Jump to content
DD

Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

Recommended Posts

@Sodeko:

Jedni rozwazaja nad sensem prawnym rejestrowania domen, inni nad sensem ekonomicznym. Wytlumacz prosze dlaczego sens prawny jest "na temat", a sens ekonoomiczny "nie na temat".

Tytul watku to:

Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

 

I dlaczego sadzisz, ze Twoje wynurzenia prawne mnie interesuja bardziej niz moje wynurzenia interesuja Ciebie?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obawiam sie, ze nie ma tyle pieniedzy w swiatowym obiegu, tym bardziej w pl, tym bardziej w rekach polskich domeniarzy.

To tylko 183579396 kombinacji, więc bez przesady że nie ma takich pieniędzy w światowym obiegu :) (ok. sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać)

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites

To tylko 183579396 kombinacji, więc bez przesady że nie ma takich pieniędzy w światowym obiegu :) (ok. sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać)

 

Oj, cos sie chyba przeliczyles. Sa 24 litery i 10 cyfr, wiec samych domen 10-znakowych (juz bez 1-9 znakowych i bez minusow i IDNow) jest 34^10 = 2,064*10^15 = 2.064.000 miliardow (a nie jak podales 0,18*10^9 = 0,18 miliarda). rejestracja domeny .pl (juz nawet nie mowie o przedluzeniu, tylko rejestracji) kosztuje 3USD, wiec mamy jakies 6.000.000 miliardow USD kosztow rejestracji.

 

Ilosc pieniadza na swiecie szacuje sie na okolo 55.000 miliardow, a wiec o faktor 100 mniej!

http://money.howstuffworks.com/how-much-money-is-in-the-world.htm

 

(ok. sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać)

 

ps. Ciekaw jestem jak doszedles do wyniku 0,18 miliarda kombinacji. Mozesz przedstawic Twoj sposob liczenia?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alexis masz racje, nie wziąłem pod uwagę cyfr. A co do wzoru to proste, wzór na ilość k-elementowych kombinacji z powtórzeniami z n-elementowego zbioru czyli ((k+n-1)!)/(k!(n-1)!)

 

k=10

n=26 (bez polskich znaków)

Edited by Owner

Share this post


Link to post
Share on other sites

tanio kupili, ale kto by wypadł na to że takie coś stworzą że będzie zapotrzebowanie na taką domenę.

 

Jeśli tak będziemy uważać że wszystko za tanio poszło to zarejestrujmy wszystkie kombinacje domen do 10 literówek i nie sprzedawajmy poniżej 20k

 

 

Porejestrować można, ale statystyka nie kłamie: poziom odnowień to w tej chwili ok 60%. Więc to tylko na rok.

 

Z tego co pamietam sprzedawal Aftermarket , Ostatanio inna litoerka trademarku poszla za 20k i nikt raczej do AM Sie nie doczepi.

Hm, a ja widziałem w sprzedażach w tym roku Facebok.pl za 22 tys. zł

 

Ciekawe czy to ci z Hameryki kupili czy tylko pod nick się ktoś podszywa, bo sprawa ma tok "pending"

 

http://di.pl/topic/94908-facebokpl/

 

 

Oj, cos sie chyba przeliczyles. Sa 24 litery i 10 cyfr, wiec samych domen 10-znakowych (juz bez 1-9 znakowych i bez minusow i IDNow) jest 34^10 = 2,064*10^15 = 2.064.000 miliardow (a nie jak podales 0,18*10^9 = 0,18 miliarda). rejestracja domeny .pl (juz nawet nie mowie o przedluzeniu, tylko rejestracji) kosztuje 3USD, wiec mamy jakies 6.000.000 miliardow USD kosztow rejestracji.

 

Yyy, może jakies lepsze pomysły na dokapitalizowanie NASK?

 

Może ktoś coś w spadku zapisze NASK, hm?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alexis masz racje, nie wziąłem pod uwagę cyfr. A co do wzoru to proste, wzór na ilość k-elementowych kombinacji z powtórzeniami z n-elementowego zbioru czyli ((k+n-1)!)/(k!(n-1)!)

 

k=10

n=26 (bez polskich znaków)

 

Proste, ale bledne. Znasz wzor ale nie znasz jego znaczenia. To jest wzor na liczbe k-elementowych kombinacji czyli (NIEUPORZADKOWANYCH) ZBIOROW z powtorzeniami ze zbioru n-elementowego. Natomiast wzor na liczbe ciagow znakow, czyli UPORZADKOWANYCH ZBIOROW z powtorzeniami jest n^k, proste. W matematyce mowi sie tu o wariacjach z powtorzeniami. Uwazaj zawsze, jak ktos mowi "kombinacja", bo kombinacja kombinacji nie rowna w mowie potocznej, natomiast w matematyce ma ona bardzo konkretne znaczenie i czesto jest ono odmienne od tego co laik rozumie pod pojeciem kombinacji. Twoj blad to nie tylko zapomnienie o cyfrach. To przede wszystkim pominiecie faktu, ze aaaaaaaaab.pl to inna domena niz baaaaaaaaa.pl. Przelicz sobie Twoj wzor z k=10 i n=36 i osiagniesz bledna, duzo nizsza od mojej liczbe.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

fajnegry.pl 6555 PLN - https://www.aftermarket.pl/bid.php?id=1397994

 

Wydaje mi się dużo jak za taką domenę (na dalszą odsprzedaż oczywiście).

Bardzo "fajna" domena. Chciałem ją swego czasu zarejestrować, ale ktoś mnie uprzedził. Fajnegierki*pl pomimo tego, że nie jest porównywalnie "fajna", zarobiła w miedzyczasie tyle, że mogłaby swoją starszą koleżankę kupić. Niestety nie miała bladego pojęcia o tej aukcji :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnegierki*pl ...

To pewnie dlatego, że niektórzy cały czas twierdzą, że Edward i inne Gierki z tej rodziny, były bardzo fajne ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byś w końcu Theo zrobił użytek z tych swoich setek tysięcy uniq-ów marnujących się na parkingu i ruszył z jakimś projektem politycznym ... partią internetową ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Byś w końcu Theo zrobił użytek z tych swoich setek tysięcy uniq-ów marnujących się na parkingu i ruszył z jakimś projektem politycznym ... partią internetową ;)

Theo ma świadomość tego, że potrzebny jest większy elektorat niż setki tysięcy więc bądź cierpliwy ;)

 

/OT

Edited by Kangur
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pewnie dlatego, że niektórzy cały czas twierdzą, że Edward i inne Gierki z tej rodziny, były bardzo fajne ;-)

Wolałbym, żeby mieszkania też były fajne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzadko sie zdarza żeby tylko dwóch zainteresowanych domeną wywindowało aż tak cenę.

 

zazwyczaj jest to dwie osoby którym zalezy na kupnie domeny

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

CzarnyElo, ostro licytowałeś. Wytłumaczysz co jest w tej domenie takiego fajnego? Literówka od Telefonica? :|

To raczej nie CzarnyElo.

A cena faktycznie spora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CzarnyElo, ostro licytowałeś. Wytłumaczysz co jest w tej domenie takiego fajnego? Literówka od Telefonica? :|

 

Nie wiem moze to: http://www.tfkable.com/

Chcialem licytowac ale cena zaczyla sie robic niebezpieczeni wysoka i dalem spokoj.

Daniel

Share this post


Link to post
Share on other sites

CzarnyPL to nie ja ;)

Ja również odpuściłem widząc co się dzieje z ceną. Mocno przepłacona... 500-600 jeszcze możnaby się skusić licząc, że firma spod linka od Sodeko skusi się za jakieś średnie XXXX, a tak kasa Korneliusza raczej utopiona.

Edited by CzarnyElo

Share this post


Link to post
Share on other sites

CzarnyPL to nie ja

A więc mea culpa :)

 

Firma z linka Sodeko nazywa się Tele-Fonika, więc trafniejszym wyborem byłaby dla nich rejestracja tele-fonika.pl za 8,88 PLN, zamiast telefonika.pl za XXXX ;) Z racji, że pierwszy adres wygląda beznadziejnie, a drugi ma się nijak do nazwy spółki, ich obecny jest raczej optymalny :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przekroczyła przecież ceny minimalnej.

 

Ta aukcja posiada cenę minimalną. Cena ta nie została jeszcze osiągnięta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×