Jump to content

Recommended Posts

Tyle zamieszania i tylko 350 mln dolarów dla iCANN? Podobne pieniążki zgarnia z samego rejestru .com w ciągu ~5 mc... Jest to maszynka do robienia kasy[...]

 

Tak na pewno nie można powiedzieć, bo ICANN (w przeciwieństwie do NASK) jest organizacją non-profit i jako organizacja o takim statusie musi publikować swoje roczne zeznanie finansowe i jest ono do wglądu dla każdego zainteresowanego.

http://www.icann.org/en/about/financials

http://www.icann.org/en/about/financials/c...-09sep11-en.pdf (budżet na 2012 rok).

 

Total Revenue   $97,323,000

Operating Expenses   $84,720,000

New gTLD Risk Reserve   $9,817,000

 

350 mln $ przekracza wielokrotnie ich roczny budżet. Tu można zobaczyć rozpisany budżet dla uruchomionych 500 nowych końcówek (bo na pewno część wniosków będzie odrzucona, chyba zwrócą wtedy pieniądze, ale tej informacji się nie doszukałem) - http://www.icann.org/en/about/financials/n...-09sep11-en.pdf Można też zobaczyć jakie koszty związane z uruchomieniem nowych końcówek ponosi sam ICANN i jest ich naprawdę sporo.

 

[...]podziwiam naiwność inwestujących w nowe rozszerzenia, każde kolejne .flowers, .deal, .co etc. tylko zwiększa znaczenie .com i największych ccTLD, spekulanci tylko na tym stracą.

 

A z tą częścią Twojej wypowiedzi to już się zgadzam. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tyle zamieszania i tylko 350 mln dolarów dla iCANN? Podobne pieniążki zgarnia z samego rejestru .com w ciągu ~5 mc... Jest to maszynka do robienia kasy i podziwiam naiwność inwestujących w nowe rozszerzenia, każde kolejne .flowers, .deal, .co etc. tylko zwiększa znaczenie .com i największych ccTLD, spekulanci tylko na tym stracą.

 

O widzę, że mamy podobne zdanie niemal co do słowa :)

Edited by AW

Share this post


Link to post
Share on other sites

SEDO szacuje potencjał nowych gTLDs. Spośród wszystkich według firmy, najwiekszy potencjał komercyjny mają:

 

1 SHOP

2 WEB

3 SITE

4 MUSIC

5 HOTEL

6 ONE

7 BLOG

8 ECO

9 SPORT

10 LOVE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że zdecydowanym faworytem w starciu jest .WEB. Moim zdaniem rozjedzie jak walec .biz i ma szanse przegonić kiedyś .net

W powyższej 10-tce brakuje mi .FILM

 

To Eco, One, Love to jakieś porąbane jest.

 

Tak samo nie rozumiem ".Home" - do czego to ma być ? Pytam poważnie.

.Site kompletnie nie potrzebne skoro jest .Web

Edited by Naming

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedyne co to mam nadzieje ze beda jakies darmowe rejestracje w ktorej koncowce i sobie zarejestruje kilkanascie tysiecy domen :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiele nowych rozszerzeń skończy pewnie marnie, ale niektóre twory typu .blog czy .shop mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Na przykład serwis blogowy oferujący bloga w zestawie z domeną .blog. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedyne co to mam nadzieje ze beda jakies darmowe rejestracje w ktorej koncowce i sobie zarejestruje kilkanascie tysiecy domen :)

 

Na to bym nie liczył, że jak ktoś wyda xxx.xxx $ na końcówkę to zaoferuje darmowe jej rejestracje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na to bym nie liczył, że jak ktoś wyda xxx.xxx $ na końcówkę to zaoferuje darmowe jej rejestracje. :)

 

Jako czasowa metode promocji czemu nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fuu, kijowa domena i jeszcze z myślnikiem! :lol:

 

Zgadza sie, wlasnie dlatego tworzy sie nowe gTLD.

Ta domena dosc dobrze obrazuje sytuacje w .com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam nadzieje ze potencjalni wlasciciele nowych tld zdadza sobie w miare szybko sprawe ze prawdopodobnie wiekszosc z nich upadnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym im proponował .abc - byłaby lepsza od .eu .

 

A na bolączkę za mało PL - .pl2 lub .pol

Edited by master17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla zainteresowanych temat - niedługo trzecia edycja konferencji poświęconej nowym gTLD. Niedaleko, bo w Londynie.

 

http://dot-nxt.com/london

 

DD

Konferencja się jednak nie odbędzie... Mam nadzieję, że nikogo tym postem do niej nie zachęciłem!!!

 

http://domainincite.com/10230-refunds-uncertain-as-nxt-says-sorry-for-cancelation

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy orientujecie się jaka Platforma (np Pool.com) będzie miejscem organizowania aukcji dla aplikacji na gTld w okresie Landrush. Aplikacje przyjmują już od dłuższego czasu różni rejestratorzy (UnitedDomains, RealTime.at i inni). Ciekaw jestem gdzie będą organizowane licytacje..[?]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update nt. nowych gTLDs:

 

 

There have been some major developments that moved New TLDs closer to launch.

  • Initial evaluations are over! 1,745 applications have passed, 32 have not passed but are eligible for further review, and 29 are on hold.
  • Two applications—DotAfrica's application for .AFRICA and GCCIX's application for .GCC—were not passed and are not eligible for further review.
  • 121 total applicants have been withdrawn.
  • 40 contracts are signed, entering those applicants into registry agreements with ICANN.

BTW, United Domains poinformował w mailu, iż spodziewana szacowana cena nowych TLDs może się wahać miedzy 20-80 EUR rocznie. Zobaczymy.

Wiadomo, końcówki te nei są dla ludzi tylko dla rejestratorów. Kasa, misiu, kasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update nt. nowych gTLDs:

 

 

BTW, United Domains poinformował w mailu, iż spodziewana szacowana cena nowych TLDs może się wahać miedzy 20-80 EUR rocznie. Zobaczymy.

Wiadomo, końcówki te nei są dla ludzi tylko dla rejestratorów. Kasa, misiu, kasa.

No i znane są już ceny niektórych nTLDs. No, powiedzmy, że u jednego z rejestratorów:

 

w United Domains ceny są następujące:

 

.bike (29,- EUR),

.guru (29,- EUR),

.singles (49,- EUR)

.camera (29,-EUR),

.gallery (19,- EUR),

.graphics (29,- EUR),

.photography (15,- EUR)

.estate (29,- EUR),

.holdings (79,- EUR),

.ventures (79,- EUR)

.clothing (79,- EUR),

.equipment (19,- EUR),

.lighting (29,- EUR),

.plumbing (79,- EUR)

 

do powszechnej rejestracji domeny .bike, .clothing, .guru, .holdings, .plumbing, .singles, .ventures będą dostępne od 05.02.2014, a domeny .camera, .equipment, .estate, .gallery, .graphics, .lighting, .photography od 14.02.2014

Share this post


Link to post
Share on other sites

można prosić o źródło? na ich stronie widzę tylko takie informacje

Est. Price TBA

 

No i znane są już ceny niektórych nTLDs. No, powiedzmy, że u jednego z rejestratorów:

 

w United Domains ceny są następujące:

 

.bike (29,- EUR),

.guru (29,- EUR),

.singles (49,- EUR)

.camera (29,-EUR),

.gallery (19,- EUR),

.graphics (29,- EUR),

.photography (15,- EUR)
.estate (29,- EUR),

.holdings (79,- EUR),

.ventures (79,- EUR)
.clothing (79,- EUR),

.equipment (19,- EUR),

.lighting (29,- EUR),

.plumbing (79,- EUR)

 

do powszechnej rejestracji domeny .bike, .clothing, .guru, .holdings, .plumbing, .singles, .ventures będą dostępne od 05.02.2014, a domeny .camera, .equipment, .estate, .gallery, .graphics, .lighting, .photography od 14.02.2014

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×