Jump to content
blink

Cena minimalna i aukcje na di.pl

Recommended Posts

Ostatnio można zauważyć pojawiające się aukcje z cenami minimalnymi, a co wy sądzicie o takich aukcjach na di.pl?

 

 

 

Blink.

 

 

/wybrałem ten dział ponieważ wydawał mi się najbardziej odpowiedni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nalecialosc z allegro, moim zdaniem bez sensu.Ja lubie konkrety jesli ktos chce minimum za dana domene to niech napisze to chyba nie gryzie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niech od razu zaczynają od ceny minimalnej, a nie cackają się jak przy goleniu. Nie lubię takich praktyk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony jak ktoś da cenę minimalną (czyli licytację od) 10k to nikt nie będzie licytował. Jak dasz od 1 zł (z nie widoczną ceną minimalną 10k) to zawsze znajdzie się ileś tam osób, które będą brać udział w aukcji. Gdyby wiedzieli że cena to 10k i niższa licytacja nie ma sensu odpuścili by sobie od razu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ostatnio można zauważyć pojawiające się aukcje z cenami minimalnymi, a co wy sądzicie o takich aukcjach na di.pl?

Blink.

Sprzedający prawo do domeny ma taką wizję i wolno mu.

To jest jego ewentualna strata lub wygrana. Bo ludzie albo licytują albo nie.

Jeśli zasady aukcji nie podobają mi się to nie biorę w niej udziału.

 

Moim zdaniem warto wystawiać wariantowe aukcje, bo wtedy może być ciekawie.

Np jeśli ktoś liczy na jakąś cenę minimalną może ustawić pierwsze przebicie blisko ceny minimalnej nie ujawniając jej nikomu, w połowie tej ceny lub w jakiejś innej części wartości oczekiwanej.

Następne przebicia mogą być też ustalone. Można ustalić takie przebicie że jest szansa na dotarcie do ceny minimalnej zamiast cykanie po 1zł lub po 10 zł.

Mistrzostwem świata jest promocja w pierwszych godzinach aukcji, to co zastosował DD.

Więc biorąc wszystko do kupy, można wykroić fajną aukcje, tylko trzeba się najpierw zastanowić jakie opcje ustalić.

EDIT

Mistrzostwem świata i okolic było by ustalenie zniżek im bliżej końca aukcji ;)

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie jeśli cena minimalna jest znana ( np. przez administratorów lub moderatorów ) zaraz po założeniu tematu ( np. poprzez wysłanie PW - preferowane ), a po jej osiągnięciu sprzedający jest zobowiązany 'puścić' domenę za uzyskaną cenę z aukcji to jest to fair.

 

Allegro nie allegro - zasady są znane, chcesz - licytuj, nie - nie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Wg mnie jeśli cena minimalna jest znana ( np. przez administratorów lub moderatorów ) zaraz po założeniu tematu ( np. poprzez wysłanie PW - preferowane ), a po jej osiągnięciu sprzedający jest zobowiązany 'puścić' domenę za uzyskaną cenę z aukcji to jest to fair.

 

Allegro nie allegro - zasady są znane, chcesz - licytuj, nie - nie. ;)

Niby wszystko ok.

Ale znajomość ceny wyklucza z grona licytujących.

Nie wnikam czy admin czy też mod chce czy nie chce licytować.

Sprzedający, podając komuś cenę wyklucza go z grona kupujących (a niby dlaczego?) i powoduje możliwość zlicytowania po cenie minimalnej jeśli by znający cenę nie był wykluczony.

Zakładając nieuczciwość osoby która pozna cenę minimalną może ona podać komuś zaufanemu cenę i poprosić o zlicytowanie.

Nie zakładam tu konkretnie niczyjej nieuczciwości. Odnoszę się tylko do tego że cenę minimalną powinien znać tylko sprzedający.

Edit

Chodzi mi o ustalanie równego prawa i zasad dla wszystkich, tak aby nikogo nie wykluczać albo aby nikt nie miał niecnych zamiarów.

Edited by lufthansa

Share this post


Link to post
Share on other sites

DawPi, a jak będziesz dziennie otrzymywał dziennie 30 PW z cenami minimalnymi czyiś ninji i potem będziesz musiał sprawdzać tematy czy sprzedający na pewno się wywiązał, czy cena się zgadza itp? ;) Będzie Ci się chciało? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
DawPi, a jak będziesz dziennie otrzymywał dziennie 30 PW z cenami minimalnymi czyiś ninji i potem będziesz musiał sprawdzać tematy czy sprzedający na pewno się wywiązał, czy cena się zgadza itp? ;) Będzie Ci się chciało? ;)

Tam od razu zakładasz, że to do mnie będą słać. ;)

 

Znajomość tylko przez sprzedającego pociąga za sobą możliwość nadużyć.

 

Nie wiem czy wiecie, ale ja nigdy nie licytowałem domen na DI i jakoś nie zamierzam wiec mnie można spokojnie wykluczać. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z drugiej strony jak ktoś da cenę minimalną (czyli licytację od) 10k to nikt nie będzie licytował. Jak dasz od 1 zł (z nie widoczną ceną minimalną 10k) to zawsze znajdzie się ileś tam osób, które będą brać udział w aukcji. Gdyby wiedzieli że cena to 10k i niższa licytacja nie ma sensu odpuścili by sobie od razu ;)

 

Mam takie samo stanowisko jak kolega xtr moim zdaniem jeśli ktoś pokaże cenę 5-10k to od razu większość zrezygnuje z licytacji.

Cena minimalna może pomóc w tym aby nie stracić na domenie bo licytacja skończy się na 10zł i nie zwrócą się nawet koszty rejestracji ;)

Edited by blink

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie cena minimalna pomaga zweryfikować wartość domeny.

Wiadomo, że sprzedający chce jak najwięcej, ale rynek to rynek i wycenia.

 

Cena minimalna zabezpiecza mnie przed sprzedażą poniżej moich oczekiwań.

 

Jeżeli podaję aukcję z ceną minimalną, to nie przeszkadza mi, że któryś z adminów znając ją zalicytuje właśnie tę cenę a inni nie,

bo to jest właśnie cena za jaką minimalnie chcę sprzedać domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A może tego typu aukcje z podbiciami:D? Tylko przedłużający się czas powinien być chyba dłuższy niż 10sek;) Sprzedaż za pare złoty + dostaniesz kasę z podbić;) a podbicia po 10zł;) No niech by się dwóch takich znalazło co by mocniej domene chcieli mieć i właściciel mógłby sporo zarobić:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×