Jump to content
SELES

wedkarstwo.pl

Recommended Posts

No skąd, wcale.. ;)

 

Na ile bym nie wycenił domeny wedkarstwo.pl, to za komplet z IDNem zapłaciłbym 2-3 razy więcej.

 

DD

Na dzisiaj dla mnie idn'y są warte 10-15% wartości domen bez kreseczek. Co więcej, na razie IDNy samodzielnie nie mają racji bytu. Jeśli klient będzie chciał mieć domenę z kreseczką, to sobie kupi, jest na sprzedaż

Edited by SELES

Share this post


Link to post
Share on other sites
Są też firmy które wcale nie mają domeny i żyją. ;) Jakoś coraz więcej osób się przekonuje do IDN-ów. Jest ich już tak dużo, że tych którzy tego nie widzą można nazwać zacofanymi.

No ładnie, nie dość sylyx że nie chce Ci się odpowiedzieć na PW, to jeszcze dostaje mi się jako zacofańcowi ;) Ja jestem zwolennikiem IDNów, ale nie zawyżałbym sztucznie wpływu IDNów na polski internet, ponieważ jak dotąd jest on żaden. A co do firm, to takie życie to nie życie ;) Chcesz mieć wpływy i nie chcesz aby konkurencja skopała Twój kuper( a potem płacz że trzeba bankrutować) to musisz mieć swoje przedstawicielstwo w internecie.

 

Nie doceniamy finansowych możliwości firm. Jeśli ktoś może zapłacić za urlopy.pl kwotę od której kręci się w głowie, to każda próba strzelania na ślepo ceny jaką EU może zapłacić za daną domenę, jest skazana na niepowodzenie.

Edited by domainer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla IDNow jest pewne zagrozenie, choc co do jego realizacji to nigdy nie wiadomo jak bedzie. Jakis czas czytalem, ze pojawiaja sie pomysly, aby w glownych przegladarkach byla dodana opcja (czy bedzie wlaczona domyslnie czy tez nie to niewiadomo), ktora bedzie zamieniala wpisane znaki "z ogonkami" na odpowiedniki bez ogonkow, w celu unikniecia pomylek/ulatwieniu uzytkownikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ktora bedzie zamieniala wpisane znaki "z ogonkami" na odpowiedniki bez ogonkow

 

jak lobby będzie odpowiednio głośne, to może będzie na odwrót ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A propos łowów - jaka domena wydaje się Wam ciekawsza : wedkarstwo.pl, lowiectwo.pl czy myslistwo.pl ?

Występują w niej podobieństwa zarówno te związane z tematyką jak i z koniecznością posiadania IDNa do kompletu.

 

Anglik pisał kiedyś, że łowiectwo.pl warta jest reg fee a jednak ją trzyma.

O myślistwie też można było kilka ciekawych opinii posłuchać ;)

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
A propos łowów - jaka domena wydaje się Wam ciekawsza : wedkarstwo.pl, lowiectwo.pl czy myslistwo.pl ?

to akurat proste, zdecydowanie ta pierwsza

Share this post


Link to post
Share on other sites

wedkarstwo.pl tylko pozazdrościć..tez lubię powędkować..udało mi się nabyć wedkarstwo.eu tak dla siebie..nie na sprzedaż

ale "pl" gdybym miał inaczej by wygladał dla mnie świat ;) wyceniam na 15k

Share this post


Link to post
Share on other sites
wedkarstwo.pl tylko pozazdrościć (...) "pl" gdybym miał inaczej by wygladał dla mnie świat ...

Jeszcze troszkę poczytam takich opinii , to zacznę wierzyć, że wedkarstwo.pl jest lepsza niż sport.pl, gry.pl i kilka podobnych generyków ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeszcze troszkę poczytam takich opinii , to zacznę wierzyć, że wedkarstwo.pl jest lepsza niż sport.pl, gry.pl i kilka podobnych generyków ;)

Na rynku D2D to na pewno sport.pl, czy gry.pl mają większą wartość, ale czy to powinno interesować EU? Chyba nie. Jeżeli masz pomysł i kapitał to wyciągniesz dzięki takiej domenie nie mniej niż gdybyś posiadał wymienione generyki, oczywiście jako klient końcowy.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
to akurat proste, zdecydowanie ta pierwsza

 

To akurat nie takie proste - dla wędkarza oczywiście pierwsza, a dla mysliwych druga czy trzecia.

No ale niektórzy uważają że pierwsza jest ciekawsza. Ciekawe dla kogo ?

Dla myśliwych pierwsza na przykład ?

Nie bo myśliwy nie chciałby jej nawet za 1k. a wędkarze nie chcieliby drugiej czy trzeciej.

To czy i jak bardzo wogóle domena jest ciekawa zależy dla kogo. Zależy od klienta końcowego.

Zawsze tak było.

A wracając do głównego tematu posta.

Domena bardzo ciekawa. Też uważam ją za baaardzo dobrą - szczególnie że jako wędkarz tak uważam.

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetna domena !

Myślę również, że ma spory ruch .

Kilofek mi kiedyś o niej wspominał (jeśli dobrze pamiętam, nie mógł się dogadać z poprzednim właścicielem co do jej ewentualnej sprzedaży)

Share this post


Link to post
Share on other sites
No skąd, wcale.. ;)

 

Na ile bym nie wycenił domeny wedkarstwo.pl, to za komplet z IDNem zapłaciłbym 2-3 razy więcej.

 

DD

 

Z tego wynika, że IDN jest w tym wypadku 2-3 razy więcej warty niż non IDN, co jest nonsensem. Jestem przekonany, że żaden EU nie będzie podzielał takiego punktu widzenia i uzna taki zakup za czyste szaleństwo. Wyobraźmy sobie zresztą hipotetycznie ofertę: przypuśćmy 10k za wedkarstwo.pl, natomiast w komplecie z wędkarstwo 30k. Moim zdaniem kompletny absurd, wartość wędkartstwo.pl to w porywach kilka tysięcy, natomiast wedkartswo.pl kilkanaście lub kilkadziesiąt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Z tego wynika, że IDN jest w tym wypadku 2-3 razy więcej warty niż non IDN, co jest nonsensem. Jestem przekonany, że żaden EU nie będzie podzielał takiego punktu widzenia i uzna taki zakup za czyste szaleństwo. Wyobraźmy sobie zresztą hipotetycznie ofertę: przypuśćmy 10k za wedkarstwo.pl, natomiast w komplecie z wędkarstwo 30k. Moim zdaniem kompletny absurd, wartość wędkartstwo.pl to w porywach kilka tysięcy, natomiast wedkartswo.pl kilkanaście lub kilkadziesiąt.

Widać że nie rozumiez iż dwie rzeczy złączone razem mogą tworzyć większą wartość niż w osobnym stanie. Znacznie trudniej jest kupić komplet domen IDN+nonIDN jeżeli mają dwóch różnych abonentów, więc opinia Daniela jest bardzo logiczna.

 

#nonsens.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widać że nie rozumiez iż dwie rzeczy złączone razem mogą tworzyć większą wartość niż w osobnym stanie. Znacznie trudniej jest kupić komplet domen IDN+nonIDN jeżeli mają dwóch różnych abonentów, więc opinia Daniela jest bardzo logiczna.

 

#nonsens.pl

W tym przypadku IDN należy też do domainera, także nie ma problemu ze skompletowaniem zestawu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Widać że nie rozumiez iż dwie rzeczy złączone razem mogą tworzyć większą wartość niż w osobnym stanie. Znacznie trudniej jest kupić komplet domen IDN+nonIDN jeżeli mają dwóch różnych abonentów, więc opinia Daniela jest bardzo logiczna.

 

Jasne, że dwie rzeczy złączone razem są więcej warte,ale mówienie o wartości 2-3 razy więcej jest po prostu przesadą, bo IDN-y na dzień dzisiejszy na pewno nie są, a w mojej opinie także i nigdy nie będą, tyle warte. Zgadzam się z opinią SELESA - wędkarstwo.pl jest warte maksimum 20% ceny wedkarstwo.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jasne, że dwie rzeczy złączone razem są więcej warte,ale mówienie o wartości 2-3 razy więcej jest po prostu przesadą, bo IDN-y na dzień dzisiejszy na pewno nie są, a w mojej opinie także i nigdy nie będą, tyle warte. Zgadzam się z opinią SELESA - wędkarstwo.pl jest warte maksimum 20% ceny wedkarstwo.pl

Ja napisałem 10-15 %. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jasne, że dwie rzeczy złączone razem są więcej warte,ale mówienie o wartości 2-3 razy więcej jest po prostu przesadą, bo IDN-y na dzień dzisiejszy na pewno nie są, a w mojej opinie także i nigdy nie będą, tyle warte. Zgadzam się z opinią SELESA - wędkarstwo.pl jest warte maksimum 20% ceny wedkarstwo.pl

Myślenie o domainingu w kontekście "dzisiaj" jest trochę ryzykowne.. Trzeba raczej się zastanawiać jak będzie wyglądał Internet za 3-5 lat i na tej podstawie podejmować decyzje..

 

Zresztą ja chętnie kupię domenę wędkarstwo.pl w cenie nonIDNa.. chociaż nie wiem ile to dokładnie było ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Myślenie o domainingu w kontekście "dzisiaj" jest trochę ryzykowne.. Trzeba raczej się zastanawiać jak będzie wyglądał Internet za 3-5 lat i na tej podstawie podejmować decyzje..

 

Zresztą ja chętnie kupię domenę wędkarstwo.pl w cenie nonIDNa.. chociaż nie wiem ile to dokładnie było ;)

 

DD

 

Ok, ale mówimy trochę o czymś innym, bo ja patrzę na perspektywę kupna raczej od strony EU. Naturalnie patrzę też na domaining i internet w dłuższym okresie, tylko w tym miejscu różnimy się opiniami, bo osobiście nie wierzę w szczególny rozwój domen IDN. Podobnie jak Ty uważam natomiast, że prędzej czy później przyjmą się domeny .eu. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×