Jump to content
damien

Jak zarejestrować .travel?

Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Chciałbym w przyszłości założyć firmę związaną z branżą turystyczną, a już teraz mam pomysł na ciekawą domenę .travel.

Wiecie może, czy osoby spoza branży mogą już rejestrować takie domeny oraz gdzie dostanę najtaniej taką dostanę (rejestracja+przedłużenia)?

 

Pozdrawiam, D.

Edited by damien

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autor nie uzyskał odpowiedzi więc się podepnę ;) Czy ktokolwiek z Was zarejestrował już domenę .travel? Te weryfikacje firm są sprawdzane? Czy wystarczy wklepać faktyczną swoją nazwę i dane firmy a w "Travel Sector" wybrać opcję "travel media"? :)

Z domeny chciałbym zrobić użytek - wykorzystać pod adres bloga ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też to kiedyś sprawdzałem i wiem, że się nie da. Trzeba mieć numer licencji biura turystycznego, żeby móc zarejestrować tę domenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

np http://www.domeny.tv/domeny/travel

Rejestracja domen travel jest dostępna wyłącznie dla podmiotów, które spełniają kryteria przynależności do branży turystycznej oraz posiadają tzw. Unique Identification Number (UIN). Można go uzyskać bezpłatnie po przejściu weryfikacji.

Podczas procesu weryfikacji należy podać również nazwy domen, które będą rejestrowane. Wniosek rejestracyjny możemy wysłać wyłącznie po uzyskaniu i zatwierdzeniu numeru UIN przez klienta.

 

W ciągu 60 dni od momentu rejestracji domeny .travel, należy uruchomić pod nią działający serwis internetowy związany z branżą turystyczną. Niespełnienie tego wymogu może być podstawą do usunięcia domeny bez zwrotu opłaty rejestracyjnej.

 

Wniosek:

http://www.authentication.travel/register....d=&salesid=

O numerze licencji nie ma tu nic (miejsca do wpisania). Są tylko dane firmy itp.

 

przemowild, wypełniałeś ten wniosek?

Edited by xtr

Share this post


Link to post
Share on other sites
Autor nie uzyskał odpowiedzi więc się podepnę ;) Czy ktokolwiek z Was zarejestrował już domenę .travel? Te weryfikacje firm są sprawdzane? Czy wystarczy wklepać faktyczną swoją nazwę i dane firmy a w "Travel Sector" wybrać opcję "travel media"? :)

Z domeny chciałbym zrobić użytek - wykorzystać pod adres bloga :P

 

Tak, rejestrowaliśmy wielokrotnie. Najpierw należy się zarejestrować na stronach .travel i uzyskać UIN. Weryfikacja trwa max. kilka dni ale nie trzeba przesyłać żadnych dokumentów. Niemniej nawet po rejestracji domeny rejestr może ich zażądać (w praktyce się to nam nie zdarzyło do tej pory).

 

Potem należy udać się do dowolnego rejestratora który rejestruje .travel - np. Domeny.tv ;) - i wysłać zamówienie wraz z numerem UIN. Rejestracja jest wtedy natychmiastowa.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, rejestrowaliśmy wielokrotnie. Najpierw należy się zarejestrować na stronach .travel i uzyskać UIN. Weryfikacja trwa max. kilka dni ale nie trzeba przesyłać żadnych dokumentów. Niemniej nawet po rejestracji domeny rejestr może ich zażądać (w praktyce się to nam nie zdarzyło do tej pory).

 

Potem należy udać się do dowolnego rejestratora który rejestruje .travel - np. Domeny.tv :) - i wysłać zamówienie wraz z numerem UIN. Rejestracja jest wtedy natychmiastowa.

 

Michał

Dzięki Michał za rozjaśnienie sytuacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbowałem kiedyś rejestrować domenę .travel, nie pamiętam już gdzie, pamiętam że poza numerem UIN, żądano ode mnie numeru licencji IATA lub innej organizacji turystycznej. Jak znajdę chwilę to poszperam mi poszukam o co chodziło. Skoro jednak Michał tam mówi, to jednak najwyraźniej się da.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Próbowałem kiedyś rejestrować domenę .travel, nie pamiętam już gdzie, pamiętam że poza numerem UIN, żądano ode mnie numeru licencji IATA lub innej organizacji turystycznej. Jak znajdę chwilę to poszperam mi poszukam o co chodziło. Skoro jednak Michał tam mówi, to jednak najwyraźniej się da.

 

To może zależeć od tego jaki profil działalności wybrałeś w tym formularzu. Bo jeśli np. "Restaurants" to trudno żebyś posiadał licencję IATA.

 

Michał

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×