Jump to content
przemowild

Kasa z unii na startup

Recommended Posts

Sam chciałem skorzystać z programu 6.2 , ale biurokracja mnie przeraża ...

Nie Ciebie jedynego. Ale kto ma ochotę i głowę do tych funduszy z UE to niech się ubiega! Ja się jednak na razie skupię na innych metodach pozyskiwania kapitału..

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sęk w tym Daniel, że właśnie się zakwalifikowałem do I tury, przeżyłem zderzenie z pierwszymi absurdami i zacząłem myśleć o wycofaniu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sęk w tym Daniel, że właśnie się zakwalifikowałem do I tury, przeżyłem zderzenie z pierwszymi absurdami i zacząłem myśleć o wycofaniu ;)

No to masz dylemat teraz. Sam sobie jesteś winien - trzeba było nie składać wniosku :)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sęk w tym Daniel, że właśnie się zakwalifikowałem do I tury, przeżyłem zderzenie z pierwszymi absurdami i zacząłem myśleć o wycofaniu :)

Nie poddawaj sie tak łatwo, jak chcesz możesz napisac z czym masz problem, zawsze to kilka głów....problemy sa po to by je pokonywać

Share this post


Link to post
Share on other sites

by 1000 euro trafiło do projektu, wcześniej 2000 euro zabrać, a stąd jest bezrobocie, na co oczywiście jest inny fundusz, na który by trafiło 1000 euro, wcześniej trzeba zabrać 2000 euro, no i biurokracja ma pełno etatów, ... a każdy kto uważa, że ten system jest chory, to pewnie spisków szuka :)

 

tak więc jest to jednak spisek, a jego celem jest to by wielbiono biurokrację oraz nauka "brania", co wchodzi w nawyk ;)

 

ale skoro już dają to jak tu nie wziąć, normalna rzecz, byle się nadto nie przyzwyczaić, inaczej jak skończy się kasa, a nie będzie zysków, to raczej wtedy jest to pułapka, skoro trzeba zwracać te środki, chyba, że będzie na to nowy fundusz,

Share this post


Link to post
Share on other sites
by 1000 euro trafiło do projektu, wcześniej 2000 euro zabrać, a stąd jest bezrobocie, na co oczywiście jest inny fundusz, na który by trafiło 1000 euro, wcześniej trzeba zabrać 2000 euro, no i biurokracja ma pełno etatów, ... a każdy kto uważa, że ten system jest chory, to pewnie spisków szuka :)

 

tak więc jest to jednak spisek, a jego celem jest to by wielbiono biurokrację oraz nauka "brania", co wchodzi w nawyk ;)

 

ale skoro już dają to jak tu nie wziąć, normalna rzecz, byle się nadto nie przyzwyczaić, inaczej jak skończy się kasa, a nie będzie zysków, to raczej wtedy jest to pułapka, skoro trzeba zwracać te środki, chyba, że będzie na to nowy fundusz,

 

Masz racje. Biurokracja i branie jest jak najbardziej "fe". Tyle że dotacje, unijne czy inne, niekiedy są jedyną szansą na pozyskanie kasy na początek biznesu. Przebrnięcie przez całe to sito z masą papierów i kolesiostwa też jest dobrą szkołą na przyszłość.

Share this post


Link to post
Share on other sites
by 1000 euro trafiło do projektu, wcześniej 2000 euro zabrać, a stąd jest bezrobocie, na co oczywiście jest inny fundusz, na który by trafiło 1000 euro, wcześniej trzeba zabrać 2000 euro, no i biurokracja ma pełno etatów, ... a każdy kto uważa, że ten system jest chory, to pewnie spisków szuka :)

ale po jakiemu to?;)

Edited by zyzaczek

Share this post


Link to post
Share on other sites
by 1000 euro trafiło do projektu, wcześniej 2000 euro zabrać, a stąd jest bezrobocie, na co oczywiście jest inny fundusz, na który by trafiło 1000 euro, wcześniej trzeba zabrać 2000 euro,

 

okazuje się jednak, że jest inaczej, aby do projektu trafiło 1000 euro, trzeba najpierw zabrać nie 2000, a 3000 euro

 

http://nczas.com/wazne/ujawniamy-zarobki-e...erzy-z-komisji/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rusza ogólnopolska kampania informacyjno-promocyjna Programu Innowacyjna Gospodarka

2 listopada 2009 r., pod hasłem "Dotacje na innowacje. Myślenie się opłaca!", rusza ogólnopolska kampania informacyjno-promocyjna Programu Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Celem kampanii jest zwiększenie zainteresowania potencjalnych beneficjentów uzyskaniem dotacji z Programu skierowanego do innowatorów, wspierającego innowacje i wynalazki oraz zwiększenie liczby osób i instytucji zainteresowanych szczegółowymi informacjami o Programie, korzystających ze strony Programu oraz upowszechnienie wizerunku Programu Innowacyjna Gospodarka.

http://www.poig.gov.pl/DzialaniaPromocyjne...OIG_021109.aspx

 

Już widać efekty. Mailing do wszystkich w eGospodarka.pl

 

Teraz to dopiero będą kolejki jak się wszyscy o tym dowiedzą ;):P

Edited by xtr

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ostatniej "Polityce" przeczytałem fajne zdanie na temat dotacji unijnych:

 

"Chcesz zdobyć dotację z Unii Europejskiej? To nietrudne. Nie ma nawet wielkiego znaczenia sens i cel wydatków. Najważniejsze,to dobrze wypełnić wniosek."

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tylko trzeba pamietac ze nalezy potem sie rozliczyc z tego co napisalismy we wniosku ;) Jesli nie uzyskamy zakladanych efektow to trzeba zwrocic cala kwote dotacji :P

Dla mnie te dotacje pachną głębokim socjalizmem. Firma, która rozwija się z dotacjami może nie podołać na rynku, kiedy dotacje się skończą i przyjdzie stanąć w szranki z konkurencją, która tych dotacji nie miała.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jasne że można.

Jasne choć pod warunkiem, że wydatki takie zostały przewidziane w projekcie i zaakceptowane.

To samo jest z domenami oraz z wszystkimi innymi wydatkami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludzie

 

Po pierwsze to 2 miesiące temu skończył się nabór na 3 rundę 8.1

Prawdopodobnie była to ostatnia runda tego projektu.

 

 

Problem w tym że było byle chętnych że wartość wszystkich wniosków przekracza budżet przeznaczony na dofinansowanie o 14x !!!

Tak więc szanse na otrzymanie dotacji są małe.

 

 

Ja osobiście złożyłem wniosek, zainwestowałem 6k na pisanie wniosków a kij się uda <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wiecie czy taka dotacje z unii mozna przeznaczyc na reklame serwisu?

 

w przypadku POIG 8.1, czyli popularnie eUsługa do kosztów kwalifikowalnyh można zaliczyć koszty związane z marketingiem, reklamą i promocją.

 

ten program jest najbardziej "pojemny" pod względem kosztów bo możesz w nim zaprojektować pełne koszty pracownicze np. project manager'a oraz np. specjalisty ds. obsługi klienta.

 

czyli na wszystko masz rabat 85 % :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
nie wiecie czy taka dotacje z unii mozna przeznaczyc na reklame serwisu?

 

tak, ale nie całość

 

 

Po pierwsze to 2 miesiące temu skończył się nabór na 3 rundę 8.1

Prawdopodobnie była to ostatnia runda tego projektu.

 

 

Nie byłą to ostatnia runda. Na pewno będzie w lutym/marcu - pomijam że powinna być do 2013.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ludzie

 

Po pierwsze to 2 miesiące temu skończył się nabór na 3 rundę 8.1

Prawdopodobnie była to ostatnia runda tego projektu.

 

 

Problem w tym że było byle chętnych że wartość wszystkich wniosków przekracza budżet przeznaczony na dofinansowanie o 14x !!!

Tak więc szanse na otrzymanie dotacji są małe.

 

@ enzo, jak napisali dobry wniosek, to Twoje szanse rosną.

 

większość z tych osób, które złożyły wnioski, robiły to pierwszy raz. a poza tym zobaczysz ile (moim zdaniem góra połowa) zdecyduje się na podpisanie umowy.

 

w tym roku będzie co najmniej trzy terminy a pierwszy na pewno w pierwszym kwartale 2010. a na podstawie wniosków z poprzednich konkursów poprzeczka zostanie podniesiona i przede wszystkim będzie to tzw. konkurs punktowy a nie, jak dotychczas 0 lub 1. druga sprawa, że asesorzy będą mogli na luzie odsiewać klony serwisów istniejących a najbardziej punktowane będzie wreszcie innowacyjność (połowa dostępnych punktów)

Share this post


Link to post
Share on other sites
w tym roku będzie co najmniej trzy terminy a pierwszy na pewno w pierwszym kwartale 2010.

Znowu przespałem pojawienie się Nowego Roku ? <_<

 

Pewnie będzie trudniej w przyszłym roku ale z tego co się orientuję, trudności te powstaną w polskich urzędach bo rzekomo w wielu zachodnich krajach Europy jest dużo łatwiej pozyskać i rozliczyć takie środki.

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×