Jump to content
Sign in to follow this  
Grzesiek86

regulamin forum

Recommended Posts

Przejrzałem sobie ragulamin.

 

#W dziale 'wycena i opinia' można założyć tylko jeden temat na dzień.

#Temat można podnieść/odświeżyć tylko raz.

#Domenę kolejny raz do wyceny można dać po upływie minimum 6 miesięcy.

#W dziale 'wycena i opinia' można założyć tylko jeden temat na dzień.

 

To chyba nie było zamierzone.

Share this post


Link to post
Share on other sites
To chyba nie było zamierzone.

Chyba jednak było chociażby po to by ten dział nie zdominował tego forum.

 

Ja jednak zauważam inną potrzebę niektórych użytkowników.

Często różne osoby ( ja też :) ) mają ochotę wypowiedzieć się w dziale Handel i Ogłoszenia a jest to niedopuszczalne.

Może i dobrze, że temat nie jest sztucznie podnoszony ale niekiedy w sposób naturalny pojawia się ochota by napisać kilka zdań na temat danej oferty.

Czasami nóż sam w kieszeni się otwiera na widok niektórych propozycji ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czasami nóż sam w kieszeni się otwiera na widok niektórych propozycji ...

 

No, mam tak co dzień, ale jako moderatorowi mi nie wypada. Ale inni nie mają tego problemu, można spokojnie coś napisać, potem mod usunie. Tylko trzeba kontrolować poziom ostrzeżeń żeby nie przesadzić. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja jednak zauważam inną potrzebę niektórych użytkowników.

Często różne osoby ( ja też :) ) mają ochotę wypowiedzieć się w dziale Handel i Ogłoszenia a jest to niedopuszczalne.

Może i dobrze, że temat nie jest sztucznie podnoszony ale niekiedy w sposób naturalny pojawia się ochota by napisać kilka zdań na temat danej oferty.

Czasami nóż sam w kieszeni się otwiera na widok niektórych propozycji ...

 

Szczególnie dzisiaj dość ciekawy temat sprzedaży się pojawił. Sam nie mogłem się powstrzymać żeby nie skomentować. Później widziałem zrobił tak też umberto i maryuse. :)

 

 

Dość ciekawy temat poruszył Kangur - nie nadążam z kasowaniem Waszych komentarzy w tym dziale. ;)

 

A DawPi wszystko pokasował ;) . Patrz wyżej.

Muszę przeprosić ale naprawdę nie mogłem się powstrzymać przed komentarzem w tamtym temacie. ;)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szczególnie dzisiaj dość ciekawy temat sprzedaży się pojawił. Sam nie mogłem się powstrzymać żeby nie skomentować. Później widziałem zrobił tak też umberto i maryuse. :)

 

A DawPi wszystko pokasował :). Patrz wyżej.

 

No właśnie, a propos. Ja nie mam nic przeciwko przestrzeganiu regulaminu, sam dziś z jednym takim 'walczyłem', ale może ustalić jakieś stałe pory kasowania, tak żebym zdążył poczytać? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmmm

Zaczynam mieć wrażenie, że nikt nie zwrócił uwagi na to, ze chodzi mi o zdublowany punkt regulaminu.

Moze poprostu lepiej byłoby go wytłuścić, lub podkreślić na czerwono, zamiast pisać dwukrotnie, przez co wygląda jak by autor tego regulaminu sam do końca nie wiedział co w nim jest.

Edited by Grzesiek86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaczynam mieć wrażenie, że nikt nie zwrócił uwagi na to, ze chodzi mi o zdublowany punkt regulaminu.

Moze poprostu lepiej byłoby go wytłuścić, lub podkreślić na czerwono, zamiast pisać dwukrotnie, przez co wygląda jak by autor tego regulaminu sam do końca nie wiedział co w nim jest.

 

Czy ja wiem. Przypomniał mi się od razu regulamin stosowania aliasów irc.pl:

http://www.irc.pl/alias.php?f=add

 

;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słusznie Grzesiek !

Niemniej mam wrażenie, że regulamin co pewien czas ewoluuje i ktoś prawdopodobnie jeden raz za dużo nacisnął ctrl+v :)

Jednakże to powtórzenie nie zmienia zapisów regulaminu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jednakże to powtórzenie nie zmienia zapisów regulaminu.

 

Myślę, że nawet jest przydatne. Napisanego raz ktoś mógłby nie zauważyć :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No pewnie, najlepiej cały regulamin zdublować :)

 

Apropo nie zauważenia. Dłuższą chwilę zajęło mi znalezienie linka do regulaminu w bardzo widocznym ale jakże nietypowym miejscu jak na regulamin.

Edited by Grzesiek86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Apropo nie zauważenia. Dłuższą chwilę zajęło mi znalezienie linka do regulaminu w bardzo widocznym ale jakże nietypowym miejscu jak na regulamin.

Gdzie wg Ciebie powinien się ten link znaleźć?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdzie wg Ciebie powinien się ten link znaleźć?

 

W miejscu bannera. :)

 

Żarty żartami, ale link jest kompletnie niewidoczny i sam go czasem nie mogłem znaleźć, mimo że wiedziałem gdzie jest. Może przynajmniej inny kolor? ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dłuższą chwilę zajęło mi znalezienie linka do regulaminu w bardzo widocznym ale jakże nietypowym miejscu jak na regulamin.

Też kiedyś szukałem... :) :)

 

Gdzie wg Ciebie powinien się ten link znaleźć?

Moim zdaniem mógłby być po prawej stronie z innymi linkami - to chyba najbardziej intuicyjne rozwiązanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajcie, może zrobić kolor czerwony i jeszcze blink?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie przesadzajcie, może zrobić kolor czerwony i jeszcze blink?

Albo niech przy każdym logowaniu wyskakuje okno z Regulaminem i dopiero po spędzeniu w nim kilku minut, będzie można przejść na forum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie przesadzajcie, może zrobić kolor czerwony i jeszcze blink?

 

Czasem warto po prostu posłuchać użytkowników. Ja też kilka razy szukałem linku do regulaminu, w tej chwili jest w zupełnie nieintuicyjnym miejscu, ale już kolorek czerwony myślę że wiele by poprawił.

A przesunięcie do prawej chyba byłoby najlepsze.

Edited by seller

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie chcę się kłócić co dla kogo jest intuicyjne ale po teście z przypadkową osobą się przewijała obok mojego komputera wyszło że znalazła regulamin w kilka sekund po załadowaniu strony :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gdzie wg Ciebie powinien się ten link znaleźć?

 

W pierwszej kolejności szukałem poszczególnych regulaminów w działach forów. Następnie w stopce po prawej stronie. Potem w całej stopce. Kolejne miejsce na jakie zwróciłem uwagę to nagłówek (oczywiście po prawej stronie :) ), aż w końcu moim oczom ukazał się ten napis. Tak, wiem że jest takie coś jak ctrl+f :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Żarty żartami, ale link jest kompletnie niewidoczny i sam go czasem nie mogłem znaleźć, mimo że wiedziałem gdzie jest. Może przynajmniej inny kolor? ;-)

Przydałby się po prostu obok "Chat" i nawet inny kolor nie byłby potrzebny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Chyba jednak było chociażby po to by ten dział nie zdominował tego forum.

 

Ja jednak zauważam inną potrzebę niektórych użytkowników.

Często różne osoby ( ja też :) ) mają ochotę wypowiedzieć się w dziale Handel i Ogłoszenia a jest to niedopuszczalne.

Może i dobrze, że temat nie jest sztucznie podnoszony ale niekiedy w sposób naturalny pojawia się ochota by napisać kilka zdań na temat danej oferty.

Czasami nóż sam w kieszeni się otwiera na widok niektórych propozycji ...

 

Komentowanie ceny - niedopuszczalne.

 

Natomiast zwracanie uwagi na ewidentne błędy w ofercie - powinno być dopuszczalne - może usuwane po poprawieniu błędów - na wniosek autora tematu.

 

Coś jak tu:

http://www.di.pl/index.php?showtopic=22136...mp;#entry146815

Z jednej strony - nie podejrzewam autora o chęć oszukania - raczej błąd rozumowania

Z drugiej - taki post nie powinien pozostać bez komentarza

Share this post


Link to post
Share on other sites
... nie nadążam z kasowaniem Waszych komentarzy w tym dziale. :)

Jeżeli nie miałyby być dopuszczalne żadne komentarze, to najlepiej żeby temat po wprowadzeniu był zablokowany dla innych - byłoby wtedy mniej pracy dla administracji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regulamin zmieniony.

 

Automatyczne zamknięcie nie jest dobre ponieważ wyklucza przypadki:

-gdy kupujący będzie chciał napisać "sprzedane"

-gdy będzie błąd w ofercie

-gdy będzie to aukcja

Share this post


Link to post
Share on other sites
Automatyczne zamknięcie nie jest dobre ponieważ wyklucza przypadki:

Zgadzam się dlatego napisałem zablokowany dla innych ( bez wnikania w możliwości techniczne ) a nie zamknięty :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×