Jump to content
sanit

Polityka

Recommended Posts

Nie lubie go ale trudno tu sie nie zgodzic

 

Wmawianie Polakom, że to katastrofa smoleńska jest ich głównym problemem, to tylko sprytny chwyt. Chwyt, dzięki któremu politycy obu prawicowych partii mogą robić, co im się żywnie podoba.

 

brutalna prawda, choc naprawde jest duzo niejasnosci w tej sprawie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kraj absurdu, z dnia na dzień dowiadujemy się czegoś nowego, często śmiesznego ale i poważnego, jak takie coś może działać w kraju demokratycznym i to jeszcze z wielką unią nad sobą? nie rozumiem tego.

Polecam przeczytać kilka przekrętów Click

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja wiem, że posługiwanie się kartami jest niedobre (banki zacierają ręce, dług rośnie - zarówno państwowy jak i zwykłego Kowalskiego), z drugiej strony jest to bardzo wygodne. Pan minister sobie na razie mówi, ja natomiast chciałbym móc płacić kartą w Pipidówie Dolnej, tymczasem nawet w markecie w stolicy słyszę "Od 10 złotych", "od 30 złotych". A gdzie tutaj jeszcze płacić za takie drobnostki jak bilety, kiedy nawet teraz brakuje w tramwajach czy autobusach automatów na bilon, a co dopiero obsługujących mikropłatności! Ostatnio koleżance, 25 lat, studia wyższe, rozpoczęty doktorat, tłumaczyłem możliwości PayPala i innych mikropłatności czy konta internetowego. Nie jakiejś tam dziewczynie mieszkającej w Amazonii! Ale z innej znów strony: jakie przepychanki były niedawno z elektronicznymi fakturami - nadal nie wiem, czy ostatecznie prawnie (bez stosowania kruczków) są akceptowane. To jak tu wspierać transakcje bezgotówkowe?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z 7,3 proc. składki trafiającej do OFE, 5 proc. trafi na indywidualne konta w ZUS - poinformował premier Donald Tusk.

http://biznes.interia.pl/news/zmiany-w-ofe...skladki,1577571

 

Każda złotówka odkładana przez polskiego "składkowicza" będzie dedykowana na jego konto - zapewnił w czwartek premier Donald Tusk.

:P:D:P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak Tadeusz Pieronek wydy ... ał bezpiekę :D:

 

Niczym Hans Kloss w sutannie :P

 

http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/...anskie-szuflady

 

bp Pieronek to taki zawoalowany agent watykańskiego wywiadu. Znak rozpoznawczy: sutanna i koloratka. Sposób działania: zatruwanie życia społecznego, ciągła obecność w mediach (przez co pokazuje i wmawia poprzez media, że kościelna agentura jest potrzebna społeczeństwu). Lojalny wobec watykańskiego okupanta, ślubował posłuszeństwo wobec biało-żóltej flagi a nie biało-czerwonej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak Tadeusz Pieronek wydy ... ał bezpiekę :D:

 

Niczym Hans Kloss w sutannie :P

 

http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/...anskie-szuflady

puk, puk, Yarowa to Ty? Czy ktoś Ci konto zarąbał?

 

Od kilku tygodni jedynie cytujesz Gazete Polską(niezalezna.pl), Nasz Dziennik, fronde itp. Czyżby Ci na głowę upadł portret Kaczyńskiego (w ciężkiej ramie)?

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites
puk, puk, Yarowa to Ty? Czy ktoś Ci konto zarąbał?

 

Od kilku tygodni jedynie cytujesz Gazete Polską(niezalezna.pl), Nasz Dziennik, fronde itp. Czyżby Ci na głowę upadł portret Kaczyńskiego (w ciężkiej ramie)?

 

... a to jakieś [ww.] są nieuprawnione albo trędowate media ..?

 

Tak. Ten sam.

Nie patrzę na tytuły. Cytuję to co chcę i to co mnie akurat interesuje i nie zamierzam się z tego tłumaczyć.

W przypadku zaś Katastrofy Smoleńskiej [bo pewnie nawiązujesz do tamtego wątku] przytaczam takie informacje o tym wydarzeniu, których widocznie w innych mediach zabrakło.

 

 

 

Mój umysł wykracza poza myślenie partyjne. Jeśli znajdę coś wg mnie ciekawego w "GW", to nie omieszkam zacytować.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Deficyt budżetowy na przestrzeni ostatnich lat

 

DD

Ten spadek deficytu za PiSuarczyków był skutkiem nic nie robienia (no, poza tropieniem Układu i wydatków na umacniania państwa policyjnego) i spijania śmietanki po czasach SLD, które z drugiej strony musiało naprawiać wszystko co popsuł Buzek i ekipa.

 

Ehh, Buzkoidy, to była ekipa. Pamiętamy:

 

146jerzybuzekawsniedasi.jpg

 

Oczywiście dziś mało kto o tym pamięta. Wiekszośc "młodzieży" na forum 10-15 lat temu za Buzkoidów miała jeszcze pieluchy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ten spadek deficytu za PiSuarczyków był skutkiem nic nie robienia [...]

 

 

Nie wtrącanie się [pomijam powody] świata polityki do świata gospodarki dobrze robi tej ostatniej, zgodnie z klasycznym myśleniem Adama Smitha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://biznes.interia.pl/news/emerytury-ka...ort-gus,1572352

 

Zdaniem GUS emerytury niezależnie od tego czy będą pochodziły z ZUS czy ZUS i OFE będą na tym samym poziomie, zaś emerytury kapitałowe w długim okresie nigdy nie będą wysokie.

 

(...)

 

- Renty kapitałowe nie gwarantują dochodów osobom niezdolnym do pracy nawet na poziomie minimum egzystencji, konieczna zatem będzie pomoc socjalna, którą należy wziąć pod uwagę w szacunkach wpływu projektu ustawy na finanse publiczne. Co znamienne - autorzy projektu nie odnieśli się do standardów Unii Europejskiej w zakresie zabezpieczenia socjalnego, chociaż tego wymaga procedura legislacyjna - podkreślają eksperci urzędu statystycznego.

 

Z raportu wynika także, że Polska jako jeden z najuboższych krajów UE, z przeciętnym wynagrodzeniem, które trudno uznać za wysokie, nie może uznać ochrony ryzyka socjalnego metodą kapitałową za skuteczne.

 

- Emerytury, niezależnie czy pochodzić będę wyłącznie z ZUS, czy z ZUS i OFE będą na tym samym poziomie - napisano.

 

oraz

 

- Spektakularnie wysokie zyski fundusze inwestycyjne przynoszą tylko w krótkim okresie, w długim rentowność tego typu inwestycji kształtuje się na poziomie 4-7 proc. rocznie, OFE nie są wyjątkiem.

 

No czyli OFE produkuje wyłącznie tyle zysku, by zarządy tych szemranych towarzystw po akcji spekulacji czyjąś kasą mogły wypłacić sobie sowite dywidendy, natomiast ich klienci dostaną ochłapy i okruchy z pańskiego stołu.

 

No tak, to jest właśnie kapitalizm. Na pewno każdy z was cieszy się z tego. Najlepiej to chyba nie dożyć emerytury :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] Jeśli znajdę coś wg mnie ciekawego w "GW", to nie omieszkam zacytować.

 

 

Horacy11, proszę Cię bardzo.

Oto tekst w "GW" dotyczący filmu pt. "List z Polski" [i Katastrofy Smoleńskiej]. Jak twierdzi autor filmu Pan Mariusz Pilis [na życzenie podam źródło, w którym tak twierdzi] tekst Pana Czuchnowskiego w "GW" nie ukazał się w jej wersji papierowej.

Artykuł ów nie jest niczym niezwykłym, stanowi suchy i nieoceniający opis. Niemniej, wg Pana red. Pilisa w papierowej "GW" tego nie ma:

 

http://wyborcza.pl/1,75478,8739572,Od_Rejt...molenskiej.html

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.gazetawroclawska.pl/stronaglown...lawia,id,t.html

 

Miała być bezpłatna obwodnica Wrocławia, a będzie niestety płatna. Kolejne oszustwo Tuska i POsrańców.

A już miałem nadzieję, że przyspieszę sobie dojazd do A4... Niestety czar prysł. Najgorsze jest jednak to, że ciemny l*d i tak wybierze znowu POpaprańców ;-)

 

Krzyczeć mi się chce z wściekłości i normalnie chyba zwariuję kiedyś w tym chorym kraju ;) Cytując klasyka "Zaraz wywiozą mnie do Tworek"..

 

Trzeba mieć naprawdę nierówno pod sufitem, żeby głosować na tych złodziei :-) Więc mam prośbę do wszystkich, którzy się nie znają, żeby po prostu nie szli do urn, ew. poszli i zagłosowali na WiP/UPR.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Trzeba mieć naprawdę nierówno pod sufitem, żeby głosować na tych złodziei :-) Więc mam prośbę do wszystkich, którzy się nie znają, żeby po prostu nie szli do urn, ew. poszli i zagłosowali na WiP/UPR.

Hehe, bo ci jeszcze nie zdążyli nakraść?

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://www.gazetawroclawska.pl/stronaglown...lawia,id,t.html

 

Miała być bezpłatna obwodnica Wrocławia, a będzie niestety płatna. Kolejne oszustwo Tuska i POsrańców.

A już miałem nadzieję, że przyspieszę sobie dojazd do A4... Niestety czar prysł. Najgorsze jest jednak to, że ciemny l*d i tak wybierze znowu POpaprańców ;-)

 

Krzyczeć mi się chce z wściekłości i normalnie chyba zwariuję kiedyś w tym chorym kraju ;) Cytując klasyka "Zaraz wywiozą mnie do Tworek"..

 

Trzeba mieć naprawdę nierówno pod sufitem, żeby głosować na tych złodziei :-) Więc mam prośbę do wszystkich, którzy się nie znają, żeby po prostu nie szli do urn, ew. poszli i zagłosowali na WiP/UPR.

 

 

W Krakowie natomiast dalszy ciąg pokłosia polskiego systemu centralistycznego oraz układów partyjnych.

"Domknięcie" obwodnicy autostradowej Krakowa zwyczajnie ... wypadło z budżetu Państwa. I to zaraz po zwycięstwie Majchrowskiego w wyborach na Prezydenta Miasta. Natomiast znajdzie się tam dodatkowo, najprawdopodobniej budowa trasy wylotowej z Warszawy omijającej Janki i Raszyn.

 

 

Głos ludu? Nie liczy się Klik. Klik.

Jest to jednak myślenie krótkowzroczne tego Rządu, gdyż np. choćby i kibice w 2012 roku obecną trasę Północ Południe pokonywać będą jazdą przez zakorkowane centrum Krakowa.

 

Hehe, bo ci jeszcze nie zdążyli nakraść?

 

 

To jest jakiś argument.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Tutaj zupełnie inny temat:

 

Kolorowa Ameryka [uSA] to wielka Ameryka [obecnie wzrost ludności od 3 - 4 mln rocznie], która ma ok. 2040 roku liczyć 400 mln mieszkańców.

Czy będzie to jednak Ameryka silna?

Na pewno niezbyt będzie zainteresowana sprawami Europy.

 

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artyku...ej-ameryki.html

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciąg dalszy sielanki i raju dla przyszłych emerytów

 

Dzięki propozycji rządu utworzenia emerytom dodatkowych ubezpieczeń w III filarze emerytura przeciętnego Polaka zarabiającego 2000 złotych zwiększyłaby się o niecałe 24 złote, wyliczył "Dziennik Gazeta Prawna"

 

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,3...m_emerytur.html

 

To może lepiej część chować do skarpety? ... i dalej grać w totolotka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×