Jump to content
mcjacko

dropped

Recommended Posts

Guest Michal

Jeżeli projekt odpali i ceny (prowizje) będą za wysokie, to na pewno powstanie konkurencyjny serwis.

 

Pozdrawiam

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
250zł... żartowniś z Ciebie, pb. ;D

 

No dobra, niech będzie 100 zł. ;->

Share this post


Link to post
Share on other sites

wchodzę sobie jak co dzień na Dropped, patrzę w domeny nieprzechwycone (które miałem na liście do przechwycenia), i tak np. zestaw.pl - abonent PB, rejestrator Michau. mam pytanie - skoro domena została przechwycona przez Dropped (?) dlaczego nie trafiła na aukcję prywatną? (ta i nie tylko ta).

 

inna domena, która pojawiła się w nieprzechwyconych wciąż ma status we whois "trwa postepowanie wyjasniajace dotyczace domeny xxxxx.pl"

 

proszę o wyjaśnienie tych sytuacji :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To proste, dropped jej nie przechwycił, ja ją przechwyciłem. A że zarejestrowałem akurat w dropped, bo to mój ulubiony aktualnie rejestrator? Chyba mogę? ;-) Naprawdę, nie ma tu żadnych nieścisłości. Michau potwierdzi.

 

A co do tej drugiej domeny – może jest opcja, dlatego wypadła z listy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
To proste, dropped jej nie przechwycił, ja ją przechwyciłem. A że zarejestrowałem akurat w dropped, bo to mój ulubiony aktualnie rejestrator?

 

ok, tak też przypuszczałem. chciałem się tylko upewnić :-)

co do tej drugiej sytuacji, to to co mówisz brzmi sensownie - dzięki, nie pomyślałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zaproponuj jakąś rozsądną wartość :)

 

Nie wiem czy pytanie było do mnie, ale coś zaproponować na pewno mogę :D

 

Myślę, że w obecnym momencie - zważywszy na poziom rozwoju - rynku sensowną prowizją będzie kwota maksymalna 500 zł, co odpowiada 5% prowizji od sprzedaży na aukcji za 10.000 PLN. I tak obecnie zapewne kwota ta będzie rzadko przekraczana. A w przyszłości można ewentualnie (choć oczywiście nie trzeba) podwyższyć tę prowizję maksymalną do 1000 zł.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie pytanie było bardziej do pb, ale wszyskie sugestie są mile widziane :) Osobiście myślałem o wartości 1000 PLN, 500 to chyba nieco mało ale możemy się umówić że taka wartość będzie obowiązywała podczas pilota. W sumie i tak pilot jest po to, aby zapoznać wszystkich z funkcjonalnością i zebrać opinie na temat działającego systemu, w celu jego ewentualnych modyfikacji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodzi o to, że przecież możesz ustawić cenę minimalną jaką chcesz lub nawet wcale jej nie ustawiać - to Twoje aukcje. IMHO ustawienie minimalnej ceny na rozsądnym poziomie przysporzy zainteresowanych aukcjami i sprawi, że staną się popularne i pomogą jeszcze bardziej rozwinąć rynek.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proponuję cenę minimalną 5zł - może coś komuś spadać i chce oddać jak za free :)

 

Myślę, że prowizja powyżej 600zł odstraszy osoby, które chcą wystawiać wartościowe domeny - po co tracić tyle na prowizji przy domenie, którą trudno sprzedać nie będzie nigdy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zgadza się. Odnośnie wartości minimalnej, myślałem o 10 PLN, ale i tu jestem otwarty na sugestie :)

 

Moim zdaniem 10 pln jest OK. Prędzej skłoniłbym się nawet do wyższej kwoty, żeby pozbyć się "śmieciowych" domen z aukcji.

 

Pomyśl o tym Michale, jak to zrobić, żeby Twoja giełda nie stała się takim śmietnikiem jak np. Allegro.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem 10 pln jest OK. Prędzej skłoniłbym się nawet do wyższej kwoty, żeby pozbyć się "śmieciowych" domen z aukcji.

 

Pomyśl o tym Michale, jak to zrobić, żeby Twoja giełda nie stała się takim śmietnikiem jak np. Allegro.

 

DD

 

Tego niestety nie unikniesz i tak. Jezeli min. wartosc prowizji bedzie 10zl, czy 100zl to tzw. smieciowe domeny beda wystawiane wtedy po kilkatysiecy zl! Tzw. taktyka "a nóż.." :)

 

Swietnie, ze rusza serwis aukcyjny. Mam pytanie. Czy samo wystawienie bedzie platne? I czy bedzie towarzyszyla temu jakas kampania reklamowa. Zeby sie nie okazalo, ze uzytkownicy forum di.pl tylko miedzy soba beda tam handlkowac. A to przeciez juz moga robic z plaszczyzny dzialow: "Domeny: polskie, zagraniczne z ruchem"

 

A co do prowizji od sprzedazy to nieprzesadzajmy! Rynek jest jeszcze za mlody by pozwolic sobie na koszty jak w Sedo.

Dropped zawsze bylo drogie, ale w przypadku przechwytywania - byl pierwszy na polskim rynku i zdobyl status monopolisty.

 

W przypadku aukcji - ten numer nie wyjdzie.. Okres początkowy powinien byc darmowy. Przykro mi, ale niestety tak. A pozniej wprowadzenie oplat powinno byc stopniowane.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moim zdaniem 10 pln jest OK. Prędzej skłoniłbym się nawet do wyższej kwoty, żeby pozbyć się "śmieciowych" domen z aukcji.

 

Też o tym pomyślałem, ale może niech to wyjdzie w praniu, można zacząć od zakresu 10-500 i ewentualnie go potem zmodyfikować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
żeby unikać śmieci chyba trzebaby wprowadzic opłatę za wystawienie

 

Nie podoba mi się ten pomysł. Owszem, ludzie mniej chętnie wystawialiby aukcje, ale czy aby na pewno wiele by to dało? Przecież na allegro są opłaty za wystawienie, a tam jest największy śmietnik. Najskuteczniejsza byłaby ręczna selekcja domen dopuszczonych do wystawienia, ale to wymaga dużej odwagi cywilnej, skrzywdzony ninja-master może być bardzo nieprzyjemny. ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystawienie aukcji będzie darmowe. Na razie pilot zostanie przeprowadzony głównie wśród domeniarzy, aby zebrać doświadczenia i zobaczyć co jeszcze wymaga zmiany. Po okresie pilotowym, serwis aukcyjny zostanie uruchomiony pod dedykowanym adresem i będzie temu towarzyszyła kampania reklamowa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dropped.pl można liczyć na obniżke cen rejestracji domeny ? w chwili obecnej jest 20zł .... może iść za ciosem innych i dać przynajmniej 10zł :-) ? // powoli zaczynam przenosiny swoich wszystkich domen do Ciebie ponieważ masz najlepsza cenę odnowień :-)

 

ps: mam jednego bizona którego raczej bede opłacał ... czy BIZke tez można u Ciebie odnawiać ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena rejestracji domeny jest do zastanowienia, ale generalnie raczej stawiam na konkurencyjne ceny odnowień :)

 

Jeśli idzie o domeny .BIZ, to jeszcze nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Michał wspominales na konferencji o wprowadzeniu opcji ?:)

 

Moze rozwiniesz mysl :D

 

 

No proste wprowadzi... mozliwosc opcje jak kazdy inny rejestrator i bedzie o tym sie mowilo codzienie na forum jak o kazdym pierdnieciu na tym serwisie na D :D

Powoli zaczyna mnie ta magia Harrego Pottera irytowac i nie mowie o zewnetrznosci tylko deklarowanych bzdurach ktore w swietle obecnego regulaminu nask niemozliwe .Bowiem kazda domena nie zaleznie od tego u jakiego jest rejestratora w momencie spadu na pare godzin przed tym faktem jest w jurysdykcji NASKU i nie ma takiej mozliwosci zeby jakis Harry Potter zrobil sobie "jakas opcje" inna niz przewiduje regulamin nask !

Share this post


Link to post
Share on other sites
No proste wprowadzi... mozliwosc opcje jak kazdy inny rejestrator i bedzie o tym sie mowilo codzienie na forum jak o kazdym pierdnieciu na tym serwisie na D :D

 

Z całym szacunkiem kilofek, ale ten serwis na D ma osobny wątek i jeśli masz dosyć czytania o tymże serwisie, to omijaj wątek - proste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×