Jump to content
Sign in to follow this  
Jaca869

Strona internetowa Sejmu jak "wirtualnyburdel"

Recommended Posts

Zrobiła się afera i nie ma już przekierowania, no ale ktoś (ZUBH Tesa) miał odwagę wyrazić swoje zdanie(słuszne zresztą) :)

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites
to jest przednie :)

 

Przednie jest jeszcze to, że IPN wcale nie ma domeny ipn*pl, teraz kieruje ona na stronę główną IPN, ale wcale nie musi, nagle może przekierować na coś bardzo dziwnego i ma ona zresztą tego samego właściciela, co ubeckie*.pl

 

Domeny jako element politycznej walki. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Z pomocą IFRAME ludzie najczęściej podszywają się pod cudze strony w celach zarobkowych. – Im więcej osób odwiedzi podrobioną stronę, tym więcej się zarabia. – mówi Rybczyński. – Sprawdziłem i mogę powiedzieć, że autor tych stron nie zainstalował skryptu pozwalającego na zarabianie online lub po prostu jeszcze nie zdążył tego zrobić."

 

O co dokładnie tutaj chodzi, czy zna ktoś przykład takiej strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
O co dokładnie tutaj chodzi, czy zna ktoś przykład takiej strony.

 

Daleko nie trzeba szukać, ot choćby doladowanie*pl tmi, które nawet mnie zmyliło, że należy do Blue Media. Ludzie nie lubią komuś nabijać kasy. :) Jak widzą np. link http://mbank.pl?idpartnera=1256 to nie założą konta na takiej stronie, bo nie chcą żeby ktoś miał prowizję. :) Za to jeśli domeną będzie http://dobrekonto.pl, a to id partnera zostanie ukryte w ramce właśnie (wyświetli się tylko adres dobrekonto.pl) to założą. :)

 

Tu mam na myśli oczywiście przekierowanie w dobrym celu i zarobkowym, ale równie dobrze możesz na stronie mbenk.pl w ramce umieścić stronę podobną do mbank.pl i przechwytywać nią hasła. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daleko nie trzeba szukać, ot choćby doladowanie*pl tmi, które nawet mnie zmyliło, że należy do Blue Media. Ludzie nie lubią komuś nabijać kasy. :D Jak widzą np. link http://mbank.pl?idpartnera=1256 to nie założą konta na takiej stronie, bo nie chcą żeby ktoś miał prowizję. :) Za to jeśli domeną będzie http://dobrekonto.pl, a to id partnera zostanie ukryte w ramce właśnie (wyświetli się tylko adres dobrekonto.pl) to założą. ;)

 

Ja miałem przez chwilę to samo z zasilenie*pl ale w końcu zrezygnowałem a może szkoda. :)

 

A wracając do strony sejmu swego czasu miałem ochotę ochotę przekierować na nią zenada*pl ;) o rzesza*pl nie wspominając :) Jak widać nabawiłbym sie tylko kłopotów :)

Edited by heden.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

 

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. (...)

 

Czyli rozumiem gdyby przekierować np. domenę s-u-p-e-r-m-e-n-i.pl wszystko byłoby zgodnie z prawem, tak? No w końcu Superman to nie obraza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tylko, że on mówi o ramce IFRAME, bo taka miała tutaj zastosowanie, tak, że pod domeną widać zupełnie inny serwis.

A doladowanie.pl to przekierowanie bezpośrednie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że granicą między żartem a przestępstwem jest po prostu granica dobrego smaku.

 

Mnie palikot.pl rozbawił do łez.

ubeckiek*wy.pl wydały mi sie niesmaczne trochę, ale nawet zabawne.

Za to wirtualnyburdel.pl to przysłowiowe przegięcie pały.

 

Za takie samo bym zresztą uznał przekierowanie rzesza*pl na sejm. :) A doladowanie*pl jest na pewno w ramce IFRAME, prawdziwą stroną jest https://www.blue.pl/?idAgent=ODEwNjY=&idBanner=LTE= ale cała sprawa polega na tym, że doladowanie*pl mogłoby być równie dobrze domeną faszysci.pl, a stroną w ramce np. strona jakiejś partii i wyświetlałaby się ona pod adresem na pasku faszysci.pl. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy okazji tej sprawy warto zauważyć, jak media w "jedynie słusznej wierze", od razu narzucają swój, w tym wypadku całkowicie kłamliwy, obraz sytuacji: "Ofiarą internetowego oszustwa".

 

Jeszcze nikt nikomu nic nie udowodnił, co więcej nie do końca wiedzą co się stało, zastanawiają się jak to technicznie możliwe, a już oczywiście jest to "oszustwo".

 

Tylko, że za Wiki, "Oszustwo - przestępstwo polegające na doprowadzeniu innej osoby do niekorzystnego rozporządzenia mieniem własnym lub cudzym za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania jej błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej."

 

Właśnie "w celu osiągnięcia korzyści majątkowej", a tutaj ktoś użył nieparlamentarnych słów w celu opisu pewnych spraw, które dzieją się w sejmie. Powiedział głośno to, co jest w powszechnym użyciu prywatnie. Nieposłuszny obywatel, być może podpada pod paragraf, ale nie z tytułu oszustwa.

 

Można też zauważyć, że jedne z groźniejszych oszustw - oszustwo wyborcze - nie jest ścigane, można oszukiwać ile się da, a jedynym ograniczeniem jest własna fantazja. No cóż, ten spisek, jest widocznie w interesie mediów. :)

 

Także pewnie głównie chodzi o słowo "wirtualne", które wprowadza w błąd, bardziej pasowałoby prawdziwy-burdel.pl a najlepiej największy-burdel.pl :)

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Także pewnie głównie chodzi o słowo "wirtualne", które wprowadza w błąd, bardziej pasowałoby prawdziwy-burdel.pl a najlepiej największy-burdel.pl :)

 

burdel to oni mają w pokojach hotelowych, a tutaj wystarczyłby CyrkNaWiejskiej.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego wszystkiego to nic tylko czekać jak się sprawa potoczy... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a tymczasem: Wirtualnyburdel.pl trafi do prokuratury

 

ciekawe:

 

Po kilku godzinach od naszej publikacji wszystkie trzy strony zniknęły choć nie chciał jej zablokować właściciel serwera home.pl, na którym umieszczona była strona. – Jako podmiot, który sprawuje pieczę nad domeną klienta, nie czujemy się kompetentni, by dokonać blokady - powiedział portalowi tvn24.pl Grzegorz Zielonka z firmy home.pl. - Tak się stanie dopiero na prośbę polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Edited by Jaca869

Share this post


Link to post
Share on other sites
a tymczasem: Wirtualnyburdel.pl trafi do prokuratury

 

ciekawe:

 

Po kilku godzinach od naszej publikacji wszystkie trzy strony zniknęły choć nie chciał jej zablokować właściciel serwera home.pl, na którym umieszczona była strona. – Jako podmiot, który sprawuje pieczę nad domeną klienta, nie czujemy się kompetentni, by dokonać blokady - powiedział portalowi tvn24.pl Grzegorz Zielonka z firmy home.pl. - Tak się stanie dopiero na prośbę polskiego wymiaru sprawiedliwości.

 

powinni umozyc za niską szkodliwośc czynu

Share this post


Link to post
Share on other sites
powinni umozyc za niską szkodliwośc czynu

 

 

zyzaczek gdybys przeczytal calosc na tvn24.pl wiedzialbys że studentowi jest przykro i nie bedzie wobec niego dalszych konsekwencji...

Share this post


Link to post
Share on other sites
zyzaczek gdybys przeczytal calosc na tvn24.pl wiedzialbys że studentowi jest przykro i nie bedzie wobec niego dalszych konsekwencji...

przeczytałem

Share this post


Link to post
Share on other sites
zyzaczek gdybys przeczytal calosc na tvn24.pl wiedzialbys że studentowi jest przykro i nie bedzie wobec niego dalszych konsekwencji...

 

- Można się tylko dziwić ludzkiej głupocie - komentuje sprawę Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy ZUSu. - Jeśli strona zostanie usunięta nie zamierzamy podejmować żadnych kroków prawnych.

 

A więc tylko ZUS nie będzie podejmowal zadnych krokow prawnych. Ciekawe co zrobi Sejm i kancelaria Brzdąca ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
- Można się tylko dziwić ludzkiej głupocie - komentuje sprawę Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy ZUSu. - Jeśli strona zostanie usunięta nie zamierzamy podejmować żadnych kroków prawnych.

 

A więc tylko ZUS nie będzie podejmowal zadnych krokow prawnych. Ciekawe co zrobi Sejm i kancelaria Brzdąca ??

mi sie nie wydaje zeby popuscili, dla przykładu, prewencyjnie w celu odstraszenia następnych ...

Ja bym się bronił niską szkodliwością czynu, uważam ze sprawa byłaby głośna w mediach a poparcie w opinii o niskiej szkodliwosci czynu, szukałbym u prawników i społeczeństwa polskiego heeh

Share this post


Link to post
Share on other sites

mi to podchodzi pod prawo do swobodnej krytyki w mediach

 

przeciez to nie "kuta*" co jest dosc jednoznaczne mimo wielu definicji... potocznie burdel znaczy nieład, nieporządek i wielu respondentów na skojarzenie "ale tu burdel" zaznacza, że chodzi o nieporządek.

Edited by pavka

Share this post


Link to post
Share on other sites
mi to podchodzi pod prawo do swobodnej krytyki w mediach

 

przeciez to nie "kuta*" co jest dosc jednoznaczne mimo wielu definicji... potocznie burdel znaczy nieład, nieporządek i wielu respondentów na skojarzenie "ale tu burdel" zaznacza, że chodzi o nieporządek.

 

ja na miejscu tego kolesia zaryzykowałbym i jeszcze bym zrobił tam jakąs ankiete z ciekawym pytaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystarczy, gdyby poszedł do sądu i bronił prawdy, gdyż te określenie sejmu jest po prostu prawdziwe. :)

 

Jest to sposób na promocję nowego polityka, przekierować kontrowersyjną nazwę domeny i zyskać rozgłos medialny.

Dzięki sprawom w sądach, paru już się promowało. A ta sprawa to w dużej mierze kwestia wolności wypowiedzi.

 

A nawet sposób na promocję nowego serwisu. :)

Edited by Andro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×