Jump to content
gtone

SONDA: Wartość domeny a jej końcówka (polskie frazy, polski rynek)

Wartość domen a ich końcówki  

66 members have voted

  1. 1. Domeny z jaką końcówką - Twoim zdaniem - przedstawiają największą wartość w Polsce, zaraz po .pl i .com (tylko domeny z polską frazą, zastosowanie ogólne)?

    • net.pl
      0
    • info
      2
    • eu
      16
    • biz
      1
    • org.pl
      0
    • com.pl
      27
    • fm
      0
    • net
      8
    • tv
      5
    • org
      0


Recommended Posts

Do tej listy warto by dodać też promowane przez MisiaUszatka .tv. Ja natomiast uważam, że w pewnych okolicznościach najlepsze są .fm (stacje radiowe i biznes z tym związany).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Do tej listy warto by dodać też promowane przez MisiaUszatka .tv. Ja natomiast uważam, że w pewnych okolicznościach najlepsze są .fm (stacje radiowe i biznes z tym związany).

 

Moim zdaniem com.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. Zasugerowane końcówki dodałem. Wszystkie 7 osób które zagłosowały przed zmianą prosiłbym o powtórne głosowanie. Dzięki!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponowałbym wziąc domeny tylko z polskimi końcówkami, globalne biją nasze składaki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba trzeba było otworzyć nową sondę a tamtą zamknąć bo tym, którzy zagłosowali poprzednio wyskakuje komunikat, że już głosowali.. ;)

Teraz to śmiesznie wygląda. Suma głosów osiem a na wykresie jeden głos. Prawie jak cud przy urnach ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Próba będzie więc n-7, jeżeli chodzi o procentowe wartości, to pokazuje dobrze.

Ale tym sposobem z głosowania zostały wykluczone osoby, które głosowały przed zmianą... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, to jest ten minus. Pozostaje mi chyba tylko włączenie "Pytania wielokrotnego wyboru. (Pozwala użytkownikom wybrać więcej niż 1 odpowiedź)". Wtedy prawdopodobnie osoby (7) które zagłosowały przed zmianą będą mogły oddać jeszcze 1 głos. Nie wiem jednak, czy to nie spowoduje kolejnego zresetowania się sondy. Jeżeli ktos wie coś na ten temat, prosiłbym o odpowiedź na forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Widzę dwa rozwiązania: admin ręcznie uzupełnia głosy z poprzedniej sesji albo rydzyk-fizyk włączenie opcji: wówczas osoby, które głosowały będą mogły dodać swoje odpowiedzi a w przypadku resetu to także załatwi sprawę...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak mogę unikam podwójnych kropek, te długie ogony mi nie pasują. com.pl też nie, ale podobno mniejsze zło?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieżko powiedzieć która lepsza. IMO wszystko zależy od prowadzonego businessu.

Jak ktoś prowdzi business, który nigdy nie będzie wykraczał poza granice kraju to najrozsadniejsze było bu mieć .pl albo .com jako tzw. "prime domain"

 

ale poza .pl i .com nie widzę tu innych mających zastosowanie oprócz:

.eu / .info / .tv / .fm

 

Przy czym każda z nich ma odpowiednie zastosowanie do odpowiedniej działalności.

 

co do reszty takich jak .com.pl to wiem że one są popularne (jeszcze) ale jest to jakiś dziwny sztuczny twór który powoduje wiecej zamieszania niż pozytku i ludzie staraja się odchodzić od tych domen (co pokazuje pare arbitraży w PIIT w sprawie przejecia .PL)

 

.biz i .net.pl to już kompletne peryferia ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trzeba z duchem czasu iść. Wybieram eu. Krótsze, ładniejsze i bardziej perspektywiczne od com.pl

 

P.S.

Czy poniższy cytat już jest aktualny?

 

Za moich czasów to com.pl się rejestrowało.

 

Pozdrawiam

Miłośnik domen eu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

j.w. .eu jest domeną bardziej perspektywiczną niż .com.pl - dlatego wybrałem domenę .eu , choć na chwilę obecną więcej warte są jeszcze domeny .com.pl, ale to się z czasem zmieni. Oczywiście w sądzie specjalnie nie ma domeny .com, bo to ona jest tak naprawdę na drugim miejscu po .pl, ale chodziło chyba o wyłonienie właśnie tej "trzeciej" domeny na polskim rynku.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednak nie .eu moim zdaniem z prozaicznego powodu. Polacy są przyzwyczajeni do polskich końcówek, druga kwestia to że na początku internetu w Polsce mocno lansowano własnie com.pl, a po trzecie czy wy też nei odnosicie wrażenia, że końcówka z dwiema samogłoskami jest mimo wszystko dziwna i trudniej ją się wymawia niż com.pl ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×