Jump to content
Sign in to follow this  
yarowa

getranke.eu, getrank.eu, trunek.eu

Recommended Posts

Znalazłem wolną chwilę, na dwa niemieckie (w założeniu :P) słowa-klucze.

Jaką wartość wg was przedstawiają niżej wymienione "nabytki"?

 

getranke.eu

getrank.eu

 

i polskie słowo:

 

trunek.eu (niestety, nie mam liczby mnogiej).

 

Szczególnie, zależy mi, na wycenie "getranke.eu". Jaką cenę zaproponowalibyście składając mi ofertę, jako potencjalny,

niemiecki nabywca z branży "napojów"? :P. O ile, w ogóle, zdecydowalibyście się na złożenie takiej oferty :P ...

 

Dzięki.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
...getranke.eu

getrank.eu

...

 

Zapewne Michał i Umberto - jako osoby znające lepiej niemieckie realia - poprawią mnie ale getranke.eu wydaje się bardzo ciekawą domeną wartą nie mniej niz niskie xx.xxx Euro.

Przydałby się do kompletu co prawda IDN: xn--getrnke-8wa.eu , który jest zajęty ale i tak jeśli będzie na niej ruch to powinieneś znaleźć kupca :P

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zapewne Michał i Umberto - jako osoby znające lepiej niemieckie realia - poprawią mnie ale getranke.eu wydaje się bardzo ciekawą domeną wartą nie mniej niz niskie xx.xxx Euro.

Przydałby się do kompletu co prawda IDN: xn--getrnke-8wa.eu , który jest zajęty ale i tak jeśli będzie na niej ruch to powinieneś znaleźć kupca :P

 

 

... no właśnie, te IDN-y, sporo zamieszania wprowadziły :P ...

Dzięki za wycenę. Tak jakoś "w głowie" sobie to właśnie układałem, że być może kilkadziesiąt k, o ile forma byłaby poprawna. Niedostateczna znajomość języków, we współczesnej Europie mi się kłania :P ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jaką wartość wg was przedstawiają niżej wymienione "nabytki"?

getranke.eu

getrank.eu

 

Czyzby kolejna po "Broadbands.eu" wtopa?

 

Na 100% TAK!

 

CO do tych niemieckich domen:

 

Niemieckie umlauty ä, ü oraz ö w transkrypcji miedzynarodowej zapisujemy jako dyftongi ä=ae, ü=ue, ö=oe + (es-cet: dlugie s) ß=ss

 

Zatem poprawna forma to Getraenke.eu - czasem zdarza sie, ze gdy mamy do czynienia z niemiecka firma (i to z rdzennie niemiecka, a nie jakims emigrantem w USA) to jesli nazwa zawiera umlauty, to sie upraszcza (czego cholernie nie lubie) i pisze np Pflugger zamiast Pfluegger w miejsce ü. Np dzis widzialem na ulicy baner firmy zajmujacej sie konstrukcja trybun do wystepow np piosenkarzy i firma choc w oryginale nazywa sie NÜSSLI, to miala domene Nussli.com. Czesto tak sie upraszcza domeny z nazwiskami niemieckimi, w ktorych wystepuja umlauty (IDNy). Jednak w przypadku takiego generyka jak Getränke, tym bardziej, ze jest to powzna domena dla producentow napojow, nie ma szans, zeby ktos kiedykolwiek posluzyl sie w reklamie w NIemczech blednym ortograficznie tworem "Getranke"

 

Naprawde liczyles na to, ze przy 12 mln niemieckich .de i ponad 886 tys. zajetych przez Niemcow domen .eu (z 2 888 tys) ostanie sie domena Getraenke.eu? :P

 

Szczególnie, zależy mi, na wycenie "getranke.eu". Jaką cenę zaproponowalibyście składając mi ofertę, jako potencjalny,

niemiecki nabywca z branży "napojów"? :P. O ile, w ogóle, zdecydowalibyście się na złożenie takiej oferty :P ...

Dzięki.

 

getrank.eu i getranke.eu - w ogole bym nawet nie wysylal mailingu do producentow napojow, nie ma szans, aby oferte potraktowali powaznie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przykro mi yarowa, że narobiłem Tobie apetytu ale ja miałem niemiecki jeszcze w czasach DDR'u a na studiach odcinałem tylko od tego kupony.

Z kolei Umberto i Michał mają do czynienia z tym językiem na co dzień. Poza tym wydają się być przy mnie prymusami :P

Branża ta co prawda jest mi szczególnie bliska ale widać umlauty i dyftongi muszą mnie jeszcze sporo nauczyć ...

Entschuldigung Sie bitte :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='umberto' date='nie, 31 sie 08' post='113334']

 

Naprawde liczyles na to, ze przy 12 mln niemieckich .de i ponad 886 tys. zajetych przez Niemcow domen .eu (z 2 888 tys) ostanie sie domena Getraenke.eu? :P

 

Cholera .., liczyłem :P. Wynika to za mojego niepoprawnego optymizmu :P.

Dzięki, że sprowadzasz mnie na ziemię. Szkoda mi tylko, że tak wyszło z tymi napojami,

ale majątku na nie nie wydałem :P.

Dobrze, że mam też trank.eu :P

Wtopa z trzema domenami, na kilkadziesiąt, które ostatnio zarejestrowałem, to nie jest najgorzej ...

Najwyżej, napojów nie sprzedam rodowitemu Niemcowi :P. Może Turkowi :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przykro mi yarowa, że narobiłem Tobie apetytu ale ja miałem niemiecki jeszcze w czasach DDR'u a na studiach odcinałem tylko od tego kupony.

Z kolei Umberto i Michał mają do czynienia z tym językiem na co dzień. Poza tym wydają się być przy mnie prymusami :P

Branża ta co prawda jest mi szczególnie bliska ale widać umlauty i dyftongi muszą mnie jeszcze sporo nauczyć ...

Entschuldigung Sie bitte :P

 

 

Kangur, Nic się nie stało :P. Przynajmniej przez chwilę, poczułem te dziesiątki k w kieszeni :P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potraktujcie to, jako "odświeżenie" tematu, choć w nieco luźniejszym celu, niż wycena :P.

 

Jeśli może mnie to pocieszyć, nie ja jedyny popełniłem błąd w tych niemieckich "krzaczkach", z myślą o pieniążkach :P:

 

http://www.afternic.com/name.php?id=10782172

 

a tu .., wino, kobiety i śpiew ! :P:

 

http://www.getranke.info/

Share this post


Link to post
Share on other sites
Potraktujcie to, jako "odświeżenie" tematu, choć w nieco luźniejszym celu, niż wycena :P.

 

Jeśli może mnie to pocieszyć, nie ja jedyny popełniłem błąd w tych niemieckich "krzaczkach", z myślą o pieniążkach :P:

 

http://www.afternic.com/name.php?id=10782172

 

a tu .., wino, kobiety i śpiew ! :P:

 

http://www.getranke.info/

 

Tak jak pisałem, jedynie poprawnym sposobem miedzynarodowej transkrypcji umlautow jest jak wyzej ae, oe, ue

 

Ale niestety, anglosaski swiat lubi sobie upraszczac wiele rzeczy w wymowie, wiec po prostu obcinaja gorne znaczki i juz jest gotowe okaleczone slowo, a niemieckie firmy potem chcac nie chcac musza na arenie miedzynarodowej nazywac swoje produkty Musli a nie Muesli pomimo oryginalu Müsli - po prostu przez ten drobny szczegol jest zupelnie inna wymowa danego slowa

 

Ale wiesz, moze opchniesz komus na rynku wtornym, komus niezorientowanemu, moze tym od getranke.info :P

 

PS

 

01on8.jpg

 

02fl8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ad vocem, przykładów, które podałeś w powyższym poscie,

 

widzę Umberto, że fakty przemawiają przeciwko mnie :P,

ale dzięki za życzenia sprzedaży, faktycznie liczę na ten "anglosaski" uproszczony świat. I może jeszcze na te kilkadziesiąt tysięcy wyników na stronach (google) kategorii: j. niemiecki. Oczywiście, na tę rosyjskojęzyczną stronę także :P ...

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×