Jump to content
Sign in to follow this  
Paul

czy warto inwestować w domeny?

Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad sensem inwestowania w domeny?

 

Czy jest sens? czy za jakiś czas nie będzie jakiegoś przełomu w internecie, że domeny nie będą już potrzebne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
samoloty i samochody tez kiedys odejda w zapomnienie a mimo wszystko dalej je produkuja

 

a co je zastąpi? teleporter? :)

 

W domeny warto inwestować, ale coraz trudniej to robić, bo dobrych domen coraz mniej na rynku tym bardziej, że teraz jest najlepszy okres na to jak się ma kapitał. Wiele domen można kupić taniej i jak koniunktura się poprawi to ceny wzrosną.

Share this post


Link to post
Share on other sites

szczerze to też tak uważam, prędzej znikną samochody, samoloty lub domy, a domeny przetrwają nawet największą wojne atomową, są niezniszczalne, czyli najbardziej trwałe ze wszystkich środków trwałych

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś czytałem, niestety nie pamiętam źródła, o tym, że Google może doprowadzić do znacznego umniejszenia znaczenia domeny internetowej. Istnieje niemała grupa ludzi która uważa, że każdy adres można wypozycjonować i generyk do tego potrzebny nie jest. Znam kilka osób, zwłaszcza tych mniej obeznanych z internetem, które nie zapamiętują adresów tylko zawsze wpisują tę samą frazę w google.

Z drugiej jednak strony istnieją dwie ważne kwestie działające na korzyść domen. Po pierwsze, to nie mały biznes w skali globalnej i najpierw trzeba by przekonać ludzi tego biznesu żeby z niego zrezygnowali (co jest mało prawdopodobne) oraz fakt, że przecież musi istnieć jakaś identyfikacja stron internetowych i obecne rozwiązanie wydaje się być najbardziej optymalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
Witam, zastanawiam się nad sensem inwestowania w domeny?

 

Czy jest sens? czy za jakiś czas nie będzie jakiegoś przełomu w internecie, że domeny nie będą już potrzebne?

Zastanawiasz się nad sensem tego co robisz? :)

 

Polecam w tym kontekscie wpis na moim blogu:

Przyszłościowe zastosowania domen

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kiedyś czytałem, niestety nie pamiętam źródła, o tym, że Google może doprowadzić do znacznego umniejszenia znaczenia domeny internetowej. Istnieje niemała grupa ludzi która uważa, że każdy adres można wypozycjonować i generyk do tego potrzebny nie jest.

To teoria lansowana przez dr. Bartosiewicza z NASK. :) Na swoim blogu chyba o tym pisał.

Edited by a-ng

Share this post


Link to post
Share on other sites
To teoria lansowana przez dr. Bartosiewicza z NASK. :) Na swoim blogu chyba o tym pisał.

 

W takim razie trochę dziwny pogląd. Odniosłem wrażenie, że wydala tam gdzie je ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
To teoria lansowana przez dr. Bartosiewicza z NASK. :) Na swoim blogu chyba o tym pisał.

 

 

chętnie bym się z nim założył o 100.000 zł, że tak nie będzie jak pisał, a dokładniej, że domeny nigdy nie stracą na wartości, bo on ponoć uważa że liczba domen w PL dojdzie najpierw do 15 mln i potem spadnie do 5 mln. bo google coś niby wymyśli

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rafał Pietrzyk dobrze napisał na dole w komentarzach, że głównie chodzi o IDENTYFIKACJE a nie o ilość wejść na strone

 

Osobiście twierdzę, że skoro teraz tak nie jest to już tak nie będzie, przecież internet już jest tak rozwinięty, że google już by dawno na to wpadło, ale niestety tak łatwe to nie jest

Edited by rrl.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

To było na forum pewnie z kilka tysięcy razy. Pytają się zazwyczaj Ci, którzy nie zadali sobie pytania "czy to jawa czy sen" po kolejnym przelewie. To tak jakby zadać pytanie czy warto inwestować w złoto. Chętnie zobaczę jak Google kasuje swoją domenę bo chce pokazać, że bez domen też można( FIGA NIC NIE MOŻNA) Macie tę przewagę, że wiecie o domenach, ale większość ludzi nie jest w temacie i nic nie wie o rynku sprzedaży. Na wszystko potrzeba czasu, więc rynek domen w Polsce wciąż ma najlepsze przed sobą.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pytają się zazwyczaj Ci, którzy nie zadali sobie pytania "czy to jawa czy sen" po kolejnym przelewie.

Takie wątpliwości pojawiają się zazwyczaj u tych, którzy prawie przed rokiem zaczęli swą przygodę z domenami, nie sprzedali nic, prawie nic a już na pewno mniej zarobili niż wydali choć liczyli na pozytywną i szybką odmianę losu.

Wkrótce domeny zaczną spadać i pytania kłębią się w umyśle ...

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites
Takie wątpliwości pojawiają się zazwyczaj u tych, którzy prawie przed rokiem zaczęli swą przygodę z domenami, nie sprzedali nic, prawie nic a już na pewno mniej niż wydali choć liczyli na pozytywną i szybką odmianę losu.

Wkrótce domeny zaczną spadać i pytania kłębią się w umyśle ...

nie trafiłeś, ale chodzą mi takie myśli po głowie bo od 2tygodni nic nie sprzedałem. Troszke długo... Może przez tą ładną pogode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reżyser filmu "Spadkobiercy Grunwaldu" raczył mawiać, że reżyseria jest sztuką rezygnacji i tak samo można powiedzieć, że domaining jest sztuką albo cierpliwości albo czekania (na jedno wychodzi). Wydaje mi się, że wakacje nie są najlepszym okresem dla tego biznesu, bo pewnie wszystkie ważne decyzje i projekty będą zatwierdzane właśnie po wakacjach.

 

nie trafiłeś, ale chodzą mi takie myśli po głowie bo od 2tygodni nic nie sprzedałem. Troszke długo... Może przez tą ładną pogode

Dwa tygodnie i podnosisz krzyk? Czasem wiele miesięcy mija bez żadnych sprzedaży, więc jeśli masz sprzedaże co tydzień, to miszczu muszę przyjść do Ciebie po nauki jak się to robi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dwa tygodnie i podnosisz krzyk? Czasem wiele miesięcy mija bez żadnych sprzedaży, więc jeśli masz sprzedaże co tydzień, to miszczu muszę przyjść do Ciebie po nauki jak się to robi :)

 

i ja również, zwłaszcza z takimi domenami jak masz w portfolio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Reżyser filmu "Spadkobiercy Grunwaldu" raczył mawiać, że reżyseria jest sztuką rezygnacji i tak samo można powiedzieć, że domaining jest sztuką albo cierpliwości albo czekania (na jedno wychodzi). Wydaje mi się, że wakacje nie są najlepszym okresem dla tego biznesu, bo pewnie wszystkie ważne decyzje i projekty będą zatwierdzane właśnie po wakacjach.

 

 

Dwa tygodnie i podnosisz krzyk? Czasem wiele miesięcy mija bez żadnych sprzedaży, więc jeśli masz sprzedaże co tydzień, to miszczu muszę przyjść do Ciebie po nauki jak się to robi :)

 

wiem, marudze troszke, ale nudno jest jak się nic nie dzieje, najlepiej wystawić domeny na sprzedaz, wyjechać, wrócić i przeglądać oferty ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
wiem, marudze troszke, ale nudno jest jak się nic nie dzieje, najlepiej wystawić domeny na sprzedaz, wyjechać, wrócić i przeglądać oferty :)

 

Na prawdę do tej pory sprzedawałeś coś przynajmniej raz na tydzień? Może zajmiesz się brokeringiem? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Był tu kiedyś na forum taki jeden, który sobie zadał takie samo pytanie "czy warto inwestować w domeny" i na nie odpowiedział. O ile dobrze pamiętam to nick miał cabona i całkiem ciekawe portfolio.

 

Jemu cierpliwości nie starczyło i sprzedał wszystkie domeny w hurcie po złotówkę za sztukę czy coś... Warto się zastanowić zanim pójdzie się w jego ślady. :)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na prawdę do tej pory sprzedawałeś coś przynajmniej raz na tydzień? Może zajmiesz się brokeringiem? :)

 

za kwoty poniżej 100zł średnio raz na 1-2 tyg, za kwoty powyżej 400zł mialem około 7 sprzedazy, domainingem zajmuje się od pazdziernika 2008.

Share this post


Link to post
Share on other sites
za kwoty poniżej 100zł średnio raz na 1-2 tyg, za kwoty powyżej 400zł mialem około 7 sprzedazy, domainingem zajmuje się od pazdziernika 2008.

 

klienci sami się zgłaszają czy aukcje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
klienci sami się zgłaszają czy aukcje?

 

te mniejsze kwoty to głównie aukcje na aftermarket, te większe różnie (sami się zgłaszają, aftermarket, sedo)

Share this post


Link to post
Share on other sites
te mniejsze kwoty to głównie aukcje na aftermarket, te większe różnie (sami się zgłaszają, aftermarket, sedo)

 

to mi trochę wyjaśniło :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×