Jump to content
Sign in to follow this  
umberto

o3net.pl - nowa jakość w polskim internecie?

Recommended Posts

ZNALEZIONE W SIECI:

 

Witam,

 

Nie wiem, czy akurat to forum jest do tego typu oferty najbardziej odpowiednie, ale szukam inwestora. Opis projektu na stronie www.ratlerek.pl. Poszukuję kwoty 500 tyś pln. Do zbycia mam 20% udziału w przedsięwzięciu (we wspólnie powołanej spółce z o. o.). Planowany zysk to min. 45 mln złotych a czas realizacji to od 3 - 5 lat.

Z poważaniem,

Radosław Herka

firma (AT) o3.net.pl

 

podpisuje się o3.net.pl, ale, hehe B), spokojnie, domene o3net.pl też mają

 

Na stronie o3.net.pl można przeczytać, że chcą stworzyć Nową Jakość w POlskim Internecie atakując między innymi Onet.pl i O2.pl poprzez projekty takie jak:

 

o3zone.pl - nawiązujący oczywiście do Tlen.pl (o2.pl)

BezPardonu.pl - nawiązujący oczywiście do Pardon.pl (o2.pl)

Ratlerek - nawiązujący oczywiście do Pudelek.pl (o2.pl)

0Zone.pl (zero zone) - nie wiem, czy nawiązujący do czegoś, bo aż tak nie znam grupy medialnej o2

Zhan.pl

WaWa2.pl (wawadokwadratu)

 

dalej na stronie można przeczytać:

 

Jak każdy start-up, także nasz boryka się z fundamentalnym problemem – brakiem pieniędzy koniecznych na realizację inwestycji. W zw. z powyższym zwracam się do Państwa z następującą ofertą. Poszukuję Anioła Biznesu dla realizacji następujących przedsięwzięć spośród wymienionych na stronie:

 

* wawa2.pl – Portalu stołecznej aglomeracji miejskiej.

* Ratlerek.pl – Serwisu społecznościowego, platformy blogerskiej i portalu rynku prasowego o celebrity w jednym.

* Bezpardonu.pl – Gazeta z „prawdziwego zdarzenia” – jak się onegdaj mówiło, – pod względem treści, tyle że idąc z postępem i duchem czasu, miast papierowa to internetowa i przez to interaktywna.

 

Kim jesteśmy.

 

Ozone Media Group jest zamysłem stworzenia Kompanii Medialnej kompleksowo obsługującej wszystkie ważniejsze potrzeby wyższego rzędu, jakie, wedle piramidy potrzeb Maslowa, posiadają ludzie – polscy internauci.

 

Skupiamy się na takich potrzebach jak: znalezienia informacji, komunikacji z innymi ludźmi, rozrywki – zarazem tej mniej wyrafinowanej, jak i wymagającej zaangażowania intelektu, a także korzystnego nabycia dóbr konsumpcyjnych, w tym tych luksusowych.

Identyfikacja

 

OMG posiada szereg domen, pod którymi zostaną w przyszłości zamieszczone portale internetowe. Każda z domen cechuje indywidualność i tożsamość nazwy z przyjętą filozofią rozwoju firmy. Znakiem identyfikacji wizualnej dla Ozone Media Group jest trójatomowa cząsteczka tlenu zwana ozonem. Prawie każdy z planowanych portali nawiązuje swoją nazwą do tej nadzwyczajnej, zjonizowanej cząsteczki tlenu.

 

Pomysł na rozwój firmy oraz portali zrodził się z idei nawiązania do obecnych na rynku firm/portali: Spółki o2.pl oraz Portalu Onet Grupy ITI. Portale internetowy o2.pl i Onet.pl są przeznaczone dla odbiorcy masowego i dystrybuują za swoim pośrednictwem szereg usług, takich jak: poczta, źródło informacji, blogi, chaty, serwisy randkowe etc.

 

Ozone Media Group może, dzięki swoim pomysłom, w sposób celowy i zamierzony wkroczyć na rynek internetowy podobnym przebojem, jak tygodnik Angora na rynku prasowym, kontrastując swoją nazwą i treścią z publikacjami wydawnictwa Agora S.A. W ten sposób OMG może stać się rozpoznawalną marką skutecznie zaznaczającą swoją obecność na rynku i w dalszej perspektywie, konkurującą z wyżej wymienionymi gigantami.

 

I chociaż Angora nie zagroziła istotnie Agorze, to jednak się wypromowała dzięki żartobliwej zbieżności nazwy. Drugą połową sukcesu była treść pisma – mocno kontrastująca z jedynie słusznymi tekstami Gadzinówki Wybiórczej konkurencyjnej spółki. Stało się tak dzięki debacie, jaka się pojawiła na łamach nowego czasopisma. Ja też proponuję nową jakość, ale w Polskim Internecie. Kto wie? Dawid w końcu pokonał Goliata – może my możemy zagrozić Onetowi, Wirtualnej Polsce czy o2 – że o Interii nie wspomnę?

 

I dalej jest oferta dla inwestorów

 

POWODZENIA!

 

:D

 

Wkleiłem to do ogólnych rozważań i nad pomysłem jako start-upem w ogóle i nad domenami, które posiadają

 

* Nazwy: "Komunikator o3", "Komunikator Ozon", oraz "Komunikator Ozone", jak i określenie "Projekt o3zone" są chronione prawami autorskimi na mocy Ustawy z dnia 4 lutego 1994r. "O prawie autorskim i prawach pokrewnych" (Dz.U. 1994 Nr 24 poz. 83 z późniejszymi zmianami). - Piszą autorzy. Ale to nic nie daje. Gdyby nazwy te były zastrzezone w UP RP jako znaki towarowe to juz cos, a tak napisane jest to tylko na postrach, hehe, i nie ma zadnej wartosci.

 

* POsiadacz domeny ozone.pl byłby szczesliwy, gdyby projekt sie udal

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja za taką nową jakość dziękuję B)

ale fakt, nawiązują do o2.pl nazwą o3zone.pl i to by było na tyle podobieństw.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pudelek.pl

kozaczek.pl

plotek.pl

egoisci.pl

ukaraj.pl

kaprysy.pl

pomponik.pl

zyciegwiazd.onet.pl

gwiazdy.wp.pl = nocoty.pl

 

+ wszystkie, które tworzą internauci, kopiując z w/w źródeł np. Fluf.pl

 

+ jakby plotkowy wykop np. plotkarz.com

 

+ nie wiem, o co chodzi np. plotkuj.net

 

Kilka serwisów plotkowych należy do o2.pl. Firma nie ukrywa, że ma zamiar być liderem na rynku plotek.

http://www.blog.shrew.pl

 

+ Kulisy.pl

+ XoXo.pl

 

Tak że potrzebne jest naprawdę MOCNE UDERZENIE i WEJŚCIE SMOKA na rynku serwisów plotkarskich!

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowa jakość:

 

"Poszukujemy ludzi młodych i aktywnych oraz gotowych we wstępnej fazie odstąpić od postulatów płacowych na rzecz zbierania doświadczenia i samorozwoju, co zostanie zrekompensowane etatem w momencie realizacji przedsięwzięcia."

 

pysznie :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro szukają "Anioła Biznesu", to był taki jeden, zawsze pomocny:

 

03.jpg

 

...lepszych programistów, którzy zaprogramują portal bardziej funkcjonalnie i w oparciu o języki programowania inne jak „najtańszy” na rynku programistów – php, gwarantujące większe bezpieczeństwo użytkowników portalu, ładniejszy design etc.

 

Durnota jakaś. ;) A w czym niby php (w którym stworzone są nasza klasa, wp, onet) jest gorszy od innych języków i co ma język programowania do designu. ;) Z takim rozpoznaniem "o co w ogóle chodzi" to krzyż na drogę. ;) No a szczególnie ten "wolontariat", śmiech na sali w tych czasach. :D

 

OMG = Oh My God!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...i fantazję ;)

 

Wtedy powinien się zająć pisaniem fantastyki, a nie prowadzeniem czy obmyślaniem portali, bo zadatki ma bardzo dobre. ;)

 

Szczególnie uderzył mnie ten kawałek, który świadczy o wysokiej kulturze, oczytaniu i powadze właściciela spółki:

Po drugie KONKURENCJA, k..wa mać!

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zainwestowali by w lepszą domenę :D.

Nie wróżę sukcesu ....

Edited by ebook

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znam osobiście założyciela tej parady :D

Witam. Powiem szczerze, zaintrygował mnie ten pomysł. Szukałem w internecie informacji o nim. Mogę spytać skąd znasz tego Pana? Zarejestrowałem się nawet, aby o to spytać. Profesor Bodio wystawia mu pochlebną opinię w jego profilu na Golden Line. http://www.goldenline.pl/545758

 

Pozdrawiam,

Marian Pochanke

oof4@go2.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Panie off,

ale jaki pomysł? Chyba zaszło małe nieporozumienie, proszę dokładnie przeczytać moją wypowiedz.

Panie Money, przepraszam, nie zrozumiałem pańskich słów. Co mam rozumieć przez "znam osobiście założyciela tej parady"? Chciałem się dowiedzieć kto to jest i co może mi Pan opowiedzieć o nim. Pomysł, choć brzmi absurdalnie, wydaje się być interesujący. Że tak powiem, "w tym szaleństwie jest metoda". Tylko czy osoba, która go firmuje jest wiarygodna? Jeśli tak jak pisze pan Herka na Golden Line, przedostanie się do TVN, to z pewnością zyska reklamę. Taki profit być może byłby wart zainwestowania. Bardzo proszę o informację na temat pana Herki, jeśli nie tutaj, to listownie. Mój e-mail to oof4@go2.pl

 

Marian Pochanke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×