Jump to content
umberto

Ups, ktoś się obudził?

Recommended Posts

Co z tym wyruszamy.pl?

 

Strona wyruszamy.pl, mająca być, jak zapowiadano, głównym kanałem sprzedaży spółki Rainbow Tours, nie działa. Sprawa jest dość tajemnicza. I trochę zabawna.

 

Wyruszamy.pl był (?) jednym z kluczowych kanałów dystrybucji produktów Rainbow Tours. Dziś, po wpisaniu adresu w przeglądarce, naszym oczom ukazuje się... oferta kupna domeny. Brzmi znajomo? Nie tak dawno podobną przypadłość okazywał adres empik.com. Mówiono wtedy o możliwym ataku hakerów. Najprawdopodobniej jednak ktoś zapomniał zapłacić za używanie domeny...

 

Atak hakerów wyklucza zdecydowanie Anna Bębnowska z działu marketingu Rainbow Tours. Zresztą, jej zdaniem wszystko jest w porządku. Owszem, wyruszamy.pl już się nam przed oczyma nie pojawi. Powinniśmy jednak zostać przekierowani na travelovo.pl, stronę portalu, z którym wyruszamy.pl miało się połączyć. Ale jakoś tak po cichu? Bez żadnej publicznej informacji? Bez naturalnego w takim przypadku medialnego szumu?

 

Rozmowa kończy się apelem o... podesłaniu tekstu informacji przed publikacją. W celu zapoznania się oczywiście. No cóż, można i tak.

 

A może po prostu ktoś znów zapomniał uregulować należności? Ale to już zupełnie inna historia...

 

źródło: e-Biznes.pl

 

:wacko::) :)

 

Wyruszamy.pl

ostatnia modyfikacja: 2008.07.28 22:43:12

rejestrator: PolskieDomeny.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wyruszamy.pl

ostatnia modyfikacja: 2008.07.28 22:43:12

rejestrator: PolskieDomeny.pl

Jakaś aukcja była?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Coraz lepsze domeny są w akcji - Travelovo.pl co za kosmiczna domena :wacko:

 

Brzmi niemalże jak TraveLover.com :) (ktora to domena jest nomen omen na sprzedaz)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez komentarza. ;-)

 

Aukcja jest w archiwum jak ktoś chce popatrzeć, linka nie wklejam żeby nie indeksowało (choć i tak nie powinno, indeksowanie aukcji jest zablokowane). ;-)

 

PS. Komentarz pani z działu marketingu wyjaśnia, dlaczego jeszcze nikt do mnie nie dzwonił i nie krzyczał że ukradłem im domenę. :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Bez komentarza. ;-)

 

Aukcja jest w archiwum jak ktoś chce popatrzeć, linka nie wklejam żeby nie indeksowało (choć i tak nie powinno, indeksowanie aukcji jest zablokowane). ;-)

 

PS. Komentarz pani z działu marketingu wyjaśnia, dlaczego jeszcze nikt do mnie nie dzwonił i nie krzyczał że ukradłem im domenę. :D

 

 

Heden, gratuluję taniego zakupu dobrej domeny ;)

 

Kurde

Czytam ten temat i sobie tak myslę, że domena nie jest najgorsza i szkoda, że ją puścili.

Dopiero post pb zmusił mnie do zaglądniecią na zlapane.pl no i okazało się, że jest moja :)

Przeniosłem ją teraz do az.pl bo na zlapane.pl byla kierowana na parking. :) A ja jej nie chcę sprzedać wbrew temu co pisze w pierwszym poście.

No i tak poza tym to muszę zrobić porządek bo już ktoryś raz się nie zorientowałem, że pisze się o mojej deomenie ;)

 

 

EDIT:

I w świetle poniższego czeka mnie wizyta u mojego rzecznika patentowego:

 

http://uprp.pl/patentwebaccess/PatentDetails.aspx

 

:wacko:

 

Tak czy inaczej wyszlo na to, że chyba już jej nie chcą skoro przez półtora miesiąca nie zorientowali się, że nie mają domeny. :)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znalazłem jeszcze taki list Prezesa Zarządu Rainbow Tours S.A.

 

Szanowni Państwo,

 

W imieniu Grupy Kapitałowej Rainbow Tours mam przyjemność przedstawić

Państwu po raz pierwszy roczny skonsolidowany raport Grupy.

 

Rok 2007 był rokiem przełomowym dla rozwoju Grupy. W październiku spółka

dominująca Rainbow Tours S.A. zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych

i konsekwentnie realizuje swoją strategię rynkową, wypełniając zakładane plany

emisyjne i dążąc do stworzenia silnej grupy kapitałowej w branży turystycznej.

[...]

 

Nasze cele emisyjne dotyczą również akwizycji na polskim rynku turystycznym.

Mając na uwadze wyjątkowo dynamiczny rozwój sprzedaży produktu turystycznego w

Internecie podjęliśmy decyzję o przejęciu pakietu większościowego w portalu

turystycznym travelOvo.pl, specjalizującym się w sprzedaży biletów lotniczych. Będzie

on doskonałym uzupełnieniem oferty, należącego już do grupy portalu wyruszamy.pl,

który sprzedaje wyłącznie oferty zorganizowanej turystyki wyjazdowej. Spółka

zamierza w 2008 połączyć oba portale w jeden silny podmiot i stworzyć swego

 

rodzaju hipermarket turystyczny, oferujący wszystkie dostępne usługi turystyczne (od

zorganizowanych wyjazdów turystycznych, poprzez sprzedaż biletów lotniczych,

pośrednictwo w rezerwacji hoteli i wynajmie samochodów, sprzedaż ubezpieczeń

turystycznych aż po tzw. „wakacje szyte na miarę”, czyli automatyczne składanie

różnych i pochodzących od różnych dostawców usług turystycznych i łączenie ich

w jeden wspólny pakiet turystyczny).

 

[...]

 

 

Z poważaniem,

 

 

Grzegorz Baszczyński

Prezes Zarządu Rainbow Tours S.A.

 

 

Łódź, dnia 15 maja 2008 r.

 

Więc może ją po prostu puścili a nastawili sie na rozwijanie travelovo.pl :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe jak sprawa potoczy się dalej:

 

(511) 09 (510) programy komputerowe, systemy informatyczne, zwłaszcza rezerwacji internetowej, on-line, szczególnie rezerwacji turystycznej, w tym wycieczek, podróży, noclegów, hoteli, posiłków i transportu

(511) 35 (510) usługi reklamy, administrowanie i zarządzanie hotelami

(511) 39 (510) prowadzenie agencji i biur turystycznych oraz usługi turystyczne z wyjątkiem rezerwacji hoteli i pensjonatów, organizowanie wycieczek, wycieczek morskich oraz podróży, w tym rezerwacji miejsc, zwiedzania i transportu, usługi transportu pasażerskiego oraz transportu przedmiotów wartościowych, usługi transportu lądowego, w tym autobusami, samochodami, kolejami, usługi transportu wodnego rzecznego i innego śródlądowego oraz morskiego, w tym: barkami, łodziami, promami, statkami i okrętami, usługi transportu powietrznego, czarterowanie, usługi informacji, rezerwacji i pośrednictwa w transporcie

(511) 43 (510) prowadzenie agencji i biur zakwaterowania oraz rezerwacji noclegów, w tym hotele, pensjonaty, domy wypoczynkowe i turystyczne, kempingi, kwatery, organizowanie obozów wakacyjnych z zakwaterowaniem, prowadzenie wynajmu noclegów, prowadzenie hoteli, pensjonatów, domów wypoczynkowych, domów turystycznych, moteli, kempingów, usługi w zakresie posiłków restauracyjnych, prowadzenie barów, barów szybkiej obsługi, kantyn, kawiarni, kafeterii, restauracji, restauracji samoobsługowych

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawe jak sprawa potoczy się dalej:

 

Na razie to jest publikacja zgłoszenia a nie decyzji o rejestracji znaku :) Może się okazać, że jak dostaną decyzję o rejestracji znaku i przyjdzie im wnieść opłaty to już odpuszczą jeśli jej nie chcą. Myślę, że jakby chcieli tą domenę to przez ten czas już mialbym conajmniej arbitraż na głowie.

W poniedziałek porozmawiam z moim rzecznikiem patentowym i zobaczymy. Albo po prostu napiszę do Rainbow Tours i im ją oddam. Jakoś nie mam na nią mocnego parcia skoro nawet nie pamiętałem, że jest moja :wacko: Chociaż jak jej się przyglądam to coraz bardziej mi się podoba.

 

EDIT:

W ostateczności mogłoby tam powstać coś wogóle nie wspólnego z turystyką ale szkoda by było domeny.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chociaż jak jej się przyglądam to coraz bardziej mi się podoba.

Bo domena jest dobra. Co prawda mi kojarzy się z dalekimi wyjazdami (właściwie to wyprawami), ale coś w niej jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] ale coś w niej jest.

 

No właśnie :)

Ja ją mam już prawie miesiąc. Wcześniej zdjęli ją z DNS jakieś 2 tygodnie. Więc mają niedostępną domenę przez półtora miesiąca. Tak jak pisałem to nie wierzę, żeby się nie zorientowali :wacko:

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Heden jaki ruch jesli moge wiedziec? :wacko:

 

Nie mam pojęcia.

Kupiłem ją i zapomniałem o niej. Rzeczywiście prosiłem kiedyś Przemka, żeby wszystkim rejestrowanym dla mnie domenom ustawiał dns ND. Niestety domeny nie miałem u siebie w panelu ND więc nie wiem jaki miała ruch. Jeśli wyświetlała parking to ktoś inny korzystal z ruchu :) albo samo ND.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kupiłem ją i zapomniałem o niej. Rzeczywiście prosiłem kiedyś Przemka, żeby wszystkim rejestrowanym dla mnie domenom ustawiał dns ND. Niestety domeny nie miałem u siebie w panelu ND więc nie wiem jaki miała ruch. Jeśli wyświetlała parking to ktoś inny korzystal z ruchu :wacko: albo samo ND.

 

Skoro była informacja że jest na sprzedaż, to najwyraźniej ktoś ją sobie podpiął. Co jest o tyle ryzykowne, że taka sytuacja (podpinanie sobie domen które schodzą na aukcjach po wygaśnięciu) miała już miejsce w przeszłości i zakończyło się banem i blokadą wszystkich środków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×