Jump to content
sanit

Polityka

Recommended Posts

Czytaj uwaznie - napisalem, ze nie mozna wykluczyc samobojstwa! Jednakze by targnac sie na wlasne zycie, musi byc jakis powod! Bez powodu, przy takim statucie materialnym i spolecznym, jakim cieszyl sie Petelicki, czlowiek nie strzela sobie w leb! Depresja jest olernie trudna do wykrycia, jednakze nawet gdyby to byla depresja, to ona ma gdzies swoj poczatek. Gdyby to faktycznie bylo samobojstwo spowodowane depresja, to wszystko wskazywaloby na zaszczucie Petelickiego. Czyli tym bardziej mozni tego kraju przyczynili sie do jego smierci, bo byl dla nich niewygodny i trzeba bylo go odsunac na wszelakie mozliwe sposoby i zgnoic... Z mojej strony EOT z Toba, bo jestes "niereformowalny". Lubie dyskutowac, ale z inteligentnymi ludzmi, nawet jesli maja zupelnie inne przekonania niz ja, jednakze nie da sie rozmawiac z propaganda sukcesu, bo to kopanie sie z koniem, a ja wole nie miec siniakow, badz polamanych konczyn.

To inaczej, co pozwoliłoby Ci uznać że to jednak samobóstwo. Jaki dowód(fakt, opinia) przekonałby Cie do tego? Jeśli żona, rodzina przyzna że miał problemy osobiste wystarczy?

 

PS. Sorry że Cię zmuszam do myślenia...

Edited by horacy11

Share this post


Link to post
Share on other sites

To inaczej, co pozwoliłoby Ci uznać że to jednak samobóstwo. Jaki dowód(fakt, opinia) przekonałby Cie do tego? Jeśli żona, rodzina przyzna że miał problemy osobiste wystarczy?

 

Powinienes isc do gimnazjum, bo czytanie ze zrozumieniem to u Ciebie na maksa szwankuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ale do tego trzeba mieć pełną podstawówkę ;)

 

Pffff studia sie dzisiaj po znajomosci zalatwia, to tym bardziej jego mocodawcy zalatwia mu bezproblemowe wejscie do gimnazjum ;) Akurat TA ekipa nieRzadow osiagnela mistrzostwo w dziedzinie przekretow i lapowek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...]

To Wy podle wykorzystujecie jego śmierć w prywatnych, politycznych interesach.

[...]

 

Ty tak na poważnie ..?

Posiadam jakieś prywatne, polityczne interesy? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] i musi improwizować

 

"Konrad" :D

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

"TAJEMNICZYCH ŚMIERCI BYŁO ZNACZNIE WIĘCEJ

 

- w lutym 2002 roku, zamordowany został Zdzisław Majka - drugi kluczowy świadek w sprawie mafii paliwowej. Jego zgon również uznano za samobójstwo, a syna który zabiegał o sekcję zwłok i rzetelne śledztwo, wsadzono na 3 miesiące do aresztu.

 

- Marek Karp - był założycielem Ośrodka Studiów Wschodnich, który zajmował się analizami sytuacji politycznej i ekonomicznej w krajach byłego bloku sowieckiego.

"Oni za mną chodzą, śledzą mnie nawet tutaj, w szpitalu, ja stąd nie wyjdę żywy, za dużo wiem o wszystkim" ? mówił do swojego przyjaciela Stanisława Nowakowskiego Marek Karp na kilka dni przed śmiercią.

Dyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich leczył się z urazów po wypadku samochodowym, który wydarzył się 28 sierpnia 2004r. w pobliżu Białej Podlaskiej. Trafił do szpitala, gdzie według oficjalnej wersji "zmarł z powodu powikłań powypadkowych". Prokuratura sprawę umorzyła, lecz prawdziwych okoliczności wypadku nie zostały wyjaśnione do dziś. Przed śmiercią badał sprawę przejmowania polskiego sektora energetycznego przez rosyjskie spółki kontrolowane przez KGB i GRU. Podobno była to zaplanowana i zrealizowana w najdrobniejszych szczegółach egzekucja, dokonana dla zabezpieczenia paliwowych i energetycznych interesów rosyjskich służb specjalnych.

 

- Daniel Podrzycki - kandydat na prezydenta w 2005r. Zmarł podczas kampanii wyborczej w wyniku obrażeń odniesionych w wypadku drogowym. W latach 90. współpracował z gen. Tadeuszem Wileckim i Andrzejem Lepperem, W 1997 wraz z Andrzejem Lepperem, Wł. Bojarskim i W. Michałowskim podpisał zawiadomienie do prokuratury w związku z nadużyciami podczas podpisywania kontraktu na budowę Rurociągu Jamalskiego.

 

- Podpułkownik Barbara P. - popełniła samobójstwo 19.01.2009 r, powiesiła się w swoim domku letniskowym korzystając z nieobecności męża.

W delegaturze spekuluje się, że przyczyną mógł być mobbing ze strony szefostwa ABW.

Samobójstwo Barbary P. nie jest pierwszą taką tragedią związaną z ABW. W kwietniu 2008 r. w Garwolinie powiesił się sędzia, któremu ABW przeszukało biuro, podejrzewając go o korupcję.

 

- Chorąży Stefan Zielonka - szyfrant w kancelarii premiera, lat. Zielonka dysponował wiedzą o tajnikach łączności w NATO oraz miał dostęp do najściślejszych danych, m.in. wiadomości nadawanych z placówek zagranicznych do centrali.

Zaginął 13 kwietnia 2009, Wywiad nie przekazał informacji o zaginięciu Zielonki ani do prokuratury wojskowej, ani do żandarmerii. O zaginięciu powiadomiono po 2 dniach. Zwłoki znaleziono 27 kwietnia 2010 przy brzegu Wisły. Zgniło niemal doszczętnie wszystko, ale wyciągi z banków pozostały nienaruszone,bo znajdowały się w wodoszczelnej teczce (żeby policjantom ułatwić identyfikację ?). Przyczyny śmierci Stefana Zielonki nie zostały ustalone, a prokuratura nie potwierdziła, że żołnierz popełnił samobójstwo.

 

- Prof.Stefan Grocholewski - ekspert od odczytywania nośników cyfrowych, wykrył manipulacje w nagraniach cz. skrzynek z CASY. "Zmarł" 31.03.2010r.

 

- p Mieczysław Cieślar, zginął w wypadku samochodowym dokładnie 18.04.2010 r. Miał być następcą Adama Pilcha, który zginął w Smoleńsku.

 

- Grzegorz Michniewicz - Dyr.Gen.Kancelarii Premiera Tuska, a wcześniej czł. Rady Nadzorczej PKN Orlen, zaufana osoba Donalda Tuska i Tomasza Arabskiego. Natychmiast po śmierci Michniewicza znikła z internetu większość wiadomości i artykułów związanych z osobą samobójcy. Chyba musiał odkryć coś wyjątkowo przerażającego.

Powiesił się 23 grudnia 2010 na kablu od odkurzacza, w dniu, w którym z remontu w Samarze wrócił samolot TU-154.

Pan Michniewicz powiesił się, choć jeszcze tego dnia cieszył się z rychłego spotkania z rodziną w Boże Narodzenie.

To był 23 grudnia, tuż przed Wigilią.

W śledztwie nie sprawdzono bilingów rozmów Michniewicza. Lekarz dokonujący sekcji zwłok nie określił nawet godziny zgonu Michniewicza, zaś prokuratura nie odtworzyła przebiegu ostatnich godzin z życia rzekomego samobójcy. Prokurator uznał, że nie doszło do ingerencji osób trzecich, a śledztwo szybko zakończono.

 

- Krzysztof Knyż - operator Faktów, pracował z W. Baterem (tym, który pierwszego dnia podał poprawną godzinę katastrofy Tu-154, co media odkryły po 10 dniach). Zmarł w Moskwie na sepsę 2 czerwca 2010 r. Śmierć całkiem przemilczana.

 

- Prof.Marek Dulinicz - szef grupy archeologicznej - zginął 6 czerwca 2010 r. w wypadku samochodowym w trakcie oczekiwania na wyjazd do Smoleńska.

 

- Dariusz Ratajczak - dr historii, autor tematów niebezpiecznych, zbioru esejów historyczno-politycznych skazany za kłamstwo oświęcimskie. 11 czerwca 2010 znaleziono jego zwłoki w zaparkowanym samochodzie pod Centrum Handlowym Karolinka w Opolu, w którym mogły przeleżeć wg śledczych kilka dni. Sekcja zwłok wykazała, że zmarł w wyniku zatrucia alkoholem.

 

- Eugeniusz Wróbel - wykładowca na Politechnice Śląskiej, specjalista od komputerowych systemów sterowania samolotem, poddawał w wątpliwość, że wrak na Siewiernym to TU-154 o nr 101. Pocięty piłą mechaniczną 16.10.2010 r przez swego syna, który zdołał zabić i pociąć swego ojca, usunąć ślady krwi, zawieźć pocięte zwłoki do jeziora, wrócić i zapomnieć wszystko.

Złego stanu swego chorego psychicznie syna przez ponad 20 lat nie zauważyła matka, która jest psychiatrą.

 

- Dr Ryszard Kuciński - prawnik A.Leppera - zmarł w maju 2011 r.

 

- Wiesław Podgórski - był doradcą A.Leppera, gdy ten by ministrem rolnictwa, znaleziony martwy w biurze Samoobrony pod koniec czerwca 2011r. Jako przyczynę śmierci podano samobójstwo.

 

- 12 czerwca 2011 roku samobójstwo przez powieszenie popełnił oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, służący w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie. Żołnierz posiadał najwyższą klauzulę dostępu do materiałów niejawnych.

 

- Róża Żarska - adwokatka Leppera - zmarła w lipcu 2011 r. w Moskwie.

 

- Dariusz Szpineta - zawodowy pilot i instruktor pilotażu, ekspert i prezes spółki lotniczej, został znaleziony martwy w łazience ośrodka wczasowego w Indiach.

Wcześniej parokrotnie wypowiadał się w mediach w sprawie Smoleńska, wskazując, że lot Tu-154M był lotem wojskowym. Nic nie wskazywało na jakiekolwiek samobójcze zamiary, czy choćby zły nastrój.

"

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z powyzszego, juz po ludziach bliskich Lepperowi, czyli jego prawnikach (czyli ludziach, ktorzy wiedzieli wiecej, niz zwykli czlonkowie Samoobrony), widac, ze to "samobojstwa" :ph34r: Kurrrr... gdzie my zyjemy?! Wszedobylska cenzura i samowolka. Jeszcze korupcje jakos zboleje, ale zabojstwa?!

 

PS.Nawet di.pl schodzi na psy, gdzie co pewien czas pewien mod cenzuruje i wybiela swoj serwis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z powyzszego, juz po ludziach bliskich Lepperowi, czyli jego prawnikach (czyli ludziach, ktorzy wiedzieli wiecej, niz zwykli czlonkowie Samoobrony), widac, ze to "samobojstwa" :ph34r: [...]

 

Odnoszę wrażenie, że sam Lepper czy szerzej "Samoobrona" mogli być "wytworem" tzw. służb.

 

Pamiętacie, jak "bredził" o Talibach w Klewkach gdy jeszcze nikomu się nie śniło o amerykańskich bazach CIA w Polsce?

 

Pamiętacie jak strzelał okrągłymi zdaniami w Sejmie podając bardzo znane nazwiska, wielkie kwoty, miejsca i dokładne daty?

 

Skąd mógłby mieć takie info?

 

Następnie, tak jak to środowisko ["Samoobrona"] zostało "wytworzone", tak później zbędne i wiedzące za dużo, zostało zlikwidowane. Dosłownie i fizycznie. Na "Amen".

Taka moja hipoteza.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kilka zdań pożegnania generała od Rybińskiego:

http://www.rybinski.eu/2012/06/gleboki-smutek-po-smierci-generala-petelickiego/

 

A tak swoją drogą, to niezła wojna o wpływy w służbach musi być jak tak bezpardonowo się mordują. Już nawet za bardzo nie martwią się o opinię ludzi, tylko ciach i ... gościa nie ma.

Edited by ArturZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Romuald-Szeremietiew-nie-zamierzam-popelnic-samobojstwa,wid,14582094,wiadomosc.html?ticaid=1ea6a

 

"W ubiegłym roku otrzymałem z poważnego źródła wiadomość, że w pewnym wpływowym gronie rozważano kwestię 'uciszenia mnie na zawsze'. Nie było pewności, czy decyzja w tej sprawie zapadła" - pisze Szeremietiew.

 

Dlaczego wcześniej tego nie zrobił? Jak wyjaśnia, okoliczności przekazania tej informacji nie pozwalały na jej ujawnianie. "Nie mogąc dowieść prawdziwości informacji zostałbym uznany za cierpiącego na manię prześladowczą, lub oskarżony o pomawiania niewinnych ludzi" - tłumaczy.

 

Dopiero, jak pisze, śmierć gen. Petelickiego zmusiła go do zabrania głosu. "W związku z tym oświadczam, że jestem zdrowy, nie mam żadnych kłopotów natury osobistej lub finansowej i nie zamierzam popełniać samobójstwa" - oświadczył Szeremietiew.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://wiadomosci.wp...ml?ticaid=1ea6a

 

"W ubiegłym roku otrzymałem z poważnego źródła wiadomość, że w pewnym wpływowym gronie rozważano kwestię 'uciszenia mnie na zawsze'. Nie było pewności, czy decyzja w tej sprawie zapadła" - pisze Szeremietiew.

 

Dlaczego wcześniej tego nie zrobił? Jak wyjaśnia, okoliczności przekazania tej informacji nie pozwalały na jej ujawnianie. "Nie mogąc dowieść prawdziwości informacji zostałbym uznany za cierpiącego na manię prześladowczą, lub oskarżony o pomawiania niewinnych ludzi" - tłumaczy.

 

Dopiero, jak pisze, śmierć gen. Petelickiego zmusiła go do zabrania głosu. "W związku z tym oświadczam, że jestem zdrowy, nie mam żadnych kłopotów natury osobistej lub finansowej i nie zamierzam popełniać samobójstwa" - oświadczył Szeremietiew.

Mnie kilkadziesiąt postów wcześniej Yarowa groził, że gdyby mnie spotkał to by mnie poobijał. I też tego nigdzie nie zgłaszałem...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnie kilkadziesiąt postów wcześniej Yarowa groził, że gdyby mnie spotkał to by mnie poobijał. I też tego nigdzie nie zgłaszałem... :)

Po 1. Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę

Po 2. Yarowa, wstydź się - niepełnosprawnych się nie bije... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po 1. Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę

Po 2. Yarowa, wstydź się - niepełnosprawnych się nie bije... :D

Nie wiem czy to w tym watku czy o Smoleńsku, ale na bank mi groził, jak znajdę chwilę to poszukam:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak slysze w tvp to niestety nie nagral sie sam moment "samobójstwa" - zdziwieni?

 

 

http://wiadomosci.wp...ml?ticaid=1ea6a

"W ubiegłym roku otrzymałem z poważnego źródła wiadomość [...]

Petelicki bronil Szeremietiewa

tutaj więcej szczegółów (są 4 części)

 

[media=]http://www.youtube.com/watch?v=Xr64mmbVYHc[/media]

Edited by megalgal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy to w tym watku czy o Smoleńsku, ale na bank mi groził, jak znajdę chwilę to poszukam:)

 

Pomogę Ci, w przypomnieniu co to za groźby były.

Przy okazji w przypomnieniu, jak się zachowuje mężczyzna.

 

Replay:

 

Rozbił się prezydencki samolot w Smoleńsku

 

 

av-652.jpg?_r=1180651447 Napisano przez yarowa w 11 kwiecień 2012 - 14:30 w Na Każdy Temat

Horacy11,

każdy, kto zarzucilby mi tchórzostwo w Świecie realnym a nie za internetową zasłoną dostalby ode mnie w twarz.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

O właśnie:)

 

Teraz pewnie chuhasz o moje zdrowie, bo jakby co to będzie na Ciebie:)

Media zrobią z tego samobójstwo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O właśnie:)

 

Teraz pewnie chuhasz o moje zdrowie, bo jakby co to będzie na Ciebie:)

 

Tylko przy założeniu, że w świecie "realnym" faktycznie zarzuciłbyś mi tchórzostwo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Śp. Petelicki zapadł na straszną chorobę!"

http://www.fakt.pl/G...y,164065,1.html

 

Powodem desperackiego kroku gen. Petelickiego mogła być postępująca choroba Alzheimera - uważa Jarosław Rybak, publicysta wojskowy. - Śmierć od kuli jest dla żołnierza honorowym rozwiązaniem problemów, z którymi nie można sobie poradzić - mówi w rozmowie z ”Super Expressem”, autor książek o GROM

 

 

.... - W sobotę wieczorem, zanim jeszcze media podały informację o śmierci, zadzwonił do mnie jeden z komandosów. Powiedział: "Gdybym miał stać się ciężarem dla rodziny, wolałbym sam zdecydować, kiedy ze sobą skończyć" - opowiada Rybak.

Czyli co? Zabił się przed objawami choroby? Profilaktycznie?

 

( i oczywiście żołnierze w tej sytuacji nie pozostawiają listów pożegnalnych.)

 

Ps. Sprawę prowadzi usłużny Prokurator Dariusz Ślepokura... ten co wciskał kit o samobójstwie Leppera (po godzinie od znalezienia zwłok)

 

Ręce opadają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tjaaa...

- kamera nie widziala

- sledztwo prowadzi ten sam specjalista co ws. Leppera

- juz ma alzheimera

 

jutro okaże sie ze mial długi

Share this post


Link to post
Share on other sites

maszynka propagandy kręci się w każdej sprawie, gość generała nie znał, ale dostał zadanie, więc chodzi i wszystkich informuje, i to na 100%, czyli normę wykonał na 120%, tak jak h11,

 

GW (k, IAR): Europoseł PO Jacek Protasiewicz nie znał generała osobiście, ale podkreśla, że szanuje jego dorobek. Dodał, że rozmawiał z oficerami BOR-u, którzy znali Petelickiego, i wskazywali, że powody były w 100 procentach prywatne i nie ma co szukać w tej sprawie drugiego dna.

 

Onet (Źródła: Radio ZET, PAP): Wiem, że od pewnego czasu nasilały się jego prywatne kłopoty. Nie ma znaczenia tu, że był krytyczny wobec władz - skomentował Jacek Protasiewicz (PO).

 

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

no tak, zastrzelił się z powodu choroby w publicznym garażu

--

podobnie jak w przypadku śmierci Lepera wszytko wydażyło się przed weekendem, a śledztwa ruszyły dopiero w poniedziałek - trochę to dziwne, te same metody ?

również zaczęło się od "szumu informacyjnego" najpierw podawano informacje, że zginął od ran postrzałowych, a później podano, że od rany postrzałowej

 

warto obejrzeć ... i zwórcić uwagę na arogancję i naśmiewanie się "dziennikarzyny" z Generała

http://www.youtube.com/watch?v=WZp6MpxjYO4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×