Jump to content
mendoza

OVH - nieprzyjemna sytuacja

Recommended Posts

Zamówiłem domenę w OVH nocną porą. Zdecydowałem się na przelew, zamiast wybrać błyskawiczną płatność - mój błąd. Okazało się, że domena została wykupiona przez kogoś innego tuż przed ósmą rano - zanim mój przelew mógł przejść.

Pominę to, że domena nie została zablokowana dla mnie - widocznie tak działają, nie doczytałem regulaminu. Nie była to ważna dla mnie domena - pies ją drapał - ale sytuacja wydaje mi się dziwna. Tylko raz zdarzyło mi się w przeszłości, że ktoś zwinął domenę, którą sprawdzałem - było to w http://instantdomainsearch.com/ (przestrzegam!)

 

Czy ktoś miał podobne przygody z OVH? Chcę wierzyć, że był to przypadek..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nie mam nic do zarzucenia OVH.pl, kupiłem tam dwa typosy .nl na próbę i jestem zadowolony z obsługi jak i z panelu. ;) Ogólnie rzecz biorąc to polecam firmę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zamówiłem domenę w OVH nocną porą. Zdecydowałem się na przelew, zamiast wybrać błyskawiczną płatność - mój błąd. Okazało się, że domena została wykupiona przez kogoś innego tuż przed ósmą rano - zanim mój przelew mógł przejść.

Pominę to, że domena nie została zablokowana dla mnie - widocznie tak działają, nie doczytałem regulaminu. Nie była to ważna dla mnie domena - pies ją drapał - ale sytuacja wydaje mi się dziwna.

Czy ktoś miał podobne przygody z OVH? Chcę wierzyć, że był to przypadek..

 

Tak, to przypadek! Nie spisek wprost ze Strefy 51

 

przede wszystkim podaj:

- jakiej domeny to dotyczyło. Jesli jakiejś globalnej, to mozliwe, nie ma rezerwacji

- w jaki sposób zrobiłeś przelew. Rozumiem, że nie online. Jesli nie online, to nie za bardzo rozumiem, do kogo i dlaczego masz pretensje.

To że ktoś akurat wykupił i opłacił twoją domene, to się zdarza. Nei ma tu żadnych przekrętów, "zwijania domen sprzed nosa" itp. Po prostu wiele osób dłubie w domenach i takie rzeczy się zdarzają i tak miało już wiele osób z tego forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, to przypadek! Nie spisek wprost ze Strefy 51

 

przede wszystkim podaj:

- jakiej domeny to dotyczyło. Jesli jakiejś globalnej, to mozliwe, nie ma rezerwacji

- w jaki sposób zrobiłeś przelew. Rozumiem, że nie online. Jesli nie online, to nie za bardzo rozumiem, do kogo i dlaczego masz pretensje.

To że ktoś akurat wykupił i opłacił twoją domene, to się zdarza. Nei ma tu żadnych przekrętów, "zwijania domen sprzed nosa" itp. Po prostu wiele osób dłubie w domenach i takie rzeczy się zdarzają i tak miało już wiele osób z tego forum.

 

Była to domena .pl - nie zdawałem sobie sprawy, że ten rejestrator nie rezerwuje domeny wystawiając fakturę proforma. Jak napisałem - mój błąd.

"Złożenie zamówienia nie oznacza aktywacji usługi. W rzeczywistości dopiero po otrzymaniu płatności usługa zostaje aktywowana."

 

Do tej pory korzystałem z home.pl, gdzie - jeśli pamiętam - domeny były rezerwowane.

O ile wiem, przelewy online między różnymi bankami nie działają w nocy - dopiero podczas pierwszej sesji (w moim banku bodaj o 8 czy 9 rano). Trochę inaczej jest z różnego rodzaju płatnościami online, które działają błyskawicznie i z których należało skorzystać.

 

Nie rzucam oskarżeń o "przecieki" wyszukiwanych bądź zamówionych domen - choć słyszałem takie opinie o paru firmach. Po prostu planuję przeniesienie obsługi większości swoich domen do OVH i chciałbym się upewnić, że takie historie nie zdarzają się w tej firmie z częstością sugerującą jakieś nieprawidłowości.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie rzucam oskarżeń o "przecieki" wyszukiwanych bądź zamówionych domen - choć słyszałem takie opinie o paru firmach. Po prostu planuję przeniesienie obsługi większości swoich domen do OVH i chciałbym się upewnić, że takie historie nie zdarzają się w tej firmie z częstością sugerującą jakieś nieprawidłowości.

Przestrzegam przed firmą OVH, to zdecydowanie ostatnia liga rejestratorów, ta sama półka co domeny.pl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OVH to raczej firma nastawiona na hosting, gdzie domeny są tylko dodatkiem. Jeśli chodzi o tę pierwszą usługę to współpracuję z nimi od 3-4 lat i nigdy nie było większych zgrzytów. A jeśli chodzi o domeny to ich panel jest tak nieprzystosowany do domen, że masakra, same dość niskie odnowienia to jednak za mało, pisemne cesje, pisemne wnioski o kody authinfo, mogliby wyjść z czymś lepszym do klientów w tej kwestii, firma nie jest domainer friendly niestety. :)

 

No i zeszłoroczna promocja 100 domen za darmo, gdzie wielu osobom w tym mnie odmówiono ich rejestracji. :lol:

 

EDIT: niemniej firma jest uczciwa w kwestii rozliczeń, powiadomień itd. nie stawiałbym jej na pewno na tej samej półce co domeny.pl :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites

grzegorz

a co polecasz bo na domeny,pl też miałem jakiś problem

myślałem ostatnio też o przeniesieniu kilku do OVH

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z thomaso, pomijając kwestię papierowych cesji, że panel do obsługi domen to tragedia.

Przy max 10 domenach - no ok - ale zmiana dnsów przy większej ich ilości to koszmar (brak hurtowej zmiany).

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmmm..

mają nieciekawy panel - to prawda, ale hurtowa zmiana działa rewelacyjnie - zdaje się, że już było na ten temat.

Poza tym - o ile mnie pamięć nie myli - można domeny .pl zarezerwować - tylko trzeba wykonać ostatni klik - którego początkujący użytkownicy panelu czasem nie zauważają.

Share this post


Link to post
Share on other sites
łają błyskawicznie i z których należało skorzystać.

 

Nie rzucam oskarżeń o "przecieki" wyszukiwanych bądź zamówionych domen - choć słyszałem takie opinie o paru firmach. Po prostu planuję przeniesienie obsługi większości swoich domen do OVH i chciałbym się upewnić, że takie historie nie zdarzają się w tej firmie z częstością sugerującą jakieś nieprawidłowości.

 

Odradzam OVH, skusiłem się na nich przy rejestracji .it i poprzez ich ewidentne zaniedbania - moze w faksowaniu dokumentów do NIC (włoskiego odpowiednika NASK) - ktoś mi zwinął 2 dobre domeny sprzed nosa. Otrzymałem lakoniczy mail, że mogą zwrócić za rejestrację a jak mam pretensję to powinienem się na nich poskarżyć do NIC a potem olewka ciepłym moczem. Dodam, że sytuacja rejestracji przez kogoś tych domen "rzutem na taśmę" była podejrzana...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Odradzam OVH, skusiłem się na nich przy rejestracji .it i poprzez ich ewidentne zaniedbania - moze w faksowaniu dokumentów do NIC (włoskiego odpowiednika NASK) - ktoś mi zwinął 2 dobre domeny sprzed nosa. Otrzymałem lakoniczy mail, że mogą zwrócić za rejestrację a jak mam pretensję to powinienem się na nich poskarżyć do NIC a potem olewka ciepłym moczem. Dodam, że sytuacja rejestracji przez kogoś tych domen "rzutem na taśmę" była podejrzana...

 

jak napiszesz, co to za domeny (na ile dobre keywordy, angielskie? polskie?), to może by się wyjaśniło, ale wątpię,a byś chciał podać ich nazwy. a poza tym to łatwo oskarżać, ale niestety, trudno coś udowodnić.

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak napiszesz, co to za domeny (na ile dobre keywordy, angielskie? polskie?), to może by się wyjaśniło, ale wątpię,a byś chciał podać ich nazwy. a poza tym to łatwo oskarżać, ale niestety, trudno coś udowodnić.

nie wiem po co ci te nazwy ale oczywiście ich nie podam - nie będe teraz kogoś wskazywał bo możliwe też, że uczciwie je "nagle" zarejestrował.. Powiem tylko, że była to jedna włoska literówka fajna i coś związanego z sektorem IT w polskim, mocnym keywordzie.

Kontaktowałem się z prawnikiem i na podstawie faktów (dowodów) byłby skłonny wystąpić na drogę sądową przeciwko OVH. Rozważam to.

Usatysfakcjonowałem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
W ovh rejestruje automat więc nikt Cię nie oszukał :)

jesli ja im przeslalem podpisany wniosek o rejestracje domeny .it (o ktory prosili) to chyba ktos to musi potem przeslac do NIC, i nie jest to automat bo korespondencje prowadzilem z kims kto sie podpisywal imieniem i nazwiskiem. Dostalem potwierdzenie otrzymania dokumentu i zapewniemie, ze juz sie tym zajeto. Po tygodniu znowu poproszono mnie o wyslanie, zrobilem to a niebawem sie okazalo, ze w miedzyczasie domene zarejestrowal ktos inny. Ewidentne zaniedbanie na moja szkode.

Moze zanim napiszesz takie glupoty to zorientuj sie w temacie

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×