Jump to content
mcjacko

dropped

Recommended Posts

Priorytetową sprawą jest weryfikacja czy faktycznie osoba wystawiająca aukcje jest właścicielem domeny.

Żeby opłacić pensje weryfikatorów pieniądze skądś muszą być - stąd propozycja wymogu opłaty, powiedzmy, za każdą aukcje 10zł + X% w zależności od ewentualnej sprzedaży. Przyjemne z pożytecznym - przynoszący dla każdego zyski serwis aukcyjny domen w Polsce. Może i kolejny ale w miarę oddzielający nindże od skarbów jakie posiadam w portfolio. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Priorytetową sprawą jest weryfikacja czy faktycznie osoba wystawiająca aukcje jest właścicielem domeny.

Żeby opłacić pensje weryfikatorów pieniądze skądś muszą być - stąd propozycja wymogu opłaty, powiedzmy, za każdą aukcje 10zł + X% w zależności od ewentualnej sprzedaży. Przyjemne z pożytecznym - przynoszący dla każdego zyski serwis aukcyjny domen w Polsce. Może i kolejny ale w miarę oddzielający nindże od skarbów jakie posiadam w portfolio. :)

 

Jeśli Michau zastosował się do mojej rady, to weryfikacja nie będzie go nic kosztować. Jak to rozwiązał - okaże się jutro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli Michau zastosował się do mojej rady, to weryfikacja nie będzie go nic kosztować. Jak to rozwiązał - okaże się jutro.

A przypomnisz mi tę radę? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
I tak właśnie będzie :P

 

Ok, to jutro wyślę fakturę za doradztwo. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pb uwazasz, ze ktos przetransferuje jakas premium domene do dropped zeby wystawic ja na aukcje? Osobiscie nie mam nic przeciwko Dropped, czy Michalowi, jednak miejsce dzialalnosci firmy oraz jej profil stwarza Michalowi pole do bardzo powaznych ewentualnych naduzyc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pb uwazasz, ze ktos przetransferuje jakas premium domene do dropped zeby wystawic ja na aukcje? Osobiscie nie mam nic przeciwko Dropped, czy Michalowi, jednak miejsce dzialalnosci firmy oraz jej profil stwarza Michalowi pole do bardzo powaznych ewentualnych naduzyc.

 

Można przecież wprowadzić także inne metody weryfikacji, do wyboru. Ta wydała mi się najprostsza i najpewniejsza, przynajmniej dla strony kupującej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pb uwazasz, ze ktos przetransferuje jakas premium domene do dropped zeby wystawic ja na aukcje? Osobiscie nie mam nic przeciwko Dropped, czy Michalowi, jednak miejsce dzialalnosci firmy oraz jej profil stwarza Michalowi pole do bardzo powaznych ewentualnych naduzyc.

 

Eee - nadużycia to dopiero mogą być jak domeny nie będą transferowane do dropped.pl - ktoś wylicytuje domenę za 100 tys. PLN a potem okaże się, że sprzedawca nie ma praw do domeny. I wiele jeszcze innych podobnych przypadków.

 

Bezwzględnie jestem za wymogiem transferu domen do dropped.pl przed wprowadzeniem domeny na sprzedaż w tym serwisie. Przy okazji może część rejestrujących przekona się do rejestratorów, którzy nie pobierają opłat za AuthInfo.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dyskusyjna sprawa.

 

Sytuacja wyglada w ten sposob, ze na chwile obecna gdyby Michal "zniknal" razem ze wszystkimi obslugiwanymi domenami to ciezko byloby cokolwiek od niego wyegzekwowac. Nie mialbym nic przeciwko takiemu wymogowi gdyby Dropped dzialal na terenie Polski. Michal przemysl to :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dyskusyjna sprawa.

 

Sytuacja wyglada w ten sposob, ze na chwile obecna gdyby Michal "zniknal" razem ze wszystkimi obslugiwanymi domenami to ciezko byloby cokolwiek od niego wyegzekwowac. Nie mialbym nic przeciwko takiemu wymogowi gdyby Dropped dzialal na terenie Polski. Michal przemysl to :P

 

Gdyby Michał "zniknął" - np. porwany przez obcą cywilizację ;) to wtedy domeny trafiają do NASK, skąd możesz je sobie transferować jako prawowity właściciel wpisany w kontakcie dla domeny.

 

Przecież nawet dla domen, które będą w trakcie sprzedaży i będą w Dropped.pl dane abonenta będą Twoje - co najwyżej email będzie dropped.pl, po to, żeby zabezpieczyć interesy kupca domeny. Ale na podstawie pozostałych danych domena będzie Twoja.

 

Myślę więc, że nie ma się czego bać :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, a co będzie, gdy AZ.pl znikie wraz ze wszystkimi domenami? Albo NetArt? Będzie to samo, czyli nic. NASK wypowiada umowy, domeny lądują na vinask, każdy bierze sobie swoje AuthInfo i transferuje gdzie chce. Domena to nie jest twór który moge schować do kieszeni i uciec, domena cały czas widnieje w systemie NASK i NASK może wyegzekwować w stosunku do niej to co potrzeba. W szczególności, może wyegzekwować konsekwencje w przypadku, gdy rejestrator bez wiedzy abonenta domeny transferuje domenę nie wiadomo gdzie.

 

Nie bardzo rozumiem, w jaki sposób profil Dropped.pl stwarza pole do nadużyć? Czy przechwytywanie domen to taka działalność, że do niej z definicji trzeba mieć coś nie tego z prawem? :P Przecież Dropped to de facto rejestrator jak każdy inny. Czy ktoś boi się wytransferować domenę premium do EuroDNS (Luksemburg) albo gdziekolwiek indziej, z obawy że mu rejestrator ukradnie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm myślę, że nad problemem transferu domeny do Dropped nie ma się co zastanawiać, bo dla mnie to było od początku oczywiste. Jeżeli ludzie potrafią wpłacać dziesiątki tysięcy, to jaka różnica w przypadku domen premium?

 

Tylko mam takie pytanie, co z licytującymi, czy będzie od nich wymuszona kaucja, by zapobiec "licytacji dla żartu" ? (Dopiero po kilku opłaconych domenach brak kaucji, przy ewentualnych rezygnacjach odpowiednie stawki). Jeżeli tak, to pytanie - kto ten procent kaucji by otrzymywał, Dropped, czy sprzedający?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla aukcji będą obowiązywały kaucje takie jak w przypadku obecnych aukcji publicznych. Pomysł, aby częśc kaucji otrzymywał sprzedający jest interesujący, nie zrobię tego na pewno na pilota ale postaram się szybko dorobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
co najwyżej email będzie dropped.pl, po to, żeby zabezpieczyć interesy kupca domeny.

no ja bym w takim wypadku żadnej domeny nie wystawił. Mimo wszystko nie lubie jak ktoś czyta moje maile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lisz55 myślę, że w serwisie będzie stosowna informacja, a w miejscu e-maila, nie wiem czy to możliwe, ale przydał by się link do aukcji czy coś takiego :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jezeli kryterium aukcji, bedzie przetransferowanie kazdej wystawianej aukcji do dropped jest czystym idiotyzmem. Z całym szacunkiem...

 

A jak to jest taki piękny pomysł weryfikacji sprzedających, to idąc tym tokiem rozumowania, na konto dropped trzeba bedzie wpłacac kase - wadium przed licytacja..? :P

 

To zrobmy tak, ze jezeli kupujacy, oferujacy 100tys zlotych za domene okaze sie nie wyplacalny, to za wygrana aukcje tegoz jegomoscia zaplaci dropped..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przeciez Dropped juz od jakiegos czasu wprowadzil kaucje aby zapobiec wlasnie takim sytuacjom ?

 

to jak wystawiam aukcje za 10 tys zlotych to ile bedzie wynosila kwota wadium? Od kazdego licytujacego 10% od kwoty startowej, czy od aktualnie licytowanej kwoty?

 

Moze w obrebie forum to by sie sprawdzilo.. ale ludzie/firmy nie sa na tyle oblatane by bawic sie w wadia, itp..

 

Przeciez czesto wymaga to dlugiego czasu - podpis prezesa, papierki, potwierdzenia.. Wszyscy ktorzy sprzedaja domeny to wiedza.

I wtedy zanim biurokracja zostanie pokonana, aukcje wygra ktos inny.. :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drodzy użytkownicy,

 

Miło nam poinformować, iż w dniu dzisiejszym zniesiony został wymóg opłacenia abonamentu na dostęp do listy wygasłych domen. Lista ta jest od tej pory dostępna za darmo dla wszystkich użytkowników.

 

W związku z tym, w serwisie wprowadzone zostały następujące zmiany:

 

* Dla osób posiadających ważny abonament, nadpłata została zwrócona na konto do rejestracji domen. Kwota ta może być użyta do opłacenia domen lub opcji, bądź wypłacona.

 

* Usługa monitorowania domen zostaje wyłączona. Domeny, które zostały dodane do monitorowania przed dniem dzisiejszym będą nadal monitorowane, i użytkownicy zostaną powiadomieni o ich zwolnieniu. Dodawanie nowych domen do monitorowania nie będzie już możliwe - zamiast tego prosimy korzystać z usługi przechwytywania.

 

Z pozdrowieniami,

zespół Dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

novitz "idiotyzmem" ?

 

To jest właśnie bardzo dobre rozwiązanie. Po pierwsze, to widzę, że nawet się nie zapoznałeś z systemem kaucji, bo nie jest tak, że wpłacasz x % wartości domeny, tylko są jakieś skale.

Po drugie jeżeli opłacasz domeny, to nie masz kaucji - jest to głównie próba zapobiegania licytacji dla żartu.

 

Gdyby domeny nie były zaparkowane w dropped, trzeba by było ręcznie weryfikować właścicieli, a nawet wtedy mogły by być przedłużenia ze zmianą abonenta - a tak w ciągu chwili zmieniany jest abonent. W końcu będzie konkretny system licytacji domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie no zobaczymy jak to będzie.

 

Żeby było jasne, ja życzę Michałowi (Dropped) jak największego sukcesu! Bo wiadomym jest, że sukces przedsięwzięcia przełoży się na sukces osób sprzedających domeny. Może wreszcie będzie zanczniemy częsciej otrzymywać oczekiwane kwoty za nasze domeny :P

 

Ale istota serwisu powinna tkwić w jego prostocie..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Najnowsze posty na forum

    • Odświeżam temat. Koniec aukcji dziś i jutro. Obie aukcje konczą się o godzinie 22:00
    • Dziś koniec https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605852/
    • Jutro zakończenie aukcji
    • Guliwer.pl   100 pln netto poprzez AM   OFERTA WAZNA DO 7 DNI   kontakt w watku lup PM
    • vsport.pl   Zdominuj rynek sportowy z vsport.pl !   Teraz masz szansę przekształcić swoją pasję w dochodowy biznes dzięki domenie vsport.pl. Ta wyjątkowa i zapadająca w pamięć domena otwiera przed Tobą nowe możliwości na rynku sportowym w Polsce.   Jakie korzyści możesz mieć z posiadania domeny vsport.pl ?   1. Wyjątkowa i łatwa do zapamiętania: Domena vsport.pl to nie tylko pusty adres internetowy. To "pierwszy krok" do wybicia się na tle konkurencji, przyciągając uwagę klientów, partnerów biznesowych oraz inwestorów.   2. Zaufanie klientów: Profesjonalna domena, która jest ikoną sportu, buduje zaufanie klientów i wzmacnia wizerunek Twojej marki jako lidera w branży.   3. Szerokie pole możliwości: Niezależnie od tego, czy chcesz prowadzić sklep sportowy online, organizować wydarzenia sportowe czy być vlogerem, blogerem z pasją do sportu, domena vsport.pl jest idealnym fundamentem dla Twojego sukcesu.   Nie przegap wyjątkowej okazji! Rynek sportowy w Polsce czeka na lidera Twojej niszy, który będzie inspirował, angażował i dostarczał najwyższej jakości produkty i usługi. Domena vsport.pl to Twój mistrzowski klucz do sukcesu w tej pasjonującej podróży.
    • postrzelamy.pl postrzelajmy.pl   Zapraszam do zakupu i składania ofert: postrzelamy.pl postrzelajmy.pl  
    • thetimes.pl   Sprzedam domenę thetimes.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Okazyjna cena. Zapraszam!
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,181
    • Most Online
      902

    Newest Member
    BrodatyDev
    Joined
×