pl czy architekt.pl to juz zdecydowanie wyższa półka w porównaniu z liczbą mnoga. I nie chodzi tu o końcowego klienta w postaci prawnika czy architekta, tylko np nazwy czasopism czy serwisów (nie mylic z katalogami).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem nie masz racji. Zgodzę sie tylko, że rzeczoznawcy byłaby lepsza, bo domena rzeczoznawca nie jest warta nawet 5K.

Z kolei prawnik.pl czy architekt.pl to juz zdecydowanie wyższa półka w porównaniu z liczbą mnoga. I nie chodzi tu o końcowego klienta w postaci prawnika czy architekta, tylko np nazwy czasopism czy serwisów (nie mylic z katalogami).

Nie wiem jakimi kryteriami wyceniasz wartość domen ale ja analizuje możliwosci generowania kapitału poprzez reklamę lub serwis.

Liczba mnoga IMO zdecydowanie lepiej pasuje na portal typu directory, a pojedyncza na strone pojedynczego architekta czy prawnika. (oczywiście można na upartego stosować to wymiennie ale nie wygląda to dobrze).

 

Sprzedajac domenę dla E-U mozemu liczyć na 10K moze wiecej w zależności od domeny. Stawiajac portal na domenie keywordowej o dużym impakcie komercyjnym, możemy te 10K zarobić w miesiąc lub kilka, z samych listingów czy reklam. No i pozostaje aspekt marketingowy. Nazwa architekci.pl czy prawnicy.pl na powiedzmy tramwaju sugeruje że znajdziemy pod tym adresem informację o grupie z tego zawodu, w drugim przypadku nawiazuje to bardziej do pojedyńczej osoby. Nie wyklucza to używani anp. prawnik.pl na portal ale prawnicy.pl brzmi IMO lepiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...... widze, że rozrzut jest duży. najprawdopodobniej we wrześniu wystawię ją na aukcję.

dziekuję i pozdrawiam - Deg1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można się częstować:

 

http://www.allegro.pl/item423619028_domena...oznawca_pl.html

 

EDIT:

Już wiemy na ile wycenia ją właściciel.

Ja bym dał bez "kup teraz" tylko od złotówki z minimalną 60k jeśli już. Tylko, że wtedy mogłoby się okazać, że "rynek" wycenił ją na 10k i ciężko byłoby ściemniać. Tak zawsze można napisać, że przychodziły oferty na 30-40k :wacko:

Domena fajna ale cena może tylko dla jakiegoś napalonego EU a nie wiem czy tacy zagladają na allegro.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

skora adwokaci.pl nie przekroczyła 10K a jest to o niebo lepsza domena, to rzeczoznawca.pl raczej też nie przekroczy.

Allegro to odpust a nie market. Takie aukcje pobudzają tylko wyobraźnię dzieciaków które rejestrują potem pakownesamochodytowarowe.pl i wystawiają je za kilkanascie tysięcy.

 

Stąd między innymi bierze się ta grupa pseudodomainerów, zresztą nieraz błogosławiona pewnie przez niejednego rejestratora. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli sprzedający się zgadza, to ja daję 15k i już przekroczyła. :wacko:

 

Każdy ma prawo inwestować w domeny. W czym objawia się Twój profesjonalizm, że innych nazywasz pseudodomainerami? Przeczytaj sobie historię jednego pseudodomainera, który teraz sprzedaje domeny za miliony dolarów. http://dnjournal.com/cover/2008/august.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli sprzedający się zgadza, to ja daję 15k i już przekroczyła. :)

 

Każdy ma prawo inwestować w domeny. W czym objawia się Twój profesjonalizm, że innych nazywasz pseudodomainerami? Przeczytaj sobie historię jednego pseudodomainera, który teraz sprzedaje domeny za miliony dolarów. http://dnjournal.com/cover/2008/august.htm

 

O czym ty sylyx mówisz?.... czytałeś mój post wogóle, bo ja o jednym a ty o drugim. Wyszukałes sobei jakiś artykuł i musiałeś go gdzieś wkleić....OK. Ale żeby to chociaż było na temat.

 

Czy ja komuś zabraniam inwestowania w domeny? :wacko: Skrytykowałem tylko Allegro jako rynek domen i to co robi w mózgu dzieciaków marzących o milionowych dealach skupujących domeny typu pakownesamochodytowarowe.pl. Uważasz że tego typu domeny to dobry start do budowy imerium na wzór twojego idola z artykułu? Zastanów się chłopie, albo chociaż zobacz co niektórzy dają choćby tu na DI do wyceny i jakie są komentarze. Jeden czy drugi postuje do wyceny domene typu e-nasze-kukuryku-24.com.pl a potem wykłuca sie jaki to ona ma potencjał. Jeden coś walnie na temat *24.pl i sypią się rogalikizmakiem24.pl itp itd.

 

Polska to nie dziki zachód a domeny .pl to nie .com, inny volume, inny market.

Mój profesjonalizm objawia sie tym że ja tą różnicę dostrzegam a ty tkwisz w opowiesciach o Harrym Domainerze, którego historia ma się nijak do polskiej rzeczywistości.

 

Ochłoń chłopie i zastanów sie co i do kogo piszesz :)

A na miejscu deg1 wziąłbym twoją ofertę 15K bez zastanowienia bo to rewelacyjna oferta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O czym ty sylyx mówisz?.... czytałeś mój post wogóle, bo ja o jednym a ty o drugim. Wyszukałes sobei jakiś artykuł i musiałeś go gdzieś wkleić....OK. Ale żeby to chociaż było na temat.

 

Czy ja komuś zabraniam inwestowania w domeny? :wacko: Skrytykowałem tylko Allegro jako rynek domen i to co robi w mózgu dzieciaków marzących o milionowych dealach skupujących domeny typu pakownesamochodytowarowe.pl. Uważasz że tego typu domeny to dobry start do budowy imerium na wzór twojego idola z artykułu? Zastanów się chłopie, albo chociaż zobacz co niektórzy dają choćby tu na DI do wyceny i jakie są komentarze. Jeden czy drugi postuje do wyceny domene typu e-nasze-kukuryku-24.com.pl a potem wykłuca sie jaki to ona ma potencjał. Jeden coś walnie na temat *24.pl i sypią się rogalikizmakiem24.pl itp itd.

 

Polska to nie dziki zachód a domeny .pl to nie .com, inny volume, inny market.

Mój profesjonalizm objawia sie tym że ja tą różnicę dostrzegam a ty tkwisz w opowiesciach o Harrym Domainerze, którego historia ma się nijak do polskiej rzeczywistości.

 

Ochłoń chłopie i zastanów sie co i do kogo piszesz :)

A na miejscu deg1 wziąłbym twoją ofertę 15K bez zastanowienia bo to rewelacyjna oferta.

Ten koleś też nie był postrzegany jako domeniarz i rejestrował tanie domeny i nawet te, których nikt nie łapał. Rynek domen to właśnie jest dziki zachód, gdyż się ciągle jeszcze zmienia. To, że widzisz różnice, której inni nie zauważają nie czyni Cię profesjonalistą, ani nie daje Ci prawa do nazwania innych pseudodomainerami. Jeżeli taka osoba się nie zna na domenach to się parę razy sparzy i się nauczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale sylyx, jego nindże, to były/są angielskie dot comy, a nie polskie pe elki.

 

Według British Council:

• 375 milionów ludzi na całym świecie posługuje się językiem angielskim, jako swoim językiem narodowym, kolejne 375 milionów posługuje się językiem angielskim regularnie jako swoim drugim językiem, około 750 milionów ludzi posługuje się angielskim jako językiem obcym

• Angielski stanowi 29,5% ruchu w Internecie (następny chiński 14,3%)

• Dwie trzecie najlepszych uniwersytetów na całym świecie to szkoły w krajach anglojęzycznych

• Liczba osób uczących się języka angielskiego w najbliższych 10-15 latach ma wynieść około 2 miliardów osób.

źródło: [link]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×