Jump to content
Sign in to follow this  
necik

Spadek dochodów o 50% od grudnia 2008

Recommended Posts

Na moim koncie w ND zauważyłem spadek dochodów o 50% od chwili powiązania z kontem w dropped (głównie domeny .pl, ruch bez większych zmian w większości z Polski).

 

Czy ktoś zaobserwował podobną sytuację? Głównie zależny mi na opiniach osób które powiązały / nie powiązały swojego konta ND z dropped.

 

Staram się ustalić czy przyczyną jest droższy $, czy może prawda leży gdzie indziej... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie na sedo bez większych zmian, normalne fluktuacje o parę procent.

Share this post


Link to post
Share on other sites

namedrive.pl brak powiązań z czymkolwiek

 

styczeń spadek ale to czas opcji :-) ale średnia + 10 % w porównaniu do poprzednich miesięcy

 

luty - średnia nadal + 15 % (abym tylko nie krakał i nie wykrakał). odpukać:-)

 

Paulinho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necik lacze sie w bolu :D

 

Dotychczas: Avg PPC 0,06-0,07 USD

Obecnie: 0,02-0,03 :D

 

SIC!

Co ciekawe, wczesniej kiepskie stawki rekompensowaly pojedyncze kilki po kilka USD kazdy. Od 2009 kliki lepiej platne zupelnie znikly, wiec moze tutaj jest klucz? Kiedys Daniel pisal, ze parkingi otrzymuja wynagrodzenie za ruch, a nie za kilk, wiec moze oni stosuja "chłyty martekingode" :ph34r: naliczajac wybranym panelom pojedyncze high PPC ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli jak na razie u dwóch osób które nie powiązały konta zarobki są bez większych zmian.

 

Luke4U, napisałeś o spadkach ale nie podałeś info czy powiązałeś konto dropped z ND :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarobki spadły o 40%,

Dużo "martwych" klików - czyli po ZERO euro,

Ruch mniejszy o 20% (miesiąc do miesiąca),

Konto powiązane z Dropped (może ma albo i nie ma to znaczenia),

 

Obecnie jestem na etapie rewolucji (pozmieniam co nieco, inne kewordy itp.). Zobaczę czy da się wycisnąć więcej...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Necik: mysle, ze "powiazanie" z Dropped nie ma zadnego znaczenia, ja sam jeszcze nie "powiazalem" ....... ale to tylko z lenistwa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
@Necik: mysle, ze "powiazanie" z Dropped nie ma zadnego znaczenia, ja sam jeszcze nie "powiazalem" ....... ale to tylko z lenistwa :D

Chciałbym to wykluczyć, jednak jakoś dziwnie zbiegły się te dwa wydarzenia w czasie.

 

No nic, pobawią się trochę ustawieniami i zobaczę czy coś polepszy się. Jak nie to witaj sedo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dotychczas: Avg PPC 0,06-0,07 USD

Obecnie: 0,02-0,03 :D

 

Luke4U jaki procent ruchu posiadasz z PL (lub z innych krajów nie będących w strefie euro ani dolara)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spory ... ale mniejsza o to. Wazne, ze ostatnio jak sobie troche ponarzekalem na forum, to stawki na nastepny dzien w ND mi podskoczyly, czego i Wam zycze tym razem :D

Edited by Luke4U

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeny testowane nawet przy małym ruchu prezentują przyzwoite zarobki, po zareganiu robi się dupa blada.

 

Ostatnio nie wrzucam domen na ND. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

na moim ND zarobki spadają od serpnia 2008 mimo załączania co miesiąc nie małej ilości domen, czasem ze sporym ruchem.

Porównując rok do roku (Luty 2008 do luty 2009) zanosi się na spadek o połowę mimo podwojenia ilości parkowanych domen, (sam kurs dolara nie jest dostatecznym wytłumaczeniem).

 

W dropped kliknąłem, aby nie wiązać konta, a otrzymałem komunikat z podziękowaniem za powiązanie, było to pod koniec stycznia, więc nie powinno mieć wpływu na spadki zarobków od sierpnia.

 

Średnie PPC 1-20 luty

luty 2008 0.05$ views 38 600

luty 2009 0.03$ views 36 400 ilość domen x ok 2

 

porównując ruch wybranych domen, wygląda na to jakby;

a/ ludzie robili mniej literówek

b/ ubywało użytkowników internetu

c/ ?????

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domeny testowane nawet przy małym ruchu prezentują przyzwoite zarobki, po zareganiu robi się dupa blada.

 

Ostatnio nie wrzucam domen na ND. :)

Więc przenieś domeny na statystyki i zobaczysz, że ruch nie wzrośnie. Gdyby, któryś parking oszukiwał na ruchu to na pewno ktoś by to udowodnił i taki parking miałby po zawodach. Więc żaden nawet nie podejmie się próby oszukania.

 

Na forum było już za dużo bezpodstawnych zarzutów, nie szukajcie sensacji gdzie jej nie ma ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

zapewniam, że nie oskarżam, ani nie szukam sensacji,

chodzi mi jedynie o to, że opierając swój model biznesu w części na dochodach z parkingu,

szukam przyczyny spadku dochodów.

- czy jest to przejściowe i spowodowane obecnym kryzysem (na pewno firmy szczególnie mniejsze, mniej wydają na zakup reklam w google).

- czy może internauci nauczyli się korzystać z zakładek i mniej wklepują adresy w przeglądarkę.

- czy jak wcześniej dociekał Necik, jest to powiązane z dropped.

- czy może dostawcy internetu wycinają adresy parkingów.

itp itd

 

Jak wynika z poprzednich wypowiedzi, taka sytuacja ma miejsce tylko u mnie i kilku innych użytkowników parkingu, a u innych nie - gdzie jest zatem przyczyna i co można zrobić, by tę tendencję zmienić.

 

To są ważne pytania i prowadząc biznes muszę znaleźć na nie odpowiedź, albo zmienić zawód. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Więc przenieś domeny na statystyki i zobaczysz, że ruch nie wzrośnie. Gdyby, któryś parking oszukiwał na ruchu to na pewno ktoś by to udowodnił i taki parking miałby po zawodach. Więc żaden nawet nie podejmie się próby oszukania.

Chyba się nie zrozumieliśmy. :)

Nie chodziło mi o ruch, chodziło mi o to, że stawki na domenach testowanych są przyzwoite. Po zarejestrowaniu domeny stawki spadają, lub po prostu wynoszą $0,00.

Ja przynajmniej zauważyłem coś takiego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie chodziło mi o ruch, chodziło mi o to, że stawki na domenach testowanych są przyzwoite. Po zarejestrowaniu domeny stawki spadają, lub po prostu wynoszą $0,00.

 

 

dokladnie pozniej stawki robia sie dziwnie zerowe :)

 

ogolnie z czego wynikaja stawki zerowe bo nie wierze ze nikt z tego tytulu nie ponosi korzysci ;) bo ze to nie ja to wiem ;)

 

pzdr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stawka zerowa oznacza, że klik kosztuje poniżej 1 centa. Np. reklamodawca daje 2 grosze za klik, Ty po kliknięciu masz z tego jakiś 1 grosz, czyli 0,3 centa. Nie oznacza, że te końcówki są gubione - NameDrive zlicza zarobki z dokładnością do czterech miejsc po przecinku, ale wyświetla je zaokrąglone do dwóch, dlatego te $0.0030 będziesz widział jako $0.00, co nie oznacza, że zostały zapomniane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak wynika z poprzednich wypowiedzi, taka sytuacja ma miejsce tylko u mnie i kilku innych użytkowników parkingu, a u innych nie - gdzie jest zatem przyczyna i co można zrobić, by tę tendencję zmienić.

 

Witaj Tomnice ;)

 

IMHO wyciagasz bledne wnioski z braku wypowiedzi pozostalych osob. Fakt, ze ktos nie wypowiada sie w temacie spadku dochodow w ND nie oznacza bynajmniej, ze go nie odczuwa. Istnieje wiele powodow milczenia na forum ... a nawet bardzo wiele ... "open your eyes" :P

 

A tak calkiem powaznie to:

1. "This IP has been banned" - coraz czesciej pojawia sie taki komunikat po wejsciu na domeny zaparkowane w ND i to z roznych adresow IP

2. Google ostatnio zrobilo "deindeksacje" domen zaparkowanych w ND (przyklad: dawniej po wpisaniu w oknie wyszukiwarki nazwy domeny xxxxxxx.com.pl, link do niej pojawial sie jako pierwszy w wynikach wyszukiwania). W ten sposob zniknely np. moje wszystkie IDNy ...

3. ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie brałem pod uwagę tych co się nie wypowiadają,

ale w wątku pojawiło się kilka odpowiedzi, że żadnego spadku nie zaobserwowano,

dlatego podałem kilka przyczyn jakie zaobserwowałem,

oraz znaki ??? - bo może coś jeszcze przeoczyłem, a lubię wiedzieć ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×