Jump to content
netstel

szlifierki.pl

Recommended Posts

Witam proszę o wycenę domeny szlifierki.pl

 

Ile może być warta dla klienta końcowego?

 

Patrząc na allegro czy inne serwisy sprzedające te maszyny, niektóre z nich są warte nawet kilkaset tysięcy złotych, ale średnio kilkadziesiąt tysięcy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wąska grupa odbiorców, ale klient końcowy w perspektywie kilku lat powinien za nią zapłacić minimum 20-30 tys. PLN. Przy pozytywnym rozwoju kwoty 40-60 tys. PLN myślę, że wchodzą w grę.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam proszę o wycenę domeny szlifierki.pl

 

Ile może być warta dla klienta końcowego?

 

Patrząc na allegro czy inne serwisy sprzedające te maszyny, niektóre z nich są warte nawet kilkaset tysięcy złotych, ale średnio kilkadziesiąt tysięcy...

 

Mnie się kojarzy jedynie ze szlifierkami takimi za kilkadziesiąt, góra kilkaset złotych. Nie znam szlifierek za kilkadziesiąt tysięcy. O kilkuset już nie wspominam.Domena bardzo fajna ale nie są to narzedzia.pl więc wg mnie warta jakieś srednie x xxx maksymalnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wąska grupa odbiorców, ale klient końcowy w perspektywie kilku lat powinien za nią zapłacić minimum 20-30 tys. PLN. Przy pozytywnym rozwoju kwoty 40-60 tys. PLN myślę, że wchodzą w grę.

 

DD

Mam bardzo podobne zdanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszy mnie Wasz optymizm. 3mam wiec swoje narzedziowe.

Domena mi sie podoba i na pewno bym ja zarejestrowal. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo chętnie bym przystał na to, by za kilka lat, tak specjalistyczne domeny z założenia kosztowały wiele k. Tylko jakie są za tym racjonalne argumenty, poza analogią, że wartość nieruchomości realnych rosła (do czasu), więc i wirtualnych powinna. Czy posiadanie takiej domeny może zwiększyć znacząco sprzedaż, jeżeli w tym segmencie nie wydaje się zbyt dużo pieniędzy na reklamę. A jakby czekać zbyt długo to internet może zmienić się "nie do poznania".

 

Aktualnie najwięcej znanych i wysokich transakcji jest związanych z domenami o szerokim zastosowaniu, do szerokiego odbiorcy. Czy więc takie specjalistyczne domeny, skoro dzisiaj o nikt się nie bije, mogą na fali rozwoju rynku domen, nagle stać się tyle warte. Oczywiście są domeny specjalistyczne o wysokiej wartości, ale one już dzisiaj także są warte nie mało. Pytanie jest o wiele domen, których właściciel, najczęściej nawet nie wie, jak te urządzenia wyglądają i jak wygląda ich rynek.

 

Odbiegając od tej konkretnej domeny, ale przykładowo jest wiele domen ze słowem leasing, wg mnie w dużej większości nic nie wartych, bo ta branża nie potrzebuje domen w różnych odmianach i wariantach, poza nie dużą liczbą najlepszych. I takich przykładów może być pewnie sporo więcej.

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wąska grupa odbiorców, ale klient końcowy w perspektywie kilku lat powinien za nią zapłacić minimum 20-30 tys. PLN. Przy pozytywnym rozwoju kwoty 40-60 tys. PLN myślę, że wchodzą w grę.

 

DD

Ta wycena jest przesadzona. A dlaczego nie 150 tys. w perspektywie kilku lat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szlifierka jest narzedziem budowlanym i do tego powszechnie znanym.To ejst duzy biznes i taka domena to prawdziwa gratka dla producenta.Nie wiem ile ale na chwile obecna moim zdaniem 15-20K to odpowiednia cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ta wycena jest przesadzona. A dlaczego nie 150 tys. w perspektywie kilku lat?

Właśnie dlatego, żeby nie przesadzić z wyceną :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem ze mam byc spokojny o domene gwozdziarki.pl? Pod .com.pl duza firma, pod. com firma, trzy zapytania o moja domene w ciagu czterech miesiecy, cena srednie x.xxx i zero odzewu. Czyli nie przesadzajac za kilka lat sprzedam za 30 tys? mam nadzieje ze do tego czasu interenet pozostanie taki sam i sie nie zmieni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy sprzedasz za 30K, ale taka ilość zapytań dobrze wróży. Niestety firmy nie kwapią się do płacenia wysokich kwot, bo... panie, ja widziałem domeny w home po 9,90.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czyli rozumiem ze mam byc spokojny o domene gwozdziarki.pl? Pod .com.pl duza firma, pod. com firma, trzy zapytania o moja domene w ciagu czterech miesiecy, cena srednie x.xxx i zero odzewu. Czyli nie przesadzajac za kilka lat sprzedam za 30 tys? mam nadzieje ze do tego czasu interenet pozostanie taki sam i sie nie zmieni :)

 

 

gwozdziarki.pl a szlifierki.pl to zupelnie inna liga aczkolwiek ta domena spokojnie zarobi na siebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem czy sprzedasz za 30K, ale taka ilość zapytań dobrze wróży. Niestety firmy nie kwapią się do płacenia wysokich kwot, bo... panie, ja widziałem domeny w home po 9,90.

 

 

W koncu przyjdzie czas i formy zrozumieja ze domena jest swoistym adresem w wirtualnym swiecie ktory jest identycznym narzedziem jak dobre miejsce do prowadzenia biznesu w swiecie prawdziwym.Co do poniektorych musi dotrzec ze duzo lepiej prowadzic biznes w "centrum niz pod miastem".

Share this post


Link to post
Share on other sites
gwozdziarki.pl a szlifierki.pl to zupelnie inna liga aczkolwiek ta domena spokojnie zarobi na siebie.

Dlaczego inna liga? To jest elektronarzedzie i to jest elektronarzedzie, a gwozdziarki sa drozsze od szlifierek :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego inna liga? To jest elektronarzedzie i to jest elektronarzedzie, a gwozdziarki sa drozsze od szlifierek :)

Ilość wyników w Google dla szlifierek 10x więcej niż dla gwoździarek. Potwierdzam - to zupełnie inna liga :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego inna liga? To jest elektronarzedzie i to jest elektronarzedzie, a gwozdziarki sa drozsze od szlifierek :)

 

https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal

 

porownaj sobie obydwa wyrazy.

 

szlifierka jest narzedziem ktory moze uzywac przecietny kowalski i sprzedaje sie w duzych ilosciach.Sam ostatnio szukalem w necie bo robilem sobie remont w domu.Gwozdziarka wyglada pod tym wzgledem duzo gorzej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dlaczego inna liga? To jest elektronarzedzie i to jest elektronarzedzie, a gwozdziarki sa drozsze od szlifierek :)

Ale szlifierek używa znacznie większe grono odbiorców i raczej jest znacznie większe zainteresowanie tego typu narzędziami :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcę wykluczać wagi domeny "gwozdziarki.pl" dla producenta gwoździarek, a "google" nie jest moim bożkiem - natomiast, aktualne 616 wyników dla zapytania o "gowzdziarki", chyba coś oznacza ..?

To tyle mojego OT, za które przepraszam Autora niniejszego tematu.

 

 

szlifierki.pl - super :)

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena jest ok i zarobi na siebie, życzę by jak najwięcej.

 

Ale dlaczego dzisiaj producenci nie dają chętnie 10, 20 czy nawet 30k, zbierają ?

 

Przecież jak jeden producent kupi, to inny domeny już nie zobaczy, a kolejki po takie domeny nie widać .

 

Edukacja, czy oni w ciągu tych kilku lat zamierzają przejść jakieś kursy, a może w szkole spali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szlifierki to bardzo ciekawa zawodowa domena.

Niektórzy mając tego świadomość, potrafią podobne prawidłowo zagospodarować, np.

klamki.pl

wkladki.pl

okucia.pl

samozamykacze.pl

klodki.pl

tokarki.pl

przecinarki.pl

wiertarki.pl

etc. etc

Nie wiem jakie ale za xx.xxx powinna zmienić abonenta.

spawarki i spychacze też powinny znaleźć nabywcę :)

 

Znam też takiego, któremu szlifierka kojarzy się z kategorią adult czyli z kobietą, która profesjonalnie "szlifuje" :)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szlifierki to bardzo ciekawa zawodowa domena.

Niektórzy mając tego świadomość, potrafią podobne prawidłowo zagospodarować, np.

klamki.pl

wkladki.pl

okucia.pl

samozamykacze.pl

klodki.pl

tokarki.pl

przecinarki.pl

wiertarki.pl

etc. etc

Nie wiem jakie ale za xx.xxx powinna zmienić abonenta.

spawarki i spychacze też powinny znaleźć nabywcę :)

 

Znam też takiego, któremu szlifierka kojarzy się z kategorią adult czyli z kobietą, która profesjonalnie "szlifuje" :)

 

wkladki.pl też mi się zdecydowanie z kobietą kojarzą :)

 

 

... i samozamykacze.pl również, cokolwiek by to znaczyło :P.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
wkladki.pl też mi się zdecydowanie z kobietą kojarzą :)

 

 

... i samozamykacze.pl również, cokolwiek by to znaczyło :).

Dawno temu poznałem gościa, który chwalił się, że przerobił wiertarkę z nakładką oraz wielostopniową regulacją obrotów na wibrator :)

Tak więc wszystkie narzędzia można zawczasu do 'adult' wrzucić :P

Tyle, że ceny takich domen mogą być niższe dla tak nietypowego targetu więc może pozostańmy przy tradycyjnym zastosowaniu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szlifierki to bardzo ciekawa zawodowa domena.

Niektórzy mając tego świadomość, potrafią podobne prawidłowo zagospodarować, np.

klamki.pl

wkladki.pl

okucia.pl

samozamykacze.pl

klodki.pl

tokarki.pl

przecinarki.pl

wiertarki.pl

etc. etc

[...]

 

Podobnie jest z domeną kontener*pl, którą sprzedałem na początku roku, za bardzo sympatyczne xx xxx.

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites

na pewno parę domen specjalistycznych dobrze się sprzedało i sprzeda, ale mówiąc o większej ich ilości, o regule, to regułą jest stosowanie takich domen na przekierowanie, jak widać w przykładach, a za to nikt naprawdę dużo nie zapłaci

 

z reguły tylko domeny, które traktowane są jako domeny główne, mogą uzyskać wysokie ceny

 

ps. dodam, że w nawiązaniu do tematu chodzi tu o specjalistyczne maszyny i urządzenia, a nie domeny specjalistyczne w ogóle

 

a skupiając się na temacie, patrząc na wyniki w google (choć warto by zrobić dokładniejszy przegląd tematu), to ta konkretna ma duży potencjał, i to na dzisiaj, także ciekawe ile rocznie ma zapytań o cenę,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×