Jump to content

Recommended Posts

Kaska, kaska, kaska. Domainerzy zostaną wydojeni z pieniędzy rejestrując nowe TLDs.

 

http://blog.domeny.tv/2014/01/13/ruszyla-prerejestracja-nowych-domen/

 

Te ceny na nTLDs to jakaś masakra po prostu!

 

Czyli rzeczywiście inwestowanie w domeny robi się nieopłacalne.

Zamiast obniżać ceny, sytuacja wręcz odwrotna cennik od 79-179zł netto, za rok czasu rejestracji.. co za totalny absurd ??!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli rzeczywiście inwestowanie w domeny robi się nieopłacalne.

Zamiast obniżać ceny, sytuacja wręcz odwrotna cennik od 79-179zł netto, za rok czasu rejestracji.. co za totalny absurd ??!!

Spekulacji to i tak nie ukróci, ograniczy tylko dostęp zwykłym ludziom, dla których głównie te domeny były pomyślane. Powiedziałbym nawet, że tworzenie tych rozszerzeń jest tylko po to, aby wymusić, niczym haracz, pieniądze od właścicieli . Bo przecież z nich się na pewno zedrze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalnie z tymi nTLDs to jest jeden wielki bajzel.

 

Cięzko się połapać, czy dana domena już jest w landrush czy jeszcze sunrise, czy jest zajęta bo już zarejestrowana czy tylko zarezerwowane pierwszeństwo rejestracji u danego providera, a gdzie indziej jeszcze pokazuje mozliwość backorder, bo nie ma jak sprawdzić whois, gdyż większość dotychczasowych whois jest nieprzystosowanych do nowych TLDs i ich nie rozpoznaje. W efekcie nie wiem,czy dana domena jest zarezerwowana, zarejestrowana, w ogóle uwolniona do rejestracji, totalna ch...ia.

 

a najciekawsze jest jeszcze to, że u tego samego providera ta sama końcówka kosztuje różnie. Sprawdza Keyword1.domena i widze, że kosztuje 29 EUR, sprawdzam Keyword2.domena i widze, że kroją po 89 EUR. Nie rozumiem tego. I jest to tylko zarezerwowanie mozliwości rejestracji (wiadomo, jak nie dadzą rady, to nie skasują ode mnie, ale żeby róznicować cenę ze względu na keywordy? też tak macie?

 

I tak jak pisałem wyżej, te nTLDs są wyłącznie po to, żeby skroić firmy. Przykład to tak zwana faza EAP - early access program.

 

Przykład?

 

 

.COMPANY Early Access Program (EAP)

Donuts Inc, the registry operator of the .COMPANY domain name, is giving you the opportunity to secure your desired .COMPANY domain early in a special launch phase called the Early Access Program (EAP).

During this phase, which lasts for a week, customers can pay a one-time fee and gain access to register .COMPANY domains before they're officially launched to the general public.

Access Dates and costs can be found in the table below:

315cz2.png

Czyli taka forma "aukcji holenderskiej" tylko na zasadzie kto pierwszy ten lepszy.

Edited by umberto
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możliwość rejestracji domen .guru wchodzi chyba 5go lutego o ile dobrze pamiętam

Ale faza sunrise (dla właścicieli ) już była (26.11.2013-24.01.2014), a teraz, podobnie jak dla większości domen, jest faza EAP (29.01-04.02.2014), o czym pisałem wyżej. A 5 lutego 2014 r. zaczyna się faza landrush czyli dla szaraczków

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciekawe jaki będzie koszt rejestracji domen .web - trochę tego zarezerwowałem i miło by było chociaż z części rezerwacji skorzystać ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciekawe jaki będzie koszt rejestracji domen .web - trochę tego zarezerwowałem i miło by było chociaż z części rezerwacji skorzystać ;)

Generalnie przedziały cenowe zostały podane: dla większości będzie to ok. 20-80 EUR/USD. Taniej niż 20 EUR/USD bym się nie spodziewał (no chyba że jakieś promocje). Domenę .luxury widziałem nawet za 799 USD..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że póki co domeny .guru są najpopularniejsze z nowych TLD. Kto by się spodziewał :)

 

http://rynekdomen.pl/2014/zarejestrowano-juz-ponad-40-tys-nowych-domen/

 

DD

 

1. wystarczy podać cenę .guru (29 EUR) vs. cena np. .ventures (89 EUR).

2. .guru z tej siódemki jest najkrótsza.

3. .guru jest z tych domen jedynym sensownym w pewsnym sensie uniwersalnym substytutem .web, .me, .name, .net -czyli taka "moja osobista prezencja w sieci"

 

Gdzie można sprawdzać whois nowych domen?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdzie można sprawdzać whois nowych domen?

 

Domaintools.com obsługuje bez problemu nowe końcówki np. http://whois.domaintools.com/law.guru (z tego co pokazuje whois kupiona przez jakiegoś prawnika spod http://hamptonholley.com, więc na wizytówce pewnie może zwracać uwagę taka domena law.guru - guru prawa i chyba jedyne jakieś ciekawsze zastosowanie dla takich domen czyli "jakaś branża + .guru" ;-)).

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie na takich napaleńców-straceńców liczą rejestry nTLDs

 

dobrze powiedziane @umberto :)

.guru skończy pewnie tak samo jak i .mobi...szał na chwile a potem umrze smiercią naturalną.. zresztą tak jak wszystkie te nowe TLD np .shabaka - WTF?! no popyt będzie na te domeny jak nie wiem co....

a moją basket.guru ktoś już zabrał :( alem sie zgapiła...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobrze powiedziane @umberto :)

.guru skończy pewnie tak samo jak i .mobi...szał na chwile a potem umrze smiercią naturalną.. zresztą tak jak wszystkie te nowe TLD np .shabaka - WTF?! no popyt będzie na te domeny jak nie wiem co....

a moją basket.guru ktoś już zabrał :( alem sie zgapiła...

No w końcu muszą odrobić koszt uruchomienia końcówki, zwłaszcza haracz dla ICANN. Jednocześnie parę osób może zarobi, ale będa to nieliczni, jak to zawsze jest w przypadku spekulacji "first-move advantage".

A .shabaka czyli "web" to nawet może być popularna w świecie arabskim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.shabaka czyli "web" to nawet może być popularna w świecie arabskim.

zgadza się, ale zauważ jak wąskie jest grono potencjalnych odbiorców.. poza tym kraje arabskie nie są tak bardzo rozwinięte pod względem informatyzacji co jeszcze bardziej zawęża mozliwych użytkowników tego TLD..

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ale za to jaka możliwość kontroli użytkowników np. podczas "wiosny ludów". Jeden "cyk" i świat arabski odłączony. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslisz, że bardziej cenne domeny na samoloty będą wtedy wymieniać? :D bo wtedy 'cyk' i żegnamy ICANN... a sprawcy bedą szukac po danych abonenta domeny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myslisz, że bardziej cenne domeny na samoloty będą wtedy wymieniać? bo wtedy 'cyk' i żegnamy ICANN... a sprawcy bedą szukac po danych abonenta domeny

Mozliwe, że będą promocje na loty na stronie "GdzieSięDziśWysadzę.shabaka" :D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś będzie zainteresowany, to w kwietniu br. planowane jest posiedzenie Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii (INT) w Sejmie poświęcone nTLDs.

 

 

 

jur2e7.png

 

 

Transkrypt z tego spotkania będzie później dostępny na stronie Komisji INT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×