Jump to content
DD

Które domeny na aukcję MeetDomainers?

Które domeny Twoim zdaniem powinny znaleźć się na aukcji MeetDomainers?  

85 members have voted

  1. 1. Wybierz 5-10 najciekawszych Twoim zdaniem propozycji

    • 63.pl - 1 PLN
      29
    • domaining.pl - 1 PLN
      27
    • peron.pl - 1 PLN
      27
    • bałkany.pl (IDN) - 1 PLN
      8
    • fotografie.pl - 1 PLN
      55
    • pary.pl - 1 PLN
      29
    • lekturyszkolne.pl - 1 PLN
      18
    • wagary.pl - 1 PLN
      38
    • obiektywy.pl - 1 PLN
      29
    • poziomki.pl - 1 PLN
      15
    • taniewycieczki.pl - 1 PLN
      18
    • cukiereczek.pl - 1 PLN
      3
    • wiosna.pl - 1 PLN
      48
    • bialezloto.pl + IDN - 1 PLN
      5
    • obrotnieruchomosci.pl - 10 PLN
      7
    • dziewiec.pl - 100 PLN
      2
    • obsluga.eu - 100 PLN
      3
    • aktynotarialne.pl - 700 PLN
      12
  2. 2. Wybierz 5-10 najciekawszych Twoim zdaniem propozycji

    • lekionline.pl - 1 000 PLN
      10
    • wędkarstwo.pl (IDN) - 1 000 PLN
      14
    • galeriesztuki.pl - 1 000 PLN
      5
    • aukcjeonline.pl - 1 000 PLN
      12
    • bronpalna.pl - 1 500 PLN
      6
    • emulsje.pl - 2 000 PLN
      22
    • dv.pl - 5 000 PLN
      32
    • zdrowejedzenie.pl - 5 000 PLN
      6
    • jedzenienatelefon.pl - 10 000 PLN
      5
    • jz.pl - 13 000 PLN
      25
    • ts.pl - 20 000 PLN
      35
    • liga.pl - 30 000 PLN
      49
    • rajd.pl - 40 000 PLN
      29
    • tort.pl - 40 000 PLN
      22
    • wodka.pl - 50 000 PLN
      47
    • korek.pl - 50 000 PLN
      8
    • klej.pl - 50 000 PLN
      15
    • oscypki.pl - 70 000 PLN
      17


Recommended Posts

Zapraszam do głosowania na domeny, które Waszym zdaniem powinny znaleźć się na aukcji domen na żywo na MeetDomainers - pierwszym w Polsce Spotkaniu Właścicieli Domen Internetowych :)

 

Wyniki głosowania pomogą wytypować finałową listę domen przeznaczonych na aukcję.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny bardzo różne. I fajnie, ale razi brak IDN przy wodka.pl.

Próbowałem pozyskać IDNa na aukcję, ale póki co nie jest to możliwe :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Próbowałem pozyskać IDNa na aukcję, ale póki co nie jest to możliwe ;)

 

DD

Dobre posunięcie, ale domeny powinny zostać sprzedane podczas jednej licytacji. Ale jak później podzielić zyski między właścicieli? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobre posunięcie, ale domeny powinny zostać sprzedane podczas jednej licytacji. Ale jak później podzielić zyski między właścicieli? :)

Dlatego na razie będziemy się musieli zadowolić domeną nonIDN ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ładna lista.

Ceny netto czy brutto?

Ceny netto, czyli brutto :) Transakcje przejdą przez Aftermarket.pl, czyli cena sprzedaży / zakupu = cenie netto = cenie brutto.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najładniejsze domeny są na początku listy (od 1 zł), te z końca też są ok, ale niestety zawierają ceny „kup teraz”, więc emocji na aukcji raczej nie dostarczą. W środku listy posucha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy to są wszystkie propozycje? Czy pierwsza tura wyborow? ;)

 

Fakt. Domeny rozne. Ale nie wydaje mi sie powazne poddawanie pod glosowanie domeny oscypki.pl czy korek.pl za takie kwoty.

Z drugiej strony domena wiosna.pl za 1zl wydaje sie byc propozycja hmm.. jedna z ciekawszych.

 

P.s.

Fotografie.pl i LEkturySzkolne tez ok. Generalnie aukcje złotówkowe górą :)

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy to są wszystkie propozycje? Czy pierwsza tura wyborow? ;)

To jest pierwsza tura domen odsianych ze wszystkich zgłoszonych do tej pory. Obecnie napływają jeszcze nowe domeny premium i część z nich zostanie poddana pod głosowanie w kolejnej tego typu sondzie :)

 

Fakt. Domeny rozne. Ale nie wydaje mi sie powazne poddawanie pod glosowanie domeny oscypki.pl czy korek.pl za takie kwoty.

Nie wszystkie domeny przecież muszą zostać sprzedane. Ale topowe generyki (mimo wysokich cen startowych) uatrakcyjnią aukcję :P

 

P.s.

Fotografie.pl i LEkturySzkolne tez ok. Generalnie aukcje złotówkowe górą ;)

Zgadzam się - aukcje od złotówki rulez :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ceny netto, czyli brutto :) Transakcje przejdą przez Aftermarket.pl, czyli cena sprzedaży / zakupu = cenie netto = cenie brutto.

DD

Chyba jednak netto, gdyż jak kupujesz na firmę to musisz doliczyć VAT.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba jednak netto, gdyż jak kupujesz na firmę to musisz doliczyć VAT.

Już tłumaczył to Michau w innym wątku - w takiej sytuacji, gdy kupujesz domenę od firmy z USA naliczasz VAT i jednocześnie odliczasz - ostatecznie wychodząc na zero. Wszystko zgodnie z prawidłami księgowości.

 

Innymi słowy jeśli kupisz domenę za 10000 zł, to taką dokładnie kwotę za nią zapłacisz. Nie będziesz musiał odprowadzać ani złotówki od tej kwoty do US.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba jednak netto, gdyż jak kupujesz na firmę to musisz doliczyć VAT.

 

 

Tak a to cos nowego :) Czyli wedlug Ciebie jesli firma kupuje cokolwiek od podmiotu nie bedacego platnikiem VAT to musi sobie ten VAT doliczyc ?

To wez z ciekawosci podaj przepis na ktory sie mozesz powolac bo moze sie cos zminilo np. dzis w nocy a ja jestem nie na biezaco ;)

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Innymi słowy jeśli kupisz domenę za 10000 zł, to taką dokładnie kwotę za nią zapłacisz. Nie będziesz musiał odprowadzać ani złotówki od tej kwoty do US.

Ja jednak uważam, że to jest cena netto <> brutto.

Wiadomo, że gdy kupujesz dla siebie to naliczasz i odliczasz jednoczesnie, ale jeśli chcesz sprzedać to już tylko naliczasz i żeby pokryło koszty zakupu to musi być to 10000netto czyli 12200zł. Każda niższa cena sprzedaży to strata.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy to są wszystkie propozycje? Czy pierwsza tura wyborow? ;)

 

Fakt. Domeny rozne. Ale nie wydaje mi sie powazne poddawanie pod glosowanie domeny oscypki.pl czy korek.pl za takie kwoty.

 

Tak patrze na te liste i na domene oscypki pod kontem ewentualnych roszczeń . Na fali zawiorwan i sporu slowakow i naszych gorali i calej tej sprawy z unia na moje wyczucie na 99,9 zostana przyznane ochorny na znak slowny "oscypek" ktore sa zlozone sporo wczesniej niz rejestracja tej domeny a ktory niewatpilwie ma mocne cechy zeby taka ochrone dostac .Ale to tylko tak na marginesie i nie zeby przesadzac o czymkolwiek ale mam takie zobczenie ze patrze sie na domeny czasmi albo czesto z punktu widzenia ich "czystosci" prawnej .Uprzedzajac pytania nie ma znaczenia liczba pojedyncza czy mnoga wynika to z przepisow mowiacych o podobienstwie znakow .

Prosze ten post potraktowac nie jak stwierdzenie a pytanie zreszta moze bedzie okazja zadac takie pytanie jednemu z gosci na spotkaniu w Krakowie, osobie, ktora moim zdaniem rozwieje nasze watpliwosci chocby w tej kwestii.Teraz zapytajcie Daniela kto to taki ?:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prosze ten post potraktowac nie jak stwierdzenie a pytanie zreszta moze bedzie okazja zadac takie pytanie jednemu z gosci na spotkaniu w Krakowie, osobie, ktora moim zdaniem rozwieje nasze watpliwosci chocby w tej kwestii.Teraz zapytajcie Daniela kto to taki ? :)

 

Czyżby ktoś z chmura.pl ?

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja jednak uważam, że to jest cena netto <> brutto.

Wiadomo, że gdy kupujesz dla siebie to naliczasz i odliczasz jednoczesnie, ale jeśli chcesz sprzedać to już tylko naliczasz i żeby pokryło koszty zakupu to musi być to 10000netto czyli 12200zł. Każda niższa cena sprzedaży to strata.

Tak - przecież to oczywiste :)

 

Kupujesz - nie płacisz VATu, sprzedajesz - naliczasz. Koniec. Kropka.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak patrze na te liste i na domene oscypki pod kontem ewentualnych roszczeń . Na fali zawiorwan i sporu slowakow i naszych gorali i calej tej sprawy z unia na moje wyczucie na 99,9 zostana przyznane ochorny na znak slowny "oscypek" ktore sa zlozone sporo wczesniej niz rejestracja tej domeny a ktory niewatpilwie ma mocne cechy zeby taka ochrone dostac .Ale to tylko tak na marginesie i nie zeby przesadzac o czymkolwiek ale mam takie zobczenie ze patrze sie na domeny czasmi albo czesto z punktu widzenia ich "czystosci" prawnej .

 

 

no jezli tak, to kto Twoim zdaniem miałby prawo posługiwać sie tą domeną i dlaczego ??

 

bo moim zdaniem nie można na tej domenie sprzedawać "nieoscypków" i produkować nieoscypków zgodnie z.:

 

Chroniona nazwa pochodzenia oznacza, że ser będzie mógł być produkowany wyłącznie na określonym, oznaczonym we wniosku obszarze, czyli na Podhalu i części Żywiecczyzny, według ściśle określonej tradycyjnej procedury, z mleka tylko i wyłącznie polskiej owcy górskiej z domieszką (maksymalnie 40-procentową) mleka krowy czerwonej. Unijny znak dla konsumenta oznaczać będzie gwarancję wysokiej jakości produktu. Unijne logo uchroni baców przed producentami fałszywych oscypków. Unia Europejska daje wyłączność na produkowanie oscypka, ale też wymaga, by był on produkowany zgodnie z recepturą, którą sami podali we wniosku.

 

a sprzedawać moze każdy. to tak jak z szamanem, serami włoskimi, fransukimi etc

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites
a sprzedawać moze każdy. to tak jak z szamanem, serami włoskimi, fransukimi etc

Jako przykład można podać szampan.pl czy champagne.pl - i chyba nikt nie będzie odbierał tych domen właścicielom..

 

Ale już champagne.fr i champagne.com należy do oficjalnej organizacji zajmującej się oryginalnym szampanem. Tylko nie wiem, na jakiej drodze stali się właścicielami domeny.

 

Natomiast co do domeny oscypek.pl, to może faktycznie lepiej będzie jak specjalista od zagadnień prawnych związanych z domenami rozwieje te wątpliwości na MeetDomainers :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
no jezli tak, to kto Twoim zdaniem miałby prawo posługiwać sie tą domeną i dlaczego ??

 

Nie mnie to rozstrzygac kto ? Ale widze co sie dzieje w temacie i jesli pan Bachleda-Curuś Adam dostal odmowe na slownograficzny a mial mocne argument typu ze jest z podhala z dziada pradziada ma tam troche zimi nie wiem czy pod wypas owiec ?:) Ale skoro on nie umial tego argumentowac tzn ze w gre wchodzi cos co sie moze nazywac "dobrem ogolnym"

Dlatego na moje oko dostanie ta ochrone organizacja a nie pojedyncza firma czy osoba ! Mysle ze moze to byc wlasnie Regionalny Związek Hodowców Owiec i Kóz z Nowego Targu bo ich wniosek jest obecnie rozpatrywany .Ale nie pytaj mnie kto moze dostac bo tego nie wiem .Przypuszczam jedynie kto nie dostanie ale to juz napisalem wyzej i jak mowielm przypuszczam ale nie ma monopolu na tego rodzaju przewidywania .Mysle ze to ciekawy temat do dyskusji ale temat jest na tyle trudny ze powinni zabrac glos fachowcy i autorytety nie my ;)

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale już champagne.fr i champagne.com należy do oficjalnej organizacji zajmującej się oryginalnym szampanem. Tylko nie wiem, na jakiej drodze stali się właścicielami domeny.

 

Coś sobie przypominam o odebraniu champagne.com, ale może pamięć mi płata figle, może chodziło o cognac.com albo jeszcze inny trunek...

Za to inne dwa wyroki znalazłem:

http://www.wipo.int/amc/en/domains/decisio...e2007-0005.html - champagne.ie została odebrana

http://www.nominet.org.uk/digitalAssets/19724_champagne.pdf - champagne.co.uk pozostała u abonenta (później chyba została odkupiona)

Komentował nie będę, bo IANAL. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mysle ze moze to byc wlasnie Regionalny Związek Hodowców Owiec i Kóz z Nowego Targu bo ich wniosek jest obecnie rozpatrywany .

 

 

ale dlaczego oni, wszak:

 

Podczas rejestracji jednoznacznie określone zostały parametry oscypka (m.in. maksymalna zawartość domieszki mleka krów rasy czerwonej – na 40%), powiaty w których może być produkowany (są to:powiat tatrzański, nowotarski, suski i żywiecki). Ser może być wyrabiany wyłącznie w okresie od maja do września, zaś sprzedawany do końca października.

 

ale cóż zobaczymy, temat wrat dyskusji zapewne

Edited by networker

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak patrze na te liste i na domene oscypki pod kontem ewentualnych roszczeń . Na fali zawiorwan i sporu slowakow i gorali

 

Prosze ten post potraktowac nie jak stwierdzenie a pytanie zreszta moze bedzie okazja zadac takie pytanie jednemu z gosci na spotkaniu w Krakowie, osobie, ktora moim zdaniem rozwieje nasze watpliwosci chocby w tej kwestii.Teraz zapytajcie Daniela kto to taki ?:)

 

Kamień mi spadł z serca jak przeczytałem , że chodzi tutaj o pana Chmurę ;) .

Tym bardziej , że bardzo lubię Słowaków natomiast nie cierpię oscypków ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kamień mi spadł z serca jak przeczytałem , że chodzi tutaj o pana Chmurę :P .

Tym bardziej , że bardzo lubię Słowaków natomiast nie cierpię oscypków :) .

 

Nie wiesz co dobre :P

Edited by gtone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×