Jump to content
DD

Najdrożej sprzedane na aukcji AfterMarket.pl

Recommended Posts

Roboty.pl...podobno Niemcy byli tą domeną bardzo zainteresowani już w 1939...agencje pracy pod nią zamierzali uruchomić...ale nie dogadali się z właścicielem bo chciał w euro a nie w markach...

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roboty.pl...podobno Niemcy byli tą domeną bardzo zainteresowani już w 1939...agencję pracy pod nią zamierzali uruchomić...ale nie dogadali się z właścicielem bo chciał w euro a nie w markach...

:)

 

Po Twojej wypowiedzi przypuszczam, że pamiętasz tą sytuację ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bazyli, pomyliło Ci się, oni byli wtedy zaonteresowani regionalną roboty.oswiecim.pl oraz kilkoma innymi i ich odpowiednikami w języku niemieckim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ci rejestrujący generyki w 1999 też pewnie zostali wówczas uznani za szaleńców. A dziś, 15 lat później wyszli na tym bardzo dobrze. Widać Korneliusz inwestuje nawet na 20 lat do przodu, a nie jak większość tutaj na 2-3. Co nie zmienia faktu, że z uwagi na wysoką świadomość obecnego abonenta opcję usunąłem z listy kilka dni temu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bazyli, pomyliło Ci się, oni byli wtedy zaonteresowani regionalną roboty.oswiecim.pl oraz kilkoma innymi i ich odpowiednikami w języku niemieckim ;)

Do roku 1939 Polacy wyjezdzali do Niemiec na roboty DOBROWOLNIE, podobnie jak teraz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dość popularne nazwisko, moim zdaniem więcej warta domena.

Końcówki .org.pl, .biz.pl i .info.pl są wolne. Zarejestrowane są za to .mail.pl, .auto.pl i .nieruchomosci.pl. Widziałem wiele dużo mniej powszechnych nazwisk zarejestrowanych w większej ilości końcówek, ale mimo to uważam, że domena Jaworski.pl nie została doceniona przez licytujących.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warte odnotowania, aukcja przechwyconej :

 

brzoskwinia.pl 2850 PLN

 

 

Moim skromnym zdaniem domena przepłacona ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem domena przepłacona ;-)

 

Też mi się tak wydaje. Pewnie zadziałał "efekt przechwycenia".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro dwóch inwestorów jest wstanie dać podobną cenę to według mnie na tą chwilę wycena w d2d jest właśnie taka.

Warto też zobaczyć do kogo należy domena pomarancz.pl - jakby nie było też owoc :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygrał user z minusami. Powinno być lesze zabezpieczenie przed takimi. Nie każdy nowy user od razu musi mieć możliwość licytacji równocześnie w kilku aukcjach. Nikt nowy w branży nie zaczyna biznesu od kilku licytacji na dzień dobry. To jest jedynie wyznacznik przyszłego krętacza, który nie opłaci wygranych. Może nie wystarczą 1-2 sfinalizowane transakcje, by zezwolić na pełen dostęp i licytację bez limitów. Zbyt często widzę userów z minusami jako wygranych, a także na aukcjach. Wniosek jest jeden - zabezpieczenia przed żartownisiami nie działają.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygrał user z minusami.......Wniosek jest jeden - zabezpieczenia przed żartownisiami nie działają.

Lub jest to świadome działanie ze strony AM.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@apze: kilkukrotnie już na tym forum informowaliśmy, że blokada licytacji w AfterMarket.pl następuje, gdy użytkownik ma rating co najmniej -10. Osoby z lepszym ratingiem (czyli także osoby z ratingiem od -1 do -9) mogą licytować w aukcjach. Nasze zabezpieczenia przez użytkownikami nieopłacającymi domeny są wydaje mi się restrykcyjne - już nieopłacenie jednej domeny dla nowego użytkownika powoduje blokadę licytacji, ponieważ rating spada o -10 punktów. Natomiast opłacenie domeny jest nagradzane tylko 1 punktem plusowym. Z powyższego wynika, że w skali ratingu siła nieopłacenia jednej domeny jest dziesięciokrotnie wyższa niż opłacenia.

 

http://pomoc.aftermarket.pl/article/AA-00530/0/W-jaki-sposób-obliczany-jest-rating-kupującego.html

http://pomoc.aftermarket.pl/article/AA-00646/0/Podczas-próby-licytacji-otrzymuję-komunikat-Administrator-serwisu-zablokował-ci-możliwość-licytacji-w-aukcji.html

Edited by AfterMarket.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cyli mogę dziś założyć konto na AM. Następnie złożyć ofertę na 10 000 zł w 50 aukcjach wygrywając wszystkie, a skrypt zadziała dopiero po 5 dniach, gdy okaże się, że sobie żartowałem i minął termin płatności?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o licytacje domen, to być może właściwe byłoby wprowadzenie weryfikacji użytkownika, coś na zasadzie dawnej weryfikacji użytkowników w allegro. Przychodziłby kod pin pocztą, który należałoby wprowadzić na stronie. Każdy kto wystawia aukcje mógłby określić, czy chce aby w jego aukcjach brali udział zweryfikowani użytkownicy czy też wszyscy (łącznie z żartownisiami). W przypadku zweryfikowanych użytkowników możliwe stałoby się dochodzenie dalszych roszczeń za bycie "kawalarzem" i narażanie uczciwych użytkowników na koszty (wystawienie i promocja domen).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o licytacje domen, to być może właściwe byłoby wprowadzenie weryfikacji użytkownika, coś na zasadzie dawnej weryfikacji użytkowników w allegro. Przychodziłby kod pin pocztą, który należałoby wprowadzić na stronie. Każdy kto wystawia aukcje mógłby określić, czy chce aby w jego aukcjach brali udział zweryfikowani użytkownicy czy też wszyscy (łącznie z żartownisiami). W przypadku zweryfikowanych użytkowników możliwe stałoby się dochodzenie dalszych roszczeń za bycie "kawalarzem" i narażanie uczciwych użytkowników na koszty (wystawienie i promocja domen).

 

Aukcja kończy się za dwa dni, cena aukcji to 10k, klient chce zalicytować ale nie może bo list w dwa dni nie przyjdzie ...

Według mnie niestety słaby pomysł.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×