Jump to content
Sign in to follow this  
keyword

Znaczny spadek dochodów z parkingu ?

Recommended Posts

Większość zagranicznych for domenowych od dłuższego czasu aż huczy od opinii domainerów , obserwujących wyraźny spadek dochodów jakie generują zaparkowane przez nich domeny (chodzi głównie o II i III kwartał tego roku) .

Ja osobiście nie zauważyłem żadnych istotnych zmian (biorąc oczywiście poprawkę na okres letni/wakacyjny) .

Jakie są wasze spostrzeżenia ?

 

 

P.S. Czy ktoś z użytkowników di.pl korzystał już z usług firmy Sendori.com i jeśli tak , czy mógłby się podzielić doświadczeniami ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie bez zmian - co miesiąc o kilka procent więcej, co wynika zapewne z ilości i ruchu dokładanych domen. Żadnych spadków nie zauważyłem, aczkolwiek jedna z domen turystycznych tego lata zarobiła mi o połowę mniej niż poprzedniego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie spadek ok 30%, domeny są dokładane praktycznie cały czas. Ostatnio jednak zauważyłem powolne wybijanie się z tego dołka, mam nadzieję że od września wszystko będzie w normie bo jak na razie jest co najmniej kiepsko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
U mnie spadek ok 30%, domeny są dokładane praktycznie cały czas. Ostatnio jednak zauważyłem powolne wybijanie się z tego dołka, mam nadzieję że od września wszystko będzie w normie bo jak na razie jest co najmniej kiepsko.

 

No to może spadki są na zagranicznych domenach, może PPC był za wysoki i reklamodawcom się nie opłacało? Bo na polskich nic takiego nie widzę, zresztą nie bardzo jest z czego spadać...

Share this post


Link to post
Share on other sites

trudno powiedziec, sporo domen parkingowych przedluzam przez opcje. Dopiero za tydzien/dwa wszystko sie wyjasni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co prawda większość moich dochodów z parkingów to zagraniczne domeny jednak spadek z RPM 9-10E na 5E (w tym miesiącu) to lekka przesada. Mam nadzieje że się to zmieni właśnie we wrzesniu kiedy zawsze obserwuje wzrost zarobków.

Share this post


Link to post
Share on other sites
No to może spadki są na zagranicznych domenach, może PPC był za wysoki i reklamodawcom się nie opłacało? Bo na polskich nic takiego nie widzę, zresztą nie bardzo jest z czego spadać...

 

Dokładnie .

Zauważyłem również niewielki spadek EPC dla moich domen generujących większościowy ruch z USA i krajów Europy Zachodniej .

 

@tmi

 

Skąd pochodzi Twój główny traffic ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
@tmi

 

Skąd pochodzi Twój główny traffic ?

 

Właśnie teraz się przyjrzałem na statystyki w Sedo i widzę że 50% to ruch z Polski, reszta to europa zachodnia. Dodam że nic nie ruszałem z keywordami, ctr jest ciągle taki sam. W ND mam większość ruchu z europy zachodniej i też zaobserwowałem znaczny spadek. Cięzko stwierdzić co jest przyczyną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie dla odmiany lipiec był w ND najlepszym miesiącem w mojej skromnej 10-cio miesięcznej historii parkingowej.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

W moim przypadku spadła liczba odsłon, ale to w głównej mierze wina wakacji. Natomiast RPM wzrósł z $8 przed wakacjami do $10 w wakacje. Ciekaw jestem czy ten trend się utrzyma.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

u mnie od trzech-czterech miesięcy widzę taki trend:

 

pierwsze dwa-trzy tygodnie danego miesiąca słabizna (całe portfolio zarabia może 50 % całości). w czwartym zarobki i średnie znacznie znacznie wzrastają (by dojść do średniej z ostatnich miesięcy)

 

to tak jakby ND chciało mi co miesiąc tyle samo płacić:-)

 

Paulinho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ilość odsłon spadła (wiadomo wakacje) natomiast wzrósł clickrate portfela z ok. 5% do 16 %. Nie potrafię tego wyjaśnić ale to cieszy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dla mnie czerwiec i lipiec były najlepszymi miesiącami od półtora roku (szczególnie lipiec, w którym stawki były o 15%-20% większe niż wcześniej), chociaż nie dodałem w tym okresie wielu domen. natomiast sierpień to wyraźny spadek dochodów, chociaż CTR pozostał na takim samym poziomie. teraz RPM to 12,5$ podczas gdy przez wiele miesięcy kształtował się na poziomie 14-16$.

 

ostatnio zauważyłem, że CTR jest większy w godzinach rannych, a im bliżej wieczora tym ludzie mniej chętnie klikają :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
... jednak spadek z RPM 9-10E na 5E (w tym miesiącu) to lekka przesada. ...

 

Dokladnie to samo u mnie.

Lipiec był bardzo przyzwoity i od początku sierpnia obserwuje taki spadek, dopiero teraz pod koniec miesiąca widać wzrost przy RPM,

mam nadzieje, ze już taki miesiąc się nie powtórzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dokladnie to samo u mnie.

Lipiec był bardzo przyzwoity i od początku sierpnia obserwuje taki spadek, dopiero teraz pod koniec miesiąca widać wzrost przy RPM,

mam nadzieje, ze już taki miesiąc się nie powtórzy.

 

 

Też od kilku dni odnotowuje wzrost RPM. Chciałem jeszcze dodać ze spadek zarobków widze po swoich poleconych ok 20% wiec chyba nie jestem sam w tych spostrzeżeniach.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×