Jump to content
Sign in to follow this  
networker

dawcy.pl

Recommended Posts

witam

 

wiem, że tematyka raczej mało komercyjna, ale czy sama domena przedstawia waszym zdaniem jakąś wartość ??

 

dawcy.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra domena na jakas kampanie, typu jedz ostroznie, nie badz dawca, itp.

Ewentualnie w druga strone, kampania na rzecz przeszczepow...

 

Kiedys mialem WielkiDawca.pl, nabralem sie, ze faktycznie powstanie taki program. ;-)

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Świetna domena.

Mnie się kojarzy mniej brutalnie niż Selesowi. Dawcy szpiku kostnego. Domena idealna pod serwis jakiejś fundacji :)

 

http://www.fundacjauj.pl/main.php?l=pl

 

Przedstawiłem dwie opcje wykorzystania, przeszczepy też. ;)

Widzę, że pod dawca.pl coś takiego funkcjonuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przedstawiłem dwie opcje wykorzystania, przeszczepy też. ;)

Widzę, że pod dawca.pl coś takiego funkcjonuje.

 

No właśnie ta druga opcja gdzieś mi uciekła.

 

Domena pod takie zastosowanie jak najbardziej.

Może Agora skusi się na postawienie jakiegoś serwisu o wypadkach na drogach :)

Ewentualnie może jakaś grupa motocyklistów przewrotnie zrobi sobie serwis na domenie dawcy.pl ;)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa domena, co prawda komercyjnego zastosowania nie ma bo handel organami jest zabroniony, ale jakbyś miał gest to mógłbyś ją oddać jakiejś fundacji lub szpitalowi.

Jeśli chodzi o sprzedaż to nie mam pomysłu, fundacje rozliczają się z każdej złotówki i nie kupią domeny za bóg wie ile.

Nie wiem, jak patrzę na tą domenę to mnie dreszcz przechodzi... osobiście nie wziąłbym za nią centa, kryje się za tą nazwą zbyt wiele ludzkich tragedii, choroba i śmierć. Tak mi się to przynajmniej kojarzy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ciekawa domena, co prawda komercyjnego zastosowania nie ma bo handel organami jest zabroniony, ale jakbyś miał gest to mógłbyś ją oddać jakiejś fundacji lub szpitalowi.

Jeśli chodzi o sprzedaż to nie mam pomysłu, fundacje rozliczają się z każdej złotówki i nie kupią domeny za bóg wie ile.

Nie wiem, jak patrzę na tą domenę to mnie dreszcz przechodzi... osobiście nie wziąłbym za nią centa, kryje się za tą nazwą zbyt wiele ludzkich tragedii, choroba i śmierć. Tak mi się to przynajmniej kojarzy...

tez tak mysle, na tej domenie raczej nie zarobisz, a oddajac fundacji moze lepiej sie poczujesz, ale nie mi doradzac - nie moja wlasnosc

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Leloo

Podzielam opinię ostatnich przedmówców. Chociaż podobno w biznesie nie ma sentymentów to czasem trzeba poprostu biznes odłożyć na bok.

Domena przedstawia sobą pewną wartość ale nie koniecznie wyrażoną w złotówkach. Chciaż gdyby zrobić jakiś dobry portal można by połączyć przyjemne z pożytecznym i coś tam zarobić. Jednak gdyby faktycznie zgłosiła się po to jakaś fundacja to ja nie miałbym serca cisnąć z nich kasę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jednak gdyby faktycznie zgłosiła się po to jakaś fundacja to ja nie miałbym serca cisnąć z nich kasę.

 

A ja tam bym miał. Może niekoniecznie o kasę ale jeśli już to udostępniłbym im tą domenę (nie przekazał) w zamian za baner jakiegoś mojego serwisu.

Generalnie bardzo mało jest organizacji zasługujących na domenę za friko. Większość tworzona jest właśnie dla kasy a za darmo pracują w niej tylko wolontariusze. Ludzie z góry wcale na sobie nie oszczędzają. Nie rozumiem Waszych postów o oddawaniu domeny komukolwiek. Rozumiem jakiś wspólny projekt na domenie ale gratis bym nie oddał. Takie moje zdanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja tam bym miał. Może niekoniecznie o kasę ale jeśli już to udostępniłbym im tą domenę (nie przekazał) w zamian za baner jakiegoś mojego serwisu.

Tu nie o to chodzi, domena ma wartoc komercyjna bliska zeru i zadna non-profit organizacja nie da za nia wiekszych pieniedzy, a innego zastosowania nie ma. Czy warto marnowac ja na parkingu, czekajac az ktos za 4 czy 5 lat wyszarpie 500 zl? Czy lepiej odpuscic sobie taki "zysk" pomagajac komus?

Dziwi mnie takie postrzeganie kapitalu jako tylko wartosci materialne i to posrod przedsiebiorcow. Jest tez cos takiego jak Goodwill, o ktore warto dbac, no chyba ze to ja przeceniam rozwoj polskiego biznesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oddałem swego czasu dwie domeny charytatywnie organizacjom w zamian za link/baner do jednego ze swoich serwisów. po przekazaniau domeny linków/banerów już nie zobaczyłem. także dziekuję postoje

Share this post


Link to post
Share on other sites
oddałem swego czasu dwie domeny charytatywnie organizacjom w zamian za link/baner do jednego ze swoich serwisów. po przekazaniau domeny linków/banerów już nie zobaczyłem. także dziekuję postoje

 

Pisałem bardziej o użyczeniu a nie oddaniu. Wtedy zostaje tylko kwestia umowy, żeby ewentualnie zabezpieczyć się przed późniejszymi roszczeniami z ich strony w przypadku gdy chciałbyś domenę sprzedać np. komuś innemu. :) Wystarczy poczytać wyrok SP w sprawie hotelarz.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
wiem, wiem. opisałem tylko swoje doświadczenia związane z różnymi organizacjami i fundacjami ;) z których wynika pewna niechęć

 

Możesz grzecznościowo przekierować ruch np na fundacją Urszuli Jaworskiej ale wszystko z umową ;)

I tak jak napisałem za darmo bym jej nie oddawał. Jeśli już to sprzedałbym Hedenowi za powiedzmy 2k :)

 

EDIT:

 

Ewentualnie może jakaś grupa motocyklistów przewrotnie zrobi sobie serwis na domenie dawcy.pl :D

 

 

 

Dopiero teraz zajrzałem co pokazuje archive.org i okazuje się, że na stronie był serwis poświęcony motocyklistom :D

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Heden by ją pewnie dolicytował do 8k na dropped ;)

ale nie będę świnia i za 6 oddam ( netto oczywiście )

 

Oj zaraz tam 8k. Nie przesadzajmy. Mogę wymienić się na kynolog.pl ;)

 

EDIT:

Nie licytuję ostatnio na dropped :D Za to opcje się sypią :)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod dawca.pl już funkcjonuje serwis - może wezmą dawcy.pl do kompletu ?

 

A tym, którzy kojarzą tą domenę z tematyką adult podpowiadam, że są wolne: dawczynie.pl , dajace.pl ;)

Jedynie damy.pl już dają :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dopiero teraz zajrzałem co pokazuje archive.org i okazuje się, że na stronie był serwis poświęcony motocyklistom :)

 

Bo to pierwsze skojarzenie jako się nasuwa. Ale serwis chyba raczej nie prowadzony przez samych „zainteresowanych”? ;-)

 

# krwiodawcy.pl (jak ktoś chętny, to mogę wstawić na złapane.pl)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pod dawca.pl już funkcjonuje serwis - może wezmą dawcy.pl do kompletu ?

 

A tym, którzy kojarzą tą domenę z tematyką adult podpowiadam, że są wolne: dawczynie.pl , dajace.pl ;)

Jedynie damy.pl już dają :)

Lepsze byłyby #dajemy.pl ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

wybaczcie że się podczepie pod temat ale co myślicie o domenie dawcy.info miałem ją w rezerwacjach i zastanawiałem się czy na niej zarobie czy raczej wypadałoby oddać jeśli ktoś będzie chciał wykorzystać ją do szczytnych celów ostatecznie zarejstrowałem kiedy zobaczyłem że podobna jest wystawiona do wyceny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
wybaczcie że się podczepie pod temat ale co myślicie o domenie dawcy.info miałem ją w rezerwacjach i zastanawiałem się czy na niej zarobie czy raczej wypadałoby oddać jeśli ktoś będzie chciał wykorzystać ją do szczytnych celów ostatecznie zarejstrowałem kiedy zobaczyłem że podobna jest wystawiona do wyceny.

No już nie bądź taki ęą. Domen .info się nie rezerwuje ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No już nie bądź taki ęą. Domen .info się nie rezerwuje ;-)

w nazwia. pl sie rezerwuje :lol: sprawdż

Edited by gruby

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×