Jump to content
Sign in to follow this  
Konrad

NameDrive vs AdSense

Recommended Posts

Witam, czy możecie mi wyjaśnić jaki jest sens parkować domeny w NameDrive, skoro na każdej można postawić najprostszy serwis, dać tam reklamy Google AdSense i zarabiać na tym więcej? Przecież Google płaci więcej niż NameDrive.

 

Poza tym czy domenę zaparkowaną w NameDrive można sobie spokojnie pozycjonować? Jeżeli zarabiamy z AdSense można to robić bez przeszkód, dzięki czemu jeszcze bardziej można zwiększyć zarobki.

 

Czyli po co parkować, bo sens widzę tylko dla domen typo..

Edited by Konrad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie kazdy ma czas na to zeby robic serwisy nie mowiac juz o tym ze to niezgodne z regulaminem AdSense... A zarobki wcale nie koniecznie sa wieksze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No zaraz, jak to niby niezgodne?! Mam domenę www.love.pl, robię sobie tam serwis randkowy dla użytkowników, wrzucam reklamy AdSense i zarabiam na nich - to nielegalne, od kiedy?

 

A co do zarobków, to proszę mi wyjaśnić bo kompletnie nie rozumiem jak w NameDrive można zarobić więcej niż w AdSense? Przecież NameDrive jest tylko pośrednikiem i oferuje niższe stawki. A kliknięć w AdSense przecież też jest więcej, bo domenkę można ładnie wypozycjonować. Tymczasem na parkingu dostajemy gotowy content z którym nic nie można zrobić, a jedyne wejścia to takie kiedy ktoś wstuka adres w pasku przeglądarki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czytaj uwaznie forum, jeśli czegoś nie wiesz najpierw użyj opcji szukaj!

 

Zajęło mi to chwilke:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=6074

http://www.di.pl/index.php?showtopic=349

 

A napewno wiadomości na ten temat jest więcej.

 

Parkowanie ma zupełni inny sens niż pozycjonowanie w celu sprzedaży powierzchni reklamowej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wez pod uwag, żę CTR jest gigantycznie większy. Na stronach parkingów masz tylko reklamy. Bez treści która może się nie spodobać.

 

(Osobiście chyba trzy razy kliknąłem w jakiś adsense w życiu)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Archiwum czytałem, ale nie do końca o to mi chodzi, więc będę nadal drążył :lol:

Dla potrzeb przykładu załóżmy, że mamy domenę www.kocham.pl ;)

 

Mamy takie oto 2 możliwości:

 

1) Umieszczenie jej na parkingu, co wygeneruje załóżmy 5 wejść dziennie (tyle osób wstuka w okno przeglądarki www.kocham.pl, bo będzie szukało pod tym jakiegoś serwisu). Z tych 5 wejść, w reklamy na stronie klikną max 2-3 osoby, czyli otrzymujemy jakieś 60-90 klików miesięcznie. Pozycjonować strony na parkingu nie możemy, więc nie zwiększymy tej ilości, możemy liczyć tylko na wstukiwanie adresu w przeglądarce.

 

2) Zamiast na parking, puszczamy stronę w Googla i stawiamy tam ładny serwis. Dajemy reklamy AdSense i pozycjonujemy stronę na wysokie pozycje. Mamy wtedy załóżmy 2000 wejść dziennie, z czego w reklamy klika nam 5 osób dziennie. Otrzymujemy 1500 klików miesięcznie i to w lepszej stawce.

 

Źle liczę czy o co chodzi? ;)

Edited by Konrad

Share this post


Link to post
Share on other sites
Źle liczę czy o co chodzi? :lol:

 

wiesz...jak masz jedna domene to mozesz stawiac serwis.. A co jesli masz tych domen kilka tysiecy? Kiedy znajdziesz czas na ich pozycjonowanie i cala obsluge serwisu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2) Zamiast na parking, puszczamy stronę w Googla i stawiamy tam ładny serwis. Dajemy reklamy AdSense i pozycjonujemy stronę na wysokie pozycje. Mamy wtedy załóżmy 2000 wejść dziennie, z czego w reklamy klika nam 5 osób dziennie. Otrzymujemy 1500 klików miesięcznie i to w lepszej stawce.

 

Źle liczę czy o co chodzi? :lol:

 

zdecydowanie źle. 5 klików razy 30 dni to 150 klików, a nie 1500.

a poza tym - patrz post roka1978

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale by bylo zaplecze z 1500 domen :lol: Zawsze mozna zrobic jakis automat do tworzenia typowych serwisow, tylko z glowa i z unikalna trescia ;) Ale to juz musi ktos sie znac na tym i przy tych 1500 domenach mysle, ze mozna wiele wiecej zarobic niz na parkingu ;) Tylko oczywiscie dochodzi oplata za serwery, serwery ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×