Jump to content
dariush

Jakbyście się zachowali ?

Recommended Posts

Witam,

 

Otrzymałem dziś taki e-mail.

 

W związku z tym, iż nasz hotel był od 10 lat właścicielem domeny xxxx.pl, zwracamy się do Państwa z prośba o odstąpienie, bądź polubowne odsprzedanie domeny. Ze względu na chorobę właściciela, oraz zmianę pracowników zajmujących się naszą obsługą online, sprawa ta została przez nas niedopatrzona i nie zdążyliśmy odzyskać strony. Domena ta jest dla nas bardzo ważna i każda zmiana nazwy naraża naszą firmę na duże straty.

Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

Pozdrawiam

Recepcja hotelu

XXX

 

W archive.org nie widać żeby byli właścicielami przez 10lat ;) Domena ma 1-wszy wpis w 2004 roku.

Oddać, sprzedać za symboliczną cenę czy normalnie sprzedać za kasę którą chcę ?

 

PS: Jak sprawdzić czy nazwa domeny nie jest zastrzeżona ?

Byłem tutaj: http://www.uprp.pl/patentwebaccess/databas...language=polski potem dałem Znaki towarowe a zaraz po tym Wyszukiwanie proste wpisałem nazwę domeny. Dobrze sprawdzam ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli piszą prawdę (domena od 10 lat w ich posiadaniu, choroba właściciela itp.) to sprzedałbym za jakąś niezbyt wysoką kwotę.

 

Jeżeli natomiast okazałoby się że to fikcja to wtedy normalna cena rynkowa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polubowne odsprzedanie domeny. ;)

 

Sprzedał bym za tyle ile są w stanie zapłacić. Myślę, że doba hotelowa x ilość pokoi to dobra cena wyjściowa.

 

PS. Też miałem kiedyś takiego polubownego i później straszył sądem. W końcu jednak zarejestrował jakąś ;) .

Edited by sylyx.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bym zlozyl propozycje barteru.

Powiedzmy dwutygodniowy odpoczynek dla dwoch osob z pelnym wyzywieniem w luksusowym apartamencie w zamian za domene ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawa jest trudna. Ja się czasami "łamię" na takie emaile a innym razem nie. Zależy od sytuacji i stopnia, na ile ufam, że taka historia to prawda.

 

EDIT: popieram pomysł rok1978.

 

DD

Edited by Daniel Dryzek

Share this post


Link to post
Share on other sites
W związku z tym, iż nasz hotel był od 10 lat właścicielem domeny xxxx.pl, zwracamy się do Państwa z prośba o odstąpienie, bądź polubowne odsprzedanie domeny.

 

To może uświadom ich, że nie mogli być właścicielem domeny ;)

 

Domena ta jest dla nas bardzo ważna i każda zmiana nazwy naraża naszą firmę na duże straty.

 

Zapytaj od kiedy to utrata domeny zmusza do zmiany nazwy hotelu? ;)

Jeśli domena jest dla Ciebie ważna to zaproponuj im jakąś ;) , która będzie akurat wolna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudna sprawa, ciężko zweryfikować. Właściciel się rozchorował i zmienił pracowników?

 

Biznes to biznes, w tym przypadku bym się nie zastanawiał. Jeśli to nie TM tylko domena w stylu hotelmiasto.pl albo wyraz słownikowy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trudna sprawa, ciężko zweryfikować. Właściciel się rozchorował i zmienił pracowników?

 

Biznes to biznes, w tym przypadku bym się nie zastanawiał. Jeśli to nie TM tylko domena w stylu hotelmiasto.pl albo wyraz słownikowy ;)

 

Nazwa domeny do właśnie hotelmiasto.pl

 

Wysłałem mejla żeby zaproponowali cenę zobaczymy co odpiszą.

Będę informował.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja, jak wiem, ze wczesniej pod domena byla jakas firma, sklep to wystawiam oferte na AM w okolicach 999....i czekam 1-2 miesiace.

Z reguly, ludziska w tym czasie klikaja kup teraz , bez kontaktowania sie i negocjowania nizszej ceny.

 

Jak nie kupia w ciagu tego okresu, to raczej na sprzedaz poprzedniemu wlascicielowi nie nalezy liczyc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nazwa domeny do właśnie hotelmiasto.pl

 

Wysłałem mejla żeby zaproponowali cenę zobaczymy co odpiszą.

Będę informował.

 

 

Normalna cena rynkowa i tyle.Life is brutal.Kiedys mialem podobne watpliwosci ale raz dostalem w dupe i mnie szybko nauczylo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja bym zlozyl propozycje barteru.

Powiedzmy dwutygodniowy odpoczynek dla dwoch osob z pelnym wyzywieniem w luksusowym apartamencie w zamian za domene ;)

 

Bałbym się że coś do jedzenia dosypią. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj jest we mnie wiele współczucia dla innych istot ale gdy czytam

...każda zmiana nazwy naraża naszą firmę na duże straty
to mam wrażenie, że to socjotechnika określana mianem "na Rumuna", która ma za zadania zmiękczyć serce drugiej strony i zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy ze skarbca.

 

Skoro ponoszą tak duże straty, to powinno im zależeć na szybkim sfinalizowaniu transakcji bo każdy dzień zwłoki straty te powiększa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiesz dobrze, że pewnie nikt inny tej domeny nie kupi. Ewentualnie jakiś inny hotel w tym mieście ale tylko ze względu na ruch i przekierowanie na właściwą stronę.

 

Pomożesz im... Ktoś Ci kiedyś pomoże, a Ty będziesz miał świadomość, że domaining nie tyko pomaga ludziom podczas WOŚP i innych akcji, które na forum były poruszane.

 

Nie zdziwiłbym się, gdyby poprzedni właściciel zaprosił Cię na miły wypoczynek, po tym, jak "oddasz" im domenę.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zdziwiłbym się, gdyby poprzedni właściciel zaprosił Cię na miły wypoczynek, po tym, jak "oddasz" im domenę.

A jeśli to fajna właścicielka, którą może podleczyć jakiś cudowny dotyk, to proszę o jej fotkę, namiary i ofertę odsprzedaży tej domeny ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
oraz zmianę pracowników zajmujących się naszą obsługą online

Domena ta jest dla nas bardzo ważna i każda zmiana nazwy naraża naszą firmę na duże straty.

 

Może powinni zmienić obsługę na Ciebie?

 

Nie wiemy jaki to hotel, czy to prawda co piszą. No własnie jakiej wielkości są to straty?

Nie jestem za tym aby kroić kogoś za to, że nie ma refleksu. Warto wyjść z inicjatywą.

Generalnie podoba mi sie co powiedział kulas może warto byłych właścicieli podszkolić, pokazać właśnie kwestię innego hotelu który weźmie tę domenę, niebezpieczeństw, z których oni sobie nie zdają sprawy itd.

Oczywiście możesz sobie skosić kasę na maxa, ale nie warto palić za sobą mostów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Może powinni zmienić obsługę na Ciebie?

 

Nie wiemy jaki to hotel, czy to prawda co piszą. No własnie jakiej wielkości są to straty?

Nie jestem za tym aby kroić kogoś za to, że nie ma refleksu. Warto wyjść z inicjatywą.

Generalnie podoba mi sie co powiedział kulas może warto byłych właścicieli podszkolić, pokazać właśnie kwestię innego hotelu który weźmie tę domenę, niebezpieczeństw, z których oni sobie nie zdają sprawy itd.

Oczywiście możesz sobie skosić kasę na maxa, ale nie warto palić za sobą mostów.

 

Dziwny trochę ten mail.

Być może to pracownik który nie dopilnował chce zmiękczyć Twoje serce....;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No cóż, maksyma której mnie życie nauczyło mówi, że jak masz miękkie serce, to musisz miec twardą d... ;)

Osobiście wyraziłbym współczucie z powodu zaistniałej sytuacji lecz nie oddawałbym domeny za bezcen.

Pomysł z barterem jest ciekawy i jesli masz ochotę przebimbać tydzień z dziewczyną na ich koszt to czemu nie. Niech tylko zamówią dla ciebie duzo truskawek i szampana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metoda odzyskiwania, a nawet pozyskiwania(!) domen "na Rumuna" jest dość popularna. Opisze dwa najciekawsze przypadki, choć znam ich dużo:

 

1. Lokalna pizzeria ma bardzo dobrą domenę (X.pl), która jest również jej nazwą ("Pizzeria X"). Domena spada, rejestruje ją pewna osoba. Znajomy tej pewnej osoby okazuje się znajomym właściciela pizzerii. Pizzeria prosi o oddanie domeny, w końcu ustalenia to 20% zniżki na wszystkie zamówienia przez rok. Ładnie pięknie, znajomi znajomych są zadowoleni, właściciel jest zadowolony, ale pewny znajomy okazuje się, że gdy zamawia pizzę tylko pierwszy raz otrzymuje zniżkę - później już do właściciela nie można się dodzwonić, pracownicy nic nie wiedzą.

 

Epilog: Domena spada w następnym roku. Znów rejestruje ją pewna osoba (jak wyżej), znów właściciel zgłasza się, żeby oddali. Pewna osoba nie popełnia już więcej tego błędu.

 

2. Pewna osoba rejestruje bardzo fajną domenę. Kilka tygodni po rejestracji odzywa się pewna pani, która twierdzi, że domena należała do firmy w której pracuje i nie dopilnowała jej przedłużenia. Prosi o zwrot, przeprasza itp.

 

Epilog: Odchodzi z kwitkiem, bo domena należała wcześniej do całkowicie innej firmy. Po jakimś czasie okazuje się, że znajomy znajomego zna tą firmę i jest to tylko jednoosobowa DG bez żadnych pracowników, a właścicielem jest... mężczyzna.

 

Moja rada: Jeśli to hotelmiasto.pl to polecałbym do nich napisać z pytaniem jak proponowaliby załatwić tą sprawę. Jeśli napiszą, żebyś oddał im domenę i nie zaproponują niczego w zamian to zaproponuj rozwiązanie proponowane przez rok1978. Ewentualna wycena domeny zaproponowana przez sylyxa też jest bardzo ciekawa, bo doskonale obrazuje możliwości finansowe hotelu. Jeśli nie będą chcieli zaproponować niczego w zamian to widać ta domena dla nich nic nie znaczy i nie powinni jej mieć. Jeśli komuś na czymś zależy to zawsze można znaleźć kompromis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wszelkie chwyty dozwolone :) Ja bym sprzedał za normalna kwote :)

Ile to jest ta "normalna cena" za hotelmiasto.pl ?

Ja mysle ze wlascicielowi w zdaniu "zmiana nazwy" chodzilo o zmiane nazwy domeny! a nie hotelu (mają e-maile itp). Przy zmianie pracowników rzeczywiście przedłużenia domeny można łatwo nie dopilnować - niska cena ugodowa (ponawiam pytanie ile bedzie warta "normalna cena" ? ) + weekend w apartamenciku powinno byc w porzadku dla obu stron .

Share this post


Link to post
Share on other sites

I naprawdę tak się podpisali: "Recepcja hotelu" :) ? Zamiast "iksów" poniżej, kryła się jakaś funkcja, nazwisko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż, będę brutalny - za gapowe się płaci. Zero litości, kolego dariush. Wybadaj ich pod kątem ich możliwości finansowych i do dzieła!

Share this post


Link to post
Share on other sites

popros zeby udowodnili ci ze byli wlascicielami domeny przez 10 lat. jesli im sie uda to wez bartel:D (z jedzeniem i jakuzzzi...i dwiema recepcjonistkami). jesli ci nie udowodnia ze maja ta domene przez 10 lat....hm rzuć moneta, znajdziesz odpowiedz:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • foldery.pl profes.pl crx.pl szkatulka.pl   Zapraszam na aukcje domen od 69 PLN bez ceny minimalnej:   foldery.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10347/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   profes.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10348/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:00:25) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   crx.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10349/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 14:05:33) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:00   szkatulka.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/10350/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-05-12 18:15:44) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 69 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-05-21 godz. 19:05   DD
    • motogotowka.pl   Sprzedam domene
    • podgrzewane.pl odrestaurowany.pl   jak oceniacie domeny? Będzie coś z tego?
    • Estibot.com wycenił vplay.pl na 3000$, a Wy jak wyceniacie vplay.pl ?
    • Stajnia.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/stajnia.eu/?utm_source=market_redirect&_track=12a366f67063e7f9c52492542ac5b2cd
    • Dziś koniec aukcji na domenę.
    • Defloracja.pl   Aukcja BCM
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,182
    • Most Online
      902

    Newest Member
    garfieldfilm
    Joined
×