Jump to content
panp

domeny.pl i domenomania.pl

Recommended Posts

witam prosze o jakas zetelna opinie na temat serwisow domeny.pl oraz domenomania.pl ,poniewarz zastanawiam sie nad rejestracja domen u nich,w domeny.pl koszt rejestracji samej domeny to chyba 0,5 a w domenomania.pl zarejestrowanie samej domeny to chyba 12gr ,bardzo prosze o jakas rade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeden z pierwszych postów jaki przeczytałem na tym forum dotyczył tego żeby unikać domeny.pl . Wskazówek się trzymam. Nie miałem styczności, więc nie wiem co na ich temat powiedzieć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unikaj rejestracji domen w jakiejkolwiek firmie oferującej ceny poniżej 10 zł netto za domenę .pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Unikaj rejestracji domen w jakiejkolwiek firmie oferującej ceny poniżej 10 zł netto za domenę .pl

 

slyszalem o slabych kontaktach z ich strony z klientami .czy sa jescze jakies inne problemy z takimi seriwsami ktore oferuja tak niskie ceny? ovh rozdawalo kiedys za darmo domeny a na temat ovh chyba sa dobre opinie?pytam poniewarz od niedawna rejestruje domeny i nie jestem za bardzo w temacie?

Edited by panp

Share this post


Link to post
Share on other sites
witam prosze o jakas zetelna opinie na temat serwisow domeny.pl oraz domenomania.pl ,poniewarz zastanawiam sie nad rejestracja domen u nich,w domeny.pl koszt rejestracji samej domeny to chyba 0,5 a w domenomania.pl zarejestrowanie samej domeny to chyba 12gr ,bardzo prosze o jakas rade

Nigdy nie korzystałem z usług domeny.pl ale z tego co miałem okazję tu czytać nie są rzetelni i wprowadzają swoich klientów w błąd dlatego nie podjąłbym z nimi współpracy.

A jeśli koszt rejestracji domeny wynosi u nich 0,5 to najpierw sprawdziłbym jaką markę trunku mają na myśli i gdzie zakupioną ?

Bo przeciętna cena 0,5 w polskim lokalu wynosi zazwyczaj nie mniej niż 70 PLN :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy nie kupuj w domeny.pl , bo zostajesz zmuszony do opłacania domeny przez 3 lata.

 

W domenomanii nie udostępniają Authinfo (chyba, ze dopłacisz 80 zł).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polecam AZ, pierwsze kilka domen możesz kupić za 0,79 zł netto. Jak będziesz chciał authinfo to wtedy dopłacasz do ceny normalnej, czyli 9,99 zł netto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
witam prosze o jakas zetelna opinie na temat serwisow domeny.pl oraz domenomania.pl ,poniewarz zastanawiam sie nad rejestracja domen u nich,w domeny.pl koszt rejestracji samej domeny to chyba 0,5 a w domenomania.pl zarejestrowanie samej domeny to chyba 12gr ,bardzo prosze o jakas rade

 

Dotychczas tylko OVH dało domeny taniej niż 10 PLN w zamian nie zmuszając do odnowienia w chorej cenie.

Musisz przeczytać dokładnie regulamin promocji. U każdego rejestratora.

 

A co do pisowni - to zdecyduj się pisać wszstko przez rz albo - jeśli wolisz przez ż. Bedziesz miał o połowę mniej błędów :)

Edited by bradiaga

Share this post


Link to post
Share on other sites
A co do pisowni - to zdecyduj się pisać wszstko przez rz albo - jeśli wolisz przez ż. Bedziesz miał o połowę mniej błędów :)

 

...ahhh :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Polecam AZ, pierwsze kilka domen możesz kupić za 0,79 zł netto. Jak będziesz chciał authinfo to wtedy dopłacasz do ceny normalnej, czyli 9,99 zł netto.

 

dobrze czyli jesli zarejstrowalem domene w az za 9,99zl to kod authinfo dostaje za darmo i trzeba tylko napisac do az o udostepnienie kodu ?

Mam jeszcze jedno pytanie moze ktos sie orientuje jak jest w home.pl w promocji ,,siejemy zgroszenie,, ile u nich kosztuje authinfo w tej promocji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja polecam (zaraz zostanę skrytykowany przez niektórych) nazwa.pl ponad rok jestem ich klientem i nie narzekam (niby są jakieś problemy z cesją a raz na jakiś czas wyskoczą z czymś w stylu potwierdzenia danych osobowych ale są o niebo lepsi niż domeny.pl)

 

Swoją drogą domeny.pl jest w top10 (na pierwszym miejscu) gdzie bym na pewno nie kupił domeny

 

PS. Czytanie regulaminów promocji nie boli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

w domenomania.pl domen po 10 gr nie trzeba przedłużać, cesja wewnętrzna bezpłatna a kod authinfo 80 zł netto

 

home.pl miało 10 domen po 90 gr i też nie trzeba przedłużać

 

w przypadku takich promocji jedynie przy chęci uzyskania kodu authinfo należy dopłacić*

 

* (wszystko nie dotyczy domeny.pl gdzie masz obowiązek przedłużania domeny przez 3 lata lub w przypadku nie opłacenia domeny zwrotu równowartości przedłużeń za ten okres, za transfery tak samo jest spora dopłata)

Edited by xtr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoją drogą domeny.pl jest jedynym rejestratorem, który może się pochwalić wpisem w galerii sław krętactwa UoKiK-u:

 

uokikcm4.jpg

 

http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_konsume...niedozwolonych/

 

To chyba jest wystarczającą przesłanką na to, że kręcą albo próbują kręcić przewały i najlepiej ich omijać jak najszerszym łukiem. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
dobrze czyli jesli zarejstrowalem domene w az za 9,99zl to kod authinfo dostaje za darmo i trzeba tylko napisac do az o udostepnienie kodu ?

Wtedy powinieneś mieć authinfo w panelu. Nie trzeba nigdzie pisać.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Swoją drogą domeny.pl jest jedynym rejestratorem, który może się pochwalić wpisem w galerii sław krętactwa UoKiK-u:

 

A nieprawda, bo NASK też tam jest. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Unikaj rejestracji domen w jakiejkolwiek firmie oferującej ceny poniżej 10 zł netto za domenę .pl

 

 

Nie ..., no Az.pl nie "kręci" :).

 

 

------------

 

Ja polecam (zaraz zostanę skrytykowany przez niektórych) nazwa.pl ponad rok jestem ich klientem i nie narzekam (niby są jakieś problemy z cesją a raz na jakiś czas wyskoczą z czymś w stylu potwierdzenia danych osobowych ale są o niebo lepsi niż domeny.pl)

[...]

 

 

Wszyscy są "o niebo lepsi" od domeny.pl :D.

 

Nie narzekasz na nazwa.pl .., a posiadasz może kody authInfo do Swoich domen w tej firmie, albo też próbowałeś uzyskać je dla Swoich domen

w nazwa.pl :) ?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Unikaj rejestracji domen w jakiejkolwiek firmie oferującej ceny poniżej 10 zł netto za domenę .pl

 

active24.pl 2be.pl domeny.tv nazwa.pl itd.... maja poniżej 10zł netto :) i co oni kręcą??

Jeśli kolega się pyta a jest początkujący to chyba odpowiedzi powinny być bardziej konkretne a nie tak ogólne bo właśnie powiedziałeś, że dobrych rejestratorów ma unikać....

Share this post


Link to post
Share on other sites
active24.pl 2be.pl domeny.tv nazwa.pl itd.... maja poniżej 10zł netto :) i co oni kręcą??

Jeśli kolega się pyta a jest początkujący to chyba odpowiedzi powinny być bardziej konkretne a nie tak ogólne bo właśnie powiedziałeś, że dobrych rejestratorów ma unikać....

 

Ok, konkretnie to *znacznie poniżej*. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie narzekasz na nazwa.pl .., a posiadasz może kody authInfo do Swoich domen w tej firmie, albo też próbowałeś uzyskać je dla Swoich domen

w nazwa.pl

w nazwie rejestruje domeny na własne potrzeby (takie które prawdopodobnie nie pójdą na sprzedasz :rolleyes:)

 

Ale co za problem zapłacić im na authinfo? raczej z płatnościami u nich nie miałem problemu (a trochę domenek tam mam)

Share this post


Link to post
Share on other sites
A nieprawda, bo NASK też tam jest. :-P

 

No tak, pb, ale po starciu z UOKiK NASK chyba dostosował się do nowych reguł, dotyczyło to, z tego co widzę, zapisów na sąd polubowny (nie miałem okazji dostać takiego pisemka, bo nie rejestruję TM, więc nie jestem pewien jak było, a jak jest). :rolleyes: To samo w Netarcie, dotyczyło to zmian regulaminu cichaczem i tego już też w regulaminie promocji nie ma (sprawdziłem na http://nazwa.pl/promocje-lista.html). Za to domeny.pl to chyba mają trochę luźniejszy stosunek do wszechobowiązującego prawa niż Netart i NASK. :D

 

Bo jak się ma http://uokik.gov.pl/pl/ochrona_konsumentow...niedozwolonych/

 

uokikbz8.jpg

 

do zawartości regulaminu Domeny.pl na http://domeny.pl/page/pl/article53.html

 

regulaminee2.jpg

 

Popraw mnie ktoś, bo nie jestem chyba zbyt biegły w prawie, ale wydaje mi się, że obecność niedozwolonej klauzuli w rejestrze UOKiK, tak na chłopski rozum, oznacza, że nie powinno jej być w regulaminie świadczenia usług. ;) A jest - pytanie czy zawiniła słaba pamięć domeny.pl i zapomnieli zmienić regulamin (trochę czasu mieli od końca sierpnia) i usunąć ten trefny (zdaniem UOKiK) zapis, czy (wydaje mi się to bardziej prawdopodobne) liczyli na to, że nikt się nie zorientuje. :o Dla mnie to wygląda na kombinowanie i skłania jeszcze bardziej do obchodzenia tej firmy szerokim łukiem. :o

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
w nazwie rejestruje domeny na własne potrzeby (takie które prawdopodobnie nie pójdą na sprzedasz :D)

 

Ale co za problem zapłacić im na authinfo? raczej z płatnościami u nich nie miałem problemu (a trochę domenek tam mam)

 

Tu nie chodzi o zapłatę :rolleyes:. Raczej, o bezproblemowe uzyskanie authInfo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×