Jump to content
apze

.TEL - już dziś - już teraz - już za późno ;(

Recommended Posts

Jak dla mnie domeny .TEL to kompletne bezwartościowe adresy ze względu na naniesione ograniczenia. Z tego też powodu ani jednej nie zarejestrowałem.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites
aukcja usunieta przez pracownika allegro

:P nawet sprzedac jej nie wolno!

[...]

 

Takiego ograniczenia chyba nie ma :P ..?!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takiego ograniczenia chyba nie ma :P ..?!

(żart)

 

tam chyba byla domena telekomunikacja.tel

i chyba z tego powodu została zdjęta

moze to budzilo w adminach allegro jakies podejrzenia cyber... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
.tel = Tragikomedia Eliptycznie Lokalizowana

 

Do pierwszej, ciekawej sprzedaży :P ..?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest ang
Do pierwszej, ciekawej sprzedaży :P ..?

Show będzie przez pół roku, a potem inwestorzy będą wyglądać jak ten sławetny Pan od .mobi. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jak tam ..? Czy właściciele "tel" (przynajmniej tych, z "mocnymi" keyword'ami), mieliście już Panie i Panowie jakieś oferty dotyczące ich zakupu? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
no to i ja się pochwalę moimi .telinkami

 

997.tel

112.tel

 

rozumiem że ludzie zamiast wybrać 997 muszą teraz wpisać 997.tel

....cóż za uproszczenie ;) hahaha

Jak obserwuje co poniektóre rejestracje to się zastanawiam czy logiczne myślenie jest w Polsce zakazane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

witam

 

nie mozna rejestrowac domen w stylu 997.tel, 112.tel czy 2010.tel - liczby sa niedozwolone w nazwie tel

 

pozdrawiam

Edited by remix

Share this post


Link to post
Share on other sites
no to i ja się pochwalę moimi .telinkami

 

997.tel

112.tel

 

Po rejestracji dostałem komunikat o braku możliwości rejestracji automatycznej. Domeny w az dalej pokazują się jako wolne, ale miła pani na helplajnie powiedziała, że są już do mnie przypisane i teraz trzeba tylko spokojnie czekać.

 

nindże czy nie nindże?

http://whois.domaintools.com/997.tel

To się chłopie nachwaliłeś....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Szanowni Państwo!

 

Az.pl jako rejestrator pragnie poinformować, że zgodnie z regulacjami rejestru domen .tel, czyli Telnic, każdy Abonent domeny .tel musi bezzwłocznie po rejestracji domeny zalogować się do swojego Panelu do zarządzania domenami .tel, do którego dane dostępowe wysyłane są do Abonenta (nadmieniamy, iż nie jest to Panel nask.az.pl) i wprowadzić minimum jeden kontakt dla domeny.

 

W przeciwnym wypadku Telnic ma prawo nawet do skasowania domeny.

 

W związku z powyższym prosimy o dla wszystkich domen zarejestrowanych dla Państwa lub Państwa Klientów o uzupełnienie minimum jednego kontaktu dla domeny w panelu do zarządzania domeną .tel i pilnowanie by zawsze przy domenie był utrzymywany minimum jeden kontakt.

 

To bardzo ważne by zrobić to jak najszybciej.

 

W celu ułatwienia poniżej znajduje się link z instrukcją: http://www.telnic.org/tel-tutorial-overview.html

 

W przypadku problemów prosimy o kontakt z naszym Działem Domen, który chętnie służy pomocą: domena@az.pl lub +48914243780. Prosimy do dnia 07.04.2009 o wysłanie listy domen, nr ID i kontaktu który został przez Państwa dodany, w celu sprawdzenia tej informacji. Nasze działania mają bowiemna celu ochronę Państwa domen na adres: domena@az.pl.

 

Pragniemy nadmienić, iż trwają pracę nad automatycznym uzupełnieniem kontaktu dla Państwa domen polegającym na wpisaniuadresu strony rejestratora, czyli www.az.pl.

 

Oczywiście adres ten mogą Państwo dowolnie zmieniać, prace nad tym jednak nadal trwają dlatego prosimy o samodzielnie uzupełnienie kontaktu.

 

Dziękujemy za pomoc i współpracę w tym zakresie.

 

Z pozdrowieniami

Dział Domen Az.pl

 

Pewnie wiele osob otrzymało owego e-meila od AZ

 

Tak miedzy nami... to ja zapomnialem uaktywnic moją jedyną domenke .tel

... poprostu zapomnialem o niej ;)

(taka nindza ze szkoda zachodu w ustawianie jej w tym dziwnym panelu ;) )

 

a czy wy juz ustawiliscie chociaz jeden kontakt na swoich domenach tel? ;)

(bo wam skasują domeny ;) )

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

a czy wy juz ustawiliscie chociaz jeden kontakt na swoich domenach tel? ;)

(bo wam skasują domeny ;) )

 

No to ładnie ;)

Kontakt utworzyłem jakiś, debilnie go nazwałem, i podałem tam pierwszy z brzegu email,

i tylko tyle jeśli chodzi o dane, żadnych telefonów, skype'ów itp - i nie wiem w końcu czy spełniam wobec tego kryteria ;) ...

 

http://turystyka.tel/

Share this post


Link to post
Share on other sites

chyba Twoje ''kontakty'' nie spelniaja kryteriow

 

skasują domenke jak nic ;)

 

 

(na tych domenach nie mozna robic co sie chce. to bardzo powazny katalog bedzie ;) )

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
chyba Twoje ''kontakty'' nie spelniaja kryteriow

 

skasują domenke jak nic ;)

 

 

(na tych domenach nie mozna robic co sie chce. to bardzo powazny katalog bedzie ;) )

 

;)

 

W zasadzie, to ja nic tam nie zamierzam robić. Foldery są "dla picu".

Domena będzie na sprzedaż ;) .

 

Sprawy "kontaktowe" faktycznie chyba muszę dopracować ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...] A nawiasem mówiąc domeny .tel są koszmarne kiedy widzę ich wykorzystanie ;)

 

Fakt. Widzę to na swoich przykładach ;)

 

 

 

chyba Twoje ''kontakty'' nie spelniaja kryteriow

 

skasują domenke jak nic :P

 

 

(na tych domenach nie mozna robic co sie chce. to bardzo powazny katalog bedzie ;) )

 

;)

 

 

Po głębszym zastanowieniu:

 

przecież nikt mnie nie może zmusić, abym wpisywał jakieś inne moje dane "na siłę". Przecież to nie są dane do "who is" ... ;)

 

Nie chcę wpisać telefonu, adresu strony, to tego nie robię .., a że tyle folderów "nawaliłem" ;) ". Zrobiłem to w granicach możliwości tych domen. Po prostu stworzyłem nowe foldery, bo na to pozwala mi panel domeny.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tu macie trochę propagandy społecznościowo- naszoklasowej. :)

 

http://webhosting.pl/Nowa.koncowka.dla.int...polecznosciakow

Powiem tak...bylem bardzo sceptyczny co do tego rozwiazania. Jednak ze wzgledu na jedna hipoteze autora artykulu projekt moze wypalic...co ja mowie....wiele ciekawych generykow w jezyku angielskim dawno jest zajeta a w jezyku polskim mozna co prawda dostac jeszcze ciekawe ale....

No wlasnie. Zauwazam , ze zniknely juz wlasciwie rzeczowniki okreslajace wolne zawody a takze zawody typu polozna czy pielegniarka. Maja w tym swoj udzial domainerzy ale...

Bez sporej "tajemnej" wiedzy mozna stworzyc wlasna wizytowke - taka strone www w sieci doskonale sprawdzajaca sie w swiecie rozwiazan mobilnych.

To tak krotko moim zdaniem - jest szansa na sukces .tel a jaki on tam bedzie to jeszcze chyba nikt nie wie...no chyba, ze ktos umie wrozyc. Po roku zobaczymy....

Edited by br3slau

Share this post


Link to post
Share on other sites
Powiem tak...bylem bardzo sceptyczny co do tego rozwiazania. Jednak ze wzgledu na jedna hipoteze autora artykulu projekt moze wypalic...co ja mowie....wiele ciekawych generykow w jezyku angielskim dawno jest zajeta a w jezyku polskim mozna co prawda dostac jeszcze ciekawe ale....

No wlasnie. Zauwazam , ze zniknely juz wlasciwie rzeczowniki okreslajace wolne zawody a takze zawody typu polozna czy pielegniarka. Maja w tym swoj udzial domainerzy ale...

Bez sporej "tajemnej" wiedzy mozna stworzyc wlasna wizytowke - taka strone www w sieci doskonale sprawdzajaca sie w swiecie rozwiazan mobilnych.

To tak krotko moim zdaniem - jest szansa na sukces .tel a jaki on tam bedzie to jeszcze chyba nikt nie wie...no chyba, ze ktos umie wrozyc. Po roku zobaczymy....

Oczywiście, że wszystko może wypalić ale...

 

Czy osoby w serwisach społecznościowych, które mają po raz pierwszy kontakt w ten sposób z internetem, nagle "rzucą się" - "będą zainteresowane" zrobieniem sobie wizytówki w internecie, gdzie muszą od ręki wywalić np. patyka na domenę?Tak jak jest na blogu napisane, większość jest w rękach handlarzy. Czy raczej jest większe prawdopodobieństwo, że położna, lub pielęgniarka, wykupi sobie poloznatel.pl lub pielegniarkatel.pl albo inną kombinację za 12 zł? Oczywiście może znaleźć jakaś prywatna praktyka lekarska, która taką domenę sobie zakupi, ale nie w tym jest temat, bo odnosimy się do serwisów społecznościowych.

 

Na blogu jest napisane, że ten kto połączy siły z serwisem społecznościowym może odkryć kopalnię złota w .tel. MOŻE Czy nie lepiej odkryć kopalnię złota w dotPL? Może pytanie retoryczne, ale zajmijmy się promocją narodowego rozszerzenia, a nie jakiś fanaberii, na pomysł której ktoś wpadł, bo .mobi poleciało na łeb na szyję.

 

Jeśli chodzi o ten nieszczęsny rok, po którym mamy się przekonać co się stanie z tym rozszerzeniem, to napiszę tak. Za rok domeny będą spadać, rynek D2D praktycznie nie będzie istniał, kilka keywordów się sprzeda i to będzie na tyle.

 

Oczywiście, że nie jestem wróżką, ale jakiś racjonalny sposób pomyślunku przemawia za tym, że zamiast brać się za polskie społecznościówki z domeną .tel, lepiej niech ktoś się zabierze za .pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Oczywiście, że wszystko może wypalić ale...

 

[...]

 

zajmijmy się promocją narodowego rozszerzenia, a nie jakiś fanaberii, na pomysł której ktoś wpadł, bo .mobi poleciało na łeb na szyję.

 

[...] zamiast brać się za polskie społecznościówki z domeną .tel, lepiej niech ktoś się zabierze za .pl

 

Nie jestem lobbystą domen "tel", nie mam w tym wielkiego interesu bo tylko dwie domeny, jestem również za promocją "narodowych" domen. Ze swojej strony decyzję o tym co zrobić, jak wykorzystać domeny "tel" - pozostawię jednak ich abonentom. Niezależnie od narodowych sentymentów, jest wolny rynek.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest wolny rynek. :) Ale jako początkujący użytkownik internetu wywalisz na odkupienie domeny tel kilka stów? Czy będziesz wolał regnąć domenę dot.PL za 12 zł jako społeczniak + grosze na zrobienie witryny z wizytówką + przedłużenie? Jak Ci się to kalkuluje? Wydałbyś kilka stów na słabą domenę w dotPL, czy wolisz to wydać na .tel?

 

Przy krótkiej lekcji domenowej, prawdopodobnie nikt nie wybierze .tel. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
[...]

 

Wydałbyś kilka stów na słabą domenę w dotPL, czy wolisz to wydać na .tel?

[...]

 

Nigdy w życiu nie wywalę kilku stów za słabą domenę "pl". Prędzej sprzedam słabą domenę "pl" za kilka stów :) (zresztą, określenie "słaba" może być, i pewnie będzie subiektywne w odniesieniu do konkretnej domeny)

Być może zbieram w "śmietniku" domen to, co jeszcze mam nadzieję dobrego zostało, ale zabierając się za serwis, nie zamierzałbym tworzyć go pod domeną, która się nadaje na prawdziwy śmietnik.

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jest wolny rynek. ;) Ale jako początkujący użytkownik internetu wywalisz na odkupienie domeny tel kilka stów? Czy będziesz wolał regnąć domenę dot.PL za 12 zł jako społeczniak + grosze na zrobienie witryny z wizytówką + przedłużenie? Jak Ci się to kalkuluje? Wydałbyś kilka stów na słabą domenę w dotPL, czy wolisz to wydać na .tel?

 

Przy krótkiej lekcji domenowej, prawdopodobnie nikt nie wybierze .tel. :)

 

Ciekawe przemyslenia a wlasciwie tlumaczenie przemyslen autora z bloga Domain Synergies sugerujace , ze domeny .Tel moga zastapic smsy powiadamiajace o zmianie numerow telefonow - zastapia ksiazki telefoniczne w telefonach , zastapia numery telefonow bo w koncu co latwiej zapamietac? Haslo nie wiem....np. lekarza psychiatry : psychiatra.tel czy numer do niego jako ciag cyfr ktory z powodu zaburzen wylecial z glowy ;)

http://aznews.pl/2009/04/potencjal-domen-tel/

http://domainsynergies.blogspot.com/2009/0...nity-phone.html

 

"....Here’s a long shot: It’s possible that generic .tel domains could become more valuable than generic 1-800 numbers. If the concept of .tel domains as proxies for phone numbers takes off, you’ll get more unsolicited, pre-qualified leads from people typing RealEstate.tel (not one of mine) into a browser or mobile device than you would from 1-800-RealEstate. My rationale: When is the last time you dialed a generic 1-800 number when looking for something? For me, never. When is the last time you typed in a generic domain when you were looking for something? For me, a few times a day. .tel could have the characteristics of vanity 1-800 numbers AND some of the type-in-traffic benefits of TLDs."

 

P.S. No....jestem pod wrazeniem....juz sie zaczyna dziac: New voipGATE Softphone now with .tel support :http://www.voipgate.com

Edited by br3slau

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli kogoś interesują jeszcze domeny .tel to pozostało jeszcze kilka fajnych, mi udało się znaleźć na przykład takie:

kierunkowy

domowy

mobilny

czerwony :huh:

Zostawiam je wolne, jeśli chcecie to bierzcie

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli kogoś interesują jeszcze domeny .tel to pozostało jeszcze kilka fajnych, mi udało się znaleźć na przykład takie:

kierunkowy

domowy

mobilny

czerwony :)

Zostawiam je wolne, jeśli chcecie to bierzcie

 

Miło, ale to nie ten Dział chyba ...

 

Edit: czy one takie fajne są :huh: ..?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×