Jump to content
Saint

Dropped.pl - uwagi i sugestie

Recommended Posts

Wczoraj wystawiłem aukcję, aby zakończyła się dzisiaj o 17.00

 

Koniec aukcji nastąpił jednak o 16.00

Teoretycznie czas zimowy zaczął się 25 października, więc może ktoś spóźnił się z przestawieniem zegarka? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nalezaloby rowniez zmienic opis przy probie pobrania authinfo:

 

UWAGA! Ze względu na reguły NASK, przeniesienie domeny do innego rejestratora będzie możliwe najwcześniej 2009-11-05.

 

Teraz juz chyba po 5 dniach mozna transferowac wiec opis wprowadza w blad.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nalezaloby rowniez zmienic opis przy probie pobrania authinfo:

 

 

 

Teraz juz chyba po 5 dniach mozna transferowac wiec opis wprowadza w blad.

 

Oczywiście, że tak, ale opis jak opis (da się mimo alertu przenieść domenę) ale dodatkowo zadam swoje pytanie.

Dlaczego nie mogę w ogóle pobrać AuthInfo domeny, która nie sprzedała się w 'last minute'? Domena ważna jest jeszcze przynajmniej 4 dni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście, że tak, ale opis jak opis (da się mimo alertu przenieść domenę) ale dodatkowo zadam swoje pytanie.

 

Dlatego napisalem, ze opis wprowadza w blad. Ja przy pierwszym podejsciu nie pobralem kodu bo po co skoro i tak nie moge dokonac transferu. Dopiero po chwili sprobowalem ponownie i udalo mi sie ja przeniesc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście, że tak, ale opis jak opis (da się mimo alertu przenieść domenę) ale dodatkowo zadam swoje pytanie.

Dlaczego nie mogę w ogóle pobrać AuthInfo domeny, która nie sprzedała się w 'last minute'? Domena ważna jest jeszcze przynajmniej 4 dni.

 

Podeslij na kontakt()dropped.pl nazwe domeny ;-)

 

 

Dlatego napisalem, ze opis wprowadza w blad. Ja przy pierwszym podejsciu nie pobralem kodu bo po co skoro i tak nie moge dokonac transferu. Dopiero po chwili sprobowalem ponownie i udalo mi sie ja przeniesc.

 

Postaramy sie jak najszybciej to poprawic ;-)

 

Pozdrawiam ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest smg

Nie wiem jaki tam spiller aukcje segreguje. :D

Fajnie by było jakby aukcje domen IDN przydzielał do tej kategorii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak usunąć domenę z "Domeny na sprzedaż"? Wpisałem w import błędną nazwę i dodało nie moją (a cudzą) domenę a to może być problem dla właściciela a i ja nie chce mieć na liście nie swoich.

Z tego co pamiętam to miało być coś takiego dodane jak możliwośc usunięcia a teraz dla zaznaczonych jest tylko "ustal ceny" czyli ubogi wybór opcji.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak na marginesie bo grzebie sobie w tych folderach chyba powinno być "Usuń z folderu", a nie "Usuń z foldera" ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak usunąć domenę z "Domeny na sprzedaż"? Wpisałem w import błędną nazwę i dodało nie moją (a cudzą) domenę a to może być problem dla właściciela a i ja nie chce mieć na liście nie swoich.

Z tego co pamiętam to miało być coś takiego dodane jak możliwośc usunięcia a teraz dla zaznaczonych jest tylko "ustal ceny" czyli ubogi wybór opcji.... ;)

 

Jeśli to domena od innego rejestratora (a pewnie tak jest) kliknij na górze "domeny z poza AfterMarket" i wtedy opcja 'kasuj ofertę' pojawi się na dole - tam gdzie "ustal ceny".

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli to domena od innego rejestratora (a pewnie tak jest) kliknij na górze "domeny z poza AfterMarket" i wtedy opcja 'kasuj ofertę' pojawi się na dole - tam gdzie "ustal ceny".

dzięki! o to chodziło ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to nie jest totalna porażka żeby tacy ludzie mieli prawo licytować?

 

https://www.aftermarket.pl/rating.php?hash=...783565ec1aa02ad

 

Zaczyna mnie to już poważnie wkurzać.

 

edit: gość miał 100% nieopłaconych aukcji, a teraz po wrzuceniu linka magicznie zamieniły się na 0%

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy to nie jest totalna porażka żeby tacy ludzie mieli prawo licytować?

 

https://www.aftermarket.pl/rating.php?hash=...783565ec1aa02ad

 

Zaczyna mnie to już poważnie wkurzać.

 

Dokładnie, a zobacz na tego...

https://www.aftermarket.pl/rating.php?hash=...e0a292776bab0bb

Użytkownik nie jest nowicjuszem jak ten powyżej.

 

To jest faktycznie przegięcie, że Dropped w minimalnym stopniu nie przeciwdziała takim praktykom/użytkownikom.

 

Postulowałem już aby w aukcjach 'last minute' można było samodzielnie ustawić datę końca aukcji. W tej chwili po nieopłaceniu aukcji 'last minute' przez takiego debila użytkownika nie można z domenę już nic zrobić - domena jest 'ugotowana'. Transfer odpada, ponowne wystawienie aukcji odpada, tylko można domenę przedłużyć co oczywiście kłóci się z ideą last minute.

Przypomnę, że w PPD można by domenę ponownie wystawić w ostatniej sekundzie jej okresu abonamentowego.

Jest strata około 5 dni, gdzie z domeną nie można nic zrobić - można patrzeć jak 'dogorywa'...

;)

Edited by maryuse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konto użytkownika areks zostało zablokowane. Przejrzymy też uważniej historię ostatnich licytacji aby wyeliminować licytację przez użytkowników nie opłacających aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co powiecie o tych aukcjach: wygrała ta sama osoba czy to są inni userzy? Według mnie nie opłacił wygranej aukcji i wygrał licytacje domeny, której nie opłacił ?

 

http://www.dropped.pl/gotoauction.php?name=kupujcie.pl

 

może to nie są Ci sami userzy ??

 

ps. patrzcie na daty aukcji, które potwierdzają, że pierwszej aukcji user nie opłacił domeny. Jeżeli to jest ta sama osoba - to nie powinna dostać możliwości licytacji tej samej domeny jeszcze raz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kwestia opisu dotyczącego odnowień domen "eu".

 

Proponuję doprecyzowanie, ujednolicenie tego terminu "wygasalności" najlepiej określenie konkretne, czasowe ...

Teraz są dwa różne opisy (a dotyczą tej samej tabelki z cennikiem), jeden pod drugim i mogą wprowadzić zamieszanie w głowach osób, które posiadają domeny "eu" ;):

Poniższe ceny obowiązują dla odnowień domen na 1 rok dla domen które już wygasają:

 

UWAGI:

Domena Cena

.eu 45 PLN

10 EUR

 

1. Niektóre domeny (w szczególności .eu) posiadają wyższe ceny odnowień w przypadku gdy zaczynają wygasać.

 

http://www.dropped.pl/prices_renewal.htm

 

 

Przepraszam, skasowałem dalszą część wypowiedzi, żeby za bardzo nie mieszać ;). Myślę, że ta powyżej jest wystarczająca.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam wielką prośbę:

 

Jakiś czas temu natknąłem się na forum na kod, który wkleja się w przeglądarkę, aby zaznaczyć wszystkie domeny w dropped.

Jest to niezwykle przydatne jak wystawią się dziesiątki domen / poprzednich aukcji i nie trzeba klikać na okienko przy każdej domenie.

 

Ma może ktoś zapisany ten kod, bo jakoś nie mogę się go doszukać? (był gdzieś jako "ciekawostka" podany)

Byłbym bardzo wdzięczny

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam wielką prośbę:

 

Jakiś czas temu natknąłem się na forum na kod, który wkleja się w przeglądarkę, aby zaznaczyć wszystkie domeny w dropped.

Jest to niezwykle przydatne jak wystawią się dziesiątki domen / poprzednich aukcji i nie trzeba klikać na okienko przy każdej domenie.

 

Ma może ktoś zapisany ten kod, bo jakoś nie mogę się go doszukać? (był gdzieś jako "ciekawostka" podany)

Byłbym bardzo wdzięczny

 

Pozdrawiam

659 post z tego tematu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wielkie dzięki. Właśnie o to mi chodziło :D

 

Nie spodziewałem się, że skrypt spotka się z takim zainteresowaniem.

Na szybko naskrobałem coś takiego -> http://tools.idj.pl/

W przyszłości postaram się regularnie coś ciekawego tam zamieszczać.

 

Gdyby ktoś miał ciekawy pomysł na coś przydatnego to przyjmuję zlecenia na pw ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brak uzasadnienia dla tej opłaty, więc propozycja by ją wycofać. Jeżeli nikt nie licytuje, to domena jest zblokowana, w wypadku innej możliwości sprzedaży, np. zapytania o domenę na forum:

 

"Opłaty związane ze sprzedażą domen > Odwołanie aukcji bez ofert 50 PLN."

 

Czy ta opłata dotyczy także aukcji prywatnych.

 

Link "Cennik" prowadzi do pustej strony: https://www.aftermarket.pl/privacy.htm

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wziąłem wczoraj w Dropped na testy jedną domenę.

Po jakimś czasie otrzymałem maila:

 

"Domena ***.pl, którą dodałeś do parkingu NameDrive w serwisie Dropped.pl, nie może być zaparkowana. Serwis NameDrive zablokował tę nazwę domeny ze względu na wcześniejsze skargi od reklamodawców lub od Google."

 

Poczytałem na forum, iż może to być wina poprzedniego abonenta domeny - obraźliwe treści i spamowanie, ale NameDrive może odblokować takie domeny. Napisałem do nich no i akurat dla tej domeny nie ma takiej możliwości (dziwne).

 

No i trochę lipa wyszła z testowaniem. Zapłacone 1,25 zł. a z testowania i parkowania nici. Trochę nie bardzo jak na moje oko ...

 

Przekierowałem tylko domenę na stronkę, żeby może choć ruch sprawdzić, ale nie zmienia to faktu, że Dropped powinno ostrzegać przed testami, że dana domena nie będzie mogła być zaparkowana (wziąć listę domen od NameDrive) bo tak to płacę za coś i tego nie otrzymuję :/ (a w sedo nie mam konta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

NameDrive nie udostępnia listy domen zablokowanych i nie istnieje inna możliwość sprawdzenia jak tylko próba zaparkowania domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam propozycje żeby zrobić opcje przeglądania domen FM i LM po 500 na raz trak jak to jest na domenach spadających. Bo jak ja mam przejrzeć 1500 domen a na stronie wyświetla mi sie tylko 30 i co chwile muszę zmieniać stronę to... długo to trwa :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×