Jump to content
Sign in to follow this  
moody

Jak to jest z tą sprzedażą?

Recommended Posts

Czytam to forum i jestem w branży od tygodnia, także jeśli coś co tu napiszę będzie głupie, śmieszne, oczywiste lub bezsensowne - proszę o wyrozumiałość :)

 

Widziałem tutaj różne dziwne (dla mnie) domeny, które schodziły po 300 - 1000 złotych, widziałem wyceny dziwnych (dla mnie) domen po kilka tysięcy złotych. A jak sam chciałem sprzedać pierwszą domenę w życiu - projektowaniestron.net - moim zdaniem z jednej z najbardziej przyszłościowych branż o całkiem dobrym keywordzie, klienta odstraszyła cena 300zł, a wycena na forum także była niższa niż się spodziewałem.

 

Jak to więc jest? Może trzeba mieć po prostu szczęście albo czekać w nieskończoność na tą jedną, jedyną dobrą ofertę? Może mailing to jest zły pomysł i trzeba czekać aż klient sam się zgłosi? Jeśli tak jak do tego doprowadzić jeśli ruch na domenie jest zerowy?

 

Zapraszam do dyskusji i dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Twoim przypadku istotne jest rozszerzenie. Jest głęboka przepaść między .net (dla polskiego keywordu) a .pl. Tak czy inaczej projektowaniestron.net nie jest złą domeną i 300 pln spokojnie możesz próbować.

Edited by dawidt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Traktuj domaining bardziej jak inwestycję na przyszłość niż handel. To tak jak nieruchomości. Kupić i sprzedać zaraz z wielkim zyskiem nie jest łatwo ale kupić i sprzedać za kilka lat z dużym zyskiem - to jest bardzo realne. Oczywiście, można mieć szczęście i zarejestrowaną domenę z palca sprzedasz jutro za 10 tys. Ale to nie jest reguła.

Myślę, że eksperci to potwierdzą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W Twoim przypadku istotne jest rozszerzenie. Jest głęboka przepaść między .net (dla polskiego keywordu) a .pl. Tak czy inaczej projektowaniestron.net nie jest złą domeną i 300 pln spokojnie możesz próbować.

 

Nawet dla działalności typowo internetowej .net jest dużo gorsza od .pl? Wydaje się to nielogiczne :)

 

Traktuj domaining bardziej jak inwestycję na przyszłość niż handel. To tak jak nieruchomości. Kupić i sprzedać zaraz z wielkim zyskiem nie jest łatwo ale kupić i sprzedać za kilka lat z dużym zyskiem - to jest bardzo realne.

 

Zakładając, że mamy kase na ciągłe przedłużanie domen. Osobiście nie chciałem narazie w to inwestować większych pieniędzy, ale skoro jest jak mówisz, pewnie trzeba to jednak zrobić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

.net jest duzo gorsze od .pl ze zrozumialych wzgledów.Rozszerzenie .pl jest najbardziej zapamietywalne przez uzytkownikow Internetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zakładając, że mamy kase na ciągłe przedłużanie domen. Osobiście nie chciałem narazie w to inwestować większych pieniędzy, ale skoro jest jak mówisz, pewnie trzeba to jednak zrobić.

 

Prawda. Zawsze jest ryzyko, że opłacana domena jednak się nie sprzeda. Własnie, przykładowo, zarezerwowałem domeny: elektromobil.pl i electricar.eu - jeśli spopularyzują się samochody elektryczne, to będą to dość dobre domeny. Jeśli jednak nie, to nic nie będą warte...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja domene LL.pl trzymałem 9 lat i 2 mc zanim się sprzedała :)

 

Swoją drogą - czemu nie zdecydowałeś sprzedać jej w zimie? Zimą więcej ludzi siedzi na allegro etc. Latem "decyzyjni" są np. na urlopach ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
name='Perseusz' date='czw, 06 sie 09' post='211517']

[...] Własnie, przykładowo, zarezerwowałem domeny:[...] electricar.eu [...]

 

Gdzie zarezerwowałeś tę domenę?

Edited by yarowa

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesli mnie pamiec nie myli to sprzedales za 20k a za chwile wystawiles za 15k-kup teraz.Widzialem dziesiatki takich akcji na allegro i zazwyczaj byla to manipulacja.

 

Swoja droga whois pokazuje ze dalej jestes abonentem tej domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak była za 20K ale nie doszła do skutku.

Potem była za 15K została wycofana i wystawiona ponownie pod konkretnego kupującego.

Ot co :)

Whois pokazuje jeszcze mnie i tak pozostanie jescze kilka dni ;)

Edited by Members.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Offtop się zrobił a chciałbym powrócić do sedna sprawy i jeszcze o coś spytać.

Mianowicie - często czytam, że "klient zgłosił się sam". Czy parkując domenę na ND jest jakaś szansa żeby kiedyś ktoś się zgłosił czy może do tego jest potrzebny serwis na domenie czy coś innego?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Offtop się zrobił a chciałbym powrócić do sedna sprawy i jeszcze o coś spytać.

Mianowicie - często czytam, że "klient zgłosił się sam". Czy parkując domenę na ND jest jakaś szansa żeby kiedyś ktoś się zgłosił czy może do tego jest potrzebny serwis na domenie czy coś innego?

 

Nie ma to reguły.

Zależy to od domeny, twoich środków i czasu, który możesz poświęcić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×