Jump to content
Sign in to follow this  
Kangur

Zniechęcam się do parkingu

Recommended Posts

Kupiłem na początku stycznia br. od osoby posiadającej moje zaufanie ( z tego forum ) domenę z ruchem po byłym serwisie.

Zaparkowałem ją na Sedo.

 

Ruch był - jak dla mnie - bardzo ładny bo wahał się w granicach 1 200 - 2 000 odsłon dziennie.

Przy mojej niedoskonałej optymalizacji dawało to zarobek na poziomie nieprzekraczającym 8-9 Euro dziennie.

 

Kilka dni później zaczęły przychodzić uprzejme e-maile z Sedo "Quality Management Team" informujące o wykryciu pewnych zaburzeń w zachowaniu tej domeny.

Niby nikt mnie o nic nie oskarżył i nie zbanował ale poproszono mnie o wyjaśnienia.

 

Napisałem jak umiałem wszystko co wiedziałem.

Jednocześnie ( ponad 2 tygodnie temu ) napisałem też do Kamili ale brak jakiejkolwiek odpowiedzi próbuję tłumaczyć sobie Jej dłuższym urlopem :)

 

Po ok. tygodniu nagle ruch spadł ok. 90% a dochód zmniejszył się do poziomu ... 0,02 - 0,06 Euro dziennie.

 

Co o tym myśleć ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po ok. tygodniu nagle ruch spadł ok. 90% a dochód zmniejszył się do poziomu ... 0,02 - 0,06 Euro dziennie.

 

Co o tym myśleć ?

Z Twojego opisu wygląda na to, że po prostu strona się wyindeksowała z Google lub ktoś usunął do niej linki z jakiegoś popularnego serwisu i dlatego ruch zginął. Ale może być też inaczej. Dla sprawdzenia czy to np. nie jakieś filtry założone w Sedo - możesz sprobować przekierować na jakiś czas domenę na jakąś zwykłą stronę z Google Analytics. Przy okazji zobaczysz skąd pochodzi ruch.

 

P.S Kamila jest na DomainFest - może dlatego nie odpisuje :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ktoś wyłączył bota ;)

Jeszcze nie widziałem, aby strona mająca prawdziwy expired traffic straciła nagle 90% ruchu. Ruch expired to ruch osób, które zapamiętały stronę i nie zdarza się, aby w jednym momencie kilkuset userów pożegnało się na zawsze z serwisem i wpisywaniem jego adresu w przeglądarkę.

Expired traffic to także wejścia z linków, rozproszonych po całej sieci (nie tylko Google) w przypadku prawdziwego serwisu, więc naturalnie nie ma możliwości, aby poznikały linki z kilkudziesięciu/kilkuset serwisów, for i katalogów jednocześnie.

 

 

Ponadto w Sedo pewnie siedzą tęgie głowy znające się na ruchu i gdyby przypuszczali, że może to być wywalenie z Google na pewno nie napisali by do Kangura, w tak naturalnej i codziennej sytuacji.

 

 

Z mojego doświadczenia wynika, że expired traffic po serwisie (nie samym SEO) to - 10%-25% na miesiąc, przez pierwsze ~7-8 miesięcy.

 

 

Załączam 4 przykłady w celu edukacyjnym :)

edu.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

poniżej dane tej domeny z MyPageRank dla lepszej informacji;

Pagerank :4

Alexa Rank :15,625,871

Katalog DMOZ :Nie

Katalog Yahoo :Nie

Backlinks Google :0

Backlinks Yahoo :2

Backlinks AltaVista :2

Backlinks AlltheWeb :17,600

Ilość podstron :442

Wiek domeny :1 rok, 139 dni

 

wg mnie Sedo mając jakieś podejrzenia, wyłączyło linki reklamowe na tej stronie,

sprawdziłem z obcego kompa i nic nie można kliknąć , wyświetla się tylko strona główna (portal)

 

Jak Apze wcześniej pisał ruch powinien spadać powoli w ciągu kilku kilkunastu miesięcy, a nie po 2 miesiącach o 90%

 

Najlepiej przeparkować na ND (wcześniej przez 1,5 miesiąca nikt z ND nie miał uwag do ruchu)

lub tak jak Daniel sugerował postawić prostą stronkę i podłączyć statystyki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Śmieszne i żałosne jest zniżanie się firm parkingowych do takiego poziomu. Niemniej, trzeba takie rzeczy nagłaśniac. Może kiedyś uświadomia sobie wreszcie, że jak tak dalej pójdzie, to będą musiały te firemki skupować tez portfolia, żeby miec jakiekolwiek domeny do obsluzenia i aby cokolwiek zarabiac, gdy kazdy sie wyniesie od nich

Share this post


Link to post
Share on other sites
Śmieszne i żałosne jest zniżanie się firm parkingowych do takiego poziomu. Niemniej, trzeba takie rzeczy nagłaśniac. Może kiedyś uświadomia sobie wreszcie, że jak tak dalej pójdzie, to będą musiały te firemki skupować tez portfolia, żeby miec jakiekolwiek domeny do obsluzenia i aby cokolwiek zarabiac, gdy kazdy sie wyniesie od nich

O jakim zniżani się mówisz?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak Apze wcześniej pisał ruch powinien spadać powoli w ciągu kilku kilkunastu miesięcy, a nie po 2 miesiącach o 90%

 

a jak sedo mogło wpłynąć na ruch ?

Jak znam życie domena złapała filtra w google i ziu - ruch spadł.

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites

tylko, że chodzi o to, iż ruch pochodzi głównie z linków,

a z googla tylko w niewielkim stopniu,

zresztą nazwa tej domeny jest nadal na pierwszym miejscu googla.

Edited by TomNice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozostaje zmienić testowo parking, albo zrobić na chwilę jakąś stronkę z Google Analytics i wtedy jednoznacznie będzie można wydać wyrok na .......

 

M

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×