Jump to content
sanit

Polityka

Recommended Posts

 

 

O, dzięki Umberto.

 

Edit:

 

I jak zwykle te gnioty zwane Ustawami tworzone są tak aby było miejsce na "interpretację" czyli patologię. Na przykład określenie "istotna część osób".

 

Polskie "prawo" już się wyspecjalizowało w tego typu zwrotach. W taki sposób uwalić można każdego. Widzimisię zależeć będzie jak zwykle od urzędnika, pana i władcy.

 

To jest dla mnie wprost niewyobrażalne, aby urzędnik miał prawo do interpretacji przepisu. Przepis powinien być ścisły i nie pozostawiać miejsca na żadną interpretację.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

To jest dla mnie wprost niewyobrażalne, aby urzędnik miał prawo do interpretacji przepisu. Przepis powinien być ścisły i nie pozostawiać miejsca na żadną interpretację.

dokładnie...

stare nawyki albo sposób na niewygodnych ludzi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sk...yny

 

głosuj na nich, głosuj, to jeszcze cię posadzą za korzystanie z internetu, przecież napieralski jest taki nowoczesny, czy też taki idiota, mógł łatwo zyskać, ale woli kit wciskać ludziom, discopolo puszczać, pis to nie ma co się dziwić, po to porażka i populizm, a pjn to pis bis, czyli wszystko w normie, ale pamiętaj jedno, najgorszy jest JKM, bo on oczywiście byłby przeciw temu, ale gwarantowane, że wtedy by przybiegli różni mądrale i krzyczeli jaki to JKM jest zły, bo coś tam napisał lub powiedział 10 lat temu, nie zgodnie z ich wiarą,

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
głosuj na nich, głosuj, to jeszcze cię posadzą za korzystanie z internetu, przecież napieralski jest taki nowoczesny, czy też taki idiota, mógł łatwo zyskać, ale woli kit wciskać ludziom, discopolo puszczać, pis to nie ma co się dziwić, po to porażka i populizm, a pjn to pis bis, czyli wszystko w normie, ale pamiętaj jedno, najgorszy jest JKM, bo on oczywiście byłby przeciw temu, ale gwarantowane, że wtedy by przybiegli różni mądrale i krzyczeli jaki to JKM jest zły, bo coś tam napisał lub powiedział 10 lat temu, nie zgodnie z ich wiarą,

 

Zareczam Ci, ze gdyby JKM widzial w tym sens (a widzialby), to tez by glosowal ZA ;-) A wiesz dlaczego? Bo wladza uzaleznia. Gdy widzi sie cien szansy, ze mozna dzieki jakiejs ustawie kontrolowac oponentow, to pomimo, ze przed kamera pluje sie i krytykuje na rzadzacych, to i tak poprze sie dana ustawe, bo a nuz kiedys dojdzie sie samemu do wladzy i ta ustawa bedzie jak ulal, zeby trzymac opozycje za pysk, przy okazji nie trzeba bedzie juz tego uchwalac, przez co nie zalapie sie minusow u wyboracow, bo "przeciez to nie my to uchwalilismy". Tak przeciez bylo z CBA/CBŚ. Przypomniij sobie, jakie bylo oburzenie opozycji, gdy PiS wprowadzal "4 RP". Czy zlikwdowano te instytucje? Eeeee wsadzono tam swoich ;-)

 

KAZDY polityk jest cacy, do czasu nie poczuje ziemniakow z parnika w korycie...

Share this post


Link to post
Share on other sites
KAZDY polityk jest cacy, do czasu nie poczuje ziemniakow z parnika w korycie...

 

Kwintesencja życia politycznego w naszym raju. Pozwolę to sobie parę razy zacytować :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
gdyby JKM widzial w tym sens

 

odnośnie JKM jest to co najwyżej przypuszczenie, w przypadku innych jest to pewność, na tym polega różnica

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
odnośnie JKM jest to co najwyżej przypuszczenie, w przypadku innych jest to pewność, na tym polega różnica

 

Skad masz ta pewnosc??

Poza tym, jesli JKM jest taki bez skazy, to moze go beatyfikujmy! ;-) W kraju pelnym klerykalnych absurdow, jako swiety moglby woczas wszystko i nie musialby nic...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lubie filozofie, ale nie az tak bardzo, by czytac JKM. Po to ma swoich zwolennikow, zeby juz w nie filozoficznym jezyku mi powiedzieli, jak krowie na łące ;-)

wybacz szczerość, ale nie komentowałem wcześniej Twoich wypowiedzi, bo nie widziałem w nich logiki, a jedynie emocje, i nie specjalnie przeszkadzało mi to, dopóki swojego zainteresowania nie zacząłeś przerzucać na JKM, w dodatku schodząc w słownictwie poniżej poziomu minimum, ale nie możemy uczyć tutaj podstaw myślenia, i tłumaczyć każdego zdania, przemyśl to co tu zostało dzisiaj napisane, a na pewno znajdziesz odpowiedź na te pytania,

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale gdzie tu JKM? ;-) Czy on glosowal przeciw? Wstrzymal sie od glosu? Poparl ustawe? Zatem skad pewnosc wobec niego? ;-) Po tym glosowaniu widac, ze nie mozna miec DO NIKOGO pewnosci...

 

Sam zacytowałeś wypowiedź Andro i podkreśliłeś "w przypadku innych jest to pewność". W przypadku innych. Więc o co Ci teraz chodzi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam wrażenie, że o ile inni politycy mają swoich zwolenników czy sympatyków, to JKM ma za sobą jakąś fanatyczną armię! Fora internetowe są niemal zasypywane propagandą młodych oświeconych ile to JKM by zmienił w tym kraju. A prawda jest taka, że jest to jeden z pajaców polskiej polityki, w szeregu razem z Janowskim, Lepperem, Kononowiczem czy Palikotem. Gadanie o superliberalnych reformach i o tym w jakim to zniewolonym kraju żyjemy nijak ma się do tego, czego potrzeba w pierwszej kolejności.

 

Skoro ten JKM ma takie ogromne poparcie dla swoich idei czemu nie wygrał do tej pory żadnych wyborów? Przecież teraz jest trendi być jego wyborcą, młodzi mogliby robić to chociażby dla szpanu. BMW, blond laska, karta do głosowania z zakreślonym odpowiednim wyborem.

Ponadto - nie dajmy się zwariować - fajnie jest mówić o reformach i krytykować rząd jak się jest w opozycji. A tacy z całkowitego marginesu polityki będą opowiadać o kosmicznych zmianach. I jeszcze nazywają się Unia Polityki Realnej? Monarchiści - realiści???

Share this post


Link to post
Share on other sites
wybacz szczerość, ale nie komentowałem wcześniej Twoich wypowiedzi, bo nie widziałem w nich logiki, a jedynie emocje, i nie specjalnie przeszkadzało mi to, dopóki swojego zainteresowania nie zacząłeś przerzucać na JKM, w dodatku schodząc w słownictwie poniżej poziomu minimum, ale nie możemy uczyć tutaj podstaw myślenia, i tłumaczyć każdego zdania, przemyśl to co tu zostało dzisiaj napisane, a na pewno znajdziesz odpowiedź na te pytania,

 

Przesilenie wiosenne ze jakas nadwrazliwosc w narodzie? ;-)

Tak, jedyna sluszna logika pochodzi z ust JKM i jego zwolennikow...

 

Nie ja zaczalem przerzucac na JKM, tylko Wy zaczeliscie szerzyc jego idee i wtracac je we wszystko co sie da, przy okazji nazywajac wszystkich innych od lewakow, socjalistycznych debili etc.

 

Wskaz mi, gdzie zszedlem ze slownictwem ponizej poziomu. Przy okazji pokaz mi kulture JKM, bo jak na razie przy nim jestem jak owieczka przy wilku.

 

Juz nie raz pisalem - chrumkac i kwiczec kazdy polityk bedzie ladnie, az nie dorwie sie do koryta. Wtedy bedzie szeroko ryja otwieral, ale nie po to, zeby chrumkac, tylko zeby zimiorow tym ryjem jak najwiecej nabrac...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prezent dla Narodu,

od Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej :)

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Pre...,wiadomosc.html

 

Czyli przykład na wzrost polskiej potęgi ... biurokratycznej i dalszy ciąg realizowania hasła "taniego państwa".

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prezent dla Narodu,

od Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej :)

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Pre...,wiadomosc.html

 

Czyli przykład na wzrost polskiej potęgi ... biurokratycznej i dalszy ciąg realizowania hasła "taniego państwa".

A ambasady przy Unter den Linden w Berlinie (najbardziej reprezentacyjnej ulicy Niemiec) to jak wyremontować nie mogą tak nie ma do tej pory. A trzeba mysleć przyszłościowo. Wiadomo kto dziś steruje Unią Europejską. A z Unter den Linden do Kanzleramt jest zaledwie kilakset metrów. Tam taka siedziba by się przydała. Po co lobbować w odległej Brukseli?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prezent dla Narodu,

od Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej :)

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Pre...,wiadomosc.html

 

Czyli przykład na wzrost polskiej potęgi ... biurokratycznej i dalszy ciąg realizowania hasła "taniego państwa".

 

Czepiasz sie ;-) Jak nas widza, tak nas pisza... Poprzez taki luksus, widac, ze Polsce sie powodzi, wiec nie patrza na nas juz jak na wiesniakow zza Odry jezdzach furmankami. A to znowu przeklada sie na wizerunkowy sukces i prestiz ;-)

 

 

A ambasady przy Unter den Linden w Berlinie (najbardziej reprezentacyjnej ulicy Niemiec) to jak wyremontować nie mogą tak nie ma do tej pory. A trzeba mysleć przyszłościowo. Wiadomo kto dziś steruje Unią Europejską. A z Unter den Linden do Kanzleramt jest zaledwie kilakset metrów. Tam taka siedziba by się przydała. Po co lobbować w odległej Brukseli?

 

J/w z tym, ze tu odwrotnie - jako ze Niemcy sa najwiekszymi platnikami, to trzeba im pokazac, ze nasz kraj nadal jest w oplakanym stanie i potrzebuje ichniejszych ojro ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to chyba nasz kochany prezydęnt właśnie się dorobił przydomka Bronisław "Bul" Komorowski ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pan Prezydent wpisał się do księgi kondolencyjnej z błędami ortograficznymi!

nie czepiajcie sie, on tylko skonczyl historie i:

pracował jako wykładowca w Niższym Seminarium Duchownym w Niepokalanowie

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pan Prezydent wpisał się do księgi kondolencyjnej z błędami ortograficznymi!

 

http://kontakt24.tvn.pl/temat,wpis-prezyde...grupa=najnowsze

 

...a żona, polonistka, stała obok i NIC :)

 

Tutaj idealnie pasowałby cytat z basha ;)

 

<głos z CB> mobilki, wie ktoś może jak dostać się na Uniwersytet Gdański?

<m3tal> przede wszystkim kolego, trzeba mieć maturę

 

:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

He, he no to Bielana Kluzikowa wykluczyła z PJN-u.

Mam straszną alergię na ten twór polityczny i mam nadzieję, że tak jak szybko powstali tak szybko się rozlecą. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ma facet calkowita racje. Nestety...

 

Powiedzial to, o czym sam juz wielokrotnie pisalem - nie ma uczciwych i prawdziwych politykow. Od lewa do prawa, wszyscy to zwyczajni zlodzieje. Mniej szkod zrobili komunisci, niz pozniejsze rzady patafianow.

 

Smutne, ale prawdziwe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×