Jump to content
Sign in to follow this  
heden.pl

CentrumTlumaczen.pl

Recommended Posts

Domena jak w temacie.

Nie jest to jakieś cudo ale chyba warta więcej niż 0?

Ile może być warta?

 

widzę, że na światło dzienne zaczynają wychodzić powoli serwisy na Twoich domenach. i nie najgorzej to wygląda, a nawet bardzo przyzwoicie. wydaje mi się, że obrałeś dobrą drogę.

centrumtlumaczen.pl nadaje się jak najbardziej na serwis, ale ile warta jest sama domena to ciężko ocenić.. moim zdaniem niskie xxxx.

 

#tlumaczprzysiegly#pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według mnie ciekawa domena dla biura tłumaczeń , na pewno warta rejestracji , co do wyceny dla klienta końcowego sądzę iż 1k to minimum:) Inni zapewne napiszą iż za długa ale moje zdanie jest takie. pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
Według mnie ciekawa domena dla biura tłumaczeń , na pewno warta rejestracji , co do wyceny dla klienta końcowego sądzę iż 1k to minimum:) Inni zapewne napiszą iż za długa ale moje zdanie jest takie. pozdrawiam

 

Zgadzam się. Znajoma na przykład wymyśliła sobie taki twór: jezykowy-swiat*pl, a takich firm mniejszych, większych z tej branży, które działają w oparciu o "niefortunne" domeny, jest znaczenie więcej. Domena 1k minimum!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dla miałomiasteczkowego endusera.

 

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

Co takiego ma ta domena, że nadaje się akurat dla małomiasteczkowego EU? Dlaczego akurat nie wiejskiego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak wielokrotnie miałem okazje zauważyć długie domeny są mało popularne. Tłumacze przysięgli czy biura tłumaczen powinny zadbać o adres internetowy adekwatny do nazwy firmy lub krótsze i bardziej lotne, zwłaszcza że powinny de facto dysponowac funduszami na odpowiedni adres.

 

Osobiscie ta domena mi się podoba, ale jest zbyt ogólna. Ktoś kto chce budowac swoja marke prędzej skorzysta z jakiegoś sztucznego tworu( takie mam odczucia).

 

Nie zmienia to faktu że chciałbym byc jej posiadaczem :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak wielokrotnie miałem okazje zauważyć długie domeny są mało popularne. Tłumacze przysięgli czy biura tłumaczen powinny zadbać o adres internetowy adekwatny do nazwy firmy lub krótsze i bardziej lotne, zwłaszcza że powinny de facto dysponowac funduszami na odpowiedni adres.

 

Osobiscie ta domena mi się podoba, ale jest zbyt ogólna. Ktoś kto chce budowac swoja marke prędzej skorzysta z jakiegoś sztucznego tworu( takie mam odczucia).

 

Nie zmienia to faktu że chciałbym byc jej posiadaczem :) :)

 

No tak... "...długie domeny są mało popularne..." - uogólnienie, a tak naprawdę kolejny mit...

Z rękawa:

templatemonster.com

nie-dla-depresji.pl/ (ups! nawet z myślnikami!!!) swoją drogą (http://www.google.pl/search?hl=pl&q=depresja+leki&btnG=Szukaj&lr=)

smashingmagazine.com

themorningnews.org

...

 

Nie są to krótkie frazy... ale niosą właściwy ko-mu-ni-kat

Co do CentrumTlumaczen.pl - bardzo łatwa do zapamiętania, precyzyjna informacja o przedmiocie działalności, prosta w przekazie werbalnym(!)... Moim zdaniem świetna dla endusera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście domena mi się podoba, a jej wartość plasuje się w przedziale od 1k do 2k. Poniżej 1k bym nie sprzedał.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patrząc na cenniki tłumaczy i fakt, że wielu z nich ma sporo roboty to myślę, że mniej niż 1300 zł nie ma co sprzedawać.

Przykładowo tłumacz z mojego miasta wychodzi około 26zł na rękę za jedną stronę, co daje około 50 stron do przetłumaczenia i ma na domenę... Chce się zaistnieć w internecie, trzeba ponieść koszty :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak w Polsce, ale na świecie działa wiele "centrów tłumaczeń" które online świadczą usługi tłumaczeń w praktycznie każdym bardziej znanym języku świata. Wysyłasz zeskanowany papier po np. rumuńsku i ( w zależności od opcji) po kilku, kilkunastu godzinach otrzymujesz potwierdzone tłumaczenie na dowolny język. Myślę, że w Polsce taka działalność też się rozwinie i domenka ma potencjał.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem jak w Polsce, ale na świecie działa wiele "centrów tłumaczeń" które online świadczą usługi tłumaczeń w praktycznie każdym bardziej znanym języku świata. Wysyłasz zeskanowany papier po np. rumuńsku i ( w zależności od opcji) po kilku, kilkunastu godzinach otrzymujesz potwierdzone tłumaczenie na dowolny język. Myślę, że w Polsce taka działalność też się rozwinie i domenka ma potencjał.

 

 

U nas też już funkcjonuje oś takiego:

 

http://www.translatica.pl/biuro-tlumaczen/

 

http://www.acrcentrum.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z długosciami domen to nie przesadzajcie. To mit z poczatku istnienia forum - wtedy to własnie przeczytałem, że im krótsza domena tym lepsza. Oczywiście nie sposób się z tym nie zgodzić, ale w tej chwili obserwuję trend: domeny dwu-, trzy-, no może cztero- wyrazowe i cała reszta, która w sposób dosłowny, opisowy i marketingowo uzasadniony (domeny typu hasła reklamowe) obrazuje przeznaczenie domen.

 

Ceny nie podam, ale domena "tłumaczy" to co sama sobą prezentuje. Dodam, że tłumaczyć można także język migowy, co znacznie rozszerza i uniwersalizuje tę dwuwyrazową domenkę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cenić to oni się zaj***ście cenią....

 

I to jest dobry przykład, że z takich ludzi "należy" zdzierać (a ładniej mówiąc wyceniać domeny adekwatnie do ich zarobków).

Uważaj, już było o tym na forum i zdania są mocno podzielone co do zdzierania adekwatnego do zarobków zdzieranego :rolleyes:

a co do domeny, to póki nie stworzą implantów które będą automatycznie tłumaczyć języki świata, to domena ma wartość, potencjał i prawo bytu.

 

#tlumaczjezykowy.pl

#jezykoznawcy.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Uważaj, już było o tym na forum i zdania są mocno podzielone co do zdzierania adekwatnego do zarobków zdzieranego :rolleyes:

a co do domeny, to póki nie stworzą implantów które będą automatycznie tłumaczyć języki świata, to domena ma wartość, potencjał i prawo bytu.

 

#tlumaczjezykowy.pl

#jezykoznawcy.pl

 

 

Nie mówię dosłownie ale przecież zawsze sie patrzy na to jakiej branży dotyczy domena zanim sie ją odsprzeda... a dokładniej chodzi mi o coś takiego:

 

- biurotlumaczen*pl

- biuromatrymonialne*pl

 

W takim prostym przypadku raczej widać, że za to pierwsze będziemy chcieli o "wiele" więcej niż za to drugie - a obecnie raczej na oba jest popyt

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nie dałbym więcej niż 100 zł za nią gdybym był tłumaczem to szukałbym generycznej

 

A ile dałbys za generyczną?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ile dałbys za generyczną?

 

za generyczna dalby pewnie dwie stówki, może trzy :)

 

centrumtlumaczen.pl bardzo dobra, ocenilbym na srodkowe x.xxx

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kilka zapytań przypomniało mi o tej domenie.

Jak ją wyceniacie? coś się zmieniło?

 

Nie wiem jak w tłumaczeniach ale w finansach, nie licząc oczywiście finanse.pl czy kredyty.pl, najlepsza dla projektu który od pewnego czasu mam w głowie byłaby domena centrumfinansowe.pl, pomimo tak dużej konkurencji w tej branży. To właśnie centrum najlepiej odpowiada charakterystyce projektu. Podejrzewam, że z tłumaczeniami jest tak samo, dla projektu z tłumaczeniami online lub wielojęzykowym centrum tłumaczeń, idealna. Wg mnie jedna z ciekawszych w tej tematyce.

Edited by dawidt

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem jak w tłumaczeniach ale w finansach, nie licząc oczywiście finanse.pl czy kredyty.pl, najlepsza dla projektu który od pewnego czasu mam w głowie byłaby domena centrumfinansowe.pl

Podejrzewam, że Heden nie będzie zaprzeczał :)

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podejrzewam, że Heden nie będzie zaprzeczał :)

 

Nie osmielę się :)

 

Do powrotu do wyceny tej domeny skloniło mnie rownież to co zobaczyłem na niemiecki.pl ;)

Mysle, ze na CentrumTlumaczen.pl mozna zrobic cos podobnego z tym, ze nie dotyczacego tylko 1 jezyka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podejrzewam, że Heden nie będzie zaprzeczał :)

 

Widziałem właśnie, że Heden jest w trakcie realizowania projektu, południe Polski obstawione, pomyślałem, że nie będę mu głowy zawracał :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×