Jump to content
polo333

Home.pl Wileki KIT?

Recommended Posts

Zarejestrowałem kilka domen w home.pl czy muszę u nich wykupić serwer aby moja strona działała?

Podczas rejestracji wybrałem opcję: Zaparkuj domenę na serwerach home.pl, z możliwością skorzystania z bezpłatnego kreatora strony WWW - ustawienie standardowe.Nie mogę przekierować DNS wiem że o to tu chodzi.

 

Chcę kupić tańszy hosting np. przez Allegro czy możliwe jest że mi się uda podpiąć pod inny serwer moją domenę z home.pl

 

Wykupiłem serwer na home.pl i do moje adresu www.moja nazwa.home.pl Dlaczego tak jest nie da się tego usunąć to psuje mi całą nazwę np.www.katolickiglos.home.pl To niemożliwe,ale realne ;)

 

Proszę o pomoc w tej sytuacji co mam zrobić Jestem laikiem w tej dziedzinie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Home.pl kupujesz domenę i nie musisz od razu brac hostingu u nich. Jasne, ze takie masz opcje dodatkowe w trakcie rejestracji domeny. Możesz spokojnie kupić tanszy hosting gdzieś indziej i podpiąc pod niego domenę z Home.pl

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze jest jeszcze coś takiego jak http://home.pl/pomoc - całodobowa pomoc techniczna, tam ci powiedzą, co i jak i gdzie ustawić, zależy, co chcesz osiągnąć, bo jest pełna dowolność, niezależnie, gdzie będzie domena i serwer będzie to ze sobą współgrać, tyle, że u każdego rejestratora czy na każdym hostingu ustawia się inaczej domenę lub serwer i bez większej liczby szczegółów ciężko jest pomóc. ;)

 

Mogę tylko powiedzieć odnośnie drugiego pytania, że subdomena w home.pl np. katolickiglos.home.pl jest darmowa i możesz z niej skorzystać lub zamiast niej użyć innej domeny (pl, com.pl, com, eu), wystarczy, że dla tej domeny ustawisz dns-y home.pl, o szczegóły dopytaj w BOK-u home.pl, ale nie ma z tym problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszedłem zwabiony sloganem WIELKI KIT spodziewając się, jakiejś mrożącej krew w zyłach historii na temat home.pl, ale zamiast tego widze kolesia który nie potrafi sobie nawet domeny skonfigurować a zaczyna od razu od najeżdzania na firmę. Weź się najpierw dowiedz grzecznie czegoś a potem dopiero kręć afery ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętaj, że w Home.pl masz pomoc w postaci gotowego działu, całodobową pomoc livechat i w postaci infolinii. Kupując domenę nie musisz zamawiać żadnych dodatkowych usług a przekierowanie domeny jest w miarę intuicyjne i nie wiążę się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli mam być szczery to home.pl ma jeden z najlepszych BOK-ów w Polsce (z firm hostingowych), jeśli chodzi o liczbę zatrudnionych ludzi, godziny pracy i ogólnie pomocność konsultantów, chyba jedyny gdzie dodzwonisz się nawet o 2 w nocy i operator będzie na tyle wyrozumiały, że wytłumaczy krok po kroku jak przeprowadzić jakąś prostą operację typu "zmiana DNS-ów" czy "konfiguracja rekordów MX" zamiast po prostu odesłać do pomocy. ;) A usługi są drogie, ale jakość całkiem solidna.

 

PS to nie jest reklama ani nie czuję się przekupiony nagrodami z PP tylko fakty. ;)

Edited by thomaso

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli mam być szczery to home.pl ma jeden z najlepszych BOK-ów w Polsce (z firm hostingowych), jeśli chodzi o liczbę zatrudnionych ludzi, godziny pracy i ogólnie pomocność konsultantów, chyba jedyny gdzie dodzwonisz się nawet o 2 w nocy i operator będzie na tyle wyrozumiały, że wytłumaczy krok po kroku jak przeprowadzić jakąś prostą operację typu "zmiana DNS-ów" czy "konfiguracja rekordów MX" zamiast po prostu odesłać do pomocy. ;) A usługi są drogie, ale jakość całkiem solidna.

 

PS to nie jest reklama ani nie czuję się przekupiony nagrodami z PP tylko fakty. ;)

 

Reklama czy nie, support jeden z lepszych w Polsce. Można się na nich wzorować w kwestii obsługi klienta, niekoniecznie tematyce związanej z hostingiem. Żeby nie było zbyt cukierkowo to należy nadmienić, że ostatnio zrezygnowali z technicznej pomocy livechat'a na rzecz wyłącznie infolinii handlowej co sprowadza się do tego, że wszystkie uwierzytelniane dyspozycje wymagają kontaktu mailowego lub telefonicznego. To trochę obniża jakość usług które tak czy inaczej są na dobrym, wysokim poziomie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli mam być szczery to home.pl ma jeden z najlepszych BOK-ów w Polsce...

 

Potwierdzam. Dlatego też polecam Home swoim klientom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×