Jump to content
blazej

sport.pl

Recommended Posts

Adres należał z tego co pamiętam do Artura Grzymały (był tam ten tekst o staroście tarzańskim etc.), zresztą posiada on kilka ciekawych adresów do tej pory...Ale jakoś cicho o zmianie właściciela tego adresu. Wie ktoś coś więcej, ile wyciągnąl od Agory?

Share this post


Link to post
Share on other sites

no fakt gosc ma trochę fajnych domen. Kiedyś byłem zainteresowany jedną z nich ale nie odpowiadał na emaile.

Na oko to domena warta jakieś 30,000-60,000 pln a moze i nawet więcej, ponieważ jest to jednoliterówka o ogólnym znaczeniu brzmiacym tak samo w kilku językach.

 

Ponadto jest to tranzakcja typu B2C a w takich przypadkach ceny domen mogą naprawde być zwariowane jezeli klient jest zdecydownany.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za 30 patyków chętnie bym ja wzial. Domena wg mnie warta 300k-500k zł

Też bym brał za 30.000 bez namysłu.

Zgadzam się z jamesbond'em.

Share this post


Link to post
Share on other sites

500K ? nieźle szastacie pieniędzmi ;)

Moze jest i tyle warta (oczywiscie jak znajdzie się chetny tyle zapłacić) ale z regóły wycene opera sie na podobnych transakcjach dokonanych przy zblizonych okolicznosciach.

Ja osobiście nie słyszałem o zadnej polskiej domenie sprzedanej za 500,000 pln

 

 

 

Jednoliterowka?

Miałem na mysli jednowyrazowa domene oczywiscie ;)

 

 

Chyba chodzi o portal sport.pl jako biznes B2C? Nie rozumiem kogo w tej transkakcji chcialbys zdefiniowac konsumentem...

 

Chodziłomi o to ze Gazeta w tym wypadku występuje w charakterze konsumenta (end user). No bo nie są oni hanlarzem domen. A jak wiadomo dla end-user domena jest warta o wiele wiecej więc i cena mogła być spora.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja osobiście nie słyszałem o zadnej polskiej domenie sprzedanej za 500,000 pln

 

orange.pl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

MisUszatek, nie wiesz ze bardzo czesto sprzedajac domene strony zobowiazuja sie do zachowania tajemnicy o szczegółach transakcji ?

Takich domen nie sprzedaje sie w sposob jak na allegro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no racja ...ok €150,000

ale to jest transakcja międzynarodowa a tu mamy do czynienia z Polskim kupcem.

 

..ale niepowiem, nie zdziwiłbym się jakby poszła 100-300K pln

Share this post


Link to post
Share on other sites
MisUszatek, nie wiesz ze bardzo czesto sprzedajac domene strony zobowiazuja sie do zachowania tajemnicy o szczegółach transakcji ?

Takich domen nie sprzedaje sie w sposob jak na allegro.

 

tak, ale nie jest powiedziane ze taka informacja wczesniej lub później nie wypłynie ;)

taki szum jest z regóły pomocny w marketingu domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
tak, ale nie jest powiedziane ze taka informacja wczesniej lub później nie wypłynie ;)

taki szum jest z regóły pomocny w marketingu domeny.

 

Z tym jest bardzo różnie. Fakt o orange wiemy - ale ciekaw jest czy informacje o transakcji ujawnil sam kupujacy czy szczesliwy sprzedawca

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest anglik
Z tym jest bardzo różnie. Fakt o orange wiemy - ale ciekaw jest czy informacje o transakcji ujawnil sam kupujacy czy szczesliwy sprzedawca

A co to z różnica?

Taka transakcja to obopólny interes.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
sport.pl - domena warta minimum kilkaset tysięcy PLN - na dzień sprzedaży Agorze.

 

--

Daniel Dryzek

http://www.active24.pl

http://dryzek.com

 

z rok temu czyli jakos tak przed zakupem przez agore pytalem o cene tej domeny i bylo to rowne 200 tys zl netto i mysle ze agora nie zaplacila wiecej a szkoda bo akurat oni powinni zaplacic podwojnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem zaplacili wiecej ;) Glupota bylaby sprzedaz za mniej niz 500k. Przeciez nauka.pl z takim sobie serwisem zostala sprzedana jezeli dobrze pamietam za jakies 900 tysiecy zl. A tematyka sportowa jest o wiele bardziej popularna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem zaplacili wiecej ;) Glupota bylaby sprzedaz za mniej niz 500k. Przeciez nauka.pl z takim sobie serwisem zostala sprzedana jezeli dobrze pamietam za jakies 900 tysiecy zl. A tematyka sportowa jest o wiele bardziej popularna ;)

 

Ja mowie o faktach a nie o tym czy ktos zrobil glupote czy nie bo tego nie oceniam ;).Mniej wiecej rok temu cena tej domeny byla na poziome 200 tys i byla do kupienia dlugiiiiiii bardzo czas.Dziwne ze wowczas nikt poza agora nie chcial zaplacic tyle. Przyklady glupich cen mamy na allegro gdzie za byle swiezo zarejetsrowane dziadostwo ktos sobie wystawia cene np 90 tys liczac na cud .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem zaplacili wiecej ;) Glupota bylaby sprzedaz za mniej niz 500k. Przeciez nauka.pl z takim sobie serwisem zostala sprzedana jezeli dobrze pamietam za jakies 900 tysiecy zl. A tematyka sportowa jest o wiele bardziej popularna ;)

 

No tak przecież w naszym kraju są sami dresiarze z bejzbolami i agresywni pseudokibice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem zaplacili wiecej ;) Glupota bylaby sprzedaz za mniej niz 500k. Przeciez nauka.pl z takim sobie serwisem zostala sprzedana jezeli dobrze pamietam za jakies 900 tysiecy zl. A tematyka sportowa jest o wiele bardziej popularna ;)

nauka.pl to także setki userów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×