Jump to content
novitz

Dotarcie z ofertą domen do klienta końcowego.

Dotarcie z ofertą domen do klienta końcowego.  

33 members have voted

  1. 1. Czy zgłosiłbyś swoje domeny branżowe do promocji w ramach targów?

    • Tak
      28
    • Nie
      5


Recommended Posts

Generalnie mamy niską, aczkolwiek rosnącą świadmośc biznesową dotyczącą domen, ale domainerzy narzekają na brak klientów końcowych czy brokerów domenowych. Nawet na MeetDomainers domeny typu: emulsje.pl nie znalazły klienta za dobrą cenę, nie dla tego, ze go nie ma w kraju czy zagranicą, ale dlatego iż organizatorzy nie byliby wstanie zebrac kilkunastu przedstawicieli poszczególnych branż ( w tym wypadku chemicznej), którzy byłaby w stanie tę domenę licytowac podczas konferencji poświęconej tylko domenom.

 

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie pewien pomysł. Biznes a raczej projekt o którym myślę, to obecność domainera na większych imprezach targowych w Polsce. Załóżmy, ze w grudniu są Targi Budownictwa w Poznaniu. Z tej okazji zbieramy liste domen, które będą promowane aktywnie w czasie targów (oczywiście związanych z budownictwem). Organizator stoiska "domenowego" za opłatą zbiera od domainerow domeny tematyczne na dane targi i ewentualnie pobiera prowizję od ich sprzedaży. Sprzedający deklaruje cenę za swoją domenę. Zbieramy ok. 30 -50 domen, by opłacić stoisko + prowizja za organizacje.

Jeżeli takie akcje byłyby standardem, to następuje dynamiczne popularyzowanie domen i wzrost rynku B2C (co chyba dla każdego domainera jest bezcenne).

 

Jeżeli dodac do tego ofertę hostingu, SEO i webmastering - mamy kompleksowe podejście do klienta końcowego :) "Wystawienie się" może odbywac np. pod hasłem: "Wizerunek Twojej firmy w internecie".

 

Jak zapatrujecie się na ten pomysł? Jesli pomysl spotkalby sie ze wstępnym zainteresowaniem, to szukałbym kogoś do wspólnego realizowania projektu.

Edited by novitz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysl jest dobry. Gorzej bedzie, jesli organizator takich targow nie ma i nie chce miec pojecia o domenach i w zaden sposob nie uda sie go do tego przekonac. A na 100% tacy sie znajda. To dluga droga.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomysl jest dobry. Gorzej bedzie, jesli organizator takich targow nie ma i nie chce miec pojecia o domenach i w zaden sposob nie uda sie go do tego przekonac. A na 100% tacy sie znajda. To dluga droga.

 

 

A jakie to ma znaczenie czy organizator ma czy nie ma pojęcie? Na targach płaci się za powierzchnie wystawienniczą i nie zależy to od kompetencji organizatora. Jak chcesz możesz równie dobrze postawić stoisko z pieluchami - pytanie tylko czy ci się to opłaci :)

 

Sam pomysł oceniam na bardzo dobry, widzę tylko jeden problem. Powierzchnia wystawiennicza jest dosyć droga, niewielkie stoisko to kilka tys pln. Który z domainerów zapłaci kilkaset zł za promocję nie mając gwarancji sprzedaży domeny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pomysl fajny...

 

1) jak zaplacisz za stoisko to mysle ze bez problemu sie zgodza

2) oplata za polezenie domeny na targu NIE oplata prowizyjna za sprzedaz TAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duże pole do popisu powinna mieć przy takiej promocji giełda domen, np. Aftermarket, który mógłby przy tej okazji promować i siebie.

Ale czy nie taniej i skuteczniej byłoby dotrzeć do stowarzyszeń lub zrzeszeń danych branż np. przy okazji jakiś konferencji tematycznych ?

Tyle, że chyba lepszym sposobem mogłoby być nie tyle wystawianie domen na sprzedaż co treściwa, edukacyjna prelekcja np. powstającego Stowarzyszenia. Po niej sami zainteresowani zechcieliby się dowiedzieć gdzie, jak i dlaczego warto zainwestować ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli Aftermarket.pl chcialby współprcowac przy realizacji chociażby pilotażowego "wystawienia się" to mogłoby byc ciekawie. Muszę zorientowac sie jakie bylyby orientacyjne koszty stoiska i wyliczyc orientacyjną cenę dodania swojej domeny/domen w ramach takiej promocji.

 

Obecnosc na targach branżowych (wystawienie się) jest raczej selekcjonowana jest finansowo niż merytorycznie, :) ale organizator na pewno nie będzie miał zastrzeżeń co do związku "stoiska domen" z tematyką targów.

 

Kangur, masz dużo racji z tą prelekcją i mogłaby dużo pomóc. Pojawianie się na konferencjach tematycznych/branżowych również jest również ciekawym pomysłem, ale tutaj prelekcja byłaby już konieczna.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Duże pole do popisu powinna mieć przy takiej promocji giełda domen, np. Aftermarket
moim zdaniem autor pomysłu powinien utworzyć własną markę [przede wszystkim internetową] tego typu, promować sam siebie idąc na branżowe targi i prezentując domeny w danym temacie. Klienci [domainerzy] niechętnie będą płacić za wystawienie ich domen na targi, za to z chęcią zapłacą procent od kwoty sprzedaży.

 

@novitz: IMO najpierw powinieneś stworzyć markę, zebrać listy domen z jak największej liczby branż, zacząć chodzić na targi - na początku robiąc to troszkę na boku ;) - i zbierać prowizję od sprzedaży.

IMO dobrym pomysłem było by też danie domainerom wolnej ręki w określeniu stawki zarówno za domenę jak i procent dla Ciebie. Wiadomo, każdy będzie dawał jak najmniej, ale tym samym Ty będziesz miał możliwość sterowania tym, którą domenę zaproponujesz najpierw [czyli taki ranking w sprzedaży] ;) Poza tym procent prowizji powinien być z tendencją malejącą - im większa kwota za domenę tym mniejszy procent od sprzedaży.

 

Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Edited by bimas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze, że myślałem o własnej marce, ale sądzę że bardziej doświadczony "partner" mógłby umocnic i uwiarygodnic całe przedsięwzięcie.

 

Kwestia prowizji jest oczywiście tematem do późniejszych rozważań. Bimas, oczywiscie nie byłby one raczej większe niż te, które pobierają np. Aftermarket.pl Wiem, wiem, że prowizja podzieliła trochę "wystawców" na MeetDomainers.pl dlatego wnioski należy wyciągnąc :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kangur, masz dużo racji z tą prelekcją i mogłaby dużo pomóc. Pojawianie się na konferencjach tematycznych/branżowych również jest również ciekawym pomysłem, ale tutaj prelekcja byłaby już konieczna.

Nie jestem pewien czy masz na myśli prelekcję czy preselekcję ale nie wiem też czy Zarząd ( w organizacji ) zgodzi się aby Stowarzyszenie łączyło wykłady z pośrednictwem sprzedaży bo troszkę mogłoby przez to stracić na swej wiarygodności i poprzez lobbing konkretnych domen mogłoby być postrzegane jako towarzystwo wzajemnej adoracji.

Chyba, że zechce w ten sposób finansować część swoich działań i wykorzysta do tego jakąś uwiarygadniającą formułę.

 

Miałem raczej na myśli podpowiedzenie przedsiębiorcom jak i gdzie kupić domeny a nie wskazywanie konkretnych adresów i ich cen.

Dzięki spotkaniom z takimi ludźmi być może udałoby się też uzyskać sygnały o pojawiającym się popycie a to ułatwiłoby organizatorom aukcji dokonanie wyboru lub nawet samodzielne wyszukiwanie domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pomysl jest dobry. Gorzej bedzie, jesli organizator takich targow nie ma i nie chce miec pojecia o domenach i w zaden sposob nie uda sie go do tego przekonac. A na 100% tacy sie znajda. To dluga droga.

 

Organizatora targów raczej nie interesuje kto płaci mu za powierzchnie. Kasuje za miejsce i więcej go nie interesuje.

 

Pomysł bardzo dobry niemniej uważam, że pole do popisu miałoby tu powstające Stowarzyszenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie jestem pewien czy masz na myśli prelekcję czy preselekcję ale nie wiem też czy Zarząd ( w organizacji ) zgodzi się aby Stowarzyszenie łączyło wykłady z pośrednictwem sprzedaży bo troszkę mogłoby przez to stracić na swej wiarygodności i poprzez lobbing konkretnych domen mogłoby być postrzegane jako towarzystwo wzajemnej adoracji.

 

Ja myślę, że to dobry sposób na edukację. Sam fakt zasygnalizowania obecności wtórnego rynku domen i Stowarzyszenia już dużo daje :) Poza tym stoisko Stowarzyszenia może być zorganizowane wspólnie z branżowymi serwisami członków założycieli, którzy pokryją koszty obecności na targach.

Sam w przyszłym roku jak już skończę willa.pl z chęcią wystawiałbym się na takich targach przy okazji po części sponsorując również obecność Stowarzyszenia.

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetny pomysł z wystawianiem oferty domen branżowych na targach i myślę że - cytując jednego z forumowiczów - mogłoby się tym zająć Stowarzyszenie. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Świetny pomysł z wystawianiem oferty domen branżowych na targach i myślę że - cytując jednego z forumowiczów - mogłoby się tym zająć Stowarzyszenie. ;-)

Tak - ja też uważam, że pomysł jest świetny i realizacją mogłoby się zająć powstające Stowarzyszenie wespół z którymś z serwisów "łapiących" domeny :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak - ja też uważam, że pomysł jest świetny i realizacją mogłoby się zająć powstające Stowarzyszenie wespół z którymś z serwisów "łapiących" domeny :)

DD

Taaa pomijając to ze jesteśmy dla siebie konkurencją, to jeśli "stowarzyszenie"(które pewnie nigdy nie powstanie) będzie wybierać domeny na targi według niezrozumiałego klucza jak jak Ty Danielu, to zarobią Ci którzy nie muszą być na takich targach, bo ich domeny i tak się sprzedadzą a oni sami posiadając wielotysięczne portfolio będą uprzywilejowani i na czele listy. Zaczyna się fajnie, ale skończy się tak jak zwykle.

 

Ale oczywiście uważam ze pomysł jest dobry, tak jak każdy pomysł który przyczynia się do promowania domen, czy tez zwiększenia swiadomości wśród firm i ludzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] będzie wybierać domeny na targi według niezrozumiałego klucza jak jak Ty Danielu

Domainer - czy Ty naprawdę masz mi za złe, że wybrałem takie domeny na aukcję a nie inne?? Po takich postach odechciewa się robić cokolwiek a już na pewno kolejne spotkania i aukcje. Życzę powodzenia wszystkim, którzy podejmą się tego typu rzeczy w przyszłości - na pewno ciężko będzie jednak zadowolić wszystkich.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Taaa pomijając to ze jesteśmy dla siebie konkurencją, to jeśli "stowarzyszenie"(które pewnie nigdy nie powstanie) będzie wybierać domeny na targi według niezrozumiałego klucza jak jak Ty Danielu, to zarobią Ci którzy nie muszą być na takich targach, bo ich domeny i tak się sprzedadzą a oni sami posiadając wielotysięczne portfolio będą uprzywilejowani i na czele listy.

 

Może lepiej byłoby to po prostu odciąć. Wystawia się konkretny serwis należący np. do członka założyciela i przy okazji Stowarzyszenie. Stowarzyszenie np. zakłada, że partycypuje w kosztach takich targów zawsze 10%. Może nie koniecznie należałoby na takich targach sprzedawać domeny ale jedynie edukować. Pokazywać danej branży, że jest coś takiego jak rynek wtórny. Można prezentować całą listę domen podanych przez członków Stowarzyszenia bez rozróżniania co do ceny i abonenta. Ktoś zainteresowany tematem uzyskiwałby tylko namiar na abonenta domeny. Żeby lista nie roiła się np. od nieprzemyślanych albo g... :) można by pobierać opłatę np. 30 zł za to, że domena pojawi się na takim wykazie. Ograniczy to ilość kiepskich domen.

 

 

Życzę powodzenia wszystkim, którzy podejmą się tego typu rzeczy w przyszłości - na pewno ciężko będzie jednak zadowolić wszystkich.

 

To zapewne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stowarzyszenie stowarzyszeniem, ale jako inicjator i pomysłodawca chciałbym byc równiez organizatorem wespół z jakimś serwisem "łąpiącym" na przykład :) A przy dobrych wiatrach, pierwsze "wystawienie" może udałoby się jeszcze w tym roku. Pamiętajmy, iż jest to przedsięwzięcie biznesowe, natomiast współpraca, ze Stowarzyszeniem (partner inicjatywy) byłaby korzystna i uwiarygadniająca.

 

Posiadam założoną działalnośc gospodarczą więc problemu nie ma. A chętnie zaoferowałbym współpracę czy to projektantów logo, projektantów stron i serwisów (obecnych na forum) czy pozycjonerów, ich usługi oferowałbym jako dodatek do oferowanych domen. Warunki współpracy oczywiście trzeba przedyskutowac.

 

Jeśli chodzi o klucz wybranych domen, to decydujący wpływ byłyby finanse. Moze sie bowiem okazac, iz sama cena zgłoszenia domeny byłaby pierwszą barierą, odsiewającą domainerów. Ale tak jak powiedziałem, orientacyjne kwoty podałbym w przyszłym (nadchodzącym) tygodniu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stowarzyszenie stowarzyszeniem, ale jako inicjator i pomysłodawca chciałbym byc równiez organizatorem wespół z jakimś serwisem "łąpiącym" na przykład :rolleyes: A przy dobrych wiatrach, pierwsze "wystawienie" może udałoby się jeszcze w tym roku. Pamiętajmy, iż jest to przedsięwzięcie biznesowe, natomiast współpraca, ze Stowarzyszeniem (partner inicjatywy) byłaby korzystna i uwiarygadniająca.

Szczerze kibicuję Twojemu przedsięwzięciu i z niecierpliwością czekam na pierwsze informacje na ten temat! :D Byłaby to nowość na skalę światową, jeśli chodzi o domaining. Ale wcale mnie to nie dziwi - Polacy zawsze byli przedsiębiorczy i pomysłowi.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja przy okazji tej dyskusji rzucam na gorąco wymyśloną propozycję:

Stowarzyszenie przed swoją prezentacją na jakimś branżowym spotkaniu, wysyła do swoich członków e-mail, w którym jest podany termin meetingu, grupa docelowa i propozycja terminu nadsyłania domen, które są z tą branżą związane wraz z oczekiwanym przedziałem cenowym.

Stowarzyszenie sprawdza czy to nie są TM i podaje te domeny jako przykład dostępnych możliwości.

 

Piszę celowo, że Stowarzyszenie wysyła e-mail tylko do swoich członków bo to konkretna "marchewka" zachęcająca do opłacenia składki.

Samo Stowarzyszenie nie sprzedaje tych domen lecz jeśli w określonym przedziale czasowym ( np. 6 miesięcy ) domena ta zostanie sprzedana, to sprzedawca zobowiązuje się do odprowadzenia na rzecz Stowarzyszenia ustalony % lub stałą kwotę, która byłaby niezależna od prowizji należnej np. Sedo, Aftermarket, Złapane czy innemu podmiotowi, jeśli za ich pośrednictwem dokonano by formalnie sprzedaży.

 

Dzięki takiemu rozwiązaniu Stowarzyszenie oprócz swojej misji edukacyjnej pozyskuje dodatkowych członków oraz środki i motywację na organizowanie następnych spotkań a sprzedawca bez nadmiernego wysiłku zyskuje dodatkową sposobność na promocję i sprzedaż własnych domen.

Ponadto nie pojawia się konflikt interesów i bezpośrednie powiązania pomiędzy Stowarzyszeniem a giełdami domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysl jest swietny, mam nadzieje ze cos z tego powstanie, a powstanie tylko wtedy jezeli ktos (mam nadzieje, ze autor)

bedzie mial w tym jakis zysk, bo za darmo to zapal szybko sie konczy. Szkoda, ze np. złapane.pl nie widzi w tym mozliwosci promocji swojej marki, tylka przerzuca taka okazje na wyimaginowane stowarzyszenie. Tak czy inaczej, jezeli ktos podejmie wyzwanie to zycze sukcesu, ktory jest z pewnoscia do osiagniecia.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem już po pierwszych merytorycznych rozmowach, więc mogę już podzielic sie pierwszymi informacjami.

 

Na akcję pilotażową wybrałbym

 

Międzynarodowe Targi Turystyki, Sprzętu Turystycznego, Sportowego i Żeglarskiego w Katowicach. Termin: 27-29.03 2009

 

http://www.glob.mtk.katowice.pl/

 

Targi obejmują również:

 

GLOB-SPA - Salon Zdrowego Stylu Życia

 

GLOB-SAILING - Salon Żeglarstwa

 

GLOB-BIKE - Salon Rowerowy

 

GLOB X - Salon Sportu i Turystyki.

 

Wydaje mi się, iż tematyka targów powinna byc atrakcyjna dla domainerów. :)

 

 

Przewiduje czesc seminaryjną (prezentacja multimedialna - którą wspólnie możemy przedyskutowac).

Oczywiscie druk materiałów(folderów) reklamowych z ofertą domen i ew. usług z nimi związanych.

 

Ze wstępnych kalkulacji wynika, iż koszt wystawienia domeny to ok. 220zł netto (od domeny). Suma oczywiscie póki co nie jest wiążąca. I w przypadku podmiotow zainteresowanych współpracą mogłyby one ulec zmianie.. :) By wystawienie moglo się odbyc konieczne jest zebranie min. 30 domen. Górnego limitu nie ma ale moze on zostac przedyskutowany :)

 

Aftermarket.pl wstępnie wyraził chęc współpracy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co w tym temacie się dzieje?

 

Koszty wystawienia domen są do przyjęcia, ale co dalej z tym projektem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
By wystawienie moglo się odbyc konieczne jest zebranie min. 30 domen. Górnego limitu nie ma ale moze on zostac przedyskutowany

 

Dobrym rozwiazaniem byloby podzielenie na kategorie. wtedy na jeden "sereator/portfel" użylbym kolo 50 domen, zeby klien mial jasnosc, bo za duży wybór to tez nie najlepiej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobrym rozwiązaniem byłoby wiedzieć w jakiej fazie jest ten projekt i czy jest w jakiś sposób realizowany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×