Jump to content
DD

Ile wydasz na aukcji MeetDomainers?

Ile zamierzasz wydać na zakup domen na aukcji MeetDomainers?  

84 members have voted

  1. 1. Twój budżet na zakup domen na MeetDomainers

    • 0 PLN
      42
    • 1 - 1 000 PLN
      14
    • 1 001 - 3 000 PLN
      5
    • 3 001 - 5 000 PLN
      4
    • 5 001 - 10 000 PLN
      2
    • 10 001 - 20 000 PLN
      7
    • 20 001 - 50 000 PLN
      3
    • 50 001 - 100 000 PLN
      2
    • powyżej 100 000 PLN
      5


Recommended Posts

Ile funduszy masz zamiar przeznaczyć na zakup domen na aukcji domen na żywo na Spotkaniu Właścicieli Domen Internetowych MeetDomainers w Krakowie 4 października 2008 roku?

 

Zapraszam na głosowania zgodnego z prawdą ;)

 

A tutaj sondy pozwalające głosować na domeny, które mają się na aukcji znaleźć:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=17064

http://www.di.pl/index.php?showtopic=17181

http://www.di.pl/index.php?showtopic=17396

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
kiepsko Panowie i Panie

Ale jak podsumujesz wszystkie głosy z minimami z przedziałów 1001 - 50 000 PLN wyjdzie 86k PLN do wydania - a to już nie jest nic ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
kiepsko Panowie i Panie

 

1. Lepiej żeby ludzie napisali szczerze, że nie mają kasy na aukcje lub też mało która z tych domen w podanych przedziałach cenowych leży w ich kręgu zainteresowania niż żeby pojawiło się później rozczarowanie.

 

2. W świat pójdą i w pamięci zapadną i tak tylko te domeny, które osiągną wysokie ceny.

Ja np. z licytacji w Paryżu zapamiętałem tylko jedną nazwę i cenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z tego właśnie powodu powinny być od 1 zł.

 

a czy Ty zaryzykowalbys wystawieniem swojej bardzo dobrej domeny od 1zl ?

Jest pewien prog oplacalnosci za ktory sprzedajcy godzi sie sprzedac .Aukcje nie polegaja jedynie na tym ze to kupujacy maja miec "przywileje" w posatci niskiej ceny minimalnej .To wbrew pozora nie az tak medialana aukcja i istnieje ryzyko przypadkowosci niskiej ceny zamkniecia !

Nie ma innych sposobow jak cena minimalna a do organizatorow powinien nalezec glos ostateczny czy dana domene z konkretna cena min wystawic czy nie .

Jednak nie mozna w obecnej chwili wymagac od organizatorow doswiadczenia bo niby gdzie mieliby je zdobyc ? Tak wiec za 5-6 lat bedzie mozna miec do nich pretensje za zly dobor domen teraz to pionierska robota i nie ma tu madrego .Nawet jesli bedzie troche "smiesznie " to co z tego ? takie zawsze sa poczatki !

Nawet w takich domach aukcyjnych jak Sotheby`s czy Christie?s zdarza sie ze nie ma nabywcy za wystawione dzielo sztuki .Ale w nastepnym roku czy za 2 lat juz jest inaczej.Nie ma idealnych rozwiazan a sa jedynie optymalne , reszta to doswiadczenie ale jak wiadomo to moze przyjsc tylko z czasem .

Edited by kilofek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o sytuację o której pisze Kangur. Może się okazać, że aukcja będzie niewypałem, bo się nie sprzeda większość domen. Chciałem wystawić od zeta, ale chyba nie były dobre, albo mnie DD nie lubi. :)

 

Czy nie lepiej wystawić więcej domen, od zeta? Można się potem pochwalić "na aukcji sprzedaliśmy domen za 3000000 zł".

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chodzi mi o sytuację o której pisze Kangur. Może się okazać, że aukcja będzie niewypałem, bo się nie sprzeda większość domen. Chciałem wystawić od zeta, ale chyba nie były dobre, albo mnie DD nie lubi. :lol:

W sytuacji, gdzie pewnie prawie połowa domen będzie wystawiona od 1 zł i duża część w przedziale kilka tysięcy PLN, to nie ma szans na to, że większość się nie sprzeda :D Do tego parę fajnych droższych domen na okrasę :)

 

We wtorek ostatnia sonda z domenami na aukcję - jeśli ktoś ma jakieś ładne domeny premium na aukcję - najchętniej z niską ceną startową, to wie gdzie mnie szukać :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka, ze nie ma roznicy czy aukcja na zywo tam, czy po prostu na afterm. Jakby sie mialy sprzedac drukarki dawno by to zrobily, bez sztucznego nakrecana na kraków - bo to tym bardziej nie wypali.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prawda jest taka, ze nie ma roznicy czy aukcja na zywo tam, czy po prostu na afterm. Jakby sie mialy sprzedac drukarki dawno by to zrobily, bez sztucznego nakrecana na kraków - bo to tym bardziej nie wypali.

A co Ty się tak przyczepiłeś tej domeny - Twoja, że się tak o nią martwisz..? :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prawda jest taka, ze nie ma roznicy czy aukcja na zywo tam, czy po prostu na afterm. Jakby sie mialy sprzedac drukarki dawno by to zrobily, bez sztucznego nakrecana na kraków - bo to tym bardziej nie wypali.

 

Gdyby tak bylo to sensu nie mialyby rowniez wszystkie zagraniczne aukcje domen na zywo. Kto wie, moze wlasnie domena drukarki.pl caly czas czeka na dobry moment jakim bedzie wlasnie aukcja w Krakowie...? :-)

 

 

Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowe kalkulacje na podstawie sondy dają nam już min. 135k PLN do wydania na domeny na aukcji :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba na jedną domenę ?:)

 

Trochę mało jak na 25 domen ;(

Średnia 5.4k PLN za sztukę - czy ja wiem czy to tak mało? :lol: Poza tym niektórzy zadeklarowali wydatek ponad 100k PLN, ale tych nie uwzględniłem w moich obliczeniach :D I na di.pl nie ma zarejestrowanych wiele osób, które ostatecznie wezmą udział w licytacji.. :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie powinno być zbyt wielu domen od 1 PLN.

 

Jeżeli zostanie wybranych powiedzmy 10-12 domen w tej cenie - to znaczy, że będą to dobre domeny i spokojnie można by zaczynać aukcję od 500 lub 1000.

Sprzedaż jakiejkolwiek domeny poniżej 1-2k na MeetDomainers będzie porażką zarówno dla wystawiającego (skoro wybrana - to wartościowa domena) jak i dla organizatorów (źle dobrana domena)

Cena od 1 PLN powinna być okrasą aukcji. A zbyt wiele okrasy nie wpływa dobrze na smak dania głównego :)

(nie proponuję usuwać domen od 1PLN - które cieszą się powodzeniem - a podnieść ceny wywoławcze)

 

Druga sprawa to rozszerzenia.

Wystawienie 25 .pl będzie z jednej strony promocją domen .pl ale z drugiej strony może sprawić wrażenie zaściankowości naszego rynku.

W podanym tu przez kogoś linku do aukcji niemieckiej są domeny at, tv, com, info. I całkiem przyzwoicie się sprzedały.

 

Proponowałbym najpierw ustalić proporcje:

Ceny:

Np 1-3 domen od 1 PLN, 3 po 500 itd..

Rozszerzenia:

20-25 domen pl, 1 -2 com, 1-2 info, 1-2 eu.

(napisałem przykładowo, ilości i proporcje zostawiam fachowcom od aukcji)

A następnie w tak przygotowany schemat aukcji wstawić domeny ktorymi zainteresowanie było największe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem nie powinno być zbyt wielu domen od 1 PLN.

Jeżeli zostanie wybranych powiedzmy 10-12 domen w tej cenie - to znaczy, że będą to dobre domeny i spokojnie można by zaczynać aukcję od 500 lub 1000.

Sprzedaż jakiejkolwiek domeny poniżej 1-2k na MeetDomainers będzie porażką zarówno dla wystawiającego (skoro wybrana - to wartościowa domena) jak i dla organizatorów (źle dobrana domena)

Dobre domeny same się obronią i nie sprzedadzą poniżej 1000 PLN :lol: Na aukcji będzie tak wielu licytujących, że na pewno żadna domena nie umknie jeśli naprawdę będzie ciekawa. Każdy z nas lubi licytować w aukcjach od 1 PLN i takie licytacje (jeśli oczywiście domeny są dobre) kończą się zawsze największym sukcesem.

 

Druga sprawa to rozszerzenia.

Wystawienie 25 .pl będzie z jednej strony promocją domen .pl ale z drugiej strony może sprawić wrażenie zaściankowości naszego rynku.

W podanym tu przez kogoś linku do aukcji niemieckiej są domeny at, tv, com, info. I całkiem przyzwoicie się sprzedały.

Najbardziej zaściankowym rynkiem domen na świecie są moim zdaniem Stany Zjednoczone :) Które poza domeną .com nie widzą innych TLD na świecie, co wynika trochę z ich natury. W każdym bądź razie na MeetDomainers zdecydowanie będziemy promować rynek domen .pl, bo jest to rynek niedoceniony jeszcze przez inwestorów zagranicznych (ale również krajowych) i najwyższy czas to zmienić.

 

Na ostatniej podobnej aukcji w Niemczech przytłaczająca większość to były domeny .de a .com miały keywordy niemieckie. Inwestorzy zagraniczni bardzo chętnie zainwestują w rynek polskich domen, ale trzeba im dać taką okazję - w tej chwili ciężko im znaleźć miejsca, gdzie mogą kupić bezpiecznie dobre domeny .pl - w dodatku wybrane specjalnie, tak aby nie trzeba było się już zastanawiać czy domena jest coś warta czy nie. Na aukcji wszystkie domeny będą przetłumaczone na angielski a ceny podane również w EURO, żeby obcokrajowcy nie mięli problemu z licytacją. Dodatkową w tym tygodniu ukażą się odpowiednie notki prasowe w języku angielskim informujące o aukcji i domenach, które zostaną na niej wystawione.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

W takim razie, jeśli będą osoby z zagranicy proponuję więcej COM - niech się poczują jak u siebie :)

Wyobrażam sobie trochę, jak jestem w Luxemburgu i wszytstkie domeny to .lu - ciezko powiedziec ile to warte, a na com-ach sie znają :lol: przydałaby się jakaś perełka com z angielskim keyword.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W takim razie, jeśli będą osoby z zagranicy proponuję więcej COM - niech się poczują jak u siebie :)

Wyobrażam sobie trochę, jak jestem w Luxemburgu i wszytstkie domeny to .lu - ciezko powiedziec ile to warte, a na com-ach sie znają :lol: przydałaby się jakaś perełka com z angielskim keyword.

Ale zagraniczni inwestorzy właśnie chcą kupować domeny .pl, a nie .com, których mają już na pęczki na wielu podobnych aukcjach na żywo i online. Czy tak trudno to zrozumieć..? Ja gdybym był na aukcji w Luksemburgu chciałbym właśnie kupować domeny .lu - tylko chciałbym, żeby mi ktoś pomógł poprzez dodanie angielskiego opisu aukcji np.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja gdybym był na aukcji w Luksemburgu chciałbym właśnie kupować domeny .lu - tylko chciałbym, żeby mi ktoś pomógł poprzez dodanie angielskiego opisu aukcji np.

 

DD

 

No właśnie. Czy zagraniczni inwestorzy będą mogli liczyć na tego rodzaju wskazówki podczas aukcji MD?

Share this post


Link to post
Share on other sites
No właśnie. Czy zagraniczni inwestorzy będą mogli liczyć na tego rodzaju wskazówki podczas aukcji MD?

Jasne, że tak.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×